Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

3D a slabsi luk

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 10:45 pm    Předmět: Citovat

Handicap je tvoje hlava.

U trrb uz je myslim jeden nad, neres kraviny a strilej

Stejne jako stringwalking funguje i GAP metoda.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Telescopic
Nováček
Nováček


Registrace: 17.9. 2012
Příspěvky: 58
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so březen 02, 2013 9:10 pm    Předmět: Citovat

Ahoj!
Jsem začátečník a mám dotaz na sílu reflexního luku vs. soutěže 3D a teréní. Teprve začínám a trénuju s reflexním lukem SF Optimo, 68" a 28 liber. Nejsem moc fyzicky disponovaný, takže je pro mě tahle síla optimální maximum.

Zatím ještě nevím, které kategorii se budu věnovat, zatím mi je nejbližší TRRB, instinktivní luk (nenašel jsem jaký je mezi tím rozdíl v pravidlech), případně i BB. Jenže četl jsem, že u těch tradičních disciplín, protože je zakázáno string walking je lepší mít silnější luk kvůli plošší dráze letu a tím lepšímu míření u GAPu. Takže by mě zajímalo, jak moc je to velký hendikep, kdybych měl luk kolem 30 liber. Nebo ještě lépe, jestli je tu někdo, kdo střílí nějakou tradiční disciplínu se slabým, reflexním lukem?? Já teda používám lehké karbonové šípy a přišlo mi, že dráha letu je ok, na 50m jsem musel jen lehce přemiřovat nad horní okraj terčovnice...

Jinak v pravidlech instinktního luku podle WA jsem se dočetl, že karbonové šípy lze použít a také, že můžu mít tři prsty pod končíkem (max 2mm), u TRRB je to taky tak? V těch pravidlech mám zmatek...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so duben 23, 2011 2:28 am    Předmět: Citovat

A preco preboha kazit tetivu? Na tabke si urob ciarky, priloz tabku k sipu, palcom prejdi na vzdialenost a posun tabku k palcu.


San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 10:23 pm    Předmět: Citovat

Pokud te nejaky soudruh nebude buzerovat na lukostrelnici co smis a nesmis ,tak si na tetive udelej carek co chces !!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
retiacek
Nováček
Nováček


Registrace: 22.4. 2011
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:53 pm    Předmět: Citovat

Myslite, ze by bylo vhodne si nakreslit barvou na tetivu mista kde drzet ukazovakem na vzdalenost?

Na 10m carku, na 15m carku na 20m a rekneme na 25?

Vyzkouset na strelnici a pak doma na zahradce odhadem vzdalenosti chytit tetivu za urcitej bod?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
retiacek
Nováček
Nováček


Registrace: 22.4. 2011
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:42 pm    Předmět: Citovat

staso napsal:
Off Topic:
Ako vidím na nováčika sa vrhla celá skupina LTT Smile Ešte pár takých rád a začne si sám vyrábať kompozitné luky a strieľať palcom Smile Teda hneď potom ako si vystrúha svoj prvý drevený luk Smile


A za to Vam vsem moc diky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:34 pm    Předmět: Citovat

Off Topic:
Ako vidím na nováčika sa vrhla celá skupina LTT Smile Ešte pár takých rád a začne si sám vyrábať kompozitné luky a strieľať palcom Smile Teda hneď potom ako si vystrúha svoj prvý drevený luk Smile
_________________
Archery is meant to be simple, not easy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:32 pm    Předmět: Citovat

Staso to pekne zhrnul este drobny detail pani tulakova striela 3D s 25lbs lukom . V sile luku nieje ziaden problem .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:30 pm    Předmět: Citovat

Pouze musis snizit ukotveni na 20 m ,tedy ukotvit ukazovacek v koutku ust..
Tak jako u starych kanonu ,kdyz chteli strelit dale, museli snizit zadek trubky /kanonu/ a zvednout usti hlavne a treba na valecnych lodi tohle bylo mozne jen o 5 stupnu z vodorovne polohy a to se delalo tak ze pod kanon se davaji drevene kliny a lukostrelba je na stejnem principu a kdyz ukotveni prezenes budes strilet na 20m nad cil .....

Ze zacatku nemuzes moc strilet a tak staci vystrelit 20 sipu a jit domu a kdyz i to je malo staci vystrelit pouze 10 sipu a jit domu vubec nespechat ,nebot v lukostrelbe to funguje tak ,ze cim vice strilime tim strilime nepresneji na lovecke lukostrelbe je to jeden sip a bud trefime, nebo jdeme se najist do mekace .....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
staso
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 2.11. 2009
Příspěvky: 477
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:30 pm    Předmět: Citovat

V sile luku nie je problém..30lb luk dokáže krásne strieľať aj na viac ako tých spomínaných 27m.

Vidím tu dva základné problémy:

1. laminátové šípy - sú síce nezničiteľné ale aj veľmi ťažké a teda skôr padajú k zemi. Skús si zohnať na začiatok lacné duraly (Easton Jazz, Easton Blues) alebo karbóny (Carbon Flash, Easton Epic Carbon). Tie sú o mnoho ľahšie a bude Ti to z toho luku lietať výrazne lepšie.

2. Technika streľby - píšeš, že kotvíš ukazováčkom v kútiku úst. To je v poriadku, toho sa drž. Prsty na tetive máš hlboko pod šípom a mieriš po šípe. Táto technika sa nazýva "string walking" - v preklade "chôdza po tetive". Základ tejto techniky je v tom, že vždy kotvíš ukazováčkom na tom istom mieste na tvári (v tvojom prípade v kútik úst) a vždy mieriš hrotom šípu presne na miesto ktoré chceš trafiť. Platí, že čím je terč bližšie tým musíš mať prsty na tetive ďalej od šípu. Teda napr. pre terč vzdialený 10m máš prsty povedzme 6cm pod šípom. Pre terč vzdialený 20m by si si mal dať prsty len 3cm pod šíp a pri vzdialenosti 30m by si mal mať prsty tesne pod šípom. Tieto čísla, čo som povedal ber ako orientačné. Tieto vzdialenosti a posunutia prstov na tetive, si musí každý strelec odskúšať pre svoj luk, svoje šípy a svoju techniku výstrelu.

K stringwalkingu sa veľa dočítaš aj na tomto fóre v sekcii "Športové luky - Barebow".

Dúfam, že som to nenapísal príliš komplikovane a že Ti to pomôže sa lepšie triafať.

Takže veľa trpezlivosti pri tréningu a veľa pekných výstrelov prajem Smile
_________________
Archery is meant to be simple, not easy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:29 pm    Předmět: Citovat

Na tak slabý luk určite hliník alebo karbóniky.
Preštuduj tabuľky na Easton archery
http://www.eastonarchery.com/products/selection-target
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pallo007
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.9. 2007
Příspěvky: 1428
Bydliště: Senec

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:23 pm    Předmět: Citovat

ahoj, nemusis sa pridavat k skupine, staci ist raz - dva krat na nejaku sutaz, tam ta zrovnaju, vysvetlia ti co treba a potom si uz vystacis aj sam:-) mna zrovnavaju teraz, po 3 rokoch strielania:-))) ked si das tu namahu a jednu sobotu niekam vyrazis, usetris si frustaciu zo spatnej techniky:-) zisti si tu kto je k tebe najblizsie a obetuj jednu sobotu...
_________________
Ne hava ne keman, ve ne kemankeş, ancak erdiren menziline tiri nida-yı Ya Hak
(It's not the wind, the bow nor the archer, its only God who brings your arrow to its target)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
retiacek
Nováček
Nováček


Registrace: 22.4. 2011
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:15 pm    Předmět: Citovat

Pridat se k nekomu bude malicko problem, ja delam v tydnu dvanactky a vikend patri rodine. Pokusim se sem tam nekam dostavit, ale jinak stejne budu trenovat sam.

Pokud tedy myslite, ze ty lamino sipy nejsou vhodne tak jake bych mel nakoupit? Obecne se tu mluvi bud o drevenych (pro me zrejme uplne nevhodne) hlinikovych nebo o karbonovych.

Pokud koupim obycejny karbonovy sip budu schopen s 30lb lukem strilet na na cca 25 metru aniz bych musel mirit hodne nad terc?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:10 pm    Předmět: Citovat

Ten laminátový šíp sa mi nezdá.
Nesnaž sa na začiatok zožrať všetko naraz. Lepšie je postupovať postupne. Najlepšie sa pridať k nejakej lukostreleckej skupine.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 9:01 pm    Předmět: Citovat

Vymeň šípy a budeš na poriadku... a horsa loviť technické peny... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
retiacek
Nováček
Nováček


Registrace: 22.4. 2011
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: pá duben 22, 2011 8:45 pm    Předmět: 3D a slabsi luk Citovat

Ahoj vsem strelcum,

ctu jiz nekolik dni toto forum a vsechny poznatky pak zkousim v realu. Mam to stesti, ze muzu trenovat na rozlehle zahrade na ruzne terce a na ruzne vzdalenosti. Nanestesti jako uplny zacatecnik jsem rad, ze trefim terc na 10m. Obcas jsem tak flustrovany, ze bych luk zlamal.

Otazek je nekolik a budu rad za kazdou radu. Hodne veci uz tu asi probehlo tak se nezlobte pokud jsem odpoved minul.

Jako uplny zacatecnik jsem mel moznost strilet z luku samick polaris 70palcu a tusim 40lb (mozna 3Cool. Prvnich par treninku katastrofa. Nejde mi ani o to netrefovani jako o silne bolesti v rameni, zadech, posekana ruka, ale i hrudnik!!!! Ac jsem se snazil pilovat techniku tak vzdy jsem odjizdel zmordovanej jako pes. Mozna jsem absolutni antitalent, ale takhle silny luk asi neni uplne pro me. Proto jsem si koupil sam luk slabsi stejne znacky, ale s rameny 66palcu a 30lb natah. Je to podstatne jednodusi na trenovani, nicmene mnoho veci me neni jasne ani po precteni fora.

Strilim obycejne sipy z laminatu. Na 10metru jsem schopen trefit alespon obcas kruh o velikosti talire. Pokud mirim na jeho stred. Na 15m jsem schopen trefit ten samej kruh jen kdyz mirim nad stred. A na 20m uz musim mirit uplne mimo kruh abych ho vubec trefil. Tak strilim defakto balistickou krivkou. Jenze sip i po teto krivce prorazi klidne prkno. Nechapu jak bych mohl strilet na vetsi vzdalenosti. To uz je spis jen pokus vystrelit sip tim smerem a uvidime kam dopadne.

Ma teorie je ta, ze mam slaby luk a ma technika natahu je takova, ze ani nedavam plny natah. Strilim totiz dle jednoho pdfka, ktere jsem tu stahnul a precet. Strilim tak, ze mam tri prsty daleko pod sipem, ktery pri natahu "dojede" k oku zatimco ukazovacek ruky je ukotven v koutku ust. Mirim po celem sipu.

Nebo je moznost, ze laminatove sipy nejsou vhodne a padaji nejak moc rychle.

Nebo je taky moznost, ze delam chybu nekde v technice strelby a strhavam sip dolu. Kazdopadne se dost snazim strilet tak jak je doporuceno.

Po pravde receno i kdyby to bylo slabym lukem a ja se naucil strilet i s tou 40citkou tak na vzdalenost cca 30m bych zase miril nad terc. Nejsem moc silove vybaven a silnesi luk zrejme nenatahnu tak abych byl schopen strilet efektivne. Presto bych rad nekdy zkusil 3D zavod do tech 27m.

Je ma technika na tuto disciplinu dobra, nebo mam natahovat jinak? Nebo je to vinou sipu? Poradte prosim...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.