Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Samick Polaris (zoufání)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 10:42 pm    Předmět: Citovat

Jak s geometrií luku ti neporadím, ale ty šípy zkrácením ztvrdly. Zkusil bych těžší hrot to by mohlo pomoci.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Joe_Pike
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2009
Příspěvky: 61
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 10:41 pm    Předmět: Citovat

Pokud na ty zkrácený nandáš těžší hroty tak "změknou" a měly by se chováním vrátit k tomu jak byly před zkrácením...

A ještě k tomu nátahu... Opravdu potřebuješ šípy 26"? Znamenalo by to že máš nátah tak cca 25", což se mi zdá málo...

---- edit ----
Jak jsem koukal na "easton shaft selector" tak ty nezkrácený by mohly bejt v pořádku... Pokud je zkrátíš tak bys asi měl použít měkčí trubky - 1516
(pokud se pletu tak se omlouvám)

http://www.eastonarchery.com/products/selection
_________________
How hard can it be?!


Naposledy upravil Joe_Pike dne po srpen 30, 2010 10:48 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 10:40 pm    Předmět: Citovat

Vem to popořadě.
1, těnost-volnost končíků na tětivě - musí jít lehounce
2, dobře že jsi uříznul ten hák na zakládce, ale to nejní hlavní problém
3, šíp může jít doleva i víc než 2 cm, máš ho delší a luky bez okna taky střílejí.
4, tiler 11 mm doufám správným směrem, že horní rameno je sklopenější dozadu, ale i tak je asi zbytečně velký
5, ujasni si jak chceš držet tětivu, jestli 3 pod nebo mezi a tak to zkoušej ladit
6, výška lůžka na tětivě může být ten zásadní problém, pokud vše dosud bylo OK


Zkoušej vše postupně včetně i extrémních hodnot a když to nepůjde jinak,
dej to trenérovi nebo tomu, kdo ti to prodal ať ti ukáže jak to střílí.

Můžeš totiž dělat mnoho chyb a v zoufalosti, že to nestřílí, se to ještě zhoršuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TELLe
Nováček
Nováček


Registrace: 30.8. 2010
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: po srpen 30, 2010 9:20 pm    Předmět: Samick Polaris (zoufání) Citovat

Ahoj,
než začnu, rád bych vám napsal, že než jsem se odhodlal sem něco vložit, prošel jsem vše dostupné, ale odpověď jsem nikde nenašel.
Tedy, líbí se mi lukostřelba, tak podle všech rad jsem začal kurzem na Bohdalci, potom našetřil korunky a .... koupil Polarise a pár šípů.
A začal podle všech návodů jej „oživovat“ mám 24#, a potřeboval bych šíp dlouhý 26“
mám k tomu několik „Jazzů“ 1616, které by měly této síle a délce odovídat, ale….zatím je mám v plné původní délce.
Původně byl luk vybavený plastovou zakládkou Hoyt, s takovým „masivním hákem nahoru“.
Od počátku jsem se ani nedostal k „jemnému ladění“ protože šípy odletujou naprosto tragicky – velmi viditelně hrotem doleva – od zakládky. Protože jsem střílel s dlouhými (nové, 29“) tak jsem to sváděl na zkrácení …. zkrátil dva …. a s těmi to bylo ještě horší.
Také se každý třetí vystřelený naprosto tragicky kruhovitě rozkmital, no hrůza.
To rozkmitání jsem odstranil odříznutím toho hrozného háku na zakládce – chytal za kormidla. Nicméně tragické odletování hrotem doleva se nezlepšilo.
Po prozkoumání geometrických charakteristik luku jsem zjistil, že průmět tětivy středy ramen je velice blízko stěny okna, a šíp je vykloněn hrotem skoro o dva centimetry ven, podle všeho co jsem našel, by to mělo být jen tak 7-8mm. Začal jsem tedy zakládku seřezávat … a pak ji odlepil a nahradil jen tenkým nalepeným drátkem – to už jsem u stěny okna cca1 mm, je pravda, že to není žádný odpružený buton, nicméně trochu to pomohlo, ale ….. jen pro dlouhé šípy, jak s plným nátahem, tak s mým kratším (odpovídající cca 26“ šípu) …. ale se zkrácenými to odletuje pořád tragicky moc doleva (RH luk). Je pravda, že při použití úchopu pod šípem se situace zlepší, a čím dál od šípu tím lépe (string walking), při cca 5cm vrch TABky pod šípem to téměř OK.
Hledal jsem dál, kde je chyba, a zjistil, že obě ramena jsou znatelně vykloněná dozadu doprava, a obě skoro stejně, takže se ohýbají tak trochu „prostorově“ a ne v rovině, jak bych původně očekával zkusil jsem vyrobit podložky, aby se ramena ohýbala v rovině (při šířce 40mm, to dělalo u horního ramene 0,9 mm u levé hrany u pravé do ostra a u dolního dokonce 1,3 mm také u levé hrany), ale na odletování to skoro nemělo vliv.
Nevím co dál, jestli mám na zkrácené šípy nandat těžší hroty, … jsem v koncích (ty nezkrácené celkem lítaj dobře, ale ty zkrácené jsou tragické), přece nebudu střílet se šípem, co kouká 3“ před luk.
Také jsem chtěl koupit zakládku a buton, ale když je to takhle, tak bych ji asi musel zadlabat do madla.
Tak jsem se svěřil a na vás, ochotné poradit, mám prosbu, nebo spíš otázky.
- mají být ramena ustavena tak, aby se ohýbala v jedné rovině? Je to u Polarise úmysl nebo chyba?
- má cenu na takovýto luk namontovat buton a slušnou zakládku? (zakládku bych asi musel zadlabat – pevnostně by to asi nemělo vadit, mám „jen“ 24# ramena.
- je normální, že průmět tětivy je tak blízko stěny okna (střed je cca 1 mm od stěny okna, v místě zakládky je ještě o pár mm dál, ale pořád je to tak, že se tam žádná zakládka nevejde (původní Hoytka měla asi 6mm).

Nevím, zda od Polarise nechci moc, nejsem žádný extra střelec (zatím jsem rád že mám na 20m všechny do terče), doufám že to není jen špatným vypouštěním, vždyť na Bohdalci, s jejich cajkem mě to lítalo celkem dobře. Rád bych se dostal k Jemnějšímu ladění, ale …..
Ještě bych dodal, že výškově problém nemám, i když ty rozkmitlé spadnou níž, tiller je asi 11 mm, výška tětivy uprostřed doporučení.
Děkuji
PP
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.