Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jak trenujete na 3D (nebo obecne tereni)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 6:03 pm    Předmět: Citovat

Jednu dobu jsem byl nadšen střílením na pařezy a trsy trávy jen tak na procházce. Místo hrotu toto:

http://www.3riversarchery.com/Broadheads+Points+Screw%2DIn+Small+Game+Ace+Hex+Blunts++Heads_c57_s71_p95_i4924X_product.html

Jenže čověk si pořád vybírá podobné pařezy a stejné vzdálenosti, aby se hezky trefil. Navíc šípy dost trpěly. Někdy se ti jen smekne a letí bůhví kam, někdy se odrazí od tvrdého pařezu a zapíchne se pěkně proti srsti do bahna a občas nepoznáš pařez od kamene a prásk!

Myslím, že ani není úplně na závadu, že si nejprve pytel nebo kostku nainstaluješ a teprve potom poodejdeš a jakoby už znáš vzdálenost.

Důležité je si zvykat na celkovou situaci a zapisovat do hlavy, že to jde dát! Aby se z toho jeden potom při závodě nepo...l jako já! Imho.

Na tý kostce je možná až moc velkej chaos v bodovacích zonách.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 5:28 pm    Předmět: Citovat

staso napsal:
Ale mohli by sme sa vrátiť k pôvodnej otázke...už vieme aké terče používate, ale ako na ne trénujete?


No vždyť to spolu souvisí. Když máš házecí terč, je to jako na závodech, kde Ti terč chystá někdo jiný. Nikdy jsi v tom místě, kde leží, nebyl. Jediné co je lehčí, že znáš velikost té své tečovnice ale i to se dá řešit různě velikými obrazci na ní z různých stran (ideálně zóny jako na zvířeti). To jestli pak půjdeš na jeden šíp nebo na 3 nebo na sady, to je popravdě jak kdy. Ale obecně vždy se snažím zakončit zásahem na 10ku.

Na procházce to dělám"rakouským" způsobem. Maximum jsou 3 šípy na hod (umístění terčovnice). Když dám zásah hned prvním, poodstoupím nebo změním úhel nebo střílím ještě jednou z kleče apod. Když netrefím čístě - opakuji, max. 2x jako na 3D dle rakouských pravidel.

Druhá varianta - statická. Vemu velký pytel opět ze stechky a jak říká Jan, připevním gumicukem v rokli ke kmínku. Na pytli mám 2D terč. Pak střílím několik sad z různých úhlů než předělám terč, který je větší těžší tím i pracnější na instalaci. Ale mohu lépe nachystat i velké úhly směrem nahoru i s ohledem na dopad šípů bezpečnost atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 5.4. 2010
Příspěvky: 414

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 5:08 pm    Předmět: Citovat

Taky mi přijde lepší lehčí pytel streček, případně přivázaný gumicukem k nějakému kmínku. Vždyť v terénu to nemusí být kostka, stačí i neforemná hrouda. Navíc si pytel můžeě dát do výšky srny. Třeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sysel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.4. 2009
Příspěvky: 819
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 4:51 pm    Předmět: Citovat

Já si ji vyrobil ze strech fólie a házím s ní po lese - je to taková pomalá tréningová procházka. Moje je ale oproti originálu mnohem lehčí a o fous menší. S tímto bych se tahat nechtěl. Vidím tam jedinou zásadní nevýhodu, když ji hodím do svahu, často se skutálí nazpět.

Zrovna však dělám na nové verzi, která bude mít tvar čtystěnu a ten už se neskutálí a poměr terčová plocha/ objem bude opět o něco výhodnější pro snížení hmotnosti při současném zvětšení terče. Ostré hrany však pouhá strechka nedá, taže si pomůžu pláštěm z jekoru.

Jinak proč vlastně házet a ne umístit a odstoupit? Kromě toho, že můžu dělat opravdu procházku, tak mám 100% jistotu, že ta vzdálenost je neznámá a odhadovaná. Když tam dojdu, tak chtě nechtě už mám mnohem lepší odhad, protože jsem si to odkrokoval a prošel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 4:44 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
pet.ar.kay napsal:
No nedávno jsem obdivoval tuto terčovnici.

Prostě ji zahodíš a střílíš do ni tak jak ti padne.


Moc daleko ji asi nezahodíš... Smile


No pan Ishi konstatoval, že se mu ji podařilo hodit z kopce a jak se kutálela tak se celkem i prošel. Wink Ale nic ti nebrání poodejít od toho par kroku. Každopádně odpadá otrava s přesunem terčovnice, jak o tom psal Fifa, nehledě k tomu že se dá do toho střílet ze všech stran.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 3:28 pm    Předmět: Citovat

Střílet jsem do toho nestřílel, jen jsem to obdivoval v obchodě, vypadalo to dost robustně a trvanlivě. Prodavač mi říkal, že i pro silný luk je to na roky. Ale vlastní zkušenost nemam.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 2:24 pm    Předmět: draha Citovat

Terčovnica je super...ale je aj primerane drahá. Stojí okolo 150Eur.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 2:02 pm    Předmět: Citovat

No nedávno jsem obdivoval tuto terčovnici.

Prostě ji zahodíš a střílíš do ni tak jak ti padne.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 1:09 pm    Předmět: kopec Citovat

No a ešte doplním, že keď sa toto všetko naučíš robiť na rovnej zemi, tak to treba skúšať z kopca a do kopca.

To je zase trochu iné a treba si to natrénovať.

Postup tréningu rovnaký....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 1:08 pm    Předmět: Citovat

Predsa nemusíš hýbať s terčovnicou. Stačí keď sa hýbe strelec.

Ja to zvyknem robiť tak, že najskôr strieľam z jednej pozície niekoľko sád až kým sa netriafam každým šípom do terča. Potom sa postavím bližšie (alebo ďalej) a znovu niekoľko sád.

Keď sa cítim, že mi to už ide dobre, tak najlepší tréning je klasická ústupovka.

T.j. začnem na 10m pre terčom, vystrelím raz, posuniem o pár krokov dozadu, vystrelím raz, znovu posuniem....atd. až kým sa mi neminú šípy.

Spokojný som keď každým šípom trafím tam kam mierim.

Musím sa ale priznať, že až tak dobre mi to väčšinou nejde Smile

Inak z osobnej skúsenosti viem, že závisí aj od spôsobu mierenia. Ak používaš mierenie, ktoré predpokladá známu vzdialenosť (string walking, gap shooting a pod.) tak základ je vedieť dobre odhadnúť vzdialenosť.

Ja strieľam "inštinktívne" t.j. len sa zameriam na bod ktorý chcem trafiť a nesnažím sa odhadovať vzdialenosti...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: po listopad 22, 2010 12:55 pm    Předmět: Jak trenujete na 3D (nebo obecne tereni) Citovat

o vikendu jsem poprve zkousel v lese strilet na svuj terc a byl jsem UPLNE mimo. Jakmile nevim vzdalenost tak to lita vsude mozne. Jinymi slovy jsem zjistil, ze musim hodne potrenovat. A ted k jadru dotazu:
Jak to delate vy - kdyz potrebujete strilet hodne sipu na ruzne nezname vzdalenosti. Po te co nekam umistim tercovnici, tak se snazim do ni strilet z ruznych vzdalenosti ale po takove 4-5 sade uz vim a aby to splnilo predpoklad nezname vzdalenosti potrebuju se vcetne tercovnice presunout (coz je hroznej opruza trva to dlouho). Mate nejakou fintu, jak nastrilet co nejvic sipu na ruzne vzdalenosti ?
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.