Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Samick Polaris (zoufání)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 9:21 pm    Předmět: Citovat

U toho Samicku ide o lepidlo alebo technológiu lepenia. Nekteré sa rozlepia iné nie. Videl som ich rozlepených dosť, to mi ver.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
coffe
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2012
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2012 8:57 pm    Předmět: Polaris Citovat

Dobrý den.
Četl jsem zde názory na luky polaris. Jako že to Čína vyrábí za 25 doláčů a jakej je to klump. Jsem uplnej začátečník. Luk mám pár dní. Nikdy a nikde jsem nestřílel ( ani kolega ). Mám 70" a 36 liber. Luk už na pohled nás celkem překvapil dobrým zpracováním ( za cenu 1650 nás to hodně překvapilo). Máme mířidla a buttony ( uplně obyč ). Trošku nás potrápilo zastřílení mířidel a poštelovat ty buttony. Po druhém tréninku je vidět velké zlepšení. Používáme terče 40x40 a na 25 m nemáme problém dát vše do terče a tlačíme se celkem ke středu.
Prostě jsme za ty kačky dost překvapení a blbnem a je to fakt super.
Tak myslím, že je to pro začátečníka celkem levnej luk s překvapivým výkonem.
Pěkný den Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sklipky
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2011
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 12:07 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Tak ten plast na zaměřovači převrtej a netrap se s tím...


JJ ot se mtaky udelal , mikrobruskou sem ti díry rozšířil a mám ho tam ,ale mrzí mi to ,že ani rozteč děr neudělaj pořádně, ale co , ještě , že sem nekoupil žádnej kovovej...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 14, 2011 7:55 am    Předmět: Citovat

Tak ten plast na zaměřovači převrtej a netrap se s tím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sklipky
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2011
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: út září 13, 2011 7:09 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Je to 32,8 mm


ta to ma muj samick asi o 2 mm vetsi roztec děr Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po září 12, 2011 4:08 pm    Předmět: Citovat

Je to 32,8 mm
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sklipky
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2011
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne září 11, 2011 11:22 am    Předmět: Re: Polaris a zaměřovač Cartel Citovat

JardaM napsal:
Sklipky napsal:
Koupil jsem si na Polaris ,,Cartel MIDI Extension recurve zaměřovač,, a nesedí asi o půl centrimetru rozteč děr pro zaměřovač, přitom je u zaměřovače psáno, že je pro cvičné luky... Jak je to možné ? Děkuji

To je divné, já ho mám na obou samickách (cena 140 Kč) a sedí perfektně...


Neseděla mi rozteč děr no, jakou máš na samickách rozteč děr na středu? Zajímalo by mě jestli je špatný střed a nebo zaměřovač ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne září 11, 2011 6:45 am    Předmět: Re: Polaris a zaměřovač Cartel Citovat

Sklipky napsal:
Koupil jsem si na Polaris ,,Cartel MIDI Extension recurve zaměřovač,, a nesedí asi o půl centrimetru rozteč děr pro zaměřovač, přitom je u zaměřovače psáno, že je pro cvičné luky... Jak je to možné ? Děkuji

To je divné, já ho mám na obou samickách (cena 140 Kč) a sedí perfektně...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sklipky
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2011
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so září 10, 2011 11:07 pm    Předmět: Polaris a zaměřovač Cartel Citovat

Koupil jsem si na Polaris ,,Cartel MIDI Extension recurve zaměřovač,, a nesedí asi o půl centrimetru rozteč děr pro zaměřovač, přitom je u zaměřovače psáno, že je pro cvičné luky... Jak je to možné ? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: ne září 04, 2011 7:16 pm    Předmět: Citovat

Uz jsem to mnohokrat psal a tak jeste jednou Samick at se to nazyva dale jak chce ,je vyrobek Ciny co vyrabi netrenovane ruce tretiho sveta co nic nevi o lukostrelbe a tyto vyrobky prodavaji komunisti do Zapadni Evropy asi za 15 $ US co je asi v prepoctu 250 KC a to je i se ziskem pro cinske komunisty a pak to nekde v Cesku kupuji za 2000-2500 KC a vse nad 250 KC je zisk pro ty ruzne obchodniky ,Pak Samick trpi temi zoufalymi vadami jako je drncivy zvuk po vystrelu, lame se za pul roku a ja nevim cim jeste a Cechacci maji nazory ze koupi vse co neni drazsi jak 2500 KC a hlavne v lucich delaji velke chyby za tyhle ceny a kdyz sakra nemam penize ci je chci usetrit udelam si luk sam ,vsak tam roste plno dreva za kazdymi humny......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sklipky
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2011
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 1:18 pm    Předmět: Citovat

imago napsal:
Sklipky napsal:
Ale pro polaris jsou i jiné středy jsem koukal, ještě asi dva,ale oba kratší ... ale to by bylo asi nelogické dávat na delší luk kratší střed ...

To jsou dětský...


Aha xD No tak dík ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sklipky
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2011
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 11:23 am    Předmět: Citovat

sarevok napsal:
samozrejme, iny na polaris nie je. nezabudni si rovno objednat aj tetivu na 70" kedze si mal doteraz 68" tak ta uz nebude dobra


JJ tětivu jsem také objednal... Ale pro polaris jsou i jiné středy jsem koukal, ještě asi dva,ale oba kratší ... ale to by bylo asi nelogické dávat na delší luk kratší střed ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sarevok
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2010
Příspěvky: 46
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: pá září 02, 2011 6:14 am    Předmět: Citovat

samozrejme, iny na polaris nie je. nezabudni si rovno objednat aj tetivu na 70" kedze si mal doteraz 68" tak ta uz nebude dobra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sklipky
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2011
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 7:04 pm    Předmět: Re: Ramena, střed a tětiva Citovat

sarevok napsal:
Sklipky napsal:
Když objednám ramena 70palců místo těch 68palcových a střed mám 24palců, jakto, že se mi při objednávce ptají jen na délku luku( tj 70palců) a ne na délku středu ? To je automatické , že například k ramenům délky 66palců a víc se dává střed 24palců ?
Polaris je trocha iny pripad, je to zamerne velkostou nestandardne madlo, zrejme aby si si musel kupit ramena od samicku. Urcite si objednaj original ramena k polarisu, oni su trocha vacsie takze presne dostanes to co potrebujes. Ak potrebujes 68" polaris tak original 68" polaris ramena s madlom polaris ti daju 68" luk nemusis nic preratavat na 24" madlo.

Nik sa ta nepyta na stred lebo sa automaticky bere 25" ako standard. Ak mas napr 23" tak s tym musis pocitat ty.


Objednal jsem polaris 68" a dostal jsem ramena, stred a tetivu .... Ted chci mít polaris 70" tak jsem objednal ramena 70" a střed snad mohu použít z té 68palcové verze ne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sarevok
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2010
Příspěvky: 46
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 4:41 pm    Předmět: Re: Ramena, střed a tětiva Citovat

Sklipky napsal:
Když objednám ramena 70palců místo těch 68palcových a střed mám 24palců, jakto, že se mi při objednávce ptají jen na délku luku( tj 70palců) a ne na délku středu ? To je automatické , že například k ramenům délky 66palců a víc se dává střed 24palců ?
Polaris je trocha iny pripad, je to zamerne velkostou nestandardne madlo, zrejme aby si si musel kupit ramena od samicku. Urcite si objednaj original ramena k polarisu, oni su trocha vacsie takze presne dostanes to co potrebujes. Ak potrebujes 68" polaris tak original 68" polaris ramena s madlom polaris ti daju 68" luk nemusis nic preratavat na 24" madlo.

Nik sa ta nepyta na stred lebo sa automaticky bere 25" ako standard. Ak mas napr 23" tak s tym musis pocitat ty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sklipky
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2011
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 4:09 pm    Předmět: Ramena, střed a tětiva Citovat

Když objednám ramena 70palců místo těch 68palcových a střed mám 24palců, jakto, že se mi při objednávce ptají jen na délku luku( tj 70palců) a ne na délku středu ? To je automatické , že například k ramenům délky 66palců a víc se dává střed 24palců ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sklipky
Nováček
Nováček


Registrace: 31.8. 2011
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st srpen 31, 2011 10:21 am    Předmět: Tětiva samicku Citovat

Dobrý den,
také zoufám s Polarisem Mad ... Respektive mi jeden lukostřelec poradil, že u Polarisu se zmenšuje síla né změnou ramen, ale delší tětivou vyráběnou přímo pro Polarisy. Nemohu nikde na e-shopech tuto tětivu najít. Neví někdo kde jisehnat Question (Mám polaris 68'' a 35lbs)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt září 09, 2010 5:06 am    Předmět: Citovat

TELLe napsal:
Nevím, zda je to vlastnost levného luku, ale i když ho držím úplně volně (podle všech pokynů), dokonce jsen zkusil úvazek, poté co mě jednou vypad z ruky, je i při otevřeném opření možnost poměrně lehce vykroutit střed na obě strany - je to krásně vidět na mezeře mezi šípem a stěnou okna. Myslím, že kdyby by tam byl zaměřovač (který jak jsem viděl je pěkně předsazený) tak by to muselo mít značný vliv na polohu mířidla.
No bez zaměřovače - to mě dostalo, mysle jsem, že ke sportovnímu luku to patří, že "bez" je pro "Bare bow"......
PP

Já už roky používám tenhle zaměřovač, pro Polaris ti stačí ažaž.
http://www.archery.cz/index.php?productID=218
Ten úvaz používej, a střílej, jakobys ani neměl prsty, jen madlo opři o ten "palcový sval", o kroucení do stran se pak nemusíš starat, při zakotvení se ti to srovná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 11:42 pm    Předmět: Citovat

Vpořádku, asi spěješ ke sportovní výbavě a tam zaměřovač samozřejmě patří.

Předsazení je nejspíše pro zvýšení přesnosti a pravděpodobně se mění se vzdáleností k terči tak, aby ti kruh zaměřovače překrýval správné kruhy na terči.

Při tomto sportovním stylu se kontroluje pohledem přes rozostřenou tětivu rovina luku, čímž to vytočení eliminuješ.
Každý má jiný způsob, někdo rovná tětivu podle hrany okna, někdo podle hrany kruhu na zaměřovači. Rozhodně ne na pin zaměřovače.

Pak je jaksi vzájemný vztah střelce, luku a terče ve správné linii a míření je vpořádku.
Při torzi zápěstí, ale není vpořádku výstřel a dojde k natočení luku hned po vypuštění a šíp nakonec letí jinam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TELLe
Nováček
Nováček


Registrace: 30.8. 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 11:28 pm    Předmět: Citovat

Nevím, zda je to vlastnost levného luku, ale i když ho držím úplně volně (podle všech pokynů), dokonce jsen zkusil úvazek, poté co mě jednou vypad z ruky, je i při otevřeném opření možnost poměrně lehce vykroutit střed na obě strany - je to krásně vidět na mezeře mezi šípem a stěnou okna. Myslím, že kdyby by tam byl zaměřovač (který jak jsem viděl je pěkně předsazený) tak by to muselo mít značný vliv na polohu mířidla.
No bez zaměřovače - to mě dostalo, mysle jsem, že ke sportovnímu luku to patří, že "bez" je pro "Bare bow"......
PP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 11:08 pm    Předmět: Citovat

dobře, že řešíš spíš techniku střelby než jemné ladění.
S vykroucením tomu moc nerozumím. Zásada je mít luk volně opřený bez vytáčení do stran a bez tlaku na spodní část madla.
Se zaměřovačem ti poradím jen toto: a nezkusíš to radši bez něj?

Snad ti poradí někdo, kdo ho používá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TELLe
Nováček
Nováček


Registrace: 30.8. 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: st září 08, 2010 10:49 pm    Předmět: Citovat

Pozdě, končíky jsem upravil u všech jak jste řekl - a skvělý - najednou lítaly všechny šípy stejně. Button (ale tvrdý) mám asi 1,5 mm od stěny - tak lítaj asi nejrovněji (podle zapíchnutí když ustupuju od terče).
Zatím kašlu na další ladění, šípy nechám delší, už se na 25m dostávám do žlutýho. Učím se vypouštět - zjišťuju, jaký veliký vliv to má na přesnost.
Asi bych měl pořídit nějaká mířidla - zatím mám kus izolepy nalepený na "stojáka" v okně, s fixovým kroužkem...... ostuda co.
Ještě by mě zajímalo, proč jsou mířidla tak vysunutá dopředu před luk, nevadí pak vytočení luku (snažím se ho držet co nejvolněji, ale na vytočení mi stejně připadá celkem měkký).
Ještě prosím, jaký zaměřovač mám koupit - stačí mi ten nejlevnější?
Ještě jednou dík
PP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 8:12 pm    Předmět: Citovat

Ostatní končíky nech být neupravené a upaluj co nejdřív tam, kdes to koupil, že chceš novou tenší omotávku na tětivu.
Myslím, že v zájmu ostatních začínajících by tady mělo zaznít jméno prodejce, který tě nechal se v tomhle plácat.
Cvičný luk musí být sice levný, ale tohle může zájemce zcela odradit.
Už jsem přesně tohle taky řešil u úplného neználka.
Přeci nebudeš pilovat každý končík!

Když nasadíš šíp na tětivu, musí držet i ve svislé poloze a velmi lehkým klepnutím prstem do tětivy svrchu se šíp uvolní.

Začni víkend novou omotávkou, zakládkou Hoyt Superrest a několika těžšími hroty.

Buton a případně jiné šípy nech na jindy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TELLe
Nováček
Nováček


Registrace: 30.8. 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 6:52 pm    Předmět: Citovat

Ten končík jsem zatím upravil jen jeden u dlouhého, a jeden u zkráceného. Jako kritérium jsem si zvolil (asi trochu špatně) aby se udržel viset vlastní vahou, a když lehce zatlačím, tak spadne.
O tom přihnutí zatepla jsem taky uvažoval, ale tím se nezvětší dno drážky - a to bylo taky těsné (změřil jsem průměr tětivy a našel odpovídající kulatý jehlový pilník, zvětšil napřed tohle dno, a pak plochým opatrněsnížil oba výstupky při zachování jejich tvaru (jsem koníčkem hodinář vercajk a ruce mám..).
Jak ztuha by asi měly držet?
Možná že budu mít půjčenou "rychlou" kameru, pokud to klapne, ale to ještě není jisté, asi by to bylo zajímavý, i když nevím, jestli 140/s je dost.
Už aby byl pátek Cool
PP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 10:34 am    Předmět: Citovat

To jsem rád, že už to nejní tak beznadějné.
Jinak se ty končíky prý nemusí pilovat(tím si odbrousíš výstupky), ale jen nad rychlovarnou konvicí ohřát úplný koneček končíku a potom opatrně roztáhnout nebo stáhnout na správný rozměr.Všechny stejně! Teď už to máš zas moc volný, ale je to lepší než předtím. To ještě doladíš, aby ti nemohl vypadnout šíp nechtěně v průběhu nátahu nebo nedej bůh těsně před vypuštěním.

S náhražkou butonu s to vymyslel dobře a ještě se zkoušením něco dozvíš a pak se rozhodneš jestli je buton nutný.
Já to měl na prvním loveckém luku taky takhle z pertinaxu, protože mi jebalo mozek, jak buton trčí na druhou stranu luku a o střílení přes shelf
bez zakládky jsme tady nikdo nic netušil. Navíc jsem se bál, že si buton utrhnu šňůrou při lovu ryb.

Neboj se experimentovat i s výškou tětivy a lůžkem na tětivě.
Kašli na nějaká dogmatická doporučení. zkoušej a uvidíš.

Jinak bych ti doporučil koupit od každého těžšího dostupného hrotu 1,2ks na zkoušení a nelpěl bych na nějaké konkrétní délce šípu.
Pokud nebudeš používat klapačku, pak je jedno jestli ti šíp vpředu čouhá
1 nebo 2 palce. Nesleduj nic jiného než jak to lítá a jak to přitom zní.
Blbé zvuky vždy signalizují něco nedobrého a většinou souvisí i se špatným letem šípu. Dobrý zásah je potom spíš náhoda a můžeš popojít o půl kroku od terče a poletí to o 5 cm jinam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TELLe
Nováček
Nováček


Registrace: 30.8. 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt září 02, 2010 12:49 am    Předmět: Citovat

Jane, je vidět, že máte zkušenosti - začal jsem vaším prvým bodem - končíky - ty držely fakt "dobře", na vytažení jsem změřil 16N!
Takže jsem je jemně propiloval, tak, že drží, ale vlastní vahou se skoro neudrží - a ejhle, chování zcela odlišné. Zatím jsem to zkoušel jen doma (11.5m) ale zapichujou se jak nikdy předtím - vidím přesně jen končík.
Ještě jsem vyrobil jednoduchou zakládku z 1mm drátu a přilepil izolepou, do závitu pro button vložil správně stočenou tyčku z "klouzavýho plastu" bez závitu, ale pěkně ztuha se dá otáčet (závit se do ní vymáčknul) a jemně laborovat s nastavením boční opěry (vím že je tvrdá, což je asi špatně ale na pokusy to snad postačí), vypodložil ramena tak aby vše sedělo rovně, Tiller stáhnul na 7 mm a už se těším na víkend.....
Když opěru stáhnu na minimum, skoro ke stěně okna, tak je šíp v průhledu přes středy ramen téměř nevybočený, takže rozsah na laborování určitě dostatečný. Ale stejně se pak chystám na střelnici.
Jo, dutinu v hrotu zkráceného šípu, jsem vylil cínem, takže skoro zdvojnásobil jeho hmotnost, tak uvidím i tohle co udělá....
Zatím moc dík
PP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 9:27 am    Předmět: Citovat

Uděláš nejlíp, návštěvou střelnice, jak píše Kibe.
A tam vyzkoušej dostupné měkčí šípy, třeba carbon flash.

Přesto, ramena mají jít normálně v jedné rovině dozadu(stačí, že je luk pokroucený směrem dopředu) a tětiva by měla být v rovině středu ramen.

Bez rozvolnění končíků se nehneš z místa.

Tiller správným směrem je dobrá zpráva a pro střelce s dlouhým nátahem je 11mm OK, pro tebe by mohl vést k tomu, že budeš mít lůžko šípu na tětivě skoro na kolmici(možná i pod????).

Button je u polarise asi zbytečný a na extra jemné ladění radši zatím zapoměň.

Za ušetřené peníze radši kup takovou tu bílou tenkou plastovou zakládku Hoyt a nalep ji přes obyčejnou kvalitní samolepku, abys vyšetřil trochu místa narozdíl od původní pěnové pásky.

Buď mentálně připraven na koupi nových šípů.
Nejdřív pěkně jeden, poladit co se dá a po troškách zkracovat.
Teprv potom další 2 nebo jiný. Nenech se odbýt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 2:45 am    Předmět: Citovat

jestli chceš ušetřit trochu svého času, tak si s tím vybyvením zajdi na střelnici... Wink
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TELLe
Nováček
Nováček


Registrace: 30.8. 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 1:18 am    Předmět: Citovat

Jo, ještě prosím někoho, kdo něco ví o poloze ramen, jestli mají být lůžka kolmá na podélnou osu středu (směr jak je stabilizátor - ve vodorovné rovině) nebo někam vytočená - pak se při nátahu vlastně kroutí.
Děkuji
PP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TELLe
Nováček
Nováček


Registrace: 30.8. 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út srpen 31, 2010 1:06 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
to Jan
pánové díky za reakce, vezmu to popořadě:
1- končíky nejsou až tak volné, zkusím může to být dobrý tip
2- asi to nebyl hlavní problém, ale občas to nepravidelně šíp strhlo a i zpomalilo.
3 - to že jde doleva by moc nevadilo, ale to že kus letí bokem (ty zkrácené) je asi špatně - ani jsem nezkoušel metodu olepené/neolepené. Je pravda že ty dlouhé pro plný a zkrácený nátah se chovají téměř identicky skoro dobře, jsem ochoten investovat do buttonu, ale nevím, jestli v této fázi to má cenu.
4- tiller je správným směrem, a větší je proti doporučení - rozhodně ho chci upravit, a rád bych věděl na co má vliv, myslel jsem, že je to něco jako dynamický vyvážení toho, že šíp je nad osou luku, a že projev může být jen ve vertikále.
5- chci jeden nad, a dva pod; zkusil jsem pod, protože jsem měl takový pocit, že držení pod by mohlo snížit dynamický vliv vypouštění z prstů - ze zoufalství, a ejhle mělo.
6- to jsem trochu podcenil, mám možní mylnou ideu že chyba je ve vodorovné rovině - i když jsem zkoušel posaouvat zakládku nahoru a dolu, a celkem to bylo optimální tak jak to původně bylo...

Zkoušel jsem vše posouvat, jen mám (možná trochu utkvělý pocit) že bych potřeboval víc "doprava" tedy k oknu, ale tam jsem nadoraz. Taku bych rád aspoň tušil, co udělá odpružený button, a zda by měl vůbec kam pružit. Nebo mám okno trochu rozšířit?


to Joe_Pike
v shaft selectoru je uvedena délka šípu (teda si myslím - Arrow length) a ne nátahu a tam sedí pro 26" a 24# opravdu 1616 (Jsem trochu mrňous).

to Pet.ar.kay
to chci zkusit

Dík
PP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.