Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tětiva na kuši
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 5:28 pm    Předmět: Citovat

https://www.google.cz/search?q=k%C5%AF%C5%BEe+z+nutrie&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=wAcOU6zVI-SV7AbJhYB4&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1360&bih to je ono je to na google a tan níž tam máš ty bobry ty nevíš co to je nutrije ? jo ty si ze slovenska tam je to asi jiný název Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 5:26 pm    Předmět: Citovat

Strakáč! napsal:
aháá Very Happy Wink
tu chlupatinu ?? Very Happy tu mam z nutrie to je něco jako bobr ale větší mužu dát odkaz
Very Happy a hovězinu ta chlupatina je jen na ozdobu Very Happy

No,no,hod sem ten odkaz,nech sa mam naco pokukat.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 5:23 pm    Předmět: Citovat

Strakáč! napsal:
jo jo zkusim lněnej provázek a pak možná mě napadlo že bych udělal neco jako podvod jako že bych dal moderní tenkou tětivu a pres to bych to obalil prirodním provázkem nebo možná ty umělé šlachy sem slyšel že sou dobrý a vydrží toho hodněprej Very Happy a dej mi prosim tě odkaz na to ff vlákno a ty oleje nějaký co to zpevní
díky !! ...

Odrb,neodrb,nato sa ty zvysoka vykasli..ide hlavne o tvoju bezpecnost..co ti bude platna aka autenticnost,ked narobis skodu? stredovek,nestredovek,vtedajsiemu panstvu to bolo srdecne jedno,kolko ludi si narobi problemy v dôsledku zlyhania zbrane..ale tvojej rodine to urcite jedno nebude..tie ocelove lucista su nebezpecne v tom ze zvyknu prasknut bez varovania..preto nezabudaj na bezpecnost a daj si zalezat natom aby pocas strelby nebol nikto v tvojej bezprostrednej blizkosti..niekto opatruje to luciste kozou aby sa v pripade neziaducej kolizie,zmiernilo nebezpecenstvo..fast flitove vlakna predava u vas v cr napr.p.jakub matyasek,hod do googla luky,kuse jakub matyasek,to ta uz nasmeruje..za duvilaxom,prip.klihmi,sa skus pokrutit po drogeriach,ci domacich majstroch a tak..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 5:17 pm    Předmět: Citovat

aháá Very Happy Wink
tu chlupatinu ?? Very Happy tu mam z nutrie to je něco jako bobr ale větší mužu dát odkaz
Very Happy a hovězinu ta chlupatina je jen na ozdobu Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 5:07 pm    Předmět: Citovat

Strakáč! napsal:
jo a na jakou kozu si se ptal kde sem jí koupil nevím jakou kozu nevím vůbec co to je kdyžtak približně popiš hlavní sou detaily myslíš tu kožený nebo nevim... Very Happy

Kozu,normalnu klasicku kozu.. Very Happy si vravel ze budes robit tulce a tak..tiez by som potreboval nakupit zasoby..a tak..no.. Wink
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 5:00 pm    Předmět: Citovat

jo a na jakou kozu si se ptal kde sem jí koupil nevím jakou kozu nevím vůbec co to je kdyžtak približně popiš hlavní sou detaily myslíš tu kožený nebo nevim... Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 4:54 pm    Předmět: Citovat

jo jo zkusim lněnej provázek a pak možná mě napadlo že bych udělal neco jako podvod jako že bych dal moderní tenkou tětivu a pres to bych to obalil prirodním provázkem nebo možná ty umělé šlachy sem slyšel že sou dobrý a vydrží toho hodněprej Very Happy a dej mi prosim tě odkaz na to ff vlákno a ty oleje nějaký co to zpevní
díky !! ...
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 3:22 pm    Předmět: Citovat

teraz uz nechaj ten orech tak ako je,ked si ho tam takto zazdil..bola by skoda aby si nejakym dalsim zasahom nenavratne nieco poskodil,ked si sa natom takto natrapil..orech volne ulozeny a isteny v ose povrazkami je historicky najvernejsi fakt,silu lucista nema drzat os orecha,ale orech sa ma opriet svojou celnou stranou o puzdro..urob predimenzovanu tetivu nakolko to pôjde,pokial ti vôle orecha dovolia,môzes tetivu napustit glejom,alebo duvilaxom ako ti vravel aj cornus,pokial ti tetiva prdne aj tak,tak nevahaj nic a pouzi moderne materialy ako fast flit,zdravie mas len jedno a v buducnosti predsa chces este fungovat plnohodnotne,ze?
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 2:20 pm    Předmět: Citovat

já totiž od malička sem byl v dílně s tatkou furt se na něco ptal a ptám do dnes a vym takový ty věci co se při výrobě něčeho hodí třeba vím ,že buk se dá napařit a ohýbat že třeba na něco kdy bude potřeba aby dřevo pružilo dám tam jasan nebo akát nebo břízu nebo javor se dá použít myslím třeba na luky atd.. takovýhdle blbosti mi to ulehčují a furt se ptám táty a když něco neví hned existuje internet jako tet se treba ptám co zlepšit na tětivě atd.. Very Happy to je to co mi umožňuje dobře vyrábět ale je ten problém že mi moc nejde úklid po práci no ale bez brusky na dřevo a bez přímočaré pilky a brusného kotouče na železo bych byl v koncích nevím jak bych to všechno dělal jedniě místo tý brusky a šukalky ale ta bruska na železo to je dobrá věc sem to měl dát to lučiště někomu aby mi to vzal na fréze na železo ale to prej nejde tak sem to zkusil na brusce a ejhle šlo to jako pomásle sice pomalu ale šlo a 2 hroty bodkin už sem si objednával jeden za 50 kč tak asi za 1,90 Eur no Very Happy a v truhlářskej dílně se blbě dělá ten váleček (ořech ) takže sem to nechal na strejdovy a nemohl sem ani sehnat kus železa který by bylo na to a mám tam dát ten provázek do toho ?moc se mi nechce možná časem ale ty bodkiny si někdy koupim jinak sem si dělal doma bodkiny
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 12:33 pm    Předmět: Citovat

díky Very Happy vše sem dělal sám za pomoci strojů a rukou Very Happy a jediný co mi udělal táta je že mi zaříznul prasklou jasanovou fošnu z větší části to byl střed jasanu ti tmavší což asi víte Very Happy ale jinak všechno sám akorát ještě to železo ten ořech mi dělal strejda zámečník a tu páku mi jen svařil kusy k sobě jinak nic i tětivy si sám pletu mě prostě pracovat baví Very Happy a počítač taky ale ne tolik jako práce Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 10:51 am    Předmět: Citovat

aj moja poklona je to veľmi pekná práca hm... thumbup
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 12:55 am    Předmět: Citovat

az sa chces priblizit historii aspon troska,tak si vezmi tie za 1.65eur,ak by si sa chcel,priblizit historii ovela blizsie,tak tie od laskyho,su drahsie,ale je to poctiva kovacska praca a la stredovek,mrkni do vlakna prodam,minule tam ponukal bodkiny a platorezy,je to na tebe ako sa rozhodnes,celjuska z lukostrelby ti to posle aj do ciech,to urcite nebude problem..sam mam par tychto hrotov,ja pouzivam bukove nasady,tie mam dostupne,troska obrusim koniec,aby to tam zapasovalo a je to..vravel si ze ti je 16?..na tvoj vek je to velmi pekna praca,robil si to vsetko sam?mas môj obdiv,mladenci v tvojom veku väcsinou deru klavesnice pocitacov a pozeraju hlupe filmy,prinajlepsom.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 12:53 am    Předmět: Citovat

co vím tak cedr voní ale nic další nevím a smrk je měkej ale za to lehkej což u kuše je jedno já bych volil buk nebo cedr smrk se rozlámě když poletí šíp trochu ze šikma u hrotu Very Happy zitra sem tu v 1 z praxe Smile
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 12:22 am    Předmět: Citovat

a nevím jestly je vhodné týblo z cedru nebo z smrku nebo z buku buk mam dostupnej nejvíce ale rád se ohýbá nevím
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 12:19 am    Předmět: Citovat

http://www.lukostrelba.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=603&category_id=49&option=com_virtuemart&Itemid=17 nebo tento ale nevím jak je to s tou historií a je to levnější uvidím ..
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 12:17 am    Předmět: Citovat

díval sem se na ty hroty a nejsou za 3 eur ale za 1,67eur takže pro mě v korunác tak nevi masi 42 kč ?? asi jo tak nějak no pěkný jsou a zasílají je i do ČR ?? to si zjistím díky.. za odkaz
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 12:11 am    Předmět: Citovat

myslíte to jak to drží šíp tu kozo nebo nevim no Very Happy
to jak drží šíp to sem vzal buk šel sem domu dal sem vařit vodu v hrnci do toho sem to hodil napařil sem ho a ohnul v formě co sem vyříznul šukalkou (přímočarou pilkou ) a dal do toho a svěrkou přitáhnul a nechal sušit na topení a funguje to dobře když se napaří buk tak se s tim dá ohýbat skoro jak s provázkem Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: st únor 26, 2014 12:07 am    Předmět: Citovat

nevím na jakou kozu ale díky za to že se vám líbí já to vyráběl a dělal sem to dlouho furt sem vylepšoval dělal abdejty skoro ve všem i páka mi praskla dělal sem novou a to lučiště sem nijak neupravoval od výroby koupil sem celou pružinu po 2 týdnesch obvolávání celé republiky asi 20 lidí prodávalo pruižinu z trabanta tak sem jí koupil polozrezlou promazanou za 200kč hodně levně bylo tam asi 7 použitelných částí vlas sem jí očistil ředidlem pak vybrousil černou kalenou barvu na brusným pásu (táta na tom brousí dřevo já železo to je pak dycky rád Very Happy) a pak sem to vzal nakreslil si zužení od prostřední třetiny a zůžila na nějakou šířku na brusným kotouči jedna strana z čtyř my zabrala 30 minut brousit a celkem to šlo pal sem to na pásovej brusce zarovnal srazil trovhu hrany trovhu ručně obrousil a konec pak sem vzal lak na dřevo a natřel sem jí aby nerezla ale stejnak pak tam bud dám kůži pres železo nebo to něčim natřu toto je jen provizorně a má cenu dávat na šípy letky já myslím že ne a zkoušel sem střílet a na 30m to má 10cm oblouk níž než tam co mířím no ani ne skoro nic a do stran to posledně tak dobže střílelo a na těch 30 metrů s tim hrotem co je na jednej fotce tak s tím sem do vrat do kterých sem střílel tak se to zabodlo tak 2 cm do starýho borovicovýho dřeva musel sem jít pro kombinované kleště abych to vytáhnul z těch dveří jinak sem to moc nezkoušel dostřel ale má to tah dobrej bez mího natahováku to nenatáhnu jen jednou a pak konec ale táta to dal asi 3x pak už taky ne Very Happy ale natahovák udělám rychlej pohyb cvak a je to Very Happy...
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 11:45 pm    Předmět: Citovat

oprava..www.lukostrelba.sk inak odkial si kupoval tu kozu?môzes sem hodit odkaz?tiez by som potreboval urobit nejaku zasobu do buducna ..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 11:42 pm    Předmět: Citovat

pekna kuska,paci sa mi..skusal si uz jej dostrel?pripadne nejake ine testy?alebo si sa k tomu pre tu roztrhnutu tetivu este nedostal?tu pruzinu z auta si este nejako upravoval,alebo si ju tam nahodil taku aka bola od vyroby?pozeram ze ten orech mas napevno prichyteny,keby si ho mal na povrazkoch,tak ho môzes zhodit dole a upravit na hrubsiu tetivu..hroty..skus napisat sz laskymu,myslim ze tu ma nick laskyy,alebo tak nejako..a sa s nim dohodnut,hroty historickych napodobenin ma aj celjuska na wws.lukostrelba.sk myslim ze kus ma za necele tri eura,ak dobre pamätam,zvolis si moznost 11/32,to bude pre teba rozmer na 10mm-trovu nasadu..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 11:22 pm    Předmět: Citovat

sem objednával i hovězinu na míru na toulec kámoš mi dal vydělanou kužy z nutrie a mužu vyrábět toulec řemínky mám a ničim jeným to (šít)nebudu sem si udělal děrovačku na kůži z kusu jak je pant na dveřích tak sem uříznul ten kus jak se tam jakoby na to nandá ten čep prostě jakoby dlab to sem dal pryč a do toho závitu sem vyvrtal díru zbrousil z boku abych mohl vyndavat ty kusy kůže a zabrousil to do ostra aby to vysekávalo tu kůži funguje to perfektně a nemá cenu to kupovat jako mačot chtěl bych se zeptat nevíte kde koupit levně ocelové hroty na 10 průměr týbla historické hroty jiné nechci dělat se mi je moc nechce bych musel ubrušovat kulatinu jako sem si je tet vyráběl asi 3 hroty ale brousit to jak blb to mě nebaví ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 11:14 pm    Předmět: Citovat

ale problém u té tětivy je to že já jak mam ořech tak by se mi tam asi nevešla možná vemu ten lněnej provázek a ten je tenčí a takovej pružnější jako že nepraská tolik má větší výdrž myslím ten potravinovej a tím by to ško to vzít kousek po kousku voskem včelím a nevim jestli je lepší ho rozehřát nebo normálně potřít po to m provázku nebo dát něco jinýho ale to je spíš proti vodě a vlhkosti odolný což nebude skoro ani potřeba... a ta umělá šlacha by nešla ? nevim já byh c ten konopnej motouz nedával to je taková trhačka ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 11:06 pm    Předmět: Citovat

no konečně mi musel kámoš poradit Very Happy Very Happy tak tad jsou fotky Very Happy http://strakac9.rajce.idnes.cz/Plocha
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 11:04 pm    Předmět: Citovat

strakac..jednoducho povedane..odfotis,cez program napr.perfect foto zmänsis fotku na povedzme 500 krat 400,ulozis fotku a tu fotku zmänsenu fotku potom otvoris v programe na www.imagelink.cz,das ako nahrat a spodny odkaz pod oznacenim bb code bulletin,cely skopirujes tak ze lavym tlacitkom mysi po nom celom pretiahnes,nechas kurzor na tom oznacenom odkaze a pravym tlacitkom mysi das skopirovat a kliknes na forum do odoslania odpovedi ako ked posielas klasicky prispevok,das pravym tlacitkom mysi a moznost vlozit,a mas obsah linku v odpovedi,po odoslani prispevku do fora cumilom ukaze obrazok..a je to.. Wink ..rada od cornusa je dobra,no ja ti napriek tomu poradim dat tam tych vlaken o hodne viac,nech je ta tetiva peknu tucna,prave tucnost tetivy je historii najvernejsia..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
halooooo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2013
Příspěvky: 155
Bydliště: Veľký Krtíš, Slovakia

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 10:48 pm    Předmět: Citovat

Poradim ti Smile Chod do sekcie vase kuse a na siedmej stranke mas popis ako vkladat fotky sem do fora Cool Staci len citat Very Happy
_________________
excalibur equinox, lumizone 2-4 x 40 s podsvietením
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 10:31 pm    Předmět: Citovat

já vůbec nevím jak to sem dát ach jo
já to neumím dát ani nějam jinam že bych vám dal odkaz něco zkusim

tam je nějakaký image ale nevim jak to funguje
Sad Sad Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 10:00 pm    Předmět: Citovat

počkejte du fotit a hodit to sem nějak Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 9:56 pm    Předmět: Citovat

no já tam nemám asi tam vysokou nátahovou sílu protože je mi 16 měřím 160cm a vážím 50kg a s takovým jednoduchým natahovátkem to natáhnu vypadá to jako že je to háček kde se zapře tětiva a pak je tam madlo kolmo k háku (to znáte) a tím to menám probléh natáhnout rukama to dám jednou a pak to nedávám a že bych byl nějakej kulturista to taky nejsem a myslím že tou ostrou hranou to neni mam tam hovězinu přez kus železa svázaný řemínkem můžu pak dát i foto a tětiva jak přeríznutá jako v jednom místě a prostě ten tah po vystřelení prostě jak to dorazilo tak krůůp a je to v... Very Happy ale myslím že to bude provázkem ten konopnej je takovej (že mu nevěřím ) uvažuju o lňěným provázku a dát jich tam víc on je pevnější tenčí a celkově míň trhací možná i potravinovej bílej a to tu tětivu sem i voskoval pravým včelím voskem divný no Very Happy a nevím co je to ta tětiva něco ff ale když mám historickou kuši sám sem si jí vyráběl to dycky všichni čumí mě to prostě baví no ale zase abych neodbíhal tak k tej historickej kuši by se mi hodilo něco přírodního možná bych si koupil umělou šlachu Laughing Very Happy a to jak je to čtyřikrát nátahová síla tak já to počítal 70x4 .... a 12kg provázek no to je jedno prostě podle mě bude chyba na straně provázku dělal sem ten nějakej nevim jak se to měnuje ale jakoby liščí smyčkaa pak se to motá a pak se to chytý omotáním vůbec nevím já se historii moc nevěnuji ale když už sem si chtěl zastřílet tak sem si to vyrobil jako ve středověku akorát ten ořech ten mám z kovu a néé z kosti nebo parohu Very Happy ale to nevadí a lak aby se udržovala barva a aby to neplesnivělo atd.. můžu vyfotit tětivu i tu kuši ale ta kuš nejni dodělaná u toho lučíku tam mám jen šroub kterej to uchycuje pevně k soše a pak tam jen jako aby to nebylo vidět tam je takovej kus dřeva a přes to bude provázkem omotaný jako že to drží jen provázek no pošlu fotky nějak je sem dám nejsem expert na něco na pc já nejsem manijak jako nějací já sem spíš ten co sedí od rána do večera na rybách a vydrží to tam Very Happy to je vše a díky za odpovědi všem !!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 9:36 pm    Předmět: Citovat

Ak napustíš konopnú tetivu glejom udrží oveľa viac. Ako glej stačí zriedený Duvilax.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 7:03 pm    Předmět: Citovat

inak podla vypoctov to naozaj vychadza na poddimenzovanu tetivu..podla pravidla sila tetivy=4 krat sila lucista..75kg krat 4= 300kg..tvoja tetiva 24 krat 12=288kg...deficit 12kg..to je dost..jednoznacne alebo viac vlaken,alebo ff vlakno..skôr by som sa priklonil k tej druhej moznosti,hlavne z dôsledku bezpecnosti..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.