Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Použití šlach
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28, 2006 2:07 pm    Předmět: Citovat

Diky, ten odkaz som si so zaujmom pozrel a uz som do obchodu aj napisal.cakam na odozvu.len postovne to asi paradne predrazi...Par polovnikov poznam ale vsetci sa na mna vyprdli- nechce sa im s tym babrat.proste ulovok narezu, nahadzu do mrazaku a hotovo.Ale par veci mi uz striela aj z kravskych sliach, takze zatial musim na nich vydrzat... Mad
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st prosinec 27, 2006 7:04 pm    Předmět: Citovat

kdykoliv Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 27, 2006 6:08 pm    Předmět: Citovat

Myšo, dík, za čas se na to vrhnu. Ale jestli budeš někdy šlachovat, prosím, dej vědět, rád se mrknu Shocked Razz

Jasi, díky. LB šlachovat nebudu, myslel jsem na luk ve stylu prerijních indiánů.
Jinak mrkni se na odkaz, co jsem psal Abakunovi v "Odkazech", v Plzni je šopík, kde mají jelení šlachy á 89 Kč. Cool Počítám, že od myslivců je dostaneš mnohem levnějc, ale já nikoho neznám.
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st prosinec 27, 2006 12:29 am    Předmět: Citovat

Inak , ak ma niekto z vas moznost zohnat nie draho jelenie alebo ine slachy z diviny , ozvyte sa, budem rad.mam celkom velku spotrebu... blob6
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 11:34 pm    Předmět: Citovat

šlachy si rozmlátíš, rozčešeš,roztřídíš podle délky,připravíš si zhruba stejně silné svazečky,natřeš luk řídkým klihem,namočíš svazečekdo klihu a stáhneš přebytečný klíh prsty.Za pomoci jemného hřebínku pokládáš jeden vedle druhého,aby se překrývaly jako cihly,prstem uhladíš.Radši ti to ukážu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 10:06 pm    Předmět: Citovat

S tym slachovanim zas s mierou.pre teba je dolezite ak chces rychli luk, ze slachy vlastne luk spomaluju !A hlavne pri pomalom jasane.Vyznam maju hlavne a vynimocne len ako ochrana dreva pred prasknutim preto ak chces robit kratky luk s vacsim natahom alebo s ohnutymi koncami vtedy potrebujes mierne jednou vrstvou max dvoma oslachovat , aby ti luk nepraskol, ale na dlhy luk ich nepotrebujes a su skor spomalovacmi.samozrejme aj zvysuju kilaz natahu, ale za cenu horsej reflexie.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 26, 2006 1:50 pm    Předmět: Jak vlastně? Citovat

Koukám, že všichni tady už máte se šlachama nějakou zkušenost. Ve své kariéře ohýbání klacků jsem se dosud potýkal s LB ve stylu Dva divoši a z backingem nemám naprosto žádnou zkušenost, akorát mi začíná svítat.Embarassed Vzhledem k tomu, že jsem teď ještě získal super jelení šlachy 30 cm dlouhé (kromě té hovězí, co už mám od Myši - díky Ti Myšo) chtěl bych si někdy se šlachou kromě pouhého vázání šípů skusit udělat i backing. Tak odpusťte mojí laickou otázku: Teorii jsem jakžtakž vstřebal, ale jak se šlachový backing dělá prakticky? Ok, mám rozvlákněné šlachy. Jak na to? Řekněme že bych použil kožní klíh. Kolik toho všeho potřebuju na flatbow ve stylu amerických Indiánů a jak to udělat, abych dostal ze 140 cm jasanového luku cca 50-60 lb? Jak se řeší to, že šlachy jsou moc krátké - jak se překrývají?

Je toho hodně, na co se ptám, tak kdybyste někdo věděl o nějakém webu, kde to je popsáno, budu moc vděčen za odkazík. Wink
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út prosinec 05, 2006 12:39 am    Předmět: Citovat

No oni toho maju viac divneho, ale asi to funguje.Tieto veci su overene skusenostami(dnes davali v telke chlapika ktori sa lieci urinoterapiou- pije vlastny moc a velmi mu to pomaha...tiez stara vec.)Cinani tiez pred tym nez prilepuju glejom brezovu koru ci kozu na slachy na luku , vrstvu sliach oblizuju , ako postove znamky.mohli by to len zvlhcit vodou , ale oni nie.Lýzu.Neviem ci aj tieto postupi budem preberat...
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 5:41 pm    Předmět: Citovat

Zajimavé postupy mají TI číňani!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 2:04 am    Předmět: Citovat

Chlapi kosti by som nerovnal a slachy urcite neodmastoval acetonom !Preparovanie sliach je hnusna a nechutna praca, ale co uz.Zbavit ich vsetkych obalovych blan, zoskrabat mechanicky co najviac tuku a zbytkov svaloviny a potom - aspon pre mna ,nastava problem.Narazil som na dva sposoby uschovania, klasicky nechat ususit a potom rozmlatit a druhy som nasiel v rozhovore s dcerou stareho vyrobcu lukov z Ciny.Oni nenechali slachy po preparacii schnut , ale udrziavali ich v polovlhkosti, zabalene v ryzovej slame a obden ich chodili "opluvat".Sliny totiz posobia vdaka svojmu zlozeniu , ako odmastovadlo .Potom slachy netlkli - lebo podla nej to je nezmysel narusat slache jej vlakna , ale rozcesavali ich zeleznymi hrebenmi. Rolling Eyes
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne říjen 29, 2006 4:17 pm    Předmět: Citovat

Na počítač se koukám dosti vzácně během pravidelného pití kávy.Jednodušší je volat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 28, 2006 1:42 pm    Předmět: Citovat

Super!

Ozvu se večer, OK?

Díky
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá říjen 27, 2006 7:00 pm    Předmět: Citovat

Si přijeď.Jsou dlouhé cca 40-50.723 153 748
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá říjen 27, 2006 3:04 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Myšo,

někde jsi tuhle psal, že máš naději na získání pár kusů hřbetních šlach z hovězího - je to reálný? Kdyby se zadařilo a měl bys nazbyt, měl bych velkej zájem, na řádné kompenzaci bychom se dohodli. (su z Prahy) Potřeboval bych delší kousek na úvazy pazourkových hrotů.

Vím, že se leccos dá sehnat na http://www.indiani.cz , ale tam t.č. je tenhle sortiment úplně vyprodanej.
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt říjen 12, 2006 12:18 pm    Předmět: Citovat

jiljovský napsal:
Kosti sháním od známého řezníka, nebo z Plusu a parohovinu kupuju kde se dá. Dá se vypotit délka tak maximálně 23cm víc pouze výjmečně. Kosti jsou vždycky trochu prohnuté a rovnání mezi prkýnky nepomáhá. V podstatě platí, co si z toho vybrousíš to máš. Pokud bys měl zájem, můžeme udělat výměnu kosti za šlachy.
Dobré šlachy jsou na rošťěné,ale řezníci je nechtějí řezat. Chystám se na Interlov v Krči. Bourají tam zvěřinu a chodil jsem tam na jelenice. Bacha - evropská parohovina má tenké "maso".Vyšetřuji možnosti dovézt losí, či sobí.Fůra lidí jezdí na sever pravidelně na ryby ale vždy se na mně vyprdnou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: st říjen 11, 2006 9:57 pm    Předmět: Citovat

Kosti sháním od známého řezníka, nebo z Plusu a parohovinu kupuju kde se dá. Dá se vypotit délka tak maximálně 23cm víc pouze výjmečně. Kosti jsou vždycky trochu prohnuté a rovnání mezi prkýnky nepomáhá. V podstatě platí, co si z toho vybrousíš to máš. Pokud bys měl zájem, můžeme udělat výměnu kosti za šlachy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st říjen 11, 2006 7:24 pm    Předmět: preparování šlach Citovat

Já dostal šlachy už odddělné od svalů i běhů, takže jsem měl ušetřenou práci, na druhé straně řezník se s tím nikdy moc nemaže, takže šlachy často zkrátí. Ty moje pštrosí jsou cca 55 cm. Doporučení na odmaštění acetonem jsem získal na různých forech na webu. Už mám šlych usušené, rozvlákním je snad tento víkend, uvidíme jaká bude pevnost.

Kde bereš ty kosti. Já bych potřeboval nějaké kosti, nebo parohovinu v délce alespoň 25 cm, šíře cca 2-3 cm. Potřeboval bych ovšem aby byly rovné. Pomůže delší vaření a rovnání svěrkami?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
jiljovský
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2006
Příspěvky: 49

PříspěvekZaslal: út říjen 10, 2006 9:47 pm    Předmět: Citovat

Docela by mě zajímalo, jak se provádí to preparování šlach? Nejsem si ji stý, že je to odmaštění acetonem dobré, nezmění šlachy tímto své vlastnosti? Já jsem chvíli zkoušel před lepením odmaštovat acetonem různé díly z hovězí kosti a parohoviny, ale už jsem od toho upustil. Nejen, že nebyly dobře odmaštěné, ale ještě se navíc staly křehké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne říjen 08, 2006 8:13 pm    Předmět: šlachový backing Citovat

Já mám taky nějaké usušené jelenní šlachy z anglie, jsou ale děsně krátké, cca 22 cm. Vím od lidí z ATARNU že to s nimi jde, ale je to dost pracný. Tenhle víkend jsem zpracovával pštrosí šlachy, jsou dlouhý přes 50 cm což je paráda. Odmašťoval jsem je Acetonem, ale stejně se mi zdají o dost mastnější než ty jelenní. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Dosychají tak zatím nevím jak to s nimi půjde.
S těmi jelenními jsem zkoušel cvičně jednu lamelu pokrývat a srovnával pevnost backing vs holé dřevo, je to fakt rozdíl. Lepil jsem to klihem z jesetera.
Tomu kamarádovi jsem už mail psal ale z práce tak uvidím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne říjen 08, 2006 6:04 pm    Předmět: Citovat

Šlachy byly hovězí, ze hřbetu, pěkně vypreparované od kamaráda kuchaře.Délka mezi 30-40 cm, šířka 4-5cm.K lepení jsem použil obyčejný kožní klíh. Je to už řada let co jsem to dělal, tak si toho zas tak moc nepamatuju.Vrstva je vysloveně tenká. Byl to pokus a šlach jsem měl málo. Kůži jsem fixoval izolepou. Kamarád na nějž sem tu někde nechával email používá jelení achylovky, které si sám preparuje. Jsou kratší, ale nejpružnější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: ne říjen 08, 2006 4:18 pm    Předmět: šlachový backing Citovat

Kydlimane,
zajímá mně ten tvůj pěkný luk se šlachovým backingem a hadí kůži. Jaké šlachy (jaké zvíře, z jaké části a jak byly dlouhé) jsi použil, čím je lepil a jak dlouho nechal schnout. Po aplikaci šlach, prováděl jsi nějakou dočasnou bandáž?
díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Strana 7 z 7

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.