Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Umělé a jiné terčovnice
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: po leden 07, 2008 11:45 am    Předmět: Citovat

Navíjený mirelonový terč je jednoznačně nejlepší varianta pokud ho chceš přenášet. I 160 v průměru polepený kobercem ze všech stran hodíš přes rameno a odneseš klidně kilometr. Koberec je důležitý, chrání poměrně měkký materiál před mechanickým opotřebením při manipulaci a proti vytahávání šípem. Zatavení čel horkovzdušnou pistolí zvýší životnost. Určitě se vyplatí trochu si připlatit a udělat šířku 33 cm, ta mi udržela i 70 lbs kladkáč. Každý centimetr šířky navíc u téhle skladby dělá moc. Když šípy vylézají na druhé straně i minimálně vytahují materiál a dost to sníží životnost. Při výrobě jsme se to zpočátku snažili navíjet co největší silou, ale je to zbytečná námaha ta smršťovačka to udělá sama. Obrovská výhoda je naprostá odolnost povětrnostním vlivům ani nenasáká vodu. V tom je molitan k ničemu. Balík sena z balíkovače, který dobře lisuje je super terčovnice, ale váží 300 kg. Je lepší ho zakrýt, aby nepromokl. Tady namáčení vlastnosti moc nezlepšuje, rychle začne hnít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 11:50 pm    Předmět: Citovat

Skusili ste molitanovy matrac s gauca na vrchu pevny karton s karimatkou, to cele potiahnute hrubou latkou. Nic lepsie nezachyti sip okrem okruhleho balika slamy nepoznam a (lacnejsieho) Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: ne leden 06, 2008 10:50 pm    Předmět: Citovat

Zatím jsem nenašel nic lepšího než kulatý balík sena co mám na zahradě. Postavit na čelo o je to skoro nerozstřílitelný. Domluvím se vždy s místním kulakem a odvezu si balík na vozíku za autem na zahradu. Rozstřílet se mi ho ještě nepodařilo a zemědělec si vezme vždy jen nějakou stovku na pivo. Má jednu nevýhodu a to že se blbě převáží, ale jako stabilní terčovnice nepřekonatelné. Další rok ho skrmím zvířatům nebo spálím a pořídím nový.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 2:53 pm    Předmět: Citovat

Dej tam koberec, dokonce v ikei prodavaji takovy kulaty akorat na to.
Jinak cim vic to utaknes , tim vic se ti mirelon bude drolit. Neni potreba pouzivat hrubou silu. akorat poradne udelej stred, nebo si ho udelej vymenovaci.

25 cisel je malo, ja mam ja tlousku vic, roli mirelonu riznu na tri casti.

Strilim ( tedy spis strilel jsem do toho hodne, jednou vymenil stred a drzi to jak turecka vira. Na novou verzi planuji dat misto koberce normalniho, predlozku pred dvere z kokosoveho vlakna, to drzi jak cert.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pavel Fajt
Nováček
Nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 04, 2008 10:38 am    Předmět: terčovnice z mirelonu Citovat

Zdravím,
přes vánoce jsem též navíjel mirelon - postup dle Mýši.
Ze dvou rolí (25m) se podařilo navinout pouze 65,5 cm průměr o šířce 25cm.
Docela fest jsem to stahoval. Nakonec vždy omotal smršťovačkou.
Jaké však bylo moje překvapení když po asi 3 dnech jsem naměřil 59,5 cm!
Z toho plyne, že smrštitelka ve více vrstvách je opravdu silný nástroj a dále, že mirelon je bohužel plastický.
Jinak jsem do toho několikrát asi z 1,5 m vystřelil šíp. Jednou spička vylezla z druhé strany (30lb, 68", terčový hrot).
Na špičce jsem objevil jakoby modrý prášek - asi odřený mirelon. Z toho vyplývá, že daný materiál není zase tak geniální a podléhá opotřebení - jako ostatně vše.
Ještě přidám jednu či dvě role, povrchově zatavím a opatřím čela koberci.
Za ty prachy to de.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt prosinec 06, 2007 9:33 pm    Předmět: Citovat

koukal jsem do nabídky první obalové a technické polyethylenové pěny Nopaplank se dělají i ve větších hustotách 65kg i 100 kg na kubík. Možná by stálo za to alespoň střed zvířat udělat z hutnějšího materiálu. Taky jsem zkoušel polyethylenový blok, ale jak to není pěna, neexistuje způsob, jak z toho vydolovat šíp. Evil or Very Mad Taky by asi prodloužilo životnost nepouštět na ty zvířátka kladkáče a dřevěné šípy- oboje opotřebovává zvýšenou měrou
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2007 12:50 am    Předmět: Citovat

http://www.polly.sk/page.asp?prg=novinky&status=ine_zvieratka

Confused tak jsem dneska měl možnost tyhle slovenský zvířátka vyzkoušet.
Na dnešním 3d závodě v Ml. Boleslavi jich bylo hned několik úplně novejch. Střílelo se na 14 rvířat 2 kola takže každý zvíře dostalo kokem 50 ran, a hned to bylo znát.

Povrch zvířat je evidentně tvrdší než vnitřek, brzy se vystřílí a šípy ze silnějších luků brzo začínají chodit skrz i na tech největších zvířtech.

Ikdyž pořizovací cena slovenských zvířátek( která určitě vedla majitele střelnice k jejich pořízení) je znatelně nižší než u zahraničních, nemyslim si že trvanlivost je taková aby za to to šetření stálo Confused Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
reddie
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 3:37 pm    Předmět: Citovat

takze miesto kde to vyraba a predava sa vola Zlatná na Ostrove, SR. Kontaktovat ho vies iba telefonicky a to na cisle 00421/SR Smile/ .................... Vola sa Attila Szabó a kludne sa odvolaj na mna. Tomas Rysavy, Nesvady. Keby som mal velke auto, rad by som vam ich doviezol. Ked sa mi podari, donesiem nejaku vzorku na strelbu. Nejaku morku /krocana/

Naposledy upravil reddie dne út červen 12, 2007 3:49 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
reddie
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 3:16 pm    Předmět: Citovat

jasne, len musis mat troska strpenia naneho pretoze vie hovorit po slovensky ale velmi nejasno a pomadarastene Smile. Ja som s nim kamarat a mne predal 14 zvierat za 17000,-SK a to sme tam mali 2m vysokeho pstrosa medveda atd. cize super.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 3:11 pm    Předmět: Citovat

ahoj reddie, díky za odkaz, zvířata jsou pěkná a ty bojovníci taky fajn, mám pouze jednu otázku, tvoje nabídka na kontakt na kámoša co to vyrábí znamená také možnost domluvení příznivější ceny ?
díky
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
reddie
Nováček
Nováček


Registrace: 11.6. 2007
Příspěvky: 80

PříspěvekZaslal: út červen 12, 2007 2:59 pm    Předmět: 3d zvierata Citovat

my na slovensku sme asi pred troma rokmi zacali robit pre treningove ucely 3d terce z polyetylenovej drtovej tabule a to takto:

1. vzali sme tabule /uz ani neviem rozmery ale asi 120x80x5 cm/ podla velkosti zvierata

2. rozstrihali sme staru dusu z traktora
3. bud tepelne alebo lepidlom sme medzi tabule osadili dusu z trakt.
4. nacrtli sme si na tabulu obrys zvierata a vyrezali.

toto kazdy zvladne, ale

5. vyrezali sme krivky zvierata
6. natavili sme teplom tenku vrstvu polyetyelovej pasoviny na zviera, aby povrch bol hladky.
7. zafarbili sme zviera

Zivotnost tychto zvierat je velka a velakrat aj vacsia ako tercov z fabrik
Na Slovensku robia niektore mensie kluby sutaze z tychto tercovnic. Cenovo to vzchadza velmi dobre.
Popularita tychto tercovnic tak vzrastla, ze ich zacali predavat uz aj Madarsku.
Na slovensku ich predava firma polly >

http://www.polly.sk/page.asp?prg=novinky&status=ine_zvieratka

ale ked chcete, dam Vam kontakt aj na kamarata co to pre polly vyraba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2007 9:51 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
teď ještě co životnost Confused

Uvidíme, ale co jsem viděl u Griffinů tak mi to nějakej pátek vydrží a hlavně je to značně nenáročný na výrobu Laughing což se u kopyta jako jsem já počítá Wink .
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: čt květen 31, 2007 4:46 pm    Předmět: Citovat

Tak mi přišel ten Nopaplank, černý 2400*600*100, takže na 4 terčovnice, cena bez dopravy cca 1400,- s DPH, hned jsem ztlouk ze starejch latí ze střechy stojan a už to mydlím jak divej ( jo SEBU se blíží Laughing ) a je to super ( "starou" hobrovku jsem dal dceři ), jdou z toho báječně vytahovat šípy a průraznost je taková, že zhruba 20 cm šípu kouká z terčovnice při 45lb longbow s 11/32 smrk + myšovy ultraprůrazné kováky ( modří vědí Laughing ) na 20 i 25m skoro stejný, takže pohoda.
_________________
"Cynismus je jen adekvátní reakce na zaostalost lidstva"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lucínek
Administrátor
Administrátor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 2024
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po duben 09, 2007 9:36 pm    Předmět: Citovat

Pokusili jsme se udělat malý článek na téma, jak takovou terčovnici děláme my. Ve srovnání s Komturem ji používáme výrazně tenčí, ale zatím vždy stačila.
Najdete jej tady:
http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=36
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt březen 29, 2007 8:42 am    Předmět: Citovat

Za ty peníze to nestojí. Byl to takový pokus, uvedl jsem to pro přesnost. Určitě to šíp trochu ubrzdí, ale spíš to je takový ochranný a estetický obal. Bohatě stačí mirelon na plochách trochu stavit horkovzdušnou pistolí a zpevnit jen obvod, na to je dobré použít zmíněnou perlinku zatřenou polyuretanovou montážní pěnou. Jsem strojař, ale opravdu přeškolený na architekta a stavbyvedoucího.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 6:10 pm    Předmět: Citovat

Ten můj (65Lbs) taky. Twisted Evil
Jak velkou roli, myslíš, hraje na té tvé terčovnici ta svrchní silikonovo-perlinková vrstva???
P.S. Ty budeš asi stavař, že?!? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st březen 28, 2007 5:42 pm    Předmět: Citovat

Vypadá to dobře a hlavně bezúdržbově, žádný vliv počasí, malá hmotnost, ani tuto velikost není problém odnést na zádech a vyvěsit na větev stromu. Ten luk probije na 50 m fošnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 9:06 pm    Předmět: Citovat

hello1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út březen 27, 2007 7:55 pm    Předmět: Citovat

Udělal jsem slíbený test terčovnice z mirelonu. Jak jsem psal tloušťka terčovnice mi vyšla cca 35 cm, průměr 115 cm a kompozit perlinka silikon na přední straně je tlustý kolem 2 cm. Střílel jsem kladkovým lukem MACH 8 od PSE seřízeným na sílu přes 70 lbs duralovými šípy EASTON s combat hroty. Na vzdálenost 2 - 5 m jsem nastřílel asi 20 výstřelů různě do celé plochy terčovnice. Nejhlouběji pronikl šíp 35 cm, jinak se hloubka průstřelu pohybovala od 28 do 32 cm. Pochybuju, že se dá taková terčovnice na vzdálenost 25 m nějekým lukem prostřelit. Životnost zatím nemůžu hodnotit, ale jak navinutý mirelon tak silikon se síťkou se po vytažení šípu zatáhnou bez viditelné stopy. Navíc jdou šípy vytáhnout s minimálním odporem i při průniku přes 30 cm.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 9:30 pm    Předmět: Citovat

S nemalými finančními náklady jsem pokryl povrch terče kompozitem z několika vrstev řídké sklovláknité mřížky perlinky a barevného silikonu. Vznikl kompozit nevšedních vlastností. Netušil jsem kolik tub silikonu na to vyplýtvám, takže to považuju vzhledem k nesmyslnému prodražení terče za slepou uličku. Nicméně vlastnosti celku to určitě nezhoršilo. Ještě několik podobných pokusů a myslím, že budu mít sice bezkonkurenčně nejdražší, ale rozhodně nejlepší terčovnici.
K velikosti terčovnice: čím větší, tím lepší. Právě kvůli střelbě na větší vzdálenosti a různému blbnutí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 1:53 pm    Předmět: Citovat

já to dělám tenčí něž Komtur a jeví se to dostatečné a pravděpodobně mnohem odolnější,než drcené karimatky.Rozhodně z toho jde šíp vyndat podstatně lépe.Ještě musíme dovychytat povrchové úpravy.Stojan 3xklacek.Udělal jsem ji s uchem na přenášení a zavěšení a ještě přidělám popruh přez rameno.Vidím v tom má víc materiálu,neboť dělá čtverec,tedy větší plochu ,než kruh.65x65 by vyšlo asi na 500kč.(přímé náklady)
k
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 1:16 pm    Předmět: Citovat

Čili je to v podstatě stejne drahé jako terčovnice z drcenych karimatek velikosti 65x65 od Jasa Archery. Pravda není v tom započítaná prace a taky ještě musiš vyřešit stojan. Každopadně to ale vypadá celkově velmi dobře. Je to super nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 10:10 am    Předmět: Citovat

Zatím jsem zkoušel luk něco přes 60 lbs, šíp s dost špičatým kovaným hrotem na vzdálenost 3 metry. Průnik 25 cm, velmi lehce se dal vytáhnout a otvor se beze stopy uzavřel. Zatím jsem do ničeho lepšího nestřílel. Akorát to v té síle a velikosti není za litr ale za tři, ale zatím jsem s poměrem cena/výkon spokojenej.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 6:01 pm    Předmět: Citovat

4 role stačily na průměr 93 cm, zrovna jsem přivezl ze stavebnin další dvě, podle výpočtu by z toho měla vyjít terčovnice průměru cca 115 cm a tím končím je to docela pakárna. Test udělám až se za 14 dní vrátím z hor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 9:26 am    Předmět: Citovat

Dělám to podle Myši, jenom jsem tu roly 110 nařezal na třetiny a dostal jsem tak tloušťku po natažení asi 35 cm. Na průměr kolem 1 m tedy spotřebuju 4 role 25 m x 110 cm, což dělá s doprovodným materiálem cca 2000. Vsadil bych se, že se to nedá prostřelit ani silným kladkáčem. Až to dodělám udělám test kladkovým lukem duralovými šípy na různé vzdálenosti a poreferuju. Už teď je mi jasné, že je to super nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 6:05 pm    Předmět: Citovat

Asi také tak.Ale mělo by to mít podstatně vyšší životnost.Pokud nemáš šípy,které by vytrhávaly kusy materiálu(a i to jde ošetřit).Jedná se o kolo z třímilimetrových vrstev,přičemž zhruba po 5 cm následují vrstvy,které to průběžně utahují (samosmrštitelka).Podle mě by se to nemělo rozstřílet vůbec,neboť nedochází k porušování vnitřní struktury ,ani úbytku materiálu,a je to velmi citlivé k šípům.Má to průměr 115! a skoro nic to neváží.Uvidíme po pár turnajích,ale myslím,že je to ono.Když to srovnám s 3D figurami i s drcenými karimatkami JASA ARCHERY,vychází to lépe.A dobrá terčovnice za litr zase není tak moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po březen 12, 2007 12:12 pm    Předmět: Citovat

No a jak to vyjde cenově?? Tímto stylem se dělají taky terčovnice. Dá se použít i na pásky nařezanej jekor - koberec. Problém je v tom že jak se prostřílí střed je to na vyhození protože když ten polyethylen budeš chtít přemotat tak se to rozpadne. Já jsem začal dělat terčovnice z polyethylenu z výměnným 30 cm středem. Cenově vyjde rozměr 60x60 cm x15 cm na 750 kč. Náhradní 30 cm x 15 cm střed pak na 250 kč. takže za 1000 máš terčovnici do které pak pouze kupuješ středy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá březen 09, 2007 4:09 pm    Předmět: Citovat

funguje to.Včera jsme do toho smažili se Soronem.Je pravda ,že z jeho 60lb lukem mu čouhal kus hrotu ven a odlepil se mu jeden nevhodný opavský hrot Laughing Ale jinak to nejeví známky opotřebení,šípy jdou velmi dobře ven a terčovnice,která je tak velká,že ji musím vozit na zahrádce ,skoro nic neváží.Při takovém průměru si ji můžu postavit kamkoliv a nepřijdu o šípy.I když ,pravda,z asi 80 metrů jsem ji minul a trefil borový kmen ,pohozený na stráni vedle(musel jsem šíp vysekat) ,ale jinak i mistr vyjádřil určité uspokojení.Pokud ta věc stojí volně v prostoru,šíp z běžného luku spolehlivě zachytí a přitom nesevře.Systém špulka by měl vydržet víc než deska.Navíc se to samo utahuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt březen 08, 2007 3:20 pm    Předmět: Citovat

koupil jsem dvě role miralenu 25x1m 3mm tloušťka,nařezal koláče po 25 cm a mo tal a motal,až z toho bylo kolo 90cm% a 25 cm tloušťka.Celou dobu jsem zlehka utahoval(abych ho nepřetrhl).Po odmotání každého "koláče" jsem výrobek utáhl několika závity samosmrštitelky(systém Jeneš).Dnes jsem nevydržel s nervama a přidal ještě jednu roli a zvětšil tím průměr na 115cm.Pak jsem to z estetických důvodů z obou stran opálil horkovzdušnou pistolí.Protože při výstřelu zblízka průbojným šípem(prostřelí 2,5mm plech)koukal z druhé strany hrot,Ještě jsem na rubovou stranu přilepil montážní pěnou dvě vrstvy stavební sklotextilní mřížky (10m 130kč).Výsledkem je asi tříkilová,neprůstřelná impozantní ,kruhová terčovnice,z které jdou šípy vytahovat naprosto hladce dvěma prsty a působí trvanlivým dojmem
Vzávěrečné fázi mi pomáhal Mamutík v depresi.Děkují In Love
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: st únor 21, 2007 9:59 pm    Předmět: Citovat

[quoteNeví náhodou někdo z vás jak se jmenuje ten materiál ze kterého dělá Vidím ty jeho terčovnice. Kde se to dá koupit atd]

Stejný pásy na terčovnice jsem sehnal u Kýzla. Nabízí je ve třech velikostech, a ta největší o rozměrech 130x25x9cm mě přišla na 330Kč
U Vidíma chtěli 500... Koupil jsem tři, rozřízl je napůl, a složil malou terčovnici kterou hodim do auta když jedu střílet někam do terénu.

Znám chlápka co recykluje polyuretan z autosedaček. Drtí to a prodává na další použití.Tvrdí že není jednoduchý ty roztrhaný kousky do sebe zase slisovat. Údajně se to robí pod tlakem, za tepla, pomocí horké páry a nějakýho chemickýho sviňstva. Vybral jsem u něj v tý hromadě sedaček takový ty opěrky pro lokty co jsou mezi sedačkama( velký asi 45x18x6cm) poskládal z nich pásy a složil terčovnice, a funguje to.Kladkáč to sice prostřelí, ale víc jak půlka šípu na druhý straně nekouká.
Ty origoš pásy ale taky prostřelim.!. Vidím taky dozadu dává ještě nějakou tvrdou gumu Rolling Eyes Wink [/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Terčovnice Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 8 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.