Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tětiva na kuši
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 6:28 pm    Předmět: Citovat

60-70,natah je myslene urcite v kg,nie v librach,ze?24 vlaken je malo,hoci ma jeden taznost aj 12kg..dal by som ovela viac aj keby slo o ff..nieto este o lan..prasknutie v oku mohlo nastat z dvoch pricin..ze vlakna presekla ostra hrana koncovky lucista,alebo zjavne poddimenzovana tetiva..neudavas ci islo o flemish tetivu,alebo klasicku omotavkovu,prip.aku omotavku si tam mal..nemas historicku kusu,de facto repliku,tak by som tam dal na tvojom mieste ff vlakno..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: út únor 25, 2014 6:14 pm    Předmět: Citovat

tetkon nechápu co se stalo z mojí tětivou na kuši normálně sem vystřelil asi 4krát a na popátý rupla v oku aby se netrhala mam tam na lučušti kůži a mam to z konopného provázku 24 pramínků jeden je na 11-12 kilo nechápu to ručně to natáhnu a bez problémů nátahová síla tak 60-75 nevim něměřil sem to ale mam tam pružinu z trabanta 60cm pres tětivu je dýlka lučiště a je zůžená(zproušená z každě strany a nátah je dlouhý a tětiva je napnutá když není natažená kuše nevím díky za názory co zpravit na tětivě popřípadě asi bude lepší změnit materiál díky.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá únor 21, 2014 7:57 am    Předmět: Citovat

som rad ze sa ti paci.. Very Happy ..tak len nech sluzi co najdlhsie..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 6:31 pm    Předmět: Citovat

Tleskám umění mistra Spitamena .. mám jeho teťivu na stole a je to mistrovská práce...!!!
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 11:53 am    Předmět: Re: Tětiva z padákové šňůry ? Citovat

Prorock napsal:
Ahoj, jsem naprosto nezkušený co se kuší a luků týče, ale pohrávám si s myšlenkou si postavit kuš poháněnou gumovým svazkem, který by přes kladky rozpínal tětivu. Myslíte, že by jako tětivu šla použít padáková šňůra ? Nátahová síla takovéto kuše by byla kolem 15 -30 kg, nosnost takovéto šňůry je 120 kg. Tětiva by téměř nebyla namáhána překmitem, poněvadž po opuštění šípu by byly zabržděny kladky. Měla by se taková šnůra něčím mazat ? V místě uchycení na ořech by byla nějaká omotávka. Díky.

Kedze je predimenzovanie tetivy vzhladom na tah viac ako dostacujuce,enormne,je napriek tomu ju z casu na cas vymenit,pokial teda netrpis nejakym syndromom nadmerneho setrenia.. Very Happy niektore typy snur,napr.kevlarove zvyknu prasknut bez upozornenia..t.j.vlakno sa nezacne strapkat,stensovat..ale taketo veci riesit ma vyznam pri napinacich silach od 150 lib hore..vlakna tetivy natri opatrne v rovnobeznom stave vlaken jelenim lojom..potom podla potreby tetivu nakrut..takisto si ponatieraj vsetky trecie casti tetivy..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 11:19 am    Předmět: Citovat

vsetko este nebolo vymyslene a kopa veci na svoj zrod este len caka..takze smelo a opatrne do toho..praca s niecim novym ma priam magicky charakter a princip gumy mozno zaradit do mechaniky,takze zato ze sa pustas do novych veci,v ktorych su urcite velke rezervy na novatorstvo,ti davam jednotku..som zvedavy na tvoj vysledok,prip.kratke video.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Prorock
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 11:08 am    Předmět: Citovat

Výborně, tohle mi vytrhlo trn z paty. Foto sem vložím, mám už přesný návrh. Vím že se to nebude zdát ta guma, ale na internetu se dají najít zajímavé výsledky, do gumy se dá uložit energie stejně jako do lučiště a při vhodném převodu by měl být výsledek slušný, samozřejmě to nepůjde srovnávat s profi výrobky. Velká výhoda je dlouhá dráha působení, budu mít přes 50 cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 11:01 am    Předmět: Citovat

kuša a guma mne to dako nesedí hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 10:59 am    Předmět: Citovat

odpoviem ti,ale na oplatku chcem vidiet foto tvojej vyrobenej kuse tu do fora.. Very Happy ..snuru pouzit môzes,z materialov ktore sa pouzivaju na vyrobu tetiv pre moderne kuse sa vyrabaju aj padakove snury..takze ano,kludne pouzi..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Prorock
Nováček
Nováček


Registrace: 20.2. 2014
Příspěvky: 11

PříspěvekZaslal: čt únor 20, 2014 10:54 am    Předmět: Tětiva z padákové šňůry ? Citovat

Ahoj, jsem naprosto nezkušený co se kuší a luků týče, ale pohrávám si s myšlenkou si postavit kuš poháněnou gumovým svazkem, který by přes kladky rozpínal tětivu. Myslíte, že by jako tětivu šla použít padáková šňůra ? Nátahová síla takovéto kuše by byla kolem 15 -30 kg, nosnost takovéto šňůry je 120 kg. Tětiva by téměř nebyla namáhána překmitem, poněvadž po opuštění šípu by byly zabržděny kladky. Měla by se taková šnůra něčím mazat ? V místě uchycení na ořech by byla nějaká omotávka. Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
D0kt0r
Nováček
Nováček


Registrace: 12.9. 2012
Příspěvky: 146
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 8:05 pm    Předmět: Citovat

ja ho ani nemam...tetivu sundavam a nahazuju ruco...
_________________
Exomax
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 12:09 pm    Předmět: Citovat

veď si ho vieš vyrobiť heh..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út leden 28, 2014 12:06 pm    Předmět: Citovat

Nemáte někdo navíc přípravek na sundavání teťivy? Mě ho ráno rozkousal pes a měl z toho hroznou srandu..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so leden 11, 2014 12:00 pm    Předmět: Citovat

D0kt0r napsal:
Excel 32 vlaken, cermanovska 18 vlaken(vlakna jsou silnejsi)...

No jasny, ze jsem nejdriv voskoval ponorenim cely tetivy do rozehrateho vosku...
Odrbana byla po cele delce. Pouzdro latkove ve tvaru V. U kuse jeste nejaky obleceni tricko, mikina...bez zipu, takze poskozeni cimkoli je vylouceny. Ty vlakna proste nesnesou oder, at treba jen o latku...


dal som si dnes tu namahu a vylovil som tetivu excel na porovnanie s mojou tvorbou..ti ktori uz brali tetivy odo mna,vedia,ze ich robim tahovo predimenzovane..tetiva excel ma 32 vlaken,priemer v stredovej omotavke je 4.1mm,vaha tetivy je 11gramov..moje maju 46 vlaken,priemer v stredovke je 4mm a vaha je 9gramov..preto som pri svojich tetivach nezaznamenal take nieco ako efekt liscieho chvosta..tahovo je daleko pevnejsia oproti excelke,pri mensom priemere a vahe..ked si zoberiem fakt,ze som dal 460grainovym carbon expressom 330fps,stazovat sa nemozem..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 6:35 pm    Předmět: Citovat

přes-ně...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 4:17 pm    Předmět: Citovat

D0kt0r napsal:
Excel 32 vlaken, cermanovska 18 vlaken(vlakna jsou silnejsi)...

No jasny, ze jsem nejdriv voskoval ponorenim cely tetivy do rozehrateho vosku...
Odrbana byla po cele delce. Pouzdro latkove ve tvaru V. U kuse jeste nejaky obleceni tricko, mikina...bez zipu, takze poskozeni cimkoli je vylouceny. Ty vlakna proste nesnesou oder, at treba jen o latku...

tie vlakna su na oter slabe,ale pokial ich narusi trenie mikiny,ci tricka,tak nech sa idu akoze bodnut..ja nosim svoju kusu vo vaku,a takyto jav som nespozoroval,mam tam aj kozeny tulec so sipmi,dakedy som nosil aj mini tercovnicu,krabicovku..je pravda ze s kusou vo vaku nechodim nejako dlho,20 minut na miesto strelby a tolko aj spat..ale tak si myslim osobne,ze ked je to kusa lovecka,tak sa ju predsa nesmiem bat polozit niekde do travy,bez toho aby mi to neodfajcilo vlakna..ako vravim,zlata dobra s3-jka.. Rolling Eyes
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 4:10 pm    Předmět: Citovat

furbyk1 napsal:
D0kt0r napsal:
Orig tetiva excel je peknej smejd...omotavka vydrzi par vystrelu a zacne se rozjizdet. To samy omotavka ok. A prijde mi, ze i samotny vlakna jsou ted nachylnejsi na oder, kdyz se kus nosi na zadech... Kdyz jsme jeli do Rumunska, narychlo jsem kupoval novou Excel a hned ji nahodil... po tydnu noseni, par vystrelech a prijezdu domu jsem ji musel vyhodit, protoze byla nehorazne chlupata a par vlaken drzelo na vlasku. Pritom jsem ji mel ve vaku, takze do kontaktu s necim ostrym neprisla.
Cermanovska tetiva byla docela ok, byla rychlejsi nez Excel, omotavka vydrzela dlouho. Kdyz jsem jeji zivotnost povazoval za ukoncenou, rozmotal jsem ji a nasel celkem 2 a 2 vlakna pretrzeny pod omotavkou ok. Vystrel na prazdno zadny nebyl...
Nazdar Spitamen tie tetivy robíš z ff vlákna alebo niečo iné? Ja mám na kolickovke lanovu a drží v pohode
Co se me tyce, pristi tetiva bude od Spitamena... Wink


nazdar,robim ich z ff-ka a takisto zo 452x..na historicke idu prerobene zo starych tetiv,nemam akosi odvahu davat na tetivy cokolvek ine okrem moderneho.. Rolling Eyes
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
D0kt0r
Nováček
Nováček


Registrace: 12.9. 2012
Příspěvky: 146
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 3:09 pm    Předmět: Citovat

Excel 32 vlaken, cermanovska 18 vlaken(vlakna jsou silnejsi)...

No jasny, ze jsem nejdriv voskoval ponorenim cely tetivy do rozehrateho vosku...
Odrbana byla po cele delce. Pouzdro latkove ve tvaru V. U kuse jeste nejaky obleceni tricko, mikina...bez zipu, takze poskozeni cimkoli je vylouceny. Ty vlakna proste nesnesou oder, at treba jen o latku...
_________________
Exomax
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 2:48 pm    Předmět: Citovat

mno...tak sa priznam,tetivu a la lisci chvost som este nevidel..excelku som mal jednu ale pred viac ako styrmi rokmi..asi sa to odvtedy kapanek zmenilo..kolko vlaken davaju teraz do nej?bud je poddimenzovana,alebo je to super srackovy material from china..mne oka drzali nej ok,stredovka vydrzala asi len 100 vystrelov a zacala sa uvolnovat..celkovo som dal tou tetivou cca 500 vystrelov a zhodil ju,pretoze som nahodil vlastnu tvorbu..z vlakna s3 od brownellu..uuuuhm...to bol matros..mnammm..hrube,pevne vlakno,odolne..nie ako tie dnesne pavuciny..trochu ho skrabnes nechtom a uz strapati.. Twisted Evil kupil som vtedy od predajcu poslednu cievku..bolo mi povedane ze sa vraj uz nevyraba,nikde v cr a sr som ho naozaj nenasiel,len v amerike,na niektorych strankach..doktor ake mas puzdro na kusu..?ja mam to veckove,ktore vyzera na chrbte ako rogalove kridla,potom je take te-ckove..ci ti tam nieco kovove,alebo s ostrou hranou neposkodzovalo vlakna pri chodeni v terene...zalezi ako bola tetiva rozstrapatena..ak po celej dlzke,tak to bude materialom..ak lokalne,tak to by mohlo byt niecim vo vaku..inak voskoval si si tu tetivu?pretoze tie excelky neviem ako teraz,ale predtym boli suche ako piesok na pusti..mam na mysli tie nekryte vlakna,nie omotavky...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 2:19 pm    Předmět: Citovat

D0kt0r napsal:
Orig tetiva excel je peknej smejd...omotavka vydrzi par vystrelu a zacne se rozjizdet. To samy omotavka ok. A prijde mi, ze i samotny vlakna jsou ted nachylnejsi na oder, kdyz se kus nosi na zadech... Kdyz jsme jeli do Rumunska, narychlo jsem kupoval novou Excel a hned ji nahodil... po tydnu noseni, par vystrelech a prijezdu domu jsem ji musel vyhodit, protoze byla nehorazne chlupata a par vlaken drzelo na vlasku. Pritom jsem ji mel ve vaku, takze do kontaktu s necim ostrym neprisla.
Cermanovska tetiva byla docela ok, byla rychlejsi nez Excel, omotavka vydrzela dlouho. Kdyz jsem jeji zivotnost povazoval za ukoncenou, rozmotal jsem ji a nasel celkem 2 a 2 vlakna pretrzeny pod omotavkou ok. Vystrel na prazdno zadny nebyl...
Nazdar Spitamen tie tetivy robíš z ff vlákna alebo niečo iné? Ja mám na kolickovke lanovu a drží v pohode
Co se me tyce, pristi tetiva bude od Spitamena... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
D0kt0r
Nováček
Nováček


Registrace: 12.9. 2012
Příspěvky: 146
Bydliště: Středočeský kraj

PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 2:13 pm    Předmět: Citovat

Orig tetiva excel je peknej smejd...omotavka vydrzi par vystrelu a zacne se rozjizdet. To samy omotavka ok. A prijde mi, ze i samotny vlakna jsou ted nachylnejsi na oder, kdyz se kus nosi na zadech... Kdyz jsme jeli do Rumunska, narychlo jsem kupoval novou Excel a hned ji nahodil... po tydnu noseni, par vystrelech a prijezdu domu jsem ji musel vyhodit, protoze byla nehorazne chlupata a par vlaken drzelo na vlasku. Pritom jsem ji mel ve vaku, takze do kontaktu s necim ostrym neprisla.
Cermanovska tetiva byla docela ok, byla rychlejsi nez Excel, omotavka vydrzela dlouho. Kdyz jsem jeji zivotnost povazoval za ukoncenou, rozmotal jsem ji a nasel celkem 2 a 2 vlakna pretrzeny pod omotavkou ok. Vystrel na prazdno zadny nebyl...

Co se me tyce, pristi tetiva bude od Spitamena... Wink
_________________
Exomax
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 8:58 am    Předmět: Citovat

prechadzam s diskusiou do patricneho vlakna lebo sme sa roztrkotali na nespravnom konari.. Very Happy ..mam rad tieto klasicke tetivy oproti flemiskam okrem dizajnoveho aj s ineho velkeho dôvodu..klasicke je mozne opravovat a opravovat ako rusky televizor..to u flemisky nieje mozne..ak ma tetiva povedzme 36 vlaken a jedno sa mi pretrhne z nejakeho dôvodu,nemusim vyhadzovat tetivu,ale ju rozoberem,polovicu vlaken vyhodim,dam tam nove vlakna..pokial teda tie stare vlakna niesu pred ukoncenim zivotnosti..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 11:35 pm    Předmět: Citovat

Tetivy som používal dve ,a mal som ich zhruba 3/4 roka.Potom odišli.Jedna aj druhá sa roztrhli po výstrele.Obidve odleteli na stranu kde ešte držali.Nemal som žiadnu újmu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 9:03 pm    Předmět: Citovat

adrian: Ked ti ta tetiva praskla /popripade aj ramena/ mohla ti nejako ublizit? Napr. tesne ti minula tvara alebo ti po rukach slahla atd...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 9:03 am    Předmět: Citovat

Tetiva sa mi pustila,tesne po výstrele.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po srpen 19, 2013 8:40 am    Předmět: Citovat

to je prave to,ze podla môjho nazoru je velmi obtiazne urcit konstantnu zivotnost tetiv...ovplyvnuje ju viacero faktorov od kvality vlakna,cez hmotnost sipov,pocet vlaken,miera vlhkosti prostredia,udrzba...najcastejsie praskne bez varovania..preto ja osobne po svojich zazitkoch volim cestu predcastneho dôchodku..adrian ta vlamska tetiva sa ti rozviazala pri natahu,ci v konecnej faze vystrelu?
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: ne srpen 18, 2013 11:08 am    Předmět: Citovat

Troška som to počítal a vyšlo mi,že z jednou tetivou som dal cca 2200 výstrelov.Troška som to prehnal Shocked
Ale musel som zistiť limit tejto tetivy.Nakoniec som spokojný.
Vychádza mi to,že by som mal meniť tetivu každý tretí-štvrtý mesiac.
Samozrejme záleží na tom koľko strieľam,ale tak zhruba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so srpen 17, 2013 9:23 am    Předmět: Citovat

najvyssi pocet vystrelov ktory som dal tetivou je 1300..okolo tisicky uz povazujem tetivu za jednou nohou v hrobe,preto dalej nepokusam.. Mam take pocitadielko so stvormiestnym naklikanim,chlapci tuto z fora ho uz videli na zrazoch,vymontoval som ho z vyradeneho stroja..dam povedzme 5 vystrelov a cestou k tercu nakliknem tie vystrely..takto to robim aj pri striedani tetivy..zapisem si do notesa kolko som dal tou ktoru striedam,ak ju po case zase nahadzujem,tak pocitam od tej zapisanej cifry..takto mam moznost ustrazit si pretazenie tetivy..ak si tieto veci nesledujeme,lahko sa môze stat ze pouzivame tetivu ktora uz presiahla svoj zenit..po 1300-vke ktorou som dal tou tetivou som nejake vykyvy nespozoroval,mozno preto ze si ich robim viac predimenzovane ako su zo shopoch,alebo preto ze ta 1300-vka este nebola pre tuto tetivu kriticka..tazko teraz urcit..ta nepresnost môze byt spôsobena väcsim rozvibrovanim vlaken tetivy,ktore stracaju castou strelbou odolnost,unavou materialu..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
adrian
Nováček
Nováček


Registrace: 22.3. 2013
Příspěvky: 136

PříspěvekZaslal: pá srpen 16, 2013 10:56 pm    Předmět: Citovat

Ahojte.Pri svojej strelbe z Exomaxu som prišiel na niektoré zaujímavosti,ktoré som v mynulosti prehliadal alebo im nepripisoval význam.
Konkrétne sa jedná o použitie tetivy,jej životnosť a vplyv na presnosť streľby.V minulosti som strieľal zo štandartne dodávanej tetivy ku Ex.S kvalitou som nebol spokojný: omotávka na očkách tetivy sa rýchlo púšťala, tak som prešiel na Flámsku tetivu(pletenú).Rozdiel bol okamžite vidieť. Asi pred rokom som sa rozhodol kúpiť svojho druhého Exomaxa a k nemu aj dve flámske tetivy.Tetivy som testoval cca 3/4roka.Prišiel som na to,že tieto tetivy sú veľmi kvalitné a rýchle. Omotávku som používal Angel(0,26).Japonská firma Angel vyrába údajne tieto tetivy pre Ex.Samozrejme všetko má svoju životnosť,aj tetiva nevydrží väčne,tak isto ako ramená.Koľko som vystrelil za uplynulé obdobie to si netrúfam odhadnúť,ale bolo to veľa výstrelov.Tetivy som striedal.Keď sa mi zodrala jedna,prehodil som druhú atď.Nedávno sa mi tetivy roztrhli.Jedna ,po druhej.Jedna na očku druhá sa mi pomaly pustila.Možno niektorý skúsenejší strelci prišli už na to skôr ako ja,že tetiva pokiaľ už má svoje odstrieľané spôsobuje nepresné výstreli.A to bolo gro môjho zistenia.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út květen 28, 2013 6:58 pm    Předmět: Citovat

dudo napsal:
okolo 500 výstrelov normálnych a 2 špeciálne Smile kľudne foť a ukazuj Smile


Dva specialne?to akoze specialne bez municie? Rolling Eyes
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.