Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Hroty
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
abakuna
Nováček
Nováček


Registrace: 8.8. 2006
Příspěvky: 53

PříspěvekZaslal: pá říjen 27, 2006 7:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Eluwaku,

tobě jde o anglické šípy, že? - tam je určitě LH lepit klihem, pokud máš válečný bodkiny, tak ty se lepily jenom klihem a hřebíčkem se nezajišťovaly proto, že při vytáhnutí šípu z těla tam ten hrot zůstal a asi si dokážeš představit, jak s tím člověk ve středověku dopad.

Mně se to takhle osvědčilo, ať jsem zkoušel dostřel nebo jsem střílel do terče, hroty se neuvolnily Cool . Musím ale říct, že střílím jenom když neprší a je sucho, jinak by klíh natáhnul vodu a hroty by se uvolnily. Časem se to ale asi stejně uvolní a budeš muset přilepit hrot znova. Ale jestli střílíš často, tak si myslím, že nebude vadit, když hroty přilepíš klihem a ještě zajistíš hřebíčkem, dá se to udělat tak, že ten hřebíček není skoro vidět Wink .

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá říjen 27, 2006 4:47 pm    Předmět: Citovat

Pokud bys netrval na tom LH, tak zkus "kovový" epoxid. Doporučil mi to Písař a hroty drží i po dvou letech docela drsného zacházení. Po vytvrzení se dá obrousit, takže při troše snahy to není vůbec poznat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 27, 2006 3:21 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,

znáte prosím někdo osvědčený způsob, jak přilepit/přidělat kované hroty k násadám? Jde mi o to, aby to bylo LH. (myslim teda jako historicky užívané) Ilburští střelci to řeší hřebíčkem, ale co vím, používalo se to snad jenom na ty největší hroty "broadheads" a "swallow tail", ne tak na běžné hroty. (Dost možná, že to ve středověku taky neřešili - když z šípu hrot po výstřelu upad, nedal se použít protivníkem, nebo když zůstal nepříteli v ráně, asi to taky bylo ku prospěchu pův. účelu.) Ale stejně, asi se muselo něco používat!

Znáte někdo něco, co aspoň trochu drží? Dehet, smůla, klíh?? Máte někdo nějakou zkušenost?

Hroty jsem zatím jen narážel (epoxid jsem opustil), ale při posledním střílení jsem 3 ztratil, což mě dost s...
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 3:51 pm    Předmět: Citovat

Kované hroty které se mi líbily na obrázku dělal Begbie - najdeš ho na livinghistory.cz. Kované hroty, které se mi líbily in natura dělal kovář a lučištník Myša - najdeš ho na tomhle foru a kovář Lebduška - najdeš na něj kontakt přes scherm.cz nebo ceskyserm.cz. Hroty vrtané a obráběné jsem si dělal sám, protože se mi nelíbily žádné co jsem viděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne říjen 08, 2006 6:17 pm    Předmět: Citovat

Já nemám luk, kterým bych dokázal účinně ničit zbroj, tudíž jsem zatím těžké válečné hroty nepotřeboval, ale když se tady pořádně rozhlédnež, tak najdeš určitě odkazy na Ilburské střelce, sdružení Trpola nebo na Eleazara, ti všichni pokud vím hroty nabízejí. Můžeš také zkusit napsat SZ Hawkwindovi, ten zajisté má schopného kováře.

Naposledy upravil Itazipa dne út říjen 10, 2006 3:54 pm, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Andrej
Nováček
Nováček


Registrace: 15.9. 2006
Příspěvky: 6
Bydliště: Slovensko, Prešov

PříspěvekZaslal: ne říjen 08, 2006 3:21 pm    Předmět: Hroty Citovat

Zdravím
Zaujímalo by ma, odkial získavate hroty na šípy (hlavne zbroje prerážajúce bodkiny), nejaké zaujímavé odkazy, odporúčania...Dík
Andrej
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29
Strana 29 z 29

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.