Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

bowhunting
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 10:58 pm    Předmět: Citovat

A nemusel bys pro něj slézat ze stromu. On by Ti vyskočil na strom Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nathanael
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 348

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 5:06 pm    Předmět: Citovat

Jerrydecampo : hele Jerry, nebyl by lepší granát Bomb , to ten zajíc by taky nevěděl, že tam nějaký lovec byl Oha!
Né jentak rýpu, omlouvám se Laughing
Tohle klidně můžete smazat. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 2:15 pm    Předmět: Citovat

Jo jasně zkoušel jsem to s těma dvěma šípy až když jsem to uviděl v pánu prstenů.Dobře se to dá uplatnit při střelbě na hejno(holubi),a to i těmi třemi šípy..
Představte si příklad..najdete si stezku po které chodí zvěř v pravidelných intervalech(zajíc).Hned u stezky roste strom,tak si na něj s lukem vylezu.
Nehýbu se a počkám až zvěž bude přímo podemnou.Potom se nakloním přes větev,dám na tětivu dva šípy a vystřelím.Vzdálenost v době výstřelu je 4-5 metrů.Jeden šíp zasáhne krk a druhý plíce.
potom by se dalo počkat než zvíře dodělá.Výhoda by byla pak v tom že ani neví že tam nějaký lovec je,takže po zásahu ani nikam nezabíhá..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 1:42 pm    Předmět: Citovat

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že to je značně nepřesné...na 20m se výlučně strefí pouze 1(nejspodněji založený) šíp ze 2 nebo i ze 3 šípů...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 12:45 pm    Předmět: Citovat

Nic ve zlém, ale představa "skoro jistého" výstřelu při lovu na dvacet metrů dvěma šípy najednou mě vcelku pobavila. Legolas to zvládá na stojíc na jeskyním obrovi (ačkoliv nechápu v čem by spočívala výhoda takového výstřelu) ale nikoho dalšího jsem zatím neviděl. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 8:02 pm    Předmět: Citovat

Maty: dobře že jsou takoví lidi jako ty.
Osobně bych takovému člověku o jakém píšeš šel nasrat na hrob,mist toho než bych mu dal lovecký lístek!
Bohužel dnes a deně je vidět že prachy jsou to hlavní co hýbe světem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 12:04 pm    Předmět: Citovat

Lov lukem u nás povolený není a není možná ani žádná vyjímka. Za legální je považován pouze lov za použití lovecké palné zbraně kde je ještě dále specifikováno jakou musí mít střela minimální dopadovou energii. Také jsem nikde nepsal že mám zkušenosti z lovu lukem. Zvěř jsem lovil a to legálně s řádným povolením a legálními prostředky a způsoby lovu. Jak jsem, ale psal již moc nelovím, spíše se pouze snažím napravit to co se někomu nepovedlo a pokud možno zkrátit utrpení postřelené zvěře na minimum. Různé věci se dají dělat různým způsobem a vždy záleží na konkrétním člověku jak se k tomu postaví.
Jeden z důvodů proč již zvěř skoro nelovím ( i když povolení a vše ostatní vlastním ) je ten, že se rozšiřují řady těch rádoby lovců, kteří střílí zvěř z vyhřívaných posedů na krmelišťích, oborách, z aut a je jim to úplně jedno. Hlavně že mají trofej a v hospodě se čím pochlubit. Lovecká a hlavně myslivecká etika a tradice jsou jim absolutně jedno pokud jimi zrovna přímo nepohrdají.
Omlouvám se, že tenhle příspěvek přímo nesouvisí s tématem na těchto stránkách, ale nemůžu si pomoct. Když vidím zazobaného pána v luxusním voze se zbraní která stála stovky tisíc, jak se nechá odvézt na posed ze kterého střelí na divočáka, který je naučený před ten posed chodit na předkládané atraktivní krmivo a toho postřelí. Potom pro mě přijedou, ale již bez tohodle rádoby střelce. Já celou noc se psem běhám po lese a když divočáka najdu tak ještě žije. Jediná starost toho lovce pak je o to co bude s jeho trofejí a jak silný to byl kus. O to se ale zajímá pěkně z tepla hospody. Nakonec vše oslaví jaký je pašák. To je pak člověk akorát naštvanej. Nejhorší je že před očima veřejnosti je tendle bouchal úplně stejný myslivec (lovec) jako já.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Poutnik
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 187
Bydliště: Všude a nikde, jinak prozatim Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 11:05 am    Předmět: Citovat

Nepleteš, u nás je to nepovolený způsob lovu...
_________________
HŇ, HŇ, HŇ Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 21, 2006 9:53 am    Předmět: Citovat

maty napsal:
Jinak na doplnění: nelegální je to v případě že nevlastníš patřičná povolení k lovu zvěře a lovíš nelegální technikou.

Lov lukem nebo kuší je u nás nelegální, i když jinak povolenku máš ... nebo se snad pletu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bestarcher
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 4:59 pm    Předmět: 2 sipy najednou Citovat

Jerrydecampo napsal:
jednoznačné není nikdy nic a každý si muže něco vykládat jinak než jak to druhý píše.
Srry ale dva šípy jdou vystřelit uplně snadno ale použíl bych to jen do 15-20m jinak se rozletí od sebe příliš a výsledek muže být nulový..
asi bych si netroufl na takoveho divočáka..to by bylo fakt risk..
No a dotazy typu jestli jsem dohledával..u nás to není legální takže odpověď musí znít ne..

2 sipy najedou to fakt jde? a jaky mas rozptyl na 18m? Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 3:52 pm    Předmět: Citovat

Jinak na doplnění: nelegální je to v případě že nevlastníš patřičná povolení k lovu zvěře a lovíš nelegální technikou. Třeba i lov na takzvaných krmelištích (místa kde se přikrmuje nebo krmí zvěř) je nelegální (zákonem zakázaný). Bohužel je to způsob lovu v současné době rozšířený a to zejména mezi lidmi pro které není podstatný samotný lov a jeho způsob, ale hlavně skutečnost, že se mohou chlubit tím co všechno již ulovili. Bohužel v určitých kruzích je to velmi IN být za "velkého lovce".
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 3:42 pm    Předmět: Citovat

Nemyslel jsem zrovna dohledávání zvěře postřelené šípem vystřeleným z luku. Měl jsem na mysli dohledávku jakkoli poraněné zvěře.
Já osobně ze svého okolí vím o dohledávce jelena který byl někým (pytlákem) postřelen a to šípem z kuše. Šíp měl jelen ve slabinách ( byly zasaženy střeva) a to až po opeření. Šíp měl lovecký hrot a měřil cca 40 cm. Takto zraněný jelen žil několik dní než se jej podařilo dohledat a dostřelit. Bez vycvičených psů a spolupráce několika lidí, kteří mají již nějaké zkušenosti, s dohledáváním zvěře by se pravděpodobně ještě několik dní trápil než by někde uhynul. Jelen ušel desítky kilometrů.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 2:11 pm    Předmět: Citovat

jednoznačné není nikdy nic a každý si muže něco vykládat jinak než jak to druhý píše.
Srry ale dva šípy jdou vystřelit uplně snadno ale použíl bych to jen do 15-20m jinak se rozletí od sebe příliš a výsledek muže být nulový..
asi bych si netroufl na takoveho divočáka..to by bylo fakt risk..
No a dotazy typu jestli jsem dohledával..u nás to není legální takže odpověď musí znít ne..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 12:23 pm    Předmět: Citovat

Viděl jsem už hodně postřelené zvěře která dlouho trpěla. Z tohoto důvodu již skoro zvěř nelovím. Ale intenzivně se věnuji lovecké kynologii kdy dobře vycvičený pes může utrpení zvěře podstatně zkrátit. Mám dobrého psa a z tohoto důvodu dost často pro mne jezdí různí "lovci" abych šel dohledat jimi postřelenou zvěř. Často se jí snaží dohledat sami, s různými psi a třeba i na sněhu. Není vyjímkou dohledávka na vzdálenost několika kilometrů u divokého prasete se zásahem jater nebo žaludku, střev nebo končetin. I se zásahem plic dokáže ujít i několik set metrů. Zvíře zasažené na žaludek, střeva nebo přes svaly je většinou živé i několik desítek hodin. Po zásahu jater žije asi 10 minut. Všechny tyto zásahy jsou většinou přes obě poloviny těla (levou i pravou). Dochází k průstřelu těla a to velmi výkonným střelivem s velkou dopadovou energií a rychlostí. Takže skutečně vím o čem tady píšu.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 12:00 pm    Předmět: Citovat

Ehm ... přeci jenom zareaguji angel4
ad 2: Na otravu zvíře zemře leckdy až po několika hodinách. Za tu dobu může umírající zvíře překonat značnou vzdálenost, navíc obvykle bude vyhledáváat nějaký úkryt. Najdeš jej potom?
ad 3: Jak se střílí dva šípy najednou? Woot
ad 5: Ty jsi si vždycky jist trefou? Střílím už nějaký ten pátek, ale tohle říci nemohu - zvláště v "bojových" podmínkách ovlivní výstřel tolik faktorů, že jistotu nemůžeš mít asi nikdy ...

No my vegetariáni to máme přeci jenom snažší Banana
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 11:10 am    Předmět: Citovat

Máš praktické zkušenosti z lovu (jakéhokoli)? Dohledával jsi někdy postřelenou zvěř sám nebo se psem? Zkoušel jsi někdy psa vycvičit ke sledování stopy nebo aportování? Pokud ano tak bys měl vědět, že nic není tak jednoznačné jak píšeš.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: so listopad 18, 2006 11:55 pm    Předmět: Citovat

Kdyř se tady tak vesele bavíme o Bownhuntingu tak jen několik poznámek.O tohle bych se opřel,jestli bych se někdy dostal k legálnímu bowhuntingu.
Levou stranu těla ovládá pravá hemisféra a pravou stranu levá.
Jestliže je zvíře střeleno z boku a šíp pronikne přes obě půlky těla,tak zvíře dostane šok.
Myslím že nemusím vysvětlovat důsledky šoku.
Teorie o komoře a hlavě je taky zavánějící.
1Důležitý je profil hrotu šípu.
Hrot by měl být při bowhuntingu listový a velikost listu by měla být ůměrná síle luku,aby hrot šípu pronikl nazkrz celým tělem.
2:Takové střele stači proniknout třeba játry,nebo žaludkem..nastane krvácení a otrava.
3:Jistější bude střílet šípy dva najednou(síla luku)
4:Každý lovec ví že nemá cenu bezprostředně štvát postřelenou zvěř,ta by se zaběhla(i ten kilometr).
5:Jenom blbec střílí pokud si není jist trefou.
6:Každý pes který se setkal někdy se stopou je schopen zvěř dohledat,a na sněhu by to člověk dokázal sám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 6:14 pm    Předmět: Citovat

Mě osobně stačí ty náhražky jako jsou 3D terče a pod. Pokud si chce někdo užít adrenalinu ze skutečného lovu a nezabíjet, doporučuji metodu, kterou používáme na našich táborech. Vystrojte a vyzbrojte se dle svého zaměření a vyražte ráno, nebo v podvečer do lesa, vystopujte ji na účinný dostřel vašeho luku, hvízdněte (vysoká vám pěkně ztuhne na dobu potřebnou k výstřelu) a běžte si prásknout domů na terč ze stejné vzdálenosti na kterou se vám podařilo vystopovat zvěř.Nebuďte smutní, když to bude jenom holub. Zvěř v divokém lese ví, že je tam lovec.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 5:20 pm    Předmět: Citovat

Nabízím ještě jednu možnost. Přes internet si lze objednat službu, kdy zbraň je umístěna na podstavci (lafetě) a je ovládaná prostřednictvím počítače. V dostřelu zbraně je zvěři předkládáno atraktivní krmivo. Za patřičnou sumu si z klidu domova prostřednictvím internetu zamíříte a vystřelíte na nic netušící zvíře. Vše sledujete prostřednictvím vebkamery a trofej vám přiveze domů zásilková služba. Je tohle lov. Tato služba pochází z USA což je kolébka moderní lovecké lukostřelby. Lidé jsou prostě různí. Což znamená, že různé činnosti se dají provádět různými způsoby. Záleží pouze na tom co snese každého svědomí a zda člověk touží po skutečném prožitku, nebo mu stačí pouhá náhražka.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 2:58 pm    Předmět: Citovat

Víš co obdivuju? Jak to tam vydrželi... tak dlouho bez televize. A v té kazatelně nebylo ani topení...

...jj to jsou drsní lovci. A ... (chci se vyhnout vulgatizmům) co táhli za autem v jizerskejch horách nedostřelenýho jelena... krásný zážitky co Smile a pak hledej v lesech klid, relaxaxi a pohodu Laughing Mad

Hele když nebudu střílet lesní zvěř, ale takovýhle lesní zvířata, to je taky zákonem zakázaný? ...kde seženu povolenku Twisted Evil
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bestarcher
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 1:41 pm    Předmět: Citovat

Ritsi napsal:
Jen mimo mísu k tomu lovu kulí... když jsem dělal v oboře, kde páni lovci (co přijeli z prahy v mercedesu) lovili tím, že těm chudákům v oboře nechali nosit tři měsíce do krmelce žrádlo a pak si dojeli 4x4kou k 30 mentrů vzdálené kazatelně, vlezli si pěkně ve spacáčcích dovnitř, zapnuli noktovizory v puškohledech a počkali až ti chudáci přijdou jako každý večer pro něco k snědku... fakt lovci...

jo jo takze v tomto ohledu je bowhunting fakt "humannejsi" Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: po říjen 09, 2006 1:13 pm    Předmět: Citovat

Jen mimo mísu k tomu lovu kulí... když jsem dělal v oboře, kde páni lovci (co přijeli z prahy v mercedesu) lovili tím, že těm chudákům v oboře nechali nosit tři měsíce do krmelce žrádlo a pak si dojeli 4x4kou k 30 mentrů vzdálené kazatelně, vlezli si pěkně ve spacáčcích dovnitř, zapnuli noktovizory v puškohledech a počkali až ti chudáci přijdou jako každý večer pro něco k snědku... fakt lovci...
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bestarcher
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2006 5:22 pm    Předmět: Citovat

Kydliman napsal:
K TOMU NENÍ CO DODAT.Diskutujte prosím o lovu v teoretické rovině, ale veškeré své zkušenosti z jakékoli případné nelegální činnosti si prosím nechte na jiné místo, než je toto fórum. Děkuji.

ano dotaz byl pouze teoreticky! v USA je to jedno z odvetvi lukostrelby a to velmi oblibene
nechci se tady prit o ucinosti luku a pusky - zastanci luku hovori o ferovejsim zpusobu lovu kdy lukem zvire ulovi jen clovek, ktery za a)umi dobre sitrilet a za b) umi se v prirode dobre pohybovat a zvireti se priblizi, tudis zvire ma mnohem vetsi sanci uniknout nez troubovi s puskou, ktery ji streli s optickym zamerovacem na 150m a ani nemusi umet strilet ....souhlasim z strela z pusky je jistejsi a pravdepodobnost zasahu je vyssi
jinak ranivost a zastavovaci sila kulky a sipu je taky zajimava vec a tam vetsinou vyhrava sip...
nenabadam zde nikoho k lovu v CR, ale ptam se jestli to uz nekdo zkousel jinde... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2006 5:18 pm    Předmět: Citovat

Pokud mám správné informace, tak cena týdenního loveckého zájezdu do JAR se pohybuje od 35.000,-Kč samozřejmě výš. Lovecké pobyty v Rusku lze pořídit ale i za 20.000,-Kč včetně letenky. Záleží co chce dotyčný lovit. Mluvil jsem s jedním týpkem, který jezdí pravidelně do USA, kde střílí lukem krocany na nějaké farmě. Platit zde nic neplatí, akorát se musí domluvit s příslušným farmářem. Cena letenky je ale nezanedbatelná.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bestarcher
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2006
Příspěvky: 23
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2006 5:14 pm    Předmět: Citovat

Lucínek napsal:
Mimochodem, lov lukem je u nas (tj. v CR) zakazan. Jinak jsem to nezkousel a ani nebudu, zabijeni zvirat neni me hobby.

ano vím, že v 4echách je to zakázané, ale jinde ne Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2006 4:39 pm    Předmět: Citovat

JJ sám jsem se před lety potkkal se dvěma maníkama z JAR, vlastnili safary akdyž slišeli, že střílím dřevěným lukem tak mě slibovali, že všechno zařídí a zdarma, kromě letenky. A na tom to taky ztroskotalo. Upřimě si sám sebe nedovedu představit, jak lovím svým 45#jezdeckým dřevěným lukem třeba antilopu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2006 4:29 pm    Předmět: Citovat

Pokud ale i přes skutečnosti které jsem napsal ve svém předchozím příspěvku chce někdo vyzkoušet lov lukem, doporučuji se obrátit na některou cestovní kancelář, která zprostředkovává lov v zahraničí. Není problém si zaplatit lovecký pobyt v zahraničí kde je lov lukem povolen a zde učinit své lovecké pokusy s touto zbraní. Tato možnost je ve většině afrických států, v některých oblastech Ruska, Francii, a skoro v celé Severní a Jižní Americe. Zemí zaslíbenou je také Mongolsko. Jinak opravdu nedoporučuji zkoušet u nás v ČR. Smrdí to velkým průserem a značnými problémy.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2006 3:21 pm    Předmět: Citovat

K TOMU NENÍ CO DODAT.Diskutujte prosím o lovu v teoretické rovině, ale veškeré své zkušenosti z jakékoli případné nelegální činnosti si prosím nechte na jiné místo, než je toto fórum. Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2006 2:02 pm    Předmět: Citovat

Mám zkušenosti z lovu, ale bohudíky ne lukem. Pokud jde o dohledání šípu, tak jak bylo řečeno, to není problém. Problém nastává když se má dohledat postřelené zvíře. Ranivost šípu s loveckým hrotem je srovnatelná se střelami z loveckých pušek. Jakákoli střela vystřelená na zvěř musí zasáhnout takzvanou vitální zónu nebo-li komoru zvěře. Také lze střílet na hlavu, ale všechny tyto cíle jsou maximálně o velikosti cca 10 cm. Pokud si je někdo stoprocentně jistej zásahem tak malého cíle není lov lukem problém. Minete-li tento cíl pouze o centimetr připravte se na dohledávání zvěře na vzdálenost několika kilometrů. Bez specielně vycvičeného psa "barváře" je dohledání zvěře prakticky nemožné. Dále je potřeba dohledanou zvěř většinou dostřelit, nebo dorazit (tesákem nebo loveckým oštěpem). Máteli odvahu toto všechno riskovat, bez ohledu na utrpení postřelené zvěře, skutečnost že lov lukem není u nás legální a pro jakýkoli způsob lovu zvěře je třeba vlastnit lovecký lístek a povolenku k lovu. Je takový způsob lovu trestným činem pytláctví a může skončit trestním stíháním nebo i vězením. Já osobně bych asi do toho nešel. Zkus raději 3D terénní lukostřelbu.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá říjen 06, 2006 1:22 pm    Předmět: Citovat

Mimochodem, lov lukem je u nas (tj. v CR) zakazan. Jinak jsem to nezkousel a ani nebudu, zabijeni zvirat neni me hobby.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 28, 29, 30, 31  Další
Strana 29 z 31

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.