Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Samick Polaris (zoufání)
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fucker
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2012 10:02 am    Předmět: Citovat

je tam chyba...misto slova dynamické spine..má být dynamicke brace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fucker
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: so listopad 10, 2012 10:01 am    Předmět: Citovat

Cornus...nepřehnal....to je právě ta podstata aby ten neolep byl naprosto OK....kdysi hodně dávno kdy jsem dělal sportovní lukostřelbu u které se střílí 90 a 70 metrů mi říkali že dělají testy z neolepem na 70 metrů!!!!..samozřejmě jsem se tomu smál protože jsem to jaksi nechápal....ale praxe ti to dá jasně najevo protože pokud jde neolep ideálně z luku na delší vzdalenost je to jistota že šípy jsou naprosto doladěné co se týká spine tak i dynamického spine který má vliv na první pohyb šípu...kormidla už jsou pak jen ozdoba... je samozřejmě něco jiné sportovní luk a tradiční luk ale ta hranice pro tradiční luk by měla být u těch 30 m ... když chci mít třeba karbony jemně doladěné... dřevo je na jednu stranu složitější pro svoji rezonanci ale když máš spine tester a můžeš si vybírat ve spine...je to na druhou stranu jednodušší...zase projev techniky je samozřejmě důležitý ale ta technika se vždy u střelce nějakým časem vyvíjí....takže to testovaní patří k tomu vývoji techniky...nelze říkat mám špatnou techniku tak ted nebudu nic dolaďovat...pravě že to je hloupost je potřeba v každé vývojové fázi věnovat sladění pozornost....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2012 10:23 am    Předmět: Citovat

30 metrov si Jardo prehnal. Musí sa brať v úvahu aj vypúšťacia chybička.Kto má 100% dokonalú techniku? Hlavne na začiatku.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fucker
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2011
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt listopad 08, 2012 3:48 pm    Předmět: Citovat

ty šípy máš měkke... na 30 metrů ti musí šíp letět bez kormidel rovně..jinak to je kompromis..vůbec neznamená že na 18 metrů to je ok...rozhodujici je delší vzdálenost aspoň 30 m.... a potom olepy aspoň na 40 metrů a doladit...a to ti nebudu zatěžovat hlavu tím že máš ještě asi špatný BH...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 8:19 pm    Předmět: Citovat

Veď to Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 7:05 pm    Předmět: Citovat

Je to nelogické. Šíp sa po výstrele stabilizuje. Má tam na to tie kormidlá.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 6:58 pm    Předmět: Citovat

Viem že sa nedá tak ľahko poradiť cez net.Len mne je zvláštne že do tých 18-20m sa zapichujú v pohode a ten problém je len na väčšie vzdialenosti od 30m vyššie.Sústrel je dobrý keď mám deň tak sa zmestím takmer do veľkosti cd na 30m len sú šikmo zabodnuté.........Neviem poskúšam ešte nastavenie tillera aj opierky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 3:44 pm    Předmět: Citovat

Víš, ono to vypadá, že ti nikdo nechce poradit, ale ono to ani moc nejde.
Chce to hodně zkušenosti a mít přímo ten inkriminovaný luk a šíp v ruce a zkoušet deset různých nastavení (výška předpětí, lůžko na tětivě, výška a tuhost butonu...), aby našinec přišel na to, v čem je problém.
Pokud jsou šípy příliš měkké, tak s vysokou pravděpodobností narážejí do madla. To bys poznal, protože by po čase byla ta zadní hrana otlučená.
Pokud jsou tvrdé, mají tendenci k tomu "fishtailingu", jak jsem psal, ale to je i vidět, jak se za letu kymácejí, i když ne vždy.
Ale klidně je možné, že jen špatně vypouštíš, máš špatný postoj, nevím.
Ten zkrácený šíp bude tvrdší, to je jasné. No, však uvidíš, držím palce thumbright
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st listopad 07, 2012 11:15 am    Předmět: Citovat

Podľa tabuliek Easton by som mal mať tie 1816 27 palcov dlhé a nie 30.Skúsim jeden šíp skrátiť a uvidím čo sa bude diať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 7:05 pm    Předmět: Citovat

Terčovnica je z polifoamu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
mh
Nováček
Nováček


Registrace: 10.1. 2007
Příspěvky: 144

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 4:54 pm    Předmět: Citovat

A z čeho máš tu terčovnici?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 4:44 pm    Předmět: Citovat

No vyskúšal som to bez tých krídielok a šíp dosť plával a zapichol sa tak nakrivo do pravej strany až som si myslel že sa ohol.To bolo na 15m na 5m som ani nestihol poriadne vidieť ako sa ten šíp správal za letu ale tiež sa zapichol tak že bol vyhnutý do prava,asi tak ako keď strieľam operené na 30m.Pri 5m sa operené zapichujú celkom rovno aj keď sa stane že niektorý je trošku krivo,ale nieje to nič tragické.Neviem či to je ten "rybí ocas" keď oni sú všetky v tej terčovnici ako keby si ich okopíroval.Majú taký istý uhol zabodnutia a na tú istú stranu,až mi je to divné Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 10:52 am    Předmět: Citovat

Důležité je, aby se ty šípy zapichovaly rovně při krátké vzdálenosti, tj. cca 5 m. Pro větší vzdálenost na tom nesejde, může to být třeba větrem.
Na olympiádě byla většina šípů zabodlá tak nakřivo (pravolevě), až mi to bylo divné...
Zkus ale, jestli to není tzv. "rybí ocas", tj. kývání zádi šípu zleva doprava a zpět, tedy při rostoucí vzdálenosti střelby jsou postupně zapíchlé rovně, vlevo, vpravo, rovně atd. To bývá následek tvrdého šípu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 06, 2012 1:44 am    Předmět: Citovat

Keby bol kontakt s lukom tak by sa to ukázalo aj na 18m a nie len na väčšie vzdialenosti či nie?No zajtra ak nebude pršať tak to skúsim a som zvedaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2012 8:01 pm    Předmět: Citovat

Vylúčil si ako prvé kontakt šípu s lukom? Odrež na jednom šípe perie a skús na 15 metrov uvidíš ako to lieta.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
ostrolucan
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2011
Příspěvky: 41
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2012 6:51 pm    Předmět: Citovat

Nazdar hoši,mám taký problém s ktorým si neviem rady.Šípy v terčovnici sa vychyľujú koncami čiže končíkmi do prava.Nezbadal som to pri vzdialenosti 18m ale ako som prešiel na 30m tak som to zaregistroval.Neviem čím to je,nastavoval som aj opierku zmäkčil som ju ako sa dalo trošku sa to zlepšilo ale tie konce sú stále vychýlené do prava.Som pravák luk má pri mojom náťahu(26 palcov)32Lb, šípy mám 30 palcové Jazz 1816.Podľa tabulky mi vychádza že by som mal mať v tej dlžke 1916,ale pán čo to predáva mi vravel že má skúsenosti z lukostreľbov a odporučil mi tie 1816.Tak teraz neviem čo je na chybe,lebo z tou opierkou už nespravím viac tak mi vychádza len to že mám nevhodné šípy.

Naposledy upravil ostrolucan dne st listopad 07, 2012 11:10 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
coffe
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2012
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2012 9:46 pm    Předmět: Citovat

Ahoj.
Klapačku na něm mám - upravenou samolepící - a nerez plech 1 mm do okna až k zakladce - funguje to super - investice do 100 Kč
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tomek z Krpole
Nováček
Nováček


Registrace: 14.8. 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út srpen 21, 2012 8:51 pm    Předmět: Citovat

Má někdo na Polarisu klapačku ? Pokud ano, je problém s montáží ? Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so březen 17, 2012 2:53 am    Předmět: Citovat

Samick je jihokorejska firma co vyrabela hudebni nastroje a asi od roku 2000 zacala vyrabet luky a spickove luky vyrabi dodnec co treba stoji 2000 $ ,ale jinak vse vyvezli do Ciny kde otroci komunismu makaji za horkou polivku a jejich vyrobky jsou ted 15$ vyvazeny do velkoskladu Eu a dale prodavany malym obchodnikum za 25$ a tak o techto lucich mluvime a zdejsi podpurci Cinskeho komunismu to nechapou ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 9:17 pm    Předmět: Citovat

Možná by jsi se mohl naučit rozlišovat firmu a jednotlivé výrobky. SAMICK je název výrobce, který vyrábí jednoduché , levné luky ale také špičkové soutěžní . O kterých konkrétních modelech součastné produkce mluvíš ty?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 4:13 am    Předmět: Citovat

Mozna je v tom rozdil ,ale nektere luky z roku 1953 stale strileji ......on epoxyd vysycha za 20 let a pak se luky rozlepuji ,ale mnohe vydrzi daleko vice ja jsem opravoval luky 40 -45 let stare ,nektere se zlomily, ale nektere strili dodnes .Luk by nemel prasknout za 20 let ,ja jsem zlomil luk asi za 8 let ,nektery se zlomi za rok ano toto jsou takove pripady co kazdy lukar nahradi zadarmo ,nebot v jeho cene luku je take zapocitano na tyto pripady a pocitat kolik vystrelu vydrzi Samick je trochu zcesne ,ja Samick nepovazuji ani za luk je to proste zmetek .......taky se mi stalo ,ze prodavam novy luk a pri prvnim natahu se to rozletelo ,ale to se stalo i u Freda Beara pak se luk zadarmo vymeni i na tyto pripady je pocitano a pokud strilis luky treba 50 let urcite nejake zlames .....A lukostrelec si koupi za zivot, alespon 10 luku treba myslivec si take nekoupi jedinou brokovnici za zivot.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2012 3:28 am    Předmět: Citovat

Ale je rozdíl v počtu ohybů a v počtu výstřelů...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 11:27 pm    Předmět: Citovat

Fred Bear kdyz delal ty sve drevolaminatove luky tak zkousel tyhle luky a tak masina jej milionkrat natahla a tez zkousel v kolika librach se lame 50 liberni luk a kdyz se privazala tetiva ,tak luk byl natahovan masinou ,az praskal na 250 librach a vysledky techto pokusu byly uverejneny v kazdych papirech cela 60 sata leta to se dnes nedela , dreveny luk jako dela Cornus vydrzi 100 000 ohybu ,jeden chlapik si zde udelal holmika melo to 65 liber tah a tak jej tahal po lese 6 let a nakonec holmik tolik nasledoval tetivu po 6 letech ,ze mel 45liber tah.....Jinak Fred Bear asi po 2 desetileti vyrabel 300 000 luku rocne ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 11:07 pm    Předmět: Citovat

re Alwarez: musím uznat, že ty čísla mám částečně ze své zkušenosti a částečně z druhé ruky...udělám si průzkum...odkud jsou tvoje informace?
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
coffe
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2012
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 10:55 pm    Předmět: Citovat

Už jsem kontaktoval jeden klub a mám přislíbenou pomoc i případné členství. Pokecáme, zastřílíme a uvidíme Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 10:51 pm    Předmět: Citovat

Kibe so to zvatlas za blbosti drevolamitovy luk musi vydrzet milion vystrelu a nektere luky vyrobene znackou Fred Bear roku 1953 strili dodnes.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 10:49 pm    Předmět: Citovat

Jenom jestli střílíte sami a nemáte nikoho, kdo by vám řekl co a jak, tak to vaše "pilování techniky" sice dočasně povede k terčovému zlepšení, ale ty chyby co si zažijete pod kůži se pak ztuha odbourávaj(pokud teda vaším cílem je nějaké dlouhodobé zlepšování...pokud si chcete jenom zablbnout a pobavit se, tak je to jedno). V prvním případě doporučuju alespoň bazálně si u někoho nechat vysvětlit základy.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
coffe
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2012
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 10:39 pm    Předmět: Citovat

Díky za podporu.
Opravdu je sním dobrá zábava. Až mě překvapilo, že to lítá tak přesně ( no a jelikož jsem ani já, ani kolega nestřílel, tak i přesto vidíme chyby, které děláme ). Až dopilujem techniku, tak to bude jenom žlutá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 10:34 pm    Předmět: Citovat

Udělal jsi dobře, máš luk rozumné kvality, velmi levně a se zárukou. Až si odstřílíš, tak se nějak rozhodneš. Samotný luk může být šunt, ale tím líp pro tebe - v záruce dostaneš novej. Jinak u nás na střelnici jsou Polarisy pro veřejnost, který maj často víc jak 100000 ran za sebou a držej(průměrně by moderní luk měl vydržet 60-90K výstřelů).
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
coffe
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2012
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 10:12 pm    Předmět: Citovat

No platí na něj 2 roky záruka. Čert ví, co bude za 2 roky. Třeba mě to chytne a půjdu do nějaké sportovní moderny a samice podědí začátečník nadšený jako já dnes. A nebo budem blbnout dál tak, jak dneska. A třeba bude viset na skobě na zdi Smile
I tak to lítá slušně. A na počátku investovat 1700 za koníček, který třeba omrzí, to není taková investice - dát za sportovní třeba 15 a za rok přestat, pak pod cenou prodat, to už by mě asi mrzelo.
To byla taková uvaha začátečníka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.