Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dřevo na šípy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 9:26 pm    Předmět: Citovat

vzhledem k typu lukostřelby a v neposlední řadě "ceně" pravděpodobně středověká Evropa nerozlišovala šípy podle plánované vzdálenosti střelby,alepouze typ hrotu.Prokazatelně to ale rozlišovali skoro všichni asiaté,zvláště pak stepní národy.Jednak si ošklivili fyzický kontakt s nepřítelem a jednak vzhledem k nosnosti malých koní byla zbroj(natož koňská) minimalizována,tedy průbojnost šípů nebyla tak důležitá a střelba z dálky zajišťovala větší bezpečí(viz.např.bitva u Karrh 57př.n.l.).Moji oblíbení Mongolové si do bitvy vezli 30 na dálku a 30 průbojných,ale rozlišovali to spíše podle hrotu a dávali si je často do toulce hrotem ven
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 9:14 pm    Předmět: Citovat

Re: J. Gottfried - Do testu nejdu! Ty moje se rozštípají i vzájemně natož proti buku! Rolling Eyes
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22, 2006 12:39 am    Předmět: Re: Buk Citovat

Jaroslav Gottfried napsal:
Jak jistě víte z historických pramenů, používaly se šípy na "dálkovou" a "blízkou" střelbu.

Tohle tvrzení čas od času někdo použije, pokud máš nějaký hodnověrný odkaz, sem s ním. Jedinou zmínku na toto téma jsem viděl v English Longbowman, na str. 26 se píše, že se těžké šípy snad mohly používat na krátké vzdálenosti. John Smythe v roce 1590 uvádí dva typy šípů (lehké a těžké) jako doporučení, nicméně autor knihy to komentuje, že použití v praxi není doloženo (přinejmenším ne pro Anglii a dlouhý luk).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 9:52 pm    Předmět: Citovat

fajn .Můj kalináč proti tvýmu bukáči Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Gottfried
Nováček
Nováček


Registrace: 5.7. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Lesní ulice 843/6, 674 01 Třebíč

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21, 2006 7:43 pm    Předmět: Buk Citovat

Vážení kolegové, na buk mi prosím nesahejte! Jak jistě víte z historických pramenů, používaly se šípy na "dálkovou" a "blízkou" střelbu. Ty prvně jmenované samozřejmě měly mít menší váhu týbla (dříku), hrotu, jiný způsob opeření, atd.
Nevím, proč by na kratší vzdálenosti nemohl být buk použit. Při vhodném způsobu ošetření (napuštění lazurovacím lakem, já osobně používám silnovrstvý Sokrates-mahagon, na to 3 vrstvy nitrolaku) je šíp odolný, nekroutí se a při zásahu do něj jiným šípem drží a neštípe se. Od roku 2003, kdy střílím, jsem pouze jeden bukáč rozštípl druhým - šlo o hrot bodkin a zásah zboku přesně na střed šípu. Ty Vaše smrkové srajdy se štípou a prostřelují jedna báseň. Máte-li zájem, na některé akci můžeme udělat společně crash-test šípů v praxi.
Howgh!
_________________
ADRAJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: st prosinec 20, 2006 1:36 am    Předmět: Citovat

Re Eluwak: Bukových týbel máme doma dost ale stejně jako Eleazar je používáme výhradně na "bitevní" šípy. Zdroj 8mm týbel OBI (pražský Hornbach má spíš smrk 10mm), problém = mají jen 70cm délku. Alespoň před půl rokem, když jsem kupoval naposledy. Další zdroj jsem našel někde v Pardubicích náhodou, když jsem kousek od toho zaparkoval a šel kolem - jakási prodejna pro řemeslníky, kde měli buk 8mm v délce 80cm. Chtělo to 30 minut usilovného výběru, přebral jsem celý box s tímto rozměrem a vybral cca 40 rovných. Na další sezonu tak máme dost a další nákup až asi za půl roku podle amortizace. Nicméně tipy na zdroj levných bukových i smrkových týbel na neterčovou - myšleno bitevní střelbu uvítám.
Wink

Na terčovou, turnajovou nebo jinak závodní střelbu se mi zdá buk těžký a tvrdý (spine). Zapojit ho do tréninkové střelby a pak střílet turnaj s cedrem nebo smrkem bych se neodvážil pro velký rozdíl.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út prosinec 19, 2006 1:57 pm    Předmět: Citovat

všude kolem Radotína a je to plevel
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 19, 2006 3:17 am    Předmět: Ad kalina Citovat

Dám si poradit. O kalině už vím dlouho, ale nevím o žádné konkrétní lokalitě kde by nebylo poznat, když si člověk nařeže nějakých 40 prutů na týbla. Máš, Myšo, nějaké takové místo tu u Prahy?

Jinak mám uchystaný proutí z dřínu, ale z toho chci časem vyrobit šípy ála indiáni nebo Ötzi - proto ty šlachy, díky ti Myšo. Na Ötziho by ta kalina byla ještě lepší - neboť pokud se nemýlím, právě to měl napižlaný v toulci, než ho nějakej dobrák se zrovna funkčnější výbavou vodkrágloval na tom Alpským sedle.
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 9:52 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že je dobré si vše vyzkoušet. Já mám už buk za sebou. Nejsem spokojen s jeho vlastnostmi, jak právě popsal Myša.
V každém případě, chlapy, jděte do toho a napište kritiku. Wink
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 5:59 pm    Předmět: Citovat

buk je těžký,křehký,pořád pracuje a snadno podléhá zkáze.Dobře se za tepla ohýbá,ale nenapadá mne,jak to u šípů využít.Bříza je dobrá,ale blbě se štípe.Na šípy je pracná.Dub by šel,ale musí být dobře vyschlý a není to na dálku.Eluwaku,jestli ti nevadí váha šípu,tak kolem Prahy je kalina plevel a nejde to zlomit a je to tradiční.Nevím proč zjišťovat,z čeho šíp udělat nejde,když je tu dostatek materiálů z kterých to jde ,
Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eluwak
Nováček
Nováček


Registrace: 1.8. 2006
Příspěvky: 86
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 4:57 pm    Předmět: Ad buk Citovat

Co je tak blbýho na buku? Embarassed dontknow Na Mary Rose jich pár z buku měli - pro to jsem se dvakrát nerozmejšlel při přípravě šípů k mému připravovanému LB, a navštívil Hornbach...Jistě, je mnohem víc kool si je naštípat a vydřevit sám, ale mám omezené možnosti Embarassed
Ale Angličani dělali šípy asi z toho, co bylo zrovna po ruce, ne? Viz Asham. Zkoušel jste někdo i neco jinýho než POC, smrk, kalinu, šípek, jasan, topol? (nepamatuju se na jiný) Co borovice (Nydam), dub, habr, bříza aj.? Vím, že osvědčený je dřín.
_________________
Zdraví Eluwak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po prosinec 18, 2006 10:38 am    Předmět: Citovat

Hm...
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: so prosinec 16, 2006 8:04 pm    Předmět: Citovat

musím říct že ty bukové se mi zatím nekroutí,a to mám jeden starý dva roky.Ono mám docela problém s dřevem na dříky bo než mi vyschne špalek,tak to trvá minimálně třičtvrtě roku..no a když jsem v nouzi tak musím sáhnout k takovému řešení....jedno šípkové dřevo už létá-předem jsem ho oříhal aby vypotilo co nejvíc vody.Potíž je v vzestupné tloušťce a v lehkosti protože i při připevnění co nejlehčího trnu je jeho vyvážení uplně jinde..no a navíc se potvrdilo to co bylo řečeno jinde a to to že na terč se oc nehodí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: so prosinec 09, 2006 10:27 am    Předmět: Citovat

Musím říci, že jsou také dosti houževnaté, tedy nejsou křehké jako smrk ! A proto je používáme na bambulové šípy! Smile)) Ovšem na jinou střelbu jsou na ..., to je fakt!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st prosinec 06, 2006 10:07 pm    Předmět: Citovat

To jo...měl jsem jedny za 35Kč-bukový...i přes značnou vrstvu laku mají tendenci se kroutit-přes značnou snahu udržet je v suchu... Crying or Very sad ale ony byly vůbec na střílení za roh Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st prosinec 06, 2006 9:26 pm    Předmět: Citovat

To by koukal kdekdo,protože buk je jako šípařský materiál dost nahovno Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st prosinec 06, 2006 8:43 pm    Předmět: Citovat

Tak ony koukaj pořád!!! Very Happy
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: st prosinec 06, 2006 6:43 pm    Předmět: Citovat

Z nouze jsem použil bukovou tyčovinu co se prodává v železářztví.
Vybíral jsem rovné a s nepřeříznutými letokruhy , prodavačka na mě čuměla jak na mentála ale co bych neudělal pro pár šípů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 8:14 pm    Předmět: Citovat

Tak to je super, jistě sis zamakal! Co se hrotů týče, doporučuji řap, právě pro zmíněné vlastnosti. Jistě ale pak ukaž fotky a pochlub se, jak lítají! bounce
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: st listopad 29, 2006 7:02 pm    Předmět: Citovat

po uspěšnem lovu šípků jsem si je opracoval..zbavil kůry,poprovnal a dal sušit..bohužel šípkové dřevo nejde vubec štípat,tak jsem použil jen jednoleté dřevo s dření.Vzal jsem i kus šípkového dřeva na luk,protože všechno co je tvrdé a pružné mě fascinuje..
Na šípy z šípku použiju asi hroty s trnem bo tulejka by šla asi blbě upevnit kvuli te hrubé dřeni..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 9:32 pm    Předmět: Citovat

Určitě ale pak napiš ohledně výsledků, nejen já si rád počtu!!! Big Ups
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: st listopad 22, 2006 2:42 pm    Předmět: Citovat

Ď: teď o víkendu vlítnu na šípky...Vyzkouším hrubší dřevo rozštípnout a sestrouhat,aby nebylo s dření..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 8:21 pm    Předmět: Citovat

Šípková růže je parádní materiál! Jen je velmi prasný a trhá se právě teĎ na konci podzimu, kdy je dužina nejširší! Vřele doporučuji.
Ostrouhá se kůra a s vnitřní částí se pak trápíš asi hodinku, kdy velmi tvárnou hmotu formuejš. Tvrdne asi tak tu hodinku! Pak něco uvidíš. Nevýhody: každý šíp jiný! Ale je to maso! Lehké, pružné, tvrdé!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 12:23 am    Předmět: Citovat

Dosavadně mám nejlepší skušenost s jasanovým dřevem.Oproti smrku je tvrdší a pružnější-šípy mohou být při stejných vlastnostech tenčí.Používám štípane dřevo bez suků a dřeňové dutiny,štípané za sucha.Dříve jsem štípal i za mokra ale nedoporučuju:velké procento šípu se vysycháním zakřiví.. Jakekoliv pruty nepoužívám,neboť hlavně u jasanu je Dřeňová dutina silná-2-3mm..
Problém je akorát s vysycháním..minimálně 1/3 roku.
Jako nástroj používám nůž ve svěráku,kde nahrubo vystrouhám dřevo,a doladím ho v šíp v ruce.Do LB vystrouhat šíp je o něco těžší,a trvá mi to déle.CCA:hodina a půl od začátku strouhání ,přes seříznutí letek ,vykování a vybrousení násady po hotový šíp do LB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: ne listopad 19, 2006 12:05 am    Předmět: Citovat

Máte někdo nějaké skušenosti se šípkovou růží?
Někde jsem slyšel že se z ní vyrábějí šípy.Osobně jsem ji ještě nezkoušel ale hodlám to udělat.Ale už jenom v názvu:Šíp-ková růže..uvítám jakoukoliv infornaci .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 9:44 pm    Předmět: Citovat

pchá!Jsem samouk a teprve teď jsem si začal všímat spinu šípu a váhy.Má to obrovský vliv na soustřel.Na turnaje si šípy dělám ze smrkové kulatiny,kterou oberu do kónusů.Šíp podepřu na koncích a doprostřed zavěsím závaží.Měřím velikost průhybu a otáčením šípem zjistím nejvýhodnější,aby celá sada byla stejná(štípaný,nebo řezaný materiál má různou hustotu) v případě nutnosti malinko obrousím ,pak udělám značku,kam přijde peří.To zužování obou konců je proto,že neumím střílet a při tvrdosti mých luků se mi přestává vlnit až 10mm kulatina,která je ovšem těžká.Taky si dělám šípy ze štípané břízy(to by asi bylo pro tebe) a kaliny tušalaje,která tu roste všude.Dělám z ní extémně rychlé a průbojné šípy.Šípy z prutu mají všude stejnou hustotu,takže to spinování je jednodušší.Šípy z proutí jsou ovšem pracné,protože je musít napřed za tepla zhruba srovnat a po opracování ještě dorovnat rovnačem.To rákosí chci vyzkoušet,neboť myslím,že mi vyřeší problém kompromisu mezi váhou a tuhostí a navíc bude ECHT.Jakmile budu cokoli umět,každému rád ukážu.Zatím mám za sebou zajímavý pokus.Vyrobit pečlivě tuhý šíp ,postupně obrušovat střed a sledovat ,co to dělá na terči
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Gottfried
Nováček
Nováček


Registrace: 5.7. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Lesní ulice 843/6, 674 01 Třebíč

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 9:02 pm    Předmět: Kurz výroby šípů Citovat

Myšo, mám poměrně slabé luky (cca 30 - 32 lbs). Pokud bys pořádal nějaký kurz výroby šípů vhodných k takovým lukům (tedy asi lehčích šípů), rád bych se zúčastnil. Orval jsem na zahradě Miscantus, ale žádná sláva. Stéblo se moc rychle zužuje (na 60 cm z průměru 1,2 cm na 0,5 cm) a má to hodně kolínek. Na jaře zkusím sehnat ten speciální rákos.
_________________
ADRAJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne listopad 12, 2006 6:14 pm    Předmět: Citovat

již se těším
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: ne listopad 12, 2006 6:12 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Na to je lepší sporák starého typu,kde topíš tak,jako tak a dáš to na kraj.Itazipo ten šípostroj ti klidně ZADARMO udělám.Je to fakt primitivní a máš volné ruce.Už jsem na tom vyrobil několik superprůbojných šípů z kaliny.Ukážu ti pár technologií,kdy pomůcky vyrobíš na koleně a několik dílen se ti vejde do krabice.I kovárna!Na šípy,které nic nezastaví Laughing


Prosím, prosím ... já taky, já taky. Taky mi to ukážeš? Shocked
Já když tak zase přijedu Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne listopad 12, 2006 6:07 pm    Předmět: Citovat

Na to je lepší sporák starého typu,kde topíš tak,jako tak a dáš to na kraj.Itazipo ten šípostroj ti klidně ZADARMO udělám.Je to fakt primitivní a máš volné ruce.Už jsem na tom vyrobil několik superprůbojných šípů z kaliny.Ukážu ti pár technologií,kdy pomůcky vyrobíš na koleně a několik dílen se ti vejde do krabice.I kovárna!Na šípy,které nic nezastaví Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Další
Strana 18 z 20

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.