Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Optika pre kuse.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so listopad 14, 2015 10:08 am    Předmět: Citovat

Parádna recenzia, vyzerá to na skvelú optiku, tak nech dobre a dlho slúži (včera som si ju narýchlo ani nevšimol Embarassed )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 10:24 pm    Předmět: Citovat

Ještě abych doplnil a někoho nepohoršil Very Happy

fotka u části "Balení:" je z stáhlá z internetu. Já jsem totiž nefotil, když jsem vybaloval. A tato fotka pěkně zobrazuje to, jak to vypadá ihned při vybalování Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2015 3:17 pm    Předmět: Citovat

Opět nějaká recenzička, snad se bude líbit Wink

Jelikož jsem potřeboval novou optiku, hledal jsem různě na netu, jaká by se hodila pro mé potřeby. Stanovil jsem si určitý finanční limit, přes který jsem se nechtěl dostat. Hledání zabralo několik dní, a stejně jsem nebyl plně rozhodnut, co pořídit. Když už jsem našel kvalitní sklo, s dobrým servisem, tak mi nevyhovovala osnova – byl to většinou puškohledy. Když už se mi zase líbila osnova a patřičné zvětšení, tak se mi zase nelíbila velikost optiky a s tím spojená vysoká váha. To samé s paralaxou, když už optika vyhovovala v předchozích kritériích, tak měla pevnou paralaxu nastavenou na vysokou hodnotu, což pro kušostřelbu není dobré – dá se s tím střílet, ale oko musí být vždy 100% v ose.

Vždy jsem tak nějak tajně pokukoval po optice Vortex Viper XBR 2,5-10x44, jenže cena je astronomická a tolik peněz se mi vážně nechce dávat za sklo na kuši. Ano ta cena je taková, protože firma má super zákaznický servis, optiku vymění za novou nebo opraví bez jakýchkoliv dotazů a samozřejmě kvalita výroby je také na vysoké úrovni. Satanužel ani tyto důvody mě nepřesvědčily o koupi. Haluzově jsem ale našel velmi výhodnou nabídku s velkou slevou za nový, nepoužitý kus, tak jsem si řekl, že ji teda otestuju.

Zde teda nějaké postřehy:

1) Balení:
Po rozřezání ochranného převozního obalu na mne vykoukla poněkud velká kartonová krabice s optikou. Sám jsem čekal menší. Na krabici jsou uvedeny obrázky a nějaká základní specifikace optiky. Po sejmutí víka ulpí oči samozřejmě na optice. Ta je uložena v pěnových kroužcích, na optice jsou nasazeny krytky na gumičce a celá optika je zabalená v igelitu. Před objektivem byla uložena sluneční clona, zabalená v papíru. A oddělená od optiky pěnovou ochranou. Na optice byl navlečen informační lístek, který upozorňuje, že by se měla optika dotahovat pomocí momentového klíče. Pod optikou byl kvalitní barevný, návod na lesklém papíře. Za toto chválím. Součástí balení je nářadí na centrování točítka pro výškovou korekci, dále velká černá utěrka s mikro vlákny, pro čištění optiky. V krabici se nacházela baterie do přísvitu puškohledu, dále též velká nálepka + nějaké další informační a reklamní lejstra. Toť vše. Za cenu 699$ (MSRP) bych si představoval trošku nápaditější balení. Něco jako používá třeba firma HAWKE na svých daleko levnějších modelech https://www.youtube.com/watch?v=7RPy7KDWORA . Ale asi firma Vortex cpe peníze do vývoje a dobrého jména…



2) Hlavní specifikace a popis
Jak už z názvu vypovídá, optika má variabilní přiblížení od 2,5x – 10x. Průměr tubusu je 30 mm a průměr čočky objektivu 44 mm. Délka optiky bez clony je 305 mm a váha celkem příjemných 487 g (bez montáže). Na „okuláru“ je umístěno točítko pro přísvit. Má parádní vlastnost. Mimoto, že nasvícení je vážně třída – žádný vánoční stromek – tak má mezi každým následujícím krokem pozici „vypnuto“ takže pokud často využíváte pozici 5 (10 max) tak stačí, pootočení o jednu polohu a je zapnuto na intenzitě 5. Polohování točítka je tiché, ale točítko se vždy jistě zastaví na dané pozici Vyp/Zap. Barva přísvitu je pouze červená.



3) Osnova a točítka/komínky:
Osnova je u tohoto modelu rozdělená do několika částí a je v jednotkách MOA (úhlová minuta). Osnova vypadá následovně (první obrázek pohled do optiky se zapnutým přísvitem, druhá fotka ukazuje velikost jednotlivých úseků v jednotkách MOA).

X

Tyto dálkoměrné prvky fungují pouze při maximálním zvětšení, protože se jedná o optiku s osnovou v druhé fokální rovině, takže při zvětšení 5x jsou hodnoty v optice 2x větší atd. S tímto souvisí další vychytávka. Prstenec pro změnu zvětšení má na sobě označeny 4 hodnoty (2,5; 3,3; 5 a 10) na každém tomto místě je jakoby drážka, takže když točíte, tak se v dané hodnotě prstenec vždy zastaví. Před točítkem je na vrchní straně tubusu červené světlované vlákno. Za tímto vláknem se vždy zastaví prstenec s daným číslem zvětšení a člověk nemusí hledat, jakou má hodnotu právě nastavenou.

Optika je vybavena klasicky dvěma točítky pro změnu korekce. To pro výškovou korekci je „taktické“ tzn. že se nemusí odšroubovávat krytka, ale točí se rovnou s točítkem. Toto točítko má na sobě značky (MOA kliky), sloužící pro nastavení výškové korekce. Točítka mají klikání po 1MOA/100 yardů. Takže když víte, že má šíp propad na 40 yardech 15 MOA, tak natočíte na točítku hodnotu 15… Maximální korekce je 86 MOA a tato hodnota odpovídá jakémukoliv zvětšení. Opět je na vrchním točítku světlované vlákno směřující do nuly. Takže na vás vždy problikne červená tečka, když točíte. Při každé otáčce o 360° nahoru se spodní část točítka zastaví na rysce. Ta ukazuje, kolikrát jste už s točítkem otočili, a tudíž umožňuje rychleji počítat MOA kliky.
(1. záběr na světlovodné prvky X 2. světlovodné vlákno se zapnutou svítilnou na minimání svit tj. 1lm X 3. pohled na točítko pro výškovou korekci)

X X

Druhé kolečko je klasického typu. Má na sobě ale opět značky s hodnotami MOA. Taktické už nejspíš není proto, protože u kuší se s stranovou korekcí při střelbě nepočítá – jednou se nastaví a tak se používá až do změny šípu. Hodnota rozsahu stranové korekce je opět 86 MOA. Je ale dobré, že výrobce označil i toto točítko jednotkami MOA, rozšířil tak možnost použít optiku i na kulovnice (hlavní faktor pro použití na kulovnicích je osnova v MOA)…



Co se týče paralaxy, ta je pevně nastavena na 75 yardů. Neznamená to však, že by se optika nedala použít i na krátké vzdálenosti. Zhruba v rozmezí 30 – "75" yardů nedochází k žádné změně v kvalitě obrazu ani posunutí záměrné. Při střelbě na menší vzdálenost se dá optika také použít, zde už však nastává problém s paralaxou. Moje zkušenost: doma jsem kuši postavil na bipod a na zem, lehl jsem si za ní a namířil na cíl vzdálený cca 9 metrů. Obraz nebyl vůbec rozmazaný, osnova už se ale začala trošku rozostřovat, co by ale mělo největší vliv na přesnost by byla poloha oka vůči ose optiky. Když jsem s kuší nehýbal a hýbal jen s hlavou, tak kříž na této vzdálenosti cestoval po terči. Je to holt optika stavěná na dlouhé vzdálenosti. Každopádně je to i vhodná optika na lov, jednak kvůli velké propustnosti světla, tak také přísvitu osnovy a možnosti nastavení přiblížení. Svědčí i o tom i pozitivní recenze na amerických fórech, kde je tato optika využívána i pouze pro lov.

Těch 75 yardů jsem výše schválně zmínil v uvozovkách, ještě nemám otestováno, do jakých vzdáleností bude paralaxa limitující...

Jen abych doplnil – ještě jsem nezkoušel paralaxu na větší vzdálenost jak 100 metrů. Pokud jsem znovu položil kuši na zem, zamířil na terč a hýbal s hlavou, tak do 100 metrů jsem nezaznamenal odchylky. Ještě poměřím delší vzdálenosti.



4) Zápory
Aby tu nebyly vyčteny jen klady, tak zkusím i nějaké zápory. Těch nebude moc a bude to záležet na úhlu pohledu.
a) Eye relief (Vzdálenost výstupní pupily) tzn. vzdálenost oka od okuláru je 101 mm. Jako není to nějaký extrém, ale pro kuše je to moc. Pro pušky chápu, je to kvůli zpětnému rázu, aby lidi nechodili s monoklama kolem oka. Ale u kuší? Vortex se hájí tím, že není nic horšího, než když si omylem dýchnete při zalícení do optiky. Proto použili tu větší vzdálenost. Podle mě je to jen lenost Vortexu vytvořit novou optickou soustavu. Sami doporučují pro montáž na kuše předsazenou montáž (myslím že o jeden palec). Já mám na Tentpointu Turbo XLT II nasazené HHA a na něm optiku, takže já předsazenou montáž nepotřebuji (stačí posunout HHA). Mám ale proměřené, že by mi stačila poslední pozice na liště u kuše. Každopádně je to díky delší pažbě. Mít pažbu kratší, tak už bych musel použít předsazenou montáž. Přivítal bych ale vzdálenost tak 60 mm.
b) Klikání pouze po jedné MOA. Na nějakou sportovní kulovnici rozhodně nedostačující. Ale zase je to optika pro kuše a tady je tato přesnost více než dostačující. 1 MOA je totiž na 100 yardech vzdálenost 26,6 mm (popř. 29,1 mm na 100 m). Pro šípy teda dostatečná přesnost. Pokud by bylo klikání například nastaveno na 1/4 MOA tak by se s točítkem muselo strašně moc točit. Pro loveckou kulovnici plně dostačující.
c) Pořizovací cena v Evropě




5) Osobní dojmy:
Wau, první pohled do skla byl neskutečně čistý. Čistota obrazu je špičková. Čistší než pohled pouze svým okem…Nenapsal jsem teď nějak mockrát slovo čistý? Asi ano, ale obraz je opravdu bezvaný, barvy živé, žádné zkreslení – prostě nic. Možná při maximálním zvětšení trošku zkreslený okraj kolem černého pole (přechod z černé oblasti kolem výhledu do zorného pole).

S optikou jsem dal zatím asi jen 50 výstřelů, takže je brzo nějaký konstatování toho, jestli je optika OK a jestli drží nástřel. Za nějakých 1000 výstřelu se zase ozvu Smile

Co se ale držení nástřelu týče, když natočím maximum, pak minimum a pak nastavím hodnotu, na kterou potřebuju střílet tak je kříž opět na stejném místě.

Zatím teda naprostá spokojenost. Ale opět vše ukáže čas…

X X X
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 3:29 pm    Předmět: Citovat

miro6446 napsal:
za optiku som dal 260 eur, uvidim už som si vygooglil aj toto
http://dalekohlady.szm.com/


Pozri,ako som uz pisal,riesenie na stanovenie diagnozy je jednoduche..nastrelis zo stojana na stred,potom volne z ruky strielas=testujes..az uvidis ze to zacina lietat panubohu do okien,vystrelis sipy zo stojana..v tom momente ti bude vsetko jasne..a môzes podniknut dalsie potrebne kroky...ja mam otrasuvzdorne truglo asi 5 rokov a musim poklopat na celo..a to kusa absolvovala dryfiry,drevene sipy,cinsky natahovak tetivy... Embarassed
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 2:55 pm    Předmět: Citovat

cena nerozhoduje o kvalitě a značka někdy není značka...
třeba nějaký páteční kus
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 2:48 pm    Předmět: Citovat

za optiku som dal 260 eur, uvidim už som si vygooglil aj toto
http://dalekohlady.szm.com/
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 2:16 pm    Předmět: Citovat

no mne nieje jasna jedna vec..to ze ti to spadlo nemeni nic natom ze to mas rozhodene..pokial ju nastrelis a casom sa ti to bude odklanat od nastavenia,bez tvojho vedomeho zasahu,zacal by som uvazovat o aretacnych neschopnostiach kominkov optiky..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 2:12 pm    Předmět: Citovat

Tvůj problém se stále opakuje.. někde je tedy chyba...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 1:39 pm    Předmět: Citovat

veľmi málo strieľam tohto roku 3-4 krát iba!!! hm..
preto som aj prestal súťažiť heh..
musím sa polepšiť
Wink
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 1:23 pm    Předmět: Citovat

Mirku, co si pamatuji tak stále nastřeluješ. Začal bych uvažovat o nějakém kalibračním laseru a hledal bych kde vzniká chyba.

http://www.ebay.com/itm/Archery-Crossbow-Laser-Bore-Sight-Bow-Arrow-Laser-Boresight-Sighting-Tool-/301514494491?hash=item4633aa121b
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 1:02 pm    Předmět: Citovat

A není to jen rukama ? Moc jsi posiloval jednu stranu Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: pá září 18, 2015 9:42 am    Předmět: Citovat

nič som nemal povolené Spitamen veď na zraze som ju montoval naspäť a šrouby boli dotiahnuté tak že v nich puklo keď som povoľoval jednoducho je rozhodená a strieľa mi to vľavo hore takže cez víkend idem znovu nastreľovať hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 10:05 pm    Předmět: Citovat

Komplet na všetky čo sú na kuši Very Happy ,nevidím v tom problém dá sa to normálne povoliť v prípade potreby, len s väčšou silou Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 8:16 pm    Předmět: Citovat

aj na tie dve ktore drzia drziak k telu kuse si to naniesol?mam osobne problem len s tymito dvoma a tie takto fixovat nechcem..potrebujem kusu mobilnu aj v pripadnych nepredvidanych situaciach,"do ruky,aj do vaku na pohodlny prenos"..budem musiet daco casom pospekulovat,teraz aj tak nemam casu na strelbu...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 7:54 pm    Předmět: Citovat

Ja som všetky skrutky poistil loctitom na závity a odvtedy mám pokoj Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 6:02 pm    Předmět: Citovat

miro,velmi sa ti to rozladilo?ako sa ti rozhodil ten stary nastrel?mne sa parkrat tiez v minulosti povolila v montazi,dotiahol som vsetko na fest a nic som nenastavoval...tvrde tetivy,alebo lahke sipy,alebo aj aj sucastne dost markantne povoluju skrutky..mne sa niekedy dost casto uvolnovala optika,potom som menil skrutky za ine oproti origo,lebo tie origo boli znicene a odvtedy mam pokoj,asi sa to usadilo,nedotahoval som ani raz..mne sa zase casto a to dost casto,povoluju skrutky drziace drziaku lucista k telu kuse..skusim este dve alternativy zaistenia a to nanesenim jednej-dvoch vrstiev teflonovej vodarskej pasky,alebo prietaznejsiu tetivu..ak nic nepomôze,tak budem musiet niekde zohnat nove skrutky,môzu byt rokmi dotahovania natiahnute..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: čt září 17, 2015 12:06 pm    Předmět: Citovat

cez víkend som nastreľoval optiku ktorá mi na zraze padla na zem, viem že viacerí z nás v tom nemajú jasno tak som hľadal a našiel jednoduchý návod hm..
https://www.youtube.com/watch?v=LXOL3FvN5Y4
Wink
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dudo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 31.10. 2012
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: čt červen 25, 2015 5:22 pm    Předmět: Citovat

kamarát z ameriky im volal, ale asi 2 mesiace spať. asi mali viac sťažností a nejako to lustrovali...neviem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2015 7:27 pm    Předmět: Citovat

dudo - gratulujem
a možno aj motyka vystrelí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2015 5:19 pm    Předmět: Citovat

WOW - tak to je super zpráva. Zajímalo by mě, jak na to v Excaliburu přišli. Tys jim tam psal ještě pak nějaký mail?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
dudo
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 31.10. 2012
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: út červen 23, 2015 10:29 pm    Předmět: Citovat

čavte a čujte, čo sa stalo Smile s excaliburu mi napísali ospravedlnenie za svojho zamestnanca, poslali mi nový Varizone, aj starý, pokazený...takže mám teraz optiku 3x Smile vraj ten zamestnanec bol nejaký nešťastník, vraj je im to ľúto...a už tam nepracuje. takže nie firma, ale ľudské zlyhanie, chvalabohu. Vivat Excalibur Smile a škoda, že Vám to na zraze neukážem.... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2015 2:28 am    Předmět: Citovat

tak ono to zhruba odpovídá i pušce - to, co se děje se šípem na 50m se víceméně děje se střelou .308 na 500m
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2015 9:12 pm    Předmět: Citovat

Je to svinstvo. Nejhorší je, když si chceš ten den dát dálkovou střelbu, tak s sebou bereš krámy, které jinak nepotřebuješ (v mém případě karimatka, bipod, dalekohled, střelecký deník atd...) dojdeš na louku, vše nachystáš, 3x vystřelíš a zvedne se vítr Laughing Když pak vidím ty nástřely, tak volím slova, která popíší můj názor na danou situaci. Většinou ze mě vypadne jako první pracovnice nejstaršího ženského řemesla pak už se to různí Very Happy

Pokud je vítr konstantní tak mě to i baví, člověk musí předsadit a soustřely jsou celkem v pohodě
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne květen 10, 2015 1:04 am    Předmět: Citovat

tak jsem to dneska zkusil překlikat. na 50m mi to teď chodí na střed kříže (na tom TactZone), ovšem jak už má šíp míň energie a hodně padá, tak stejně dám jen 75m (když mám střed terče na značce 60yardů v optice).

BTW jak už taky ten šíp nemá energii, tak mi s tím vítr hýbal +/- 20 cm do stran...
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
orwell_farm
Nováček
Nováček


Registrace: 18.3. 2015
Příspěvky: 3
Bydliště: Bohumín

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 2:44 pm    Předmět: Citovat

Serža napsal:
v ČR se kuší loví jen škodná Smile
http://zpravy.idnes.cz/muze-na-karvinsku-zasahl-sip-do-hlavy-dwt-/krimi.aspx?c=A120426_175327_ostrava-zpravy_brm
ušlechtilá zvěř nee...

10 let natvrdo Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 10:39 am    Předmět: Citovat

Seržo mal si to hodiť do vlákna zneužití kuše hm..
samy si to zasvinime Shocked
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 1:35 am    Předmět: Citovat

v ČR se kuší loví jen škodná Smile
http://zpravy.idnes.cz/muze-na-karvinsku-zasahl-sip-do-hlavy-dwt-/krimi.aspx?c=A120426_175327_ostrava-zpravy_brm
ušlechtilá zvěř nee...
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 12:45 pm    Předmět: Citovat

v prípade kuše môžeš na zásadu "výstrelná a námerná os čo najbližšie k sebe" zabudnúť, balistická krivka šípu oproti strele z palnej zbrane má obrovské prevýšenie, čím sa znižuje výhoda z blízkosti týchto osí; kludne použi náklopnú montáž

inak keby som ja chcel zmeniť možnosti námeru mojej kuše na strelbu do diaľky, určite by som radšej ako náklopku volil tú optiku z prvého Kořenovho odkazu http://www.arrowinapple.com/accessories/sb/scopes/188/
len by som musel zistiť, akému zväčšeniu/priblíženiu odpovedá tá stupnica námernej osnovy pre moju kušu; nie je to síce najlacnejšie riešenie, ale ak by fungovalo ako má, je omnoho lepšie ako sklopné montáže (minimálne v rýchlosti a komforte používania)

základ je vedieť načo to potrebujem; pokiaľ ide o streľbu na terč, super optika; pokiaľ ide o lov, vo vypätých chvíľach veľmi neprehľadná osnova a zbytočne s vysokým rozsahom (loviť kušou ušľachtilú zver nad 60 m je nerozumné...)
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 12:28 pm    Předmět: Citovat

no, ten Hawke vypadá dobře, navíc je docela lehkej
vím že ta náklopná montáž je nejlevnější řešení, ale je to spoj navíc mezi záměrnou a šípem a navíc se zvětší vertikální vzdálenost mezi záměrnou a šípem...
na puškách se vždycky snažím, aby to bylo co nejblíž
no, v každém případě mám o čem přemýšlet
díky za tipy
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po květen 04, 2015 9:28 am    Předmět: Citovat

Tak v tom případě by se ti mohlo líbit toto http://www.arrowinapple.com/accessories/sb/scopes/188/
nebo od Hawke optika s osnovou až dolů http://eu.hawkeoptics.com/xb1-15-5x32-map.html

Jinak co se té náklopné montáže týče, tak tam nemáš taky žádné přepočty. Jen pootočíš kolečkem a máš přesné zásahy. Pravda - je to hmotnost navíc.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 12, 13, 14  Další
Strana 2 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.