Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

šíp alebo šipky
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2012 6:44 pm    Předmět: Citovat

Vitaj Bača rád ťa tu vidím.
Bača je veľmi šikovný všeumelec.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Baca
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 22.2. 2012
Příspěvky: 190
Bydliště: Blava (taka mala dedina pri Trnave)...

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2012 4:53 pm    Předmět: Citovat

miki83 napsal:
No taky mě napadlo že bych z 22 udělal 20, ale nevím čím to uříznout abych neporušil struktutu carbonu a nerozlítnul se mi potom při střelbě. Nerad bych se zranil, nebo víte někdo jak na to?


V mieste rezu nalepit priesvitnu lepiacu pasku, je jedno ci papierovu alebo plastovu. To zabrani roztrepeniu okrajov rezu. Pokial je to na blizko kraja tycky tak este vlozit dovnutra papierovu trubicku (stoceny papier). A da sa to dobre rezat na pasovej pile.
_________________
1 ovečka, 2 ovečky, 3 ovečky, 4 ovečky, 5 ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2012 12:58 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
ja sa ho chystam otestovat,na druhy tyzden by som teoreticky mal zakupit drevene nasady,tu mam obavy ci ten sip nebude lahky,pretoze material nasady nebude urcite ziadne tazsie drevo a zase sip pod 400grain nechcem dat..slabe miesto vidim v koncovke sipu,mienim ho zbrusit naplocho,naniest vrstvicku epoxid.lepidla,po vyschnuti dobrusit naplocho..neviem ci pri vystrele dostane koncovka sipu uder,alebo je tam od zaciatku uvolnenia mechanizmu len jeho tlacenie vpred..hm...


A ma to vlasne vyznam skusat? tie dreve sipi ... Ak by to bolo vyhodne, tak by sa to pouzivalo.

Hlavne pouzi ochranne pomocky( okuliare, kukavice, atd ... ) Lebo nevies co sa stane stym sipom ak ho 10x pouzijes a na 11x sa ti rozleti este v kusi (ak by bol nastiepeny). Potom budes mat podvedome strach strielat z kuse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2012 8:55 am    Předmět: Citovat

ja sa ho chystam otestovat,na druhy tyzden by som teoreticky mal zakupit drevene nasady,tu mam obavy ci ten sip nebude lahky,pretoze material nasady nebude urcite ziadne tazsie drevo a zase sip pod 400grain nechcem dat..slabe miesto vidim v koncovke sipu,mienim ho zbrusit naplocho,naniest vrstvicku epoxid.lepidla,po vyschnuti dobrusit naplocho..neviem ci pri vystrele dostane koncovka sipu uder,alebo je tam od zaciatku uvolnenia mechanizmu len jeho tlacenie vpred..hm...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st únor 22, 2012 8:22 am    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
mozno dam total hlupu otazku,ale zaujimalo by ma preco sa z modernych kusi nedaju strielat drevene(jasan..)sipy..tie stredoveke to palily len s drevakami a to mali urcite vacsi tah aki 225lib... Rolling Eyes


hele , už z vás někdo testoval vystřelit dřevěný šíp z kuše excalibur?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 9:28 pm    Předmět: Citovat

mozno trosku mansi priemer,povedzme 18-stka dlzka,strelba na mansiu vzdialenost koli stabilite strely..ale asi fakt hlupe uvahy. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 9:00 pm    Předmět: Citovat

hádám, že to bude něco o váze , zatížení ramen a teťivy Very Happy nic víc ... představa toho že flušu z kuše takhle těžký šíp mi celkem děsí
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 8:45 pm    Předmět: Citovat

mozno dam total hlupu otazku,ale zaujimalo by ma preco sa z modernych kusi nedaju strielat drevene(jasan..)sipy..tie stredoveke to palily len s drevakami a to mali urcite vacsi tah aki 225lib... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 9:49 am    Předmět: Citovat

alwi, Ty nemáš rád stejné šípy?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: pá únor 17, 2012 1:54 am    Předmět: Citovat

Poslyste panove voni jsou nejaci fajsmekri,ze jim vadi 2 inche na sipce ???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 2:37 pm    Předmět: Citovat

je pouze o teploty pod - 10°C, jinak v tom problém není..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 2:34 pm    Předmět: Citovat

zalezi aj na optike,no podla mna je to o strelcovi.ja mam optiku truglo 4*32,stvorkriz,bezne chodim strielat s dvoma,troma znamimy,vacsinou tak na 40,50m,jeden netrafi terc,druhy zase do stredu,zalezi od momentu stlacenia spuste,ci je kusa v momente vystrelu pevne rukami zastabilizovana(strielame vacsinou vstoji bez opierania zbrane)kamarat ktory bezne striela zo vzduchovych a flobertkovych zbrani nema problem trafit,ten co striela raz za rok mal problem trafit terc..pri tradicnom luku to pekne vidiet.pohnite rukou drziacou luk trosicku do nejakej strany v momente vystrelu a na 50m to mate meter od terca. Rolling Eyes k praskaniu letiek.tu nieco nesedi..pracujem vo firme ktora vyraba vyrobky z roznych gum a hlavne plastov..uvediem jeden priklad..vyrobok bazenova mriezka.pri miesani materialu sa pridava tzv.aditivny prvok(v tomto pripade dt10),ktory chrani samotny vyrobok pred praskanim,lamanim vplyvom posobenia slnecneho ziarenia..tak ma napada deficit tychto latok v letkach..tazko posudit..az ich raz kupim,spolu so sefom rozoberieme o aky typ,ci kvalitu plastu ide..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 12:00 pm    Předmět: Citovat

hele vůbec nevím, dokonce jsem je mazal speciálním olejem, ale fakt to křupe .. třeba se mi na jedné letce udělal hřebínek po celé letce..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 11:42 am    Předmět: Citovat

Co myslíš, že by mohlo způsobovat to praskání letek? Mráz a slabší pružnost materiálu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 11:40 am    Předmět: Citovat

No právě optika obyčejná, 4x32 kuse.cz - přemýšlím o meoptě ale asi až dýl. Jinak kde kupuješ ty šípy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:32 am    Předmět: Citovat

3 cm na 40 metrů? to je pěkný .. co máš za optiku..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:31 am    Předmět: Citovat

odkial kupujete tie firebolt qs sipy?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:25 am    Předmět: Citovat

jen mi vadí, že praskají letky v zimě... alespoň mě Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:19 am    Předmět: Citovat

Jasně úklep Very Happy
Hele na dálku bych šel fakt do Firebolt QS já na ně nedám dopustit...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:12 am    Předmět: Citovat

Šípy co mám z kuse tak používám na blbůstky. Ale nemyslím že by byly až tak špatný. Soustřel na 40m v průměru 3cm. Není to nejlepší, ale nejhorší taky ne. Jednou přímo do šípu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 10:09 am    Předmět: Citovat

Myslíš easton? O elastonu sem neslyšel. Jinak mám právě eastony akorát že 22 a nejdou mi nastřelit. Jinak budu kupovat orig. exc. Ale nechce se mi ty šípy prodávat, jsou pěkný prakticky nepoužitý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 9:25 am    Předmět: Citovat

Ber to jako můj čistě subjektivní názor. Já nechápu, každý chce kvalitní kuši originál Excalibur, koupí si jí za drahé peníze, narve tvrdé prachy do příslušenství a všechno orig Kanada! A pak si koupí nějaké čínské srágory, které koupíš na každém e-shopu, kde k tomu mají žehličky, pračky kola a bůch ví co.
To, že ti tam někdo na zakázku vypálí k... .cz, tak to ti na kvalitě a přesnosti nepřidá.
Třeba za Elastonem stojí x let praxe, miliony lidí, kteří je testují a ohromná technologie, a tady máš nějakého žlutého můžíčka u pásu, který vlepí na kus tyče plast.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 9:10 am    Předmět: Citovat

Na krácení ve vybodni. To je taková domácí prasárna. Doporučuji ti koupit kvalitní sady šípů od renomované značky - třeba elaston nebo firebolt. Tyhle vyfoť šlehni je na aukro a zbav se těch čínských nedomrdků, které tam máš. Fakt, sám uvidíš jaké to bude.
Jsem jednou objednával drahé Fire Bolt QS SPEED HUNTER od tohoto českého dodavatele jak si je bral ty. Prosil jsem ho o to, zda by mi neposlal šípy, které pokud objednám budou stejné. Za Půl roku jsem je bral znovu, páč jsem je měl tak přesně nastřílené, že mi padal jeden do druhého. Tak jsem je znovu objednal, a už mi došel FireBolt QS, ale letky byli jiné - NAP. A už zde byl velký problém, ne v hmotnosti ale v letkach. Šíp chodil jinak a to je tvůj probém.
Sám se můžeš ujistit co píši. Koukni na jeho stránky a je tam stejná chyba jaká je už tam pár let ( snad reklamní tah ). Letka QS SPEED HUNTER A NAP TWISTER - v tom je ohromný rozdíl - Hunter má z jedné strany drážky a z druhé strany na konci z letky nálitek .Pokud si ho představíš na 3 letkach, tak to šíp sakra roztočí, ale brzdí ho to jinak, než když mu v letu nebrání tento nálitek. A NAP má jednu stranu hladou a druhou s drážkou.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2012 6:34 am    Předmět: Citovat

Ty myslíš lupínkovou pilkou? Místo epoxidovýho lepidla by mohl být i vteřinák nebo radši ne? Co myslíš? ještě mi porad kde mám sehnat dobrý lepidlo, díky. Jinak jsem myslel,že bych to uříznul na jemný pilce, co myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 9:28 pm    Předmět: Citovat

ja som rezal karbonove trubky tou tenkou pilkou,neviam odborne ako sa vola,ale pouzivaju ju na vyrezavanie ornamentou s tensich dosiek.trubku som po obvode asi 1cm po odrezani premazal uplne na tenucko epoxidovym lepidlo,tak aby lepidlo tvorilo jemny film..no a inzert do trubky takisto epoxidom.robil som to na sipoch do luku aj kuse..zatial som cely.. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 9:04 pm    Předmět: Citovat

No taky mě napadlo že bych z 22 udělal 20, ale nevím čím to uříznout abych neporušil struktutu carbonu a nerozlítnul se mi potom při střelbě. Nerad bych se zranil, nebo víte někdo jak na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 8:31 pm    Předmět: Citovat

miki83,tiez sa chystam zakupit tie eastony,no recenzia bude az snehy opadnu a vyjdem do terenu..ktovie ako by sa ten 22" sip spraval kebyze z neho urobis 20".thor6,skusal som ten jeleni loj a super... Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 7:27 pm    Předmět: Citovat

těžko říct-asi záleží spíš na zvyku,např. já střílím jen s 20".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 7:15 pm    Předmět: Citovat

No díky za rady všechno přejdu a značku mám easton carbon power bolt. Asi na tom něco bude 20 jsou kuše.cz a 22 easton, co je lepší 20 nebo 22?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2012 6:32 pm    Předmět: Citovat

pánové,vám co můžete střílet doma docela závidím,já jsem v paneláku docela v hajzlu,jsem odkázán pouze na střelbu venku.no snad ten skluz v tréningu doženu na jaře.miki83-jak chlapi říkají,zkus vše zkontrolovat,letky atd. no a těch důvodů,proč to lítá blbě může být víc-22" šíp bude mít i o něco větší spin než 20ti palcový,no nejlepší je jak říká scootr-používat jednu značku,jinak se dá těžko dobrat rozumných výsledků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 31, 32, 33  Další
Strana 32 z 33

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.