Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak vybrat HorseBow, aneb názory a rady
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vraell
Nováček
Nováček


Registrace: 16.10. 2010
Příspěvky: 16
Bydliště: Jižní Morava, okolí Brna

PříspěvekZaslal: so říjen 23, 2010 2:41 pm    Předmět: Citovat

Takže jestli to z těchto komentářů chápu dobře, Grozerovy luky nejsou špičkové úrovně a ani perfektně vzhledný, ale průměrný.
Čili pokud jde o střední kvalitu pak je to přesně to co sem chtěl, jelikož jak u jsem říkal v podstatě začínám a hned kupovat nějaký luk za 20 tis. to si nemyslím že by bylo dobrý.
Zatím mám požadavek na funkčnost, propracovanost z hlediska dobovosti a materiálu jde myslím prozatím stranou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 8:26 pm    Předmět: Citovat

Dovolim si poznáku ke krátkym lukům,trochu se tu řeší jetli nátah třemy prsty nebo palcem s prstenem kvůli ostrému úhlu tětivy při delším nátahu.A proč ne dvěma prsty,jeden nad a jeden pod.Do toho úhlu se vejdou a pro ty co si netroufnou na prsten to je docela příjemný způsob.Já tak natahuji kayu 55 lb na 59 lb/29,5" , ne že bych se nějak extra trefoval ale nátah příjemný. Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 8:19 pm    Předmět: Citovat

Laughing Na takúto ponuku pred časom od Eléva sa pametám Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 7:14 pm    Předmět: Citovat

To Elév. Až ich budeš mať viac pošli zopár-pomožem Ti pálit nech Ti to netrvá moc dlho.
T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 7:08 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
Veď hovorím - kupujte Laughing . Aj mať rád ho môžeš... Ale ako téma na seriózne bavenie sa o strieľaní to nie je. A už vôbec o Ázijských kompozitoch. Nuž - dnes to vnímať ako svetlo... vééééľmi ťažko Laughing


A co to teda to seriozní bavení má podle tebe být ? Asi mi něco uniklo. Tady přece vůbec od začátku nejde o azijské kompozity jejich výrobce a tajemství jejich výroby. Jak já to vnímám tak tato stránka vznikla kvůli dotazům na docela běžné luky které více či méně pripomínají nějaké druhy luků vyšlé z historie.
Co je na tom neseriozního?? T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 6:43 pm    Předmět: ok Citovat

TS: Dík za info. Budem sa tešiť ak sa Ti podaria nejaké fotky...

Elév: No dobre teda...Tak Ti zatiaľ dáme pokoj... Kľudne ich páľ Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 6:33 pm    Předmět: Citovat

Jas napsal:
...ak sa Elév na to dá...


...nedá!!! Nepredám! Ja ich budem páliť...

(Ešte som nespravil jediný poriadne fungujúci luk, takže o tom už nebudeme hovoriť!!!)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 6:32 pm    Předmět: Citovat

To staso. Jak už jsem jednou psal . Mám Juniora který má ještě o šest a půl palce míň než Base a střílím tři prsty. A spousta lidí lidí tu má korejce a strílí s ním taky tak- třeba Jichoč. Ten má teď myslím 7o lb. Je to jen o zvyku a mně to nevadí. Fotky nemám,když budou dám. První dojem dobrý no ale je to 10 liber navíc. Tož tak. T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 6:24 pm    Předmět: Citovat

Veď hovorím - kupujte Laughing . Aj mať rád ho môžeš... Ale ako téma na seriózne bavenie sa o strieľaní to nie je. A už vôbec o Ázijských kompozitoch. Nuž - dnes to vnímať ako svetlo... vééééľmi ťažko Laughing
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 6:11 pm    Předmět: Citovat

Tak to vidíš ,pro mně je tím světlem zrovna teď. Luky jako Ty dělat nebudu a tento mi udělá stejnou službu jako luk od Novotného za padesát. Tož tak.
T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 5:53 pm    Předmět: Citovat

Very Happy ááále chlapci , len si ho kúpte, keď sa vám páči. Pred 10 rokmi iné ako base ani neboli a ja som bol na začiatku svojho boja s kompozitmi a Grózer bol vtedy svetlom v tme. Tak som si pár kúpil.
Predpokladám , že ak sa Elév na to dá ,tak to tiež pod 500 eu nepôjde a samozrejme 100 eu luk je opticko-romantickým riešenim.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 3:32 pm    Předmět: Citovat

A co tě Jasi vedlo k tomu že si si takýto base před10ti rokama pořídil a máš ho ještě teď.Že by z nostalgie nebo jako připomínka tvého vývoje v pokroku?
Jak jsem řek,mně se líbí,na to moje střílení to stačí a neběhám po hradě v oblečku.A je pořád dost lidí co s těma base střílí,mají radost že se tím baví a nejsou fajnšmekři. Wink
T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 3:00 pm    Předmět: tvar Citovat

Však práve ten tvar toho luku je to čo ma najviac láka. Nikde inde som taký "pekný turecký" tvar nevidel.... Teda myslím u bežných lukov a nie u pravých hornbows. Tie sú zase na moje strieľanie zbytočne dobré... Smile

Asi si budem musieť počkať na Eléva, kým ešte vyskúša pár pokusov a potom mi snáď urobí nejakého pekného Turka....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 2:23 pm    Předmět: Citovat

Spokojný môže byť hlavne s jeho reálnou podobou originálu. Ľudia BĎETE ! Luky so slovíčkom "base" sú odliatky z čistého laminátu a nespĺňajú žiaden z kvalitatívnych kritérií kladených na slušne strieľajúci luk. Je to luk pre tie hradné hrátky v divadelných oblečkoch na stredovek. Nie pre serióznu streľbu. Mám taký "base" doma už 10 rokov- viem o čom píšem.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 2:05 pm    Předmět: turek Citovat

Presne na tento model uz dlhšie pozerám. TS vedel by si niekde dať nejaké živé fotky. Ako vyzerá v náťahu? Ťaháš palcom alebo troma prstami? Lebo sa bojím, či to pre tri prsty nie je príliš krátky luk?

Daj prosím vedieť ako si s lukom spokojný... Vopred vďaka za info.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 1:02 pm    Předmět: Citovat

Tak mi před hodinou přišel" Turkish bow Base" od Grozera 55lb. Tak se s ním jdu servat. T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 12:47 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
... Zatím nevím, že by se někomu něco stalo s Havranem, či Kájou, takže bůh suď, jak by to probíhalo...


...ja som prvú Kayu zlámal asi tri dni po kúpe, ale o týždeň som mal novú... praskla v spoji, trafil som nepodarok (ako jediný o kom viem).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 12:33 pm    Předmět: Citovat

mám ten samý názor, co Itazipa. Reflex v madle měl smysl u přírodních kompozitů, kdy se tím dalo ramenům větší předpětí. Jinak má samé nevýhody. U luku laminátového je to věc kosmetická a historizující, ale už to má jenom nevýhody a ze střeleckého a konstrukčního hlediska je to nesmysl.
Luky od Grozera nejsou špatné. Ale existují i lepší. Taky jsem měl v ruce 70lb luk, u kterého nevím jak změřil libry, neboť měl tvrdý stacking na 27,5 palcích. Takže jsem ho přetrhl, protože mám nátah 28,5" a neumím ho zastavit Laughing
Ale Grozer taky bez problémů a promptně řeší reklamace, což nevím, jak funguje u jiných lukařů. Zatím nevím, že by se někomu něco stalo s Havranem, či Kájou, takže bůh suď, jak by to probíhalo. Vím o třech prasklých SKB, ale střelec na ně neuplatňoval reklamaci a vím nejméně o jednom českém lukaři, který reklamace zásadně neuznává.
Z hlediska životnosti jsou korejské repliky asi nedostižné, Grozeři mají životnost slušnou a kdyby ne, reklamace je vyřízena raketovou rychlostí
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 11:19 am    Předmět: Citovat

Mám Grosera Turk TRH - cena s poštovným cca 11000 Kč před třemi léty. Přišlo potvrzení objednávky a instrukce k platbě. Zaplatil jsem převodem a e-mailem zaslal potvrzení o zaplacení. Za tři dny jsem měl luk doma.
Objednal jsem si nezdobenou verzi, záda luku jsem potáhl hedvábím a pomaloval. I když má avizovaný nátah 32" nad 29" už to není příjemné. Komfort střelby se s Korejcema nedá srovnávat, zvlášť v delším nátahu. Z korejce mám puchýř na prsteníku, protože tětiva svírá příliš ostrý úhel pro střelbu třemi prsty.
Pokud máš limit 4000, koupil bych Kayu, i když nemá ty správné nomádské tvary, které tě nejspíš lákají. V každém případě bych se snažil luky někde vyzkoušet. Mě u těch Maďarů, kromě lenosti, vadí prohlé madlo.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 9:59 am    Předmět: Citovat

On taky ten laminát pod tou kůží není na pohled pro oko to je fakt. T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 9:49 am    Předmět: Citovat

Vraell napsal:
Mě by teda opravdu zajímalo, jestli je Grozer tak špatný...


To určite nikto netvrdí... Grózer je vynikajúci lukár, aj keď min. tá najlacnejšia rada už s ním nemá asi nič spoločné, je to otázka vkusu, náročnosti a motivácie... ale za tú cenu určite sklamaný nebudeš... len to nekupuj len preto že to pekne vyzerá, tá kožená obšívka tam nie je na krásu, ale aby zakryla škaredosť... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Vraell
Nováček
Nováček


Registrace: 16.10. 2010
Příspěvky: 16
Bydliště: Jižní Morava, okolí Brna

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 9:30 am    Předmět: Citovat

Mě by teda opravdu zajímalo, jestli je Grozer tak špatný jak někdo říká, nebo má jen pár lidí jiný názor což je pochopitelné
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: st říjen 20, 2010 6:35 am    Předmět: Citovat

Proc si nekoupis od Kelvala ma nekolik druhu horsebows ?
www.alexbow.cz Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Vraell
Nováček
Nováček


Registrace: 16.10. 2010
Příspěvky: 16
Bydliště: Jižní Morava, okolí Brna

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 10:55 pm    Předmět: Citovat

Citace:
Co se Grozerovy řady Nomád týče, sami Maďaři ji hodnotí velice nízko
.
Ach jo, jste mi nasadili zase brouka, a to už sem byl spokojený, že sme si vybral dobře
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 7:25 pm    Předmět: Citovat

Sysel napsal:
Prosím Tě a v čem je ten hybrid jiný než ty jeho sklolamináty? Na stránce o tom nic moc nepíše.

Ještě se mi líbí i tato varianta ve skle: http://www.salukibow.com/images/bulbousturk52strung.jpg

A jestli má i těch minimálních 48" tak ještě víc Smile Ale musím se džet zkrátka, letošní limit pro nákup luků mám vybrán i na příští rok Very Happy

Liší se materiálem, tvarem. profilem ramen a tím, jak to střílí. Jde to udělat i kratší, než 48"
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 7:04 pm    Předmět: Citovat

Jinak mě se typově líbí také nejvíce turek, konkrétně bych ale volil tento:
http://www.salukibow.com/30.html
a těch 15 tisíc za něj není zas tak moc. Už se snad i objevují v česku a bzo u někoho uvidím naživo na závodech.[/quote]
Jo to už je zas jinačí kafe .Taky bych si dal řict bez přemlouvání,ale pro mně už moc velký přepych na to moje střílení.Ale ten další mi spíš připomíná asyrčana. T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 6:34 pm    Předmět: Citovat

Prosím Tě a v čem je ten hybrid jiný než ty jeho sklolamináty? Na stránce o tom nic moc nepíše.

Ještě se mi líbí i tato varianta ve skle: http://www.salukibow.com/images/bulbousturk52strung.jpg

A jestli má i těch minimálních 48" tak ještě víc Smile Ale musím se džet zkrátka, letošní limit pro nákup luků mám vybrán i na příští rok Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 6:24 pm    Předmět: Citovat

viděls ho u mě, i když my s Napeskou máme trochu odlišné experimentální provedení.
Stříleli jsme z přesně stejného modelu(dokonce přímo z toho vyfoceného) s Napeskou a Ishim a chodil velmi přesně is nevhodnými šípy.

Co se Grozerovy řady Nomád týče, sami Maďaři ji hodnotí velice nízko. Luky od Kassaie jsou vhodné jen a pouze na Maďarský styl jízdní lukostřelby
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 6:19 pm    Předmět: Citovat

TS Spelec napsal:
To Sysel. A jak střílí Arniho turci Question T.S.

Už jsem to tu psal na jeho vláknu, že se mi Hazir líbil a mrzí mě, že se v jeho vývoji zatím nepokračuje (alespoň o tom nevím). Ty syahy jsou u něj velmi malé a lehké a hlavně výrazně "fungují" ke konci nátahu, což jsem do té doby u podobného luku nezažil (ale já tahal na 28 palců). Povrchová úprava ještě v plenkách.

Jinak měl jsem v ruce i 60lb Grozera z nějaké té jeho vyšší řady - bez nalepené kůže a to bylo jiný kafe, než ten nejlevnější robustní model, nad kterým IMHO vítězí i Kassai.

Jinak mě se typově líbí také nejvíce turek, konkrétně bych ale volil tento:
http://www.salukibow.com/30.html
a těch 15 tisíc za něj není zas tak moc. Už se snad i objevují v česku a bzo u někoho uvidím naživo na závodech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: po říjen 18, 2010 10:17 am    Předmět: Citovat

To Sysel. A jak střílí Arniho turci Question T.S.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.