Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Carbon šípy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2011 5:40 am    Předmět: Citovat

Tri prsty pod sipem je technika prevzata od indianu ,Komancu a Apacu ,tuto techniku zde pouziva asi 80-90 % lukostrelcu ,nebot je to technika co je presna na kratke vzdalenosti a to je 20-30 metru a presnost je to co potrebujeme ,jasne ja ji pouzivam asi 12let pred tim jsem pouzival anglickou techniku a ja jsem mel problem ,ze jsem to strhaval a tak mam natazeny palec zahaknuty za krkem a ruka tam zustava i po vypusteni .....
Tetiva ve stare Anglii se pocitala ze musi byt 4x silnejsi, nez tah luku 100 liberni luk ,tetivu mel co unesla 400 liber ,dnes takova tetiva je z FF co ma nejmene pevnost jednoho vlakna 75 liber a Cornus dava 18 vlakem na 50 liberni luk ,tedy 18x 75 =1350 liber a 50 liberni luk by potreboval jenom podle starych vypoctu jenom 200 liber a tak tetiva se nemuze pretrhnout ,driv zlamete luk, nez pretrhnete tetivu .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: so listopad 05, 2011 12:45 am    Předmět: Citovat

Dusan napsal:
To myslis vazne? Vedla oka?
Priznam sa, ze som tak aj ja kotvil, ale pri silnejsich librazach nie su ruky vzajomne v rovine, co je uz samo zle, a navyse v tekto polohe sa tazsie udrzi luk pri miereni....Ale vysvetli.


Nejsem žádný odborník, nemíním se dohadovat. Když mě někdo poučí, budu jen rád.

Nicméně tato technika = 3 prsty pod a šíp v blízkosti oka se vidí poměrně časo na fotkách ze závodů u TRRB. Zase se nechci hádat, já si střílím sám pro sebe a nemám žádnou konfrontaci s jinými střelci. Akorát z těch fotek

Sám kotvím v koutku úst ukazovákem a zároveň palcem za uchem, protože mi to přijde přirozenější. Střílím instinktem. Nicméně zmíněnou techniku mi ukazoval pan Kýzl, když jsem byl u něho na návštěvě. On sám takhle střílel i 70lb luk...

Podle mě je to fajn na krátké vzdálenosti, kdy prostě namíříš hrotem a šíp letí, kam koukáš...
Mně osobně to přijde o držku, kdyby náhodou prdla tětiva. Bojím se o oko
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 11:19 pm    Předmět: Citovat

Umele letky jsou nevhodne pro tradicni luky ,umela hmota se proste odrazi od madla a presnost na kratkou vzdalenost je ohrozena doporucuji vsechny sipy co maji umela pera strhat a vymenit za prirodni pera ty se proste splosti, kdyz jdou okolo madla a zase narovnaji a i luky co jsou kladkove by mely mit prirodni pera ,ale tam umela jsou daleko levnejsi a profit hraje roli a ti co u kladkovych luku nehledi na profit maji prirodni pera ....
Doporucuji nahradit ty umelotiny prirodnimi pery ,ja tak to delam uz dlouho ,pera o delce 5,5 palce ,delsi pera vodi sip daleko presneji ......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 11:03 pm    Předmět: Citovat

este mam otazku napr easton powerflight maju vsade iba s umelym olepenim,je to iba pre kladkove luky,alebo sa daju pouzit aj pre tradicny luk.kdesi som cital ze musi mat prirodne letky natural.ak nie preco?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 7:10 pm    Předmět: Citovat

INMU napsal:
fenit napsal:
na kratku v zdialenost mier zvieratu(3d)na brucho,na 15-20m kam chces trafit a dalej na chrbat priblizne,diky je to jasne...


Jo, v zásadě tak. Ale musíš si to prostě na každou vzdálenost odzkoušet. Základ by měl být, najít si tu jednu vzdálenost, na které ti budou šípy lítat do místa, kam míříš (což může bejt pro 45lb luk i docela daleko, 30-40m) a pak zkoušením zjistíš, že třeba každých 10 m se ti šíp propadne o tolik a tolik... a pak si odhadem vzdálenosti k terči určíš, jak vysoko/nízko zamířit.
presne chodim do lesa tu trenovat a niekde za hranicou 25-30m mierim na stred a menim vzdialenosti a tak to funguje.dik moc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 6:05 pm    Předmět: Citovat

INMU napsal:
Pokud chceš mířit na krátké vzdálenosti na střed, tak kotvi vysoko s šímep vedle oka...

To myslis vazne? Vedla oka?
Priznam sa, ze som tak aj ja kotvil, ale pri silnejsich librazach nie su ruky vzajomne v rovine, co je uz samo zle, a navyse v tekto polohe sa tazsie udrzi luk pri miereni....
Ale vysvetli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 5:21 pm    Předmět: Citovat

fenit napsal:
na kratku v zdialenost mier zvieratu(3d)na brucho,na 15-20m kam chces trafit a dalej na chrbat priblizne,diky je to jasne...


Jo, v zásadě tak. Ale musíš si to prostě na každou vzdálenost odzkoušet. Základ by měl být, najít si tu jednu vzdálenost, na které ti budou šípy lítat do místa, kam míříš (což může bejt pro 45lb luk i docela daleko, 30-40m) a pak zkoušením zjistíš, že třeba každých 10 m se ti šíp propadne o tolik a tolik... a pak si odhadem vzdálenosti k terči určíš, jak vysoko/nízko zamířit.
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 3:29 pm    Předmět: Citovat

tradicny luk geronimo od p.kyzla,kotvim v koutku ust,takze je to dobre,jak tu niekdo pisal na kratku v zdialenost mier zvieratu(3d)na brucho,na 15-20m kam chces trafit a dalej na chrbat priblizne,diky je to jasne a tie sipy asi skusim 400-ky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
INMU
Nováček
Nováček


Registrace: 14.6. 2009
Příspěvky: 143
Bydliště: Plzeň / Kladno

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 2:42 pm    Předmět: Citovat

A co máš za luk a kde kotvíš?
Příklad: Tradiční luk a kotvení v koutku úst a míříš po šípu....pak je asi jasný, že na 10 metrů budeš muset mířit pod střed, ať budeš mít jakej chceš šíp (prostě se díváš přes hrot jiným směrem, než jakým šíp letí, viz obrázek)... Pokud chceš mířit na krátké vzdálenosti na střed, tak kotvi vysoko s šímep vedle oka...

obrázek - míření na krátké a dlouhé vzdálensoti přes hrot šípu




Těžší šípy to nevyřeší. Rozdíl v hmotnosti šípu bys měl 2,5 gramu na 30palcový šíp. Na 10 metrů podle mě nemáš šanci rozdíl v propadu šípů poznat, bude to někde v řádu milimetrů.

Pokud je to luk se zaměřovačem, tak je to samozřejmě o něčem jiném
_________________
Je to boj
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 04, 2011 1:02 pm    Předmět: Citovat

tak sa spytam takto.Na 45lb mam easton epic 500-ky.Maju 7.3gpi a to sa mi zda dost malo,myslim ze ten luk neni vytazeny a aj to pocut,dost to plieska.Co keby som skusil 400-ky,maju 8.6 gpi co uz je lepsie pre 45lb.Tie 500-ky su lahke a musim mierit pri malej vzdialenosti cca 10 m hodne na spodok terca.A tu sa pytam tiez ci je normalne na kratku vzdialenost mierit dole,alebo ked je to dobre zladene tak sa moze mierit na stred.Viem ze to je prvacka otazka,ale pre kontrolu dakujem vam za odpovede Ed.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 8:00 pm    Předmět: Citovat

Ok,dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 6:31 pm    Předmět: Citovat

Ja kdyz na to hodim metr tak mi to ukazuje 1,50 palce a kdyz si to delate doma tak jak vam ukazuje lepicka a to bude rozdil 1/4 palce smerem nahoru ono vas to jinak ani nepusti!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: út červen 28, 2011 6:22 pm    Předmět: Citovat

Kontrolní otázečka,ako ďaleko má byť nalepený zadok plastového kormidla od konca končíka u karbonových šípov ,je tam nejaká hranica od-do,alebo je to jedno?Jasné,že ho nenacapím do stredu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sarevok
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2010
Příspěvky: 46
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 11:13 pm    Předmět: Citovat

samozrejme ze to bude strielat lepsie ako drevene, no tipoval by som ze 500ky s 80gr hrotom budu po skrateni vhodnejsie ako 400. Ja som skusal 500 s 38lbs no tahal som z toho viac ako 40 a tie sipy sa po vystrele ani neohli, cize na 53lbs by mohli po skrateni na 30" byt akurat. no ved uvidis.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 11:24 am    Předmět: Citovat

Hmm,Eastoni píšu ,že 400-ka by mala byť na môj luk akurát,no uvidím,je to len taký experiment,či to bude lepšie triafať ako tie dreváky ,lepičku mám,rozbrusovačku tiež,tak to zoberiem v celej dĺžke ,ešte taký detail pierka plastové 2,3"alebo 2,6",našiel som ešte nejaké gumové 4"neviem čo by bolo lepšie Rolling Eyes
Bral by som to asi odtiaľto http://www.pannonijasz.com/?m=2#top, prípadne vie niekto kde je lepšia cena ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sarevok
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2010
Příspěvky: 46
Bydliště: Ruzomberok

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 9:58 am    Předmět: Citovat

Tecumseh napsal:
Pre 53lb recurve budú dobré 400-ovky?Mám si ich dať skrátiť na mieru,dreváky používam 30" náťah mám 29",alebo zobrať v celej dĺžke a potom skrátiť podľa potreby,ešte hroty 100 grains bude stačiť,alebo radšej 125?
Najprv si musis uvedomit na aku vzdialenost budes hlavne strielat. Ak vacsina sipov pojde do 30m tak mozes pouzit aj tazsie hroty. Ak strielas hlavne 50m a viac, uz by som asi do 125 isiel iba v krajnom pripade ak by som tym musel upravovat spin. Mas sice natah o palec dlhsi ako standard, ale potrebujes powerflighty skratit o 3" takze neviem ci tie 400 nebudu uz tvrde. Maju tie sipy aj spine 460? Skus pohladat na easton stranke. Alebo kup na skusku zo 3 kusy 500viek. Toto je na lukostrelbe najhorsie, ak nemas nikoho kto by ti nieco pozical na skusku, vsetko musis kupit a az potom zistis. Tim easton tabulkam uz neuverim ani keby mi vsetci hovorili ze su dobre. Kludne ti tam vyjde ze lightspeedy 500 su vhodne pre recurve od 36 do 50lbs a clovek potom moze ladit ako sialeny a nakoniec aj tak musi kupit ine.
Skracovat si nedavaj nikomu, kup si rozbrusovacku 100, alebo 110ku s tenkym kotucom, stoji nejakych 15e, tavne lepidlo, hroty, konciky, letky + lepidlo na letky, najlepsie aj lepicku a skladaj si to rozhodne sam. Cim skor sa to naucis tym lepsie.
Co sa tyka eastonov tak mam zle skusenosti v tom ze akykolvek vystrel mimo tercovnicu a bolo po sipe, aj pri uplne malom tuknuti o okraj. Teraz pouzivam carbon express medalliony a normalne nechapem co su schopne prezit.
Dufam ze sa mi podarilo poriadne ta dopliest Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: ne červen 12, 2011 9:31 am    Předmět: Citovat

čti více a hledej více na fóru před pár dny to bylo v tématu
Easton PowerFlight a Combo point hrot
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so červen 11, 2011 10:20 am    Předmět: Citovat

Tak ma napadlo,že by som skúsil nejaké carbony,kúpil by som len násady a šípy urobil sám.Potreboval by som pár informácií.
Asi by som kúpil Easton PowerFlight,snáď by to stačilo,alebo radšej niečo iné?
Pre 53lb recurve budú dobré 400-ovky?Mám si ich dať skrátiť na mieru,dreváky používam 30" náťah mám 29",alebo zobrať v celej dĺžke a potom skrátiť podľa potreby,ešte hroty 100 grains bude stačiť,alebo radšej 125?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jekyl
Nováček
Nováček


Registrace: 26.9. 2010
Příspěvky: 98
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: pá prosinec 31, 2010 1:54 pm    Předmět: Citovat

Musíš hodně opatrně. Smile
_________________
Bohatým bral a chudým dával
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
camaro
Nováček
Nováček


Registrace: 10.11. 2010
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2010 7:25 pm    Předmět: Citovat

ja tiez. len ma napadlo ci to nejako neposkodzuje tie karbonove vlakna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ludek
Grafoman
Grafoman


Registrace: 18.3. 2009
Příspěvky: 778
Bydliště: Předměřice nad Labem

PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2010 2:36 pm    Předmět: Citovat

prostě to oškrábu nožem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
camaro
Nováček
Nováček


Registrace: 10.11. 2010
Příspěvky: 31

PříspěvekZaslal: po prosinec 27, 2010 12:37 pm    Předmět: Citovat

ako odstranujete zaschnute lepidlo z carbonovych sipov, ked sa odlepi kormidlo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: út prosinec 14, 2010 5:38 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
proto biscuit sip obepina a kdyz je dlouhy o 2-3 palce nehrozi nebezpeci vypadnuti a jasne ono na dlouhe zdalenosti to neni tak presne, ale je to vyborne na l Laughing Laughing


Jo aha, to bylo mysleny ze biscuit je bezpecnejsi, nez standardni vidlicka. Ja to pochopil obracene, a proto jsme se ptal.
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 09, 2010 7:22 am    Předmět: Citovat

K těm šípům od Jardy K. jsem našel nějaké další informace:

http://www.iacbogensport.de/xtc/product_info.php/products_id/97/cPath/11/schn%C3%84ppchen/carbonpfeil-target-/-3d-spine-550.html/XTCsid/8f183f37e2db4376ae21779f49af6962

http://www.bogensport-dresden.de/onlineshop/details/2933/534/pfeile/fertigpfeil-carbon/fertigpfeil-carbon,-carbon-express-predator-ii
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 7:13 pm    Předmět: Citovat

třeba tady nebo třeba i tady
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 7:10 pm    Předmět: Citovat

Kterakoliv kozena rukavice splni svuj ukol ,netreba hledat .
Natepnik chrani pouze proti tetive a ja nemohu verit ,ale souhlasim s adminem ,nebot poznal jak je to s tim sipem a vsechny ty forrichtungy so propaguji Nemci na opravovani drevenych sipu je jenom chytak na penize ,kdyz je sip nalomeny jednoduse jej zlomim a komponenty pouziji na dalsim sipu a ne se jej snazit opravit v omylu usetrit par penez a pak si strelim sip do predlokti a jini jasne maji sve nazory ,ale moje predlokti nebudu riskovat ono se to spatne hoji .
Carbon proste exploduje kdyz u kladkoveho luku narazi nekam na madlo ,nebot je presne uriznuty a ma malou vydlicku jako operku a stale spadava , proto biscuit sip obepina a kdyz je dlouhy o 2-3 palce nehrozi nebezpeci vypadnuti a jasne ono na dlouhe zdalenosti to neni tak presne, ale je to vyborne na loveckou vzdalenost do 30 m , ja stale nemohu verit te ignoraci ze nekdo nezkontroloval jestli nema nalomeny dreveny sip Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tokra
Nováček
Nováček


Registrace: 3.11. 2010
Příspěvky: 26

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 6:37 pm    Předmět: Citovat

Můžete sem někdo dát link na nějakou rukavici která slouží jako chránič na ruku? Já jsem vždycky všude viděl ty tříprsťácký na ruku co natahuje tětivu.
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 4:59 pm    Předmět: Citovat

Od té doby co se mi mezi rukavici a nátepník zasekla tříska dávám nátepník vždycky přes ni. odbylo se to " jen" šrámem . T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 4:56 pm    Předmět: Citovat

alwarez napsal:
Zraneni u carbonovych sipu se vyskytuje pouze kdyz strilite kladkove luky a ty jeste musi mit over-draw a ty mam dojem uz prestaly vyrabet a pokud na luku je whisker biscuit co drzi sip, proste neni se co bat a co se tyce tradicniho luku neni se co bat, neni jediny pripad zraneni ......

Overdraw je jasny, ale proc biscuit ?
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st prosinec 08, 2010 4:39 pm    Předmět: Citovat

No viděl jsem uraz při střelbě z tradičního luku dřevěným šípem. Velká třísku skončila někde mezi palcem a ukazováčkem. Pokud vím tak doktoři ji vyndávali natřikrát a dost blbě se to hojilo. Bylo to způsobeno prasklým šípem. A ten dotyčný neměl rukavici.

Takže jako prevenci doporučuji kontrolovat jestli šípy náhodou nejsou poškozené, pokud ano tak je buď vůbec nedávat do toulce nebo zamezit tomu aby se s daný šípy zápalu střelby založil. Já pokud je šíp nalomený, zlomím ho úplně a použiji z něj maximálně komponenty (hrot, letky), takový šíp už neopravuji, maximálně pokud je to únosné tak ho zkrátím.

No a pak také používat základní ochranné pomůcky jako rukavice.

Pro karbonové šípy základní prevence bude stejná. pokud je trubka poškozená tak s ní už nestřílet. A rukavice také může případné zranění snížit, ne-li úplně eliminovat.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.