Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Dřevo na šípy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne listopad 12, 2006 11:56 am    Předmět: Citovat

JJ, v garaži si můžeš instalovat plynový vařič Wink Ale na šest hodin, to abys ho rovnou opatřil tou velkou bombou Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2006 3:56 pm    Předmět: Citovat

Těš se Lucínku, v pondělí jdu k vám do kuchyně vařit klíh, jak říkal Myša alespoň šest hodin probublávat Twisted Evil
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2006 3:49 pm    Předmět: Citovat

Pardón-Království za vlastní dílnu. Very Happy Styď se, kde se pořád couráš, že seš tak málo doma.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta


Naposledy upravil Itazipa dne so listopad 11, 2006 4:15 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2006 3:16 pm    Předmět: Citovat

Kydliman napsal:
Království za dílnu Sad

Ty kecale, mas u nas k dispozici jak garaz s ponkem a naradim, tak vytapenou mistnost v podkrovi a videl jsem te tam za rok asi trikrat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2006 2:33 pm    Předmět: Citovat

Kydliman napsal:
Království za dílnu Sad


To mi povídej! Crying or Very sad bydlím v 1+1 a dílna slouží jako kuchyň Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2006 1:53 pm    Předmět: Citovat

Království za dílnu Sad
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so listopad 11, 2006 1:19 pm    Předmět: Citovat

ještě jsem to vylepšil šípostrojem.Svěrák na principu dědka na šindele.Jako lože palubka s ubranou drážkou.Šíp přitlačím do drážky a mohu pracovat oběma rukama
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 9:07 pm    Předmět: Citovat

skusil jsem si udělat ten Itazipův kostěný strug.Z losího parohu a s nožíkem kaleným ve stylu Hankei .FUNGUJE TO!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Iwaz
Nováček
Nováček


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Boletice

PříspěvekZaslal: pá listopad 10, 2006 8:32 am    Předmět: Citovat

Mě to taky překvapilo, ale hroty s řapem jsou i vnálezech z nydamu jen mají jiný tvar( řapu), ono se vlastně neví jak dlouhý ty řapy původně byly jsou to vesměs rekonstrukce. Hroty z Nydamu mají ty řapy o něco delší. Jak se vám líbí ty mosazný končíky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 9:24 pm    Předmět: Citovat

pozoruhodné.Netušil jsem,že seveřané na dlouhé luky používali hroty s řapem.Měl jsem to za čistě asijskou záležitost.Ty řapy mi přijdou dost krátké,vzhledem k délce hrotu.Asi to byly šípy na jedno použití.Někde jsem četl,že mongolové používali na řece Kalka šípy,které nemohl protivník znovu použít.Když hrot zůstane v ráně je to dost výhoda.Je to tento případ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2006 3:22 pm    Předmět: Citovat

Tohle se ti taky bude líbit.
http://asgard.tgorod.ru/libri.php3?cont=_arr2
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 10:02 pm    Předmět: Citovat

tedy kam na to chodíš Sherlocku?Koukal jsem se tam i na album a je vidět,že v Gardariku je pěkná klendra
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 6:07 pm    Předmět: Citovat

Je toho tam mnohem víc.
http://asgard.tgorod.ru/
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 5:47 pm    Předmět: Citovat

Jeden by neřekl,že se nám ta buzerace s ruštinou bude někdy hodit ,že ano můj milovaný Itazipo.Přenádherné forichtungy.Jednou jsem viděl jihoamerický hoblíček na šípy z čelisti prasátka pekari
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 5:30 pm    Předmět: Citovat

Jasně, indiáni používali to samé.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 10:22 am    Předmět: Citovat

Ritsi napsal:
Jůůůů, moc hezké... i když osobně si užiju max ty obrázky Sad

...mimochodem, ten předmět číslo čtyři je - jestli se nepletu - pískovcová rovnačka na šípy, ne? 5-6 stol. "bb" znamená předpokládám našeho letopočtu. A to „Běrezňjaky na Volke“ bude naleziště. Ale nemůže mi to někdo trochu počeštit, ja něpanimajem pa rusky Smile... Díky Smile

BTW stejně pořád nechápu, proč to dělali z pískovce a ne třeba ze dřeva Confused...


Předmět 4 je brousek pro vyleštění tak proto ten pískovec. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ritsi
Nováček
Nováček


Registrace: 22.6. 2006
Příspěvky: 89

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 1:51 am    Předmět: Citovat

Jůůůů, moc hezké... i když osobně si užiju max ty obrázky Sad

...mimochodem, ten předmět číslo čtyři je - jestli se nepletu - pískovcová rovnačka na šípy, ne? 5-6 stol. "bb" znamená předpokládám našeho letopočtu. A to „Běrezňjaky na Volke“ bude naleziště. Ale nemůže mi to někdo trochu počeštit, ja něpanimajem pa rusky Smile... Díky Smile

BTW stejně pořád nechápu, proč to dělali z pískovce a ne třeba ze dřeva Confused...
_________________
--- na fotce se pracuje ---
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2006 10:17 pm    Předmět: Citovat

Nechtěl jsem zakládat nové téma, tak to dávám sem.
primitivní hoblík
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: so září 23, 2006 1:31 pm    Předmět: Šíp z orobince. Citovat

Tak ten šíp z orobince stále lítá. Je 87 cm dlouhý bez hrotu a celkem váží 22 g. Přední ratiště je 17 cm dlouhé a i s hrotem váží 11 g tj. celou polovinu. Je zcela bez jakékoli povrchové úpravy.Omlouvám se za netradiční SI jednotky. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út září 12, 2006 4:01 pm    Předmět: šíp z orobince Citovat

To jsem zvědav jak dlouho vydrží. Provedl jsi nějakou povrchovou úpravu? Jak je to s váhou při porovnání třeba s cedrem, nebo smrkem?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: po září 11, 2006 9:21 pm    Předmět: Šípy - materiál. Citovat

Tak jsem zkusil vyrobit šíp z orobince. Dal jsem mu bukový přední ratiště a také končíky, slepil vše kožním klihem a omotal šlachou. Kupodivu to létá docela dobře a zatím se nezlomil. Příště možná zkusím šíp z pampelišky Smile Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2006 11:29 am    Předmět: Citovat

A Hrome!
díky za informace, ptal jsem se i Ládi Káchy, taky rákos opatřil předním ratištěm z tvrdšího dřeva a stejně na konci, jako omotávky použil hovězí šlachy.
Na ATARNu mi několik lidí odpovědělo že:
většinou byl používán rákos obecný (Pragmites australis, resp. comunis) a Arundo donax (jehož český ekvivalent neznám). U Egyptských šípů jsou doklady o části z tvrdého dřeva u hrotu, stejně jako u končíků, u Hindustánských šípů byly časté končíky z tvrdého dřeva, ale hrot byl aplikován přímo do rákosu, u římských šípů údajně byla část u hrotu z tvrdého dřeva ale končíky bez tvrdších vložek (selfnocks).

Já zatím žádnou praktickou zkušenost s tímhle materiálem nemám, jenom jako kluk jsem si dělal šípy ze stonku Orobince(doutníky), a tenkrát jsem si je nemohl vynachválit Smile resp. vše co mi létalo jakž takž rovně bylo tenkrát zdrojem nadšeníSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2006 11:15 am    Předmět: Dřevo na šípy Citovat

Ahoj všichni.

Můžete mi někdo potvrdit či vyvrátit, že tzv. POC, Port Orford Cedar, cedar, cedr je totéž co Chamaecyparis Lawsoniana, čili Cypřišek
Lawsonův? Roste u nás běžně jako cizokrajná dřevina, takže by nebylo vždy nutné hledat dřevo na šípy z tohoto druhu jen u dovozců. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: čt srpen 24, 2006 11:01 am    Předmět: Dřevo na šípy. Citovat

Ahoj Gatore.

Ta tabulka materiálů prehistorických šípů se týká jen nálezů v Evropě.
Jinak rákosové šípy jsem zkoušel s předním ratištěm a končíkem z bukového dřeva. Výroba není složitá, používal jsem buď bambus koupený
v OBI nebo nějaký druh rákosu co roste běžně na zahrádkách a jmenuje se Miscanthus. Zeptej se třeba v nějakém zahradnictví. Stačí narovnat nad plamenem a pak kolínka vybrousit smirkem. Je vhodné aby bylo kolínek co nejmíň, mě na délku 70 cm vycházela vždy dvě. Pak na předek i zadek vyvrtat konickou díru a vsunout do kužele zbroušený končík a přední ratiště. Vše zalepit a ovinout dle chuti, já jsem používal šlachu a kožní klih nebo lipové lýko a smrkovou pryskyřici. Přední ratiště bylo dlouhé 15 cm na špici hrot dle libosti. Opeření 3 x krocaní péro po 120 st. Lítaly mi dobře, bohužel přesnost střelby je v mém případě horší a tak vliv na spine šípu nemohu posoudit. Zcela určitě se však spine vlivem předního ratiště velmi mění.
Také jsem zkoušel rákosové šípy na zvýšení dostřelu, kdy jsem snižoval hmotnost šípů až na 10 gramů (154 grains). Tady je také nutno tělo šípu z rákosu u končíku i hrotu zajistit ovinutím vhodným materiálem aby se šíp neštípal. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st srpen 23, 2006 8:36 am    Předmět: Citovat

Spine u násad je hodnota s výsledkem ke kterému by střelec došel zdlouhavou - primitivní selekci. např. 200 šípů a z toho si vybere ty co se nejlépe seskupují. Spinované násady dávají jistotu že jsi z toho množství už vybral ty nejvhodnější, se kterými můžeš dále pracovat a přeskočíš tu ztrátu času kterou by jsi věnoval hledání.
Asi tak nějak. Proto materiál na šípy v dnešní době bude mít pouze váhový rozdíl protože kterýkoliv výrobce ve světě je bude selektovat podle desítky let potvrzených tabulek......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: út srpen 22, 2006 2:08 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Hrome,
překvapilo mně, že v tom historickém výčtu neuvedl autor rákosové šípy, z nálezů z Egypta, ty které mám na mysli jsou datovány do 7 stol. před Kr.
Zajímalo by mně, jestli někdo z fora nemá zkušenosti s výrobou a použitím rákosových šípů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hrom
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 3.8. 2006
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: po srpen 21, 2006 3:56 pm    Předmět: Šípy - materiál. Citovat

Možná Vás bude zajímat výběr z knihy Das Bogenbauer Buch, který se týká výběru materiálů na šípy, jak je používali naši prehistoričtí předkové.
Časové rozmezí tabulky u jednotlivých archeologických nálezů je od cca
8800 let před n.l. (Stelmoor) až po 800 let n.l. (Haithabu). V tabulce je uvedeno 23 různých prehistorických nálezů šípů . Šest krát je použita borovice, 10 x tušalaj, 5x svída, 4x líska, 3x bříza a jasan, jedenkrát zimolez, modřín, vrba a dřín. Celkový součet nesedí, neboť na několika lokalitách je uvedeno více šípů. Nejstarší a poměrně časté nálezy jsou šípy z borovice, což se vysvětluje pravděpodobně tím, že v době ledové nerostly teplomilnější dřeviny. Hrom
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: čt srpen 17, 2006 12:56 pm    Předmět: Citovat

Jaroslav Kejval:
Je vidět, že se problematikou šípů zabýváš důkladně a to je dobře. Na Rejvízu o tom můžeme dát řeč. K vlivu typu luku na potřebný spine bych přistupoval poměrně ostražitě. Největší rozdíl mezi nimi spočívá v průběhu působící síly při výstřelu. Kladkový luk nemusí být nutně silnější při koncové pozici nátahu ale po překlopení kladek síla působící na šíp prudce naroste a to už vliv mít může. Jiný průběh síly je i u přímého a reflexního (deflexně-reflexního) luku, i když ne tak markantně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gator
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.8. 2006
Příspěvky: 652

PříspěvekZaslal: st srpen 16, 2006 9:42 am    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď. Čili jestli tomu dobře rozumím, tak hodnota spine je pouze orientační a je potřeba zaexperimentovat s paraleními řadami (nejen) , ale přesnou odpověď lze získat až po vysokém stupni standardizace střelby.
Zatím mám též zkušenost, že pokud střílím sady šípů z různou hodnotou spine, tak se mi větší rozdíly v soustřelu tvoří spíše podle kvality vypuštění šípu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: st srpen 16, 2006 8:46 am    Předmět: Citovat

Ve stručnosti. určitě výrobce cedrových násad s cílem zatáhnout do hry i kladkové lukaře doporučuje spine šípů i pro ně. Kladkové luky mají pouze vyšší hodnoty spine protože luky jsou silnější. Jinak bych v tom nehledal nic tak zásadního. To že se dá dřevěnými šípy v pohodě střílet z kladkového luku je známá věc.
Pro spine šípů je důležité aktuální tahová síla luku pro střelcův nátah. Délka nátahu a váha hrotu. I přesto je nutno udělat si test zda ten spine pro toho střelce je dobrý nebo ze slabším-silnějším budou výsledky lepší. Typ luku toto neovlivní.
Určitě 1 liberní selekce je nepochybně kvalitnější. Taky ale taková násada stojí podstatně více než při toleranci 5 liber. Vzhledem k tomu že mám tu možnost tak si násady selektuji do co nejpřesnějšího spine. Je pravdou že musím probrat 200 násad abych našel zhruba 40 - 60 násad se stejným spine nebo tolerancí + - 1 libra. pak nastupuje váhová selekce takže z toho dostanu tak 15-20 shodných násad. Rozdil ve výsledcích je ale markantní. Pokud ale střílíte jen občas je zbytečné si tímto lámat hlavu. Tak kvalitní násady si už vybírají střelci kteří dokonale zvládli techniku střelby a chtějí z toho dostat maximum co je i tak skoro nedosažitelné ale je to hra. Co je důležitější je sladění luku se šípy. Můžete mít šípy v super výběru ale rozptyl bude na terči tragický což si spousta střelců neuvědomuje. Zvýšení výšky předpětí luku o 3 mm nebo posunutí výšky lůžka šípu na tětivě dělá se soustřely šípů zázraky více než cokoliv jiného. je potřeba si s tím ale dát čas, vnímat to co mi šípy na terči ukazují a hlavně střílet, střílet a střílet minimálně obden.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 18, 19, 20  Další
Strana 19 z 20

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.