Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Mistrovství ČR v tradiční lukostřelbě 2010
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hynek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 16.9. 2009
Příspěvky: 336
Bydliště: Praha - Libeň

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 2:15 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
U mě je ta jistota velmi vysoká. Na mě se neohlížejte Laughing

Nebudeme, nemůžeme! Laughing
_________________
A ostatně soudím, že Kartágo... vlastně dálkové disciplíny do tradiční lukostřelby patří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 1:01 pm    Předmět: Citovat

U mě je ta jistota velmi vysoká. Na mě se neohlížejte Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 12:17 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Tak to zase nemůžu Laughing Jsem přihlášen na závod v Polsku


No jo kdyby kdyby se měl stanovit termín s přihlédnutím na konání všech akcí v Evropě, tak termín musíš stanovit tak 5 let dopředu a i tak nemáš jistotu, že nebude kolidovat s nějakou jinou akcí. Wink
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 12:05 pm    Předmět: Citovat

Tak to zase nemůžu Laughing Jsem přihlášen na závod v Polsku
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 11:49 am    Předmět: Citovat

Na valné hromadě asociace, která byla 12.11. jsme se dohodly následovně.
Nadále nebudeme pořádat Mistrovství České republiky v tradiční lukostřelbě. Místo něj uspořádáme soutěž Pohár Asociace tradiční lukostřelby. Soutěž bude dvoudenní, s podobnou skladbou disciplín jako bylo letos na mistrovství. Bude možné se zúčastnit pouze jednoho dne, vyhodnocovány budou ale výsledky za oba dny dohromady. Je už i znám termín uspořádání soutěže, bude to 17. - 18. září 2011 opět na koňském ranči Licoměrsko.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 10:19 am    Předmět: Citovat

Tohle by si měli všichni hodně dobře uvědomit! Současná společenská evropská atmosféra podporuje omezování a regulování čehokoliv.
Projistotu všemu předejít. A pokud možno se někam vecpat z čeho by alespoň kapaly nějaký prachy.
Pro Standu Vidíma je to celoživotní budování si živnosti, ale pro ostatní je to jen víkendová srandička.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 03, 2010 10:07 am    Předmět: Citovat

Nemáš úplně pravdu Miki...Standa se bojí, že někdo na našich, nebo i jiných akcích způsobí nějaký prů..r a tím, že to není zajištěné skrze pojištění a oficialitu, tak by to pravděpodobně vyvolalo zpřísnění zákona...dnes by vlastně stačilo, kdyby se pouze již daný zákon začal důsledně dodržovat tak jak to maj třeba v Rakousku, nebo i jinde...znamenalo by to téměř konec se střílením mimo střelnice. Policie je u nás v této věci benevolentní, protože se zatím nic vážného nestalo.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 11:48 pm    Předmět: Citovat

jchocz napsal:

8. vyhodnocení - důstojnosti a vážnosti by prospěla účast zástupců svazu nebo i nějaké osobnosti (primátor blízkého města, hejtman kraje..., prezident ČR...'Laughing') - nebo např. účast pana Vidíma (stejně nás nemine nějaká forma přidružení k těm různým organizacím EAA 3D, Český lukostřelecký svaz, atd. a máme zde vylvyslance - Kibe a další). Toto i zcela záměrně, protože kde jinde sehnat významné sponzory než mezi takovouto skupinou lidí...

tak to máš smůlu, standa je totiž ortodoxním nepřítelem hobby nesportovní lukostřelby Wink
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jchocz
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.8. 2008
Příspěvky: 397
Bydliště: Třemošnice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 02, 2010 10:05 pm    Předmět: Citovat

Asi bych se měl vyjádřit, když jsem to nechtíc rozpoutal....

MČR by určitě mělo být důstojným uzavřením sezony a co pro to udělat ?

0) U každé soutěže i MČR mnoho lidí prohlašuje, že jim nejde o umístění ale o to zastřílet si. Ve skutečnosti vidím, že je to naopak. Když jde někdo na soutěž, tak ve skutečnosti chce nejlepší umístění a ten slogan je pro většinu jenom takové aliby, kdyby se nezadařilo..
1) pevný termín s rozumným předstihem - určitě povinnost a nejlépe VŽDY zaštítit i skupinou zkušených organizátorů, která bude známá v čase vyhlášení termínu (dává to záruku kvality)
2) Lukostřelec by měl být univerzálním bojovníkem a lovcem a skladba disciplín by tomu měla odpovídat. Proto současná skladba asi vyhovuje. Neměla by to být jenom terčovka, nebo různé vysloveně cizácké disciplíny, kde je všechno měřeno ma yardy, couly.
3) je dobré, že je to všehochuť a nevadí, že všechny disciplíny nemají ekvivalent ve světě
4) pokud jde o MČR, proč by např. zahájení nebo i vyhodnocení nemělo být slavnostnější (pokud jsem hrdí na to, že žijeme v ČR, tak i hymnou..). Ti, kdo byli na Lazluku si možná vzpomenou, že již při zahájení měla většina pocit něčeho výjimečného a to ještě nikdo nevěděl jak bude soutěž vypadat.
5) ceny nemusí být nijak výjimečné - medaile, pohár a pokud něco dají sponzoři, tak i něco dalšího. Opět jenom pro připomenutí - když soutěž dělá Zelí, tak i ty maličkosti, sladkosti, rum a další věci potěší
6) proč nesjednotit pravidla a neudělat společné mistrovství ČR a SR ?
7) Jak jednoduše propojit soutěže v ČR a SR ? - jde to jednoduše napŕ. pomocí virtuálních turnajů (v jednom čase, stejná pravidla a různá místa). Je to zajímavé, ale tato myšlenka mi chodí hlavou dlouho - od naší účasti na soutěži Castrum a shodou okolností to Tulák krásné zpracoval (zajímavé, asi telepatie...).
8. vyhodnocení - důstojnosti a vážnosti by prospěla účast zástupců svazu nebo i nějaké osobnosti (primátor blízkého města, hejtman kraje..., prezident ČR...'Laughing') - nebo např. účast pana Vidíma (stejně nás nemine nějaká forma přidružení k těm různým organizacím EAA 3D, Český lukostřelecký svaz, atd. a máme zde vylvyslance - Kibe a další). Toto i zcela záměrně, protože kde jinde sehnat významné sponzory než mezi takovouto skupinou lidí...
9) nejlépe asi 2 kola - nominace a finále (níže vysvětleno)
10) Nominace - např. umístění v LL by prvním deseti umožnilo automatický postup do druhého kola. To znamená, že účastnit by se mohl každý ale prvních deset z LL by mělo jakoby lepší startovací pozici (ekvivalent závody F1)
11) U MČR (alespoň u druhého kola) by nebylo vůbec špatné mít i modifikaci pro větší náročnost - např. ústupovka od 30 m a bodované zóny, rychlostřelba ze vzdálenosti 30 m, atd. Je to výjimečné, tak proč i nemít výjimečné disciplíny
12) proč nepozvat nějakého novináře, TV nebo tak něco. Hledají různá témata a dnes uveřejní i zprávu, kde neteče krev.


Všechno toto se dá dále rozpracovat ale je potřeba něco udělat, protože vidím, že jsme jakoby moc okrajoví proti např. 3D a sportovním střelcům a je dobré se ukázat i jim a ukázat, že taky jde o soutěžení a nejlepší umístění. Proč jich např. více nepřitáhnout na souteže našeho typu (aby např. při slově kolotoč neviděl někdo pouťovou atrakci).
_________________
Jichoč
---------------------------------------------------------------------------------------------
Každý má svoji cestu, kterou musí nebo chce absolvovat.

mobil: 777 328 863, Skype: jchocz_vision
http://redukceerp.ic.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: ne říjen 31, 2010 10:02 pm    Předmět: Citovat

Už to utichlo, asi už se vyjádřili všichni, tak já jen tak stručně, co mi utkvělo v paměti.

Nějakou pohyblivou disciplínu určitě, to je zásadní věc která nás odlišuje od sportovní lukostřelby. Jen je třeba zajistit dobře a furt stejně fungující zařízení. Nejlepší mi přijdou běžící kolečka.

Postupy do závěrečného finále taky jo, to myslím na mistrovské soutěže patří a tím by se to lišilo od normálních turnajů.

Pak se tu často probírala Puta. V té podobě jak se teď staví se mi taky nelíbí.
Ta má jen jednu výhodu, a to že je malá, takže její pořízení není pro pořadatele nákladné. Ale aby se zachovala, protože těch opravdu tradičních disciplín moc není, napadá mě dát jí na hodně velkou terčovnici, kolem ní namalovat putu trochu větší, pak ještě větší atd., s klesající bodovou hodnotou. Pak se snadno ohodnotí, kdo trefil tu "pravou", malou, kdo ji minul o 5cm a kdo o půl metru.

Šik, nebo Linii nepřítele, to je jedno jak se to menuje, postavit jen když se v místě konání najde vhodnej terén, jinak to nemá cenu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Drobcek
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 365
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt říjen 28, 2010 11:35 am    Předmět: Citovat

Brý den Very Happy

ten kdo organizuje mistrovství by měl být odpovědný za organizaci kvalifikace, počet střelců, kteří chtějí být nejlepší je už tak velký, že nelze dělat mistrovství pro všechny, buď bude málo disciplín anebo se omezí počet střelců ... jinak to nejde, ale pokud chceme zjistit kdo střílí nejlépe tak omezením disciplín toto nezjistíme. Takže je potřeba srazit dolu počet střelců, hrubým odhadem přes palec by ve finále nemělo být více než cca 40 až 50 střelců all in všechny kategorie.

Kvalifikace by mohla proběhnout aspoň 2x za rok a termíny, včetně finále, musí být známé na celý rok dopředu. Včetně propozic. Kdo se bude takové akce chtít zúčastnit, musí si udělat čas, kdo nechce tak to nebude řešit o))

Samotné finále by mělo být aspoň v 15 disciplínách, aby daný střelec prokázal, že svou zbraň dobře ovládá. Zkrátka ve finálový den by si měl finalista kurňa stříknout do trička a celou sobotu pořádně odmakat, myslím tím výkonově.

Pokud je to Asociace tradiční lukostřelby, všechny disciplíny by měli mít kořeny v hostorii lukostřelby. Danému střelci bych povolil výměnu luku, na tureckou disciplínu ať si vezme turecký luk, na mongolskou mongolský ... , nebo ať si odstřílí všechno jedním lukem, jeho volba. Důležité je, aby prokázal, že umí trefit a danou disciplínu ovládá. Je to o filosofii a poslání, které Asociace chce nást dál ...

Soutěžit by se tak mohlo jen v sobotu, to by se v pohodě při menším počtu stihlo. Večer vyhlášení mistrovství, pak vyhlášení ligy atd., večírek a pojmout to jako ukončení sezony, přelom září / říjen.

Pokud se má podporovat rozvoj a oživení tradiční lukostřelby tak je potřeba rozmyslet, zda dělat tuto soutěž i pro holé luky ...
ale protože lukostřelec.cz podporuje střelbu z holých luků,
je možné udělat finále pro 20 tradičních a pro 20 hololukařů - nevím kolik je střelců s primitivním lukem ... ale buď se odstřihnou hololukaři, nebo budou tři skupiny po 15 ... ale je na zvážení zda má smysl dělat mistrovství pro 15 primitivních, když jich třeba ještě není ani 50 ... to je o diskusi o))

Největší diskuse jsou disciplíny ... pokud je zde asociace tr. lukostřelby, tak by měli být tradiční ... proto byla asociace primárně založená, teda si myslím Wink

Turnajů, kde se střílí spousta dalších jiných discpilín ať už je nazvem intuitivní, lovecké, bojové atd. je už tolik, že každý má šanci si přijít na své ...

Pokud chce lukostřelec.cz organizovat mistrovství, které bude mixem takových disciplín, tak proč ne, ale i tak je nutná kvalifikace, je jedno jaká forma (výkonnostní třídy, či něco jiného) ale bez toho se nepohnete dál.

Hlavně se snažte to dělat co nejmíň složité, jinak se v tom utopíte ...ale páč jste šikovní, tak určitě něco vymyslíte o))

Tak hodně štěstí ... Very Happy
_________________
...cvič se v rytířství a uč se umění,
které tě ozdobí a v boji čestně poslouží...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 8:10 pm    Předmět: Citovat

Já bych sice 3 měl s přehledem, ale rozhodl jsem se ligy neúčastnit. Škodilo to mé duševní rovnováze Laughing Tím pádem by se mne to také netýkalo. A ví bůh, kolik turnajů s ligou bude napřezrok. Kdyby Zelí nechtěl, nebo nemohl udělat dva turnaje, tak 3 turnaje dáte horko, těžko
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 7:56 pm    Předmět: Citovat

ak by bola kvalifikacia na MČR urcena podla poctu minimalne troch odstrielanych ligovych turnajov je tam pravdepodobne ze sa vela ludi nezucastni a napriklad aj ja . Je to nahoda ze tento krat mam 3 turnaje .... a bol by som ochudobneny o MČR ... co by som sice lutoval ale uz by som s tym nemohol nic robit
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 7:42 pm    Předmět: Citovat

Jinak ještě k lukostřelecké lize. Letos má v tradičním luku odstříleno 3 a více soutěží kolem 20 střelců, v původním luku pouze 8. Nemyslím si že by to byla zrovna ideální kvalifikace pro mistrovství.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 7:19 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
CAJ napsal:
začalo mistrovství pro 10 nejlepších z každé kategorie.

Ano, to je logické, o mistra republiky by měli soutěžit mistři svého oboru a ne učedníci.
Pokud se ale skuteční mistři mistrovství neúčastní (Mýša, Arni, Ishi), tak je někde chyba, třeba to mistrovstní nemá ten patřičný zvuk, prestiž...

tak já tam nebyl, protože mi nevyhovovala změna termínu a navíc mi začaly docházet prašule. S koncepcí to nemělo nic společného, ale už to na mě bylo drahé. Znamenalo by to investovat tak 2500 a týden času do šípů, nafta, startovné a navíc bych nemohl zapařit, protože bych hnedle mazal zase domů . Na Zelňačku jsem nejel, protože kolidovala s Českým pohárem.

Nás rozmazlily výpravné turnaje. Když se změní přístup tak, aby to byl skutečně výjimečný závod, tak tam bude ještě míň lidí. Když se udělá kvalifikace, tak tam nebude skoro nikdo. Na ty lepší střelce skladba turnaje zas až tak velký vliv nemá, ti si rádi zastřílejí kdekoliv. Jenom něco mají rádi, něco míň.

Kam už určitě nikdy nepojedu je mistrovství ČR v bojové a lovecké lukostřelbě skrzevá přístup pořadatele, ale to není případ MČR v tradiční lukostřelbě. Na MČR ve 2D na Tyršáku se taky nechystám, protože mě z toho bolí oči a terče jsou menší, než můj přirozený rozptyl Laughing
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed


Naposledy upravil Mysa dne st říjen 27, 2010 9:28 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 2:31 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
CAJ napsal:
Ano - však ty návrhy na druhé kolo nutně neznamenají druhý den.
Spíš něco jako finále před zraky všech, co se účastnili turnaje.

Proto jsem si dovolil doporučit kvalifikaci na základě LL, aby se nemuselo čekat na vyhodnocení výsledků z probíhajícího turnaje, ale prostě hned po skončení by začalo mistrovství pro 10 nejlepších z každé kategorie.
Při větším počtu terčů by to mělo jít rychle.

Pak by ti nejlepší přijeli - třebas jen na to odpoledne na mistrovství.


Mám obavy, že tohle by se jeden den nestíhalo.

Jinak mám pocit že lize tu přikládáš větší váhu než v současnosti má. Nejlepší střelci se vůbec nemusí účastnit ligy například Myša.


Holé vrchy měly také finálové střelby ve všech kategoriích, střílelo se 6 zvířat, jestli se nepletu, s rotací. Šlo to velice svižně, bylo to velice atraktivní divácky.
Kdyby se střílely terčovky na 10 terčů, tak to bude také ráz na ráz. A může být každý jinak daleko, jak navrhoval Arni.
Rychlostřelba ještě rychleji. Twisted Evil
Zbývá královská a kolečka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 2:20 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
začalo mistrovství pro 10 nejlepších z každé kategorie.

Ano, to je logické, o mistra republiky by měli soutěžit mistři svého oboru a ne učedníci.
Pokud se ale skuteční mistři mistrovství neúčastní (Mýša, Arni, Ishi), tak je někde chyba, třeba to mistrovstní nemá ten patřičný zvuk, prestiž...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 2:12 pm    Předmět: Citovat

nebo Ishi, nebo Arni....
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 1:16 pm    Předmět: Citovat

Embarassed
To je fakt - a škoda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 1:07 pm    Předmět: Citovat

CAJ napsal:
Ano - však ty návrhy na druhé kolo nutně neznamenají druhý den.
Spíš něco jako finále před zraky všech, co se účastnili turnaje.

Proto jsem si dovolil doporučit kvalifikaci na základě LL, aby se nemuselo čekat na vyhodnocení výsledků z probíhajícího turnaje, ale prostě hned po skončení by začalo mistrovství pro 10 nejlepších z každé kategorie.
Při větším počtu terčů by to mělo jít rychle.

Pak by ti nejlepší přijeli - třebas jen na to odpoledne na mistrovství.


Mám obavy, že tohle by se jeden den nestíhalo.

Jinak mám pocit že lize tu přikládáš větší váhu než v současnosti má. Nejlepší střelci se vůbec nemusí účastnit ligy například Myša.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.


Naposledy upravil pet.ar.kay dne st říjen 27, 2010 1:18 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 12:54 pm    Předmět: Citovat

Ano - však ty návrhy na druhé kolo nutně neznamenají druhý den.
Spíš něco jako finále před zraky všech, co se účastnili turnaje.

Proto jsem si dovolil doporučit kvalifikaci na základě LL, aby se nemuselo čekat na vyhodnocení výsledků z probíhajícího turnaje, ale prostě hned po skončení by začalo mistrovství pro 10 nejlepších z každé kategorie.
Při větším počtu terčů by to mělo jít rychle.

Pak by ti nejlepší přijeli - třebas jen na to odpoledne na mistrovství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 12:48 pm    Předmět: Citovat

No že by to mělo být jednodenní mi vyplynulo s rozhovorů s několika lidmi na zelňačce.
Ale jak jsem již podotkl je to můj soukromý názor a taky cesta jak udržet startovné na přiměřené výši.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 12:44 pm    Předmět: Citovat

Arni napsal:
Co se týká výběru disciplín pro závod, kterému se říká mistrovský. Základní podmínka by měla být JEDNOZNAČNOST při hodnocení a nemožnost více výkladů. ... Toto jsou příklady nejednoznačného výkladu a na závodech "Mistrovských" doporučuji zařadit jen pod dohledem rozhodčích.

To je zjevný požadavek bodových aspirantů (Grifin, Myša, San, MH), dohled rozhodčích je dle mé veličkosti dostačující a obecně standardní řešení. Zvláště v případě druhého kola vybraných disciplin.

Arni napsal:
Jinak souhlasím s výběrem disciplín, které uvedl Petr Mikeš a dovolím si ještě něco dodat.
1. Královská ústupovka - možnost volby kde začít a to buď 25 nebo 35m. Figura by měla mít 3 zásahové zony ty by sloužily jako pomocné při určování pořadí při stejné dosažené metě.
2. Terčovka - tady je možné zvážit jestli klasika na 10 šípů (20, 25m) nebo zkusit zmenšený teréňák 5 - 10 terčů na různou vzdálenost a každopádně na tři šípy (každý bodovaný)
3. Kolečka - tady je to jasné dvě zony a trefa netrefa.
4. Rychlostřelba - Tuto disciplínu rád nemám, protože je to hodně o štěstí a ničí střelecký styl, ale zdá se, že je pro vyváženost a oblibu nutná. Takže ANO ale na min. 20 - 25m tím odpadne to "chrlení" a začne se to podobat lukostřílení.
Celé bych to udělal min. dvoukolově systémem eliminací.


ad 2.
IMHO výborný nápad.
Sice bych už vůbec nic netrefil, ale pokládal bych to za rozhodně důstojnější i zábavnější než sázet deset šípů do jednoho terče.

ad 4.
přece jen bych zvážil Syslovy návrhy v tom smyslu, že by se mohly v rychlostřelbě odečítat mimózy. To by to bezmyšlenkovité "chrlení" rovněž značně omezilo. Nárůst vzdálenosti bez penalizace outů s tím nic neudělá, byť jistě značně sníží procento zásahů kulometčíka.

Arrow Pet.ar.kay

k tomu tvému (dle mé veličkosti) adekvátnímu shrnutí jen drobný přípodotek:
zdá se mi, že většina doporučila mistrovství "přilepit" jakožto nadstavbové kolo po kvalifikaci ve vybraných disciplínách k Tebou právě popsanému "druhému turnaji ATL".
Já bych v takovém případě (vysloveně z organizačních důvodů) skoro zvážil prostou kvalifikaci skrze pořadí v LL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 11:44 am    Předmět: Citovat

Takže jak to tady pročítám, vychází mi z toho asi tohle. Je to můj soukromý názor nikoliv názor ATL.
Pokud budeme i příští rok dělat dva závody a neskončíme pouze u Lukohrátek, tak druhý závod by se měl jmenovat jinak než Mistrovství ČR, skladba disciplin bude podobna jako letos jen lepe postavené dálkovky. Měl by být jednodenní, a s cenama pouze takovýma jaké věnují sponzoři, ceny od asociace budou pouze symbolické (diplom, medaile). Určitě součástí závodu nebude plnohodnotné 3D, jenom závod prodraží a stejně o něj nebyl letos moc velký zájem.
Takový závod by mohl být i levný.

Pokud by ten závod měl být očesaný pouze na terčovky jak tady pár lidí navrhuje, takového závodu se nezúčastním jako organizátor a jestli jako střelec to je tak 50 na 50.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st říjen 27, 2010 10:43 am    Předmět: Citovat

Dovolím si malý nesouhlas...rychlostřelba jako taková neku..í nic, my sami si svou zběsilostí kurv..e. Jednou jsem to dokázal psychycky zvládnout a neuspěchávat výstřely a kupodivu to byl můj osobák...takže si myslím, že to je hlavně o zvládnutí stresu...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 10:57 pm    Předmět: Citovat

Zas jeden rozumnej prispevek, a pak proc mam Arniho rad.

A dalsi ... i ty co pisou cizojazycne.

Melo by to byt opravdu objektivne meritelne s vyloucenim nahod, kdyz se to ma jmenovat mistrovstvi. Rychlo, kurvi styl, konecne hlas osamoceny ale spravny

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Arni
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2008
Příspěvky: 39

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 10:31 pm    Předmět: Citovat

Co se týká výběru disciplín pro závod, kterému se říká mistrovský.
Základní podmínka by měla být JEDNOZNAČNOST při hodnocení a nemožnost více výkladů. Příklad - kolotoč - záleží na poloze ramen (kolotoče resp. terčů na něm), založený nebo nezaložený šíp a určení kdy přesně je ještě možno vystřelit(při doběhu). Při rozdílném dodržování těchto zásad je u dvou střelců možný rozdíl i tří šípů..... Další jedna disciplína na Naadamu vloni byla trefování molitanových míčků umístěných tak 20cm před balíkem slámy. "Normální" člověk to pochopí tak, že je třeba trefit HROTEM míček. Výsledek - borec měl tak špatné šípy, že shodil jednou ranou dva míčky (hrot nezasáhl ani jeden) a hrdě připsal body........
Toto jsou příklady nejednoznačného výkladu a na závodech "Mistrovských" doporučuji zařadit jen pod dohledem rozhodčích.

Jinak souhlasím s výběrem disciplín, které uvedl Petr Mikeš a dovolím si ještě něco dodat.
1. Královská ústupovka - možnost volby kde začít a to buď 25 nebo 35m. Figura by měla mít 3 zásahové zony ty by sloužily jako pomocné při určování pořadí při stejné dosažené metě.
2. Terčovka - tady je možné zvážit jestli klasika na 10 šípů (20, 25m) nebo zkusit zmenšený teréňák 5 - 10 terčů na různou vzdálenost a každopádně na tři šípy (každý bodovaný)
3. Kolečka - tady je to jasné dvě zony a trefa netrefa.
4. Rychlostřelba - Tuto disciplínu rád nemám, protože je to hodně o štěstí a ničí střelecký styl, ale zdá se, že je pro vyváženost a oblibu nutná. Takže ANO ale na min. 20 - 25m tím odpadne to "chrlení" a začne se to podobat lukostřílení.

Celé bych to udělal min. dvoukolově systémem eliminací.

Toš tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 9:50 pm    Předmět: Citovat

jezis, jeste tu latinu jsem pobral alena tebe aby clovek sel hned s hodne tlustym slovnikem cizich slov, hehe
San

averzi k parfozni lukostrelbe urcite pouziji v pristi nedelni kazni
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 9:41 pm    Předmět: Citovat

Kdepak. Vox populi, vox dei Laughing
Taky mám pocit, že nějaká změna je potřeba a stejně jako San mám lehkou averzi k parfózní lukostřelbě
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petr Mikeš
Nováček
Nováček


Registrace: 25.9. 2009
Příspěvky: 9
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 9:32 pm    Předmět: Citovat

Kdyby se mi turnaje z lukostřeleckou ligou nelíbili, tak na ně nejezdím. Když tu byla možnost se vyjádřit k příštímu MČR, tak jsem se vyjádřil. Jestli to je a nebo není realizovatelné, nemůžu hodnotit, protože neznám možnosti jednotlivých pořadatelů.
Na počátku diskuze to vypadalo, že to chce nějakou změnu. Mám však pocit.
že ponechání původních pravidel udělá většině lukostřelců radost. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Turnaje Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Další
Strana 1 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.