Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Těžko na cvičišti .........

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po březen 24, 2008 5:24 pm    Předmět: Citovat

Gratuluji! cheers
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: ne březen 23, 2008 9:53 pm    Předmět: Citovat

Táák konečně! podařilo se mi sjednat si ty brky...husí z jedné drubežárny. tak uvidím...už se mooc těším!! Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: čt únor 14, 2008 8:32 pm    Předmět: debata Citovat

Protisvah je super! nebo louka a na ní nějaký bod..já sám teda využívám nejvíce toho. poněvadž nic jiného ve svém okolí nemám. Ale už sem uvažoval o terčovnici..nejlépe slaměné ale kartónem taky nepohrdnu Very Happy

Jo a k těm šípům...dříky a hroty nejsou problémem...horší je to s těmi brky Sad hledám si nějaké dodavatele a zatím nic...dokonce ani na vesnici! a to je co říct!!

Zdravím všechny!

Sagi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 2:23 pm    Předmět: Citovat

No to docela odpovídá názvu tohoto tématu! fart
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 1:27 pm    Předmět: Citovat

Kamarád má prima místo na střílení-navážka betonové suti porostlá lebedou.Alespoň nemusíš vybírat šípy co se trefují.Vyberou se samy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 11:49 am    Předmět: Citovat

Tak si nakonec rozumíme! Hodně štěstí při práci!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 11:38 am    Předmět: Citovat

hehe díky za přivítání Laughing spinované tyčky už mám od něho Very Happy objednané i brka a od druhého Very Happy zase hroty, takže uvidíme, dlouhé zimní večery se blíží ( ačkoli to tak podle počasí nevypadá ) a jestli mi ježíšek přinese i olepovačku bude všechno OK
P.S.: nebojím se Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 11:27 am    Předmět: Citovat

No eee...vítej mezi výrobce šípů! Whaasup Kupříkladu spinované tyčky má k dispozici... Laughing Chodit a střílet po lese a je úplně něco jiného než terčovka u domu.
Po pravdě, záleží na oku, na kvalitě šípů a také na štěstí! Ale neboj se. Ze začátku doporučuji dobrý protisvah. Miki, vše ostatní příjde samo. Zjistíš sám co si můžeš dovolit a co ne! Hlavně se toho nebát!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 10:34 am    Předmět: Citovat

Eleazar napsal:
Ahooooj,

Maty už to vystihl dobře! Já osobně bych občas opustil míry a zápisníček, Miki, a šel do toho obyčejně in natura!
Vidíš pet-láhev na zemi, napereš to do ní. Jdeš dál, tam je strouchnivělý pařez - bum ho! Tam milenec mé ženy, prásk ho!
Hlavně přirozeně!!! thumbleft

Zdokonalení je za začátku patrné více a více. A časem je to méně a méně. A pokud na začátku opustíš sen a přejdeš na sportovní výkon, bude z tebe Sportovec, nikoli Užívač! No né, chlapi?! brave


hmm tak sportovec ze mě asi nebude, na to nemám povahu, ale co se týče " in natura" to sakra musí stát dost peněz ne? teda v mém případě, když to vemu, bum pet láhev, vedle, kámen šíp ( 120 kč,- ) v pr.eli, bum pařez vedle šíp zlomenej ( nehledě na ty moje terčový hroty Laughing ), milenec, hmm no comment Laughing Laughing Laughing , ale aspoň by byl měkej Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 10:19 am    Předmět: Citovat

hello1 Bez komentáře occasion5
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 10:18 am    Předmět: Citovat

Re Myša: já chci také lovit bažanty, ale asi jsem na to slaboch! Huh
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 10:15 am    Předmět: Citovat

Ahooooj,

Maty už to vystihl dobře! Já osobně bych občas opustil míry a zápisníček, Miki, a šel do toho obyčejně in natura!
Vidíš pet-láhev na zemi, napereš to do ní. Jdeš dál, tam je strouchnivělý pařez - bum ho! Tam milenec mé ženy, prásk ho!
Hlavně přirozeně!!! thumbleft

Zdokonalení je za začátku patrné více a více. A časem je to méně a méně. A pokud na začátku opustíš sen a přejdeš na sportovní výkon, bude z tebe Sportovec, nikoli Užívač! No né, chlapi?! brave
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: po prosinec 11, 2006 7:51 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Ale já nevím,jak se to má dělat!Prostě to tam naperu Laughing

hmm tak to bude zřejmě ta instinktivní lukostřelba Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 10, 2006 11:17 pm    Předmět: Citovat

Ale já nevím,jak se to má dělat!Prostě to tam naperu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 10, 2006 9:41 am    Předmět: Citovat

to Maty:
díky za názor, na prázdnou terčovnici/krabici samozřejmě střílím, ta vertikální a horizontální čára z různých vzdáleností je zajímavá, vyzkouším, co se týče terčovky tak zatím nemám pocit nudy, zřejmě na to střílím teprve krátkou dobu a také zatím necítím žádné neúspěchy, zřejmě ten okamžik kdy se ten rychlý posun vpřed na začátku zastaví přijde, ale zatím nee, od 26.11. od kdy si zapisuji a sleduji výsledky jsem se posunul vpřed o 130 bodů Laughing , občas si zkusím vystřelit i z větší dálky, ale to zatím není úplně ono, na cca 25m to ještě trochu jde a terčovnici/krabici o rozměrech cca 60x60 spíše trefuji, ale pak mám další vzdálenost cca 45m a to je bída jsem rád když tam dostanu jeden až dva šípy ze šesti, také přemýšlím, že si udělám ze starého oblečení vycpáním slámou figurínu, sice se to ne úplně líbilo manželce Laughing ale přeci nebudu potlačovat svoje válečnické pudy no ni Laughing a taky mě štve že jsou 3D terče drahý jak sviňa, a navíc já osobně nejsem nijak extrémě manuálně zručnej ( proto dělám na kompu Laughing Laughing ) že bych si nějakou spatlal

to Myša:
hmm hezký, už se těším až budu mít za sebou 35 let zkušeností, vždycky se došourám o luku ( o berli ) někam a taky budu trefovat krávy na 70m Laughing Laughing Laughing ale na živí zvířátka nee to bych si taky musel nafackovat Laughing

každopádně díky za názory Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so prosinec 09, 2006 7:42 pm    Předmět: Citovat

asi před 35 lety jsem dostal od tatínka luk,šípy a prak .Střílel jsem z toho stejně a dodnes nevím,jak se to dělá správně.Ale když jsem začal domů nosit bažanty,taťkovi(Drsc)ruply nervy a dal mi do držky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
maty
Nováček
Nováček


Registrace: 5.8. 2006
Příspěvky: 114
Bydliště: Severní čechy

PříspěvekZaslal: so prosinec 09, 2006 6:11 pm    Předmět: Citovat

Zkus občas střílet bez terče pouze na prázdnou terčovnici. Nemusíš se soustředit na přesný zásah terče což je při tomto tréninku zbytečné a není podstatné co trefíš, ale důležitá je technika natažení luku a vypuštění šípu. Výsledek by měl být ten, že ti technika výstřelu natolik přejde do krve, že na ni přestaneš myslet a následně se již budeš moct soustředit pouze na samotné míření. Většinou to používám na rozstřílení, nebo prostě střílím celou dobu na prázdnou terčovnici.
Taky je dobré střílet třeba jen na vertikální čáru nebo pouze na horizontální čáru a to z různých vzdáleností. Mě to pomáhá v následném odhadu jak posunovat záměrný bod pro různé vzdálenosti.
Používám i různé papírové terče a třeba i terče s vyobrazením různých zvířat. Byla by to nuda střílet pouze na jeden terč a ze stejné vzdálenosti. Záleží pouze na tobě jak si střílení zpestříš a co si vymyslíš. Nesvazoval bych se nějakými pravidly, vždyť jde především o zábavu. Všechno záleží na tvém pocitu ze střelby. Hlavně se nenech otrávit případnými neúspěchy nebo rýpaly.
_________________
Maty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Miki
Grafoman
Grafoman


Registrace: 9.11. 2006
Příspěvky: 669
Bydliště: Hradištko

PříspěvekZaslal: so prosinec 09, 2006 5:37 pm    Předmět: Těžko na cvičišti ......... Citovat

Ahoj, prosím Vás drazí a zkušení bowmani, chci se zeptat jak jste ve svých lukostřeleckých počátcích zdokonalovali svůj um, tedy hlavně mě zajímá zda je lépe zaměřit se na řekněme jednu disciplínu a tu drtit a nebo je hned od počátku střídat. A nemusí to být jen disciplíny, třeba i vzdálenosti, luky, šípy apod. Já jsem dostal zatím jen radu od jednoho a to, že si mám zvolit jedny výchozí podmínky ( v mém případě terčová střelba na 15m ) a toto drtit až do chvíle než budu mít dobrý soustřel a trochu té jistoty. Jak ale poznám, že můžu již skusit něco jiného, kde je ta hranice, nevím ? A co jiného doma cvičit než terčovku? A má cenu se na to vůbec zaměřovat ? Proto prosím o podělení se o vaše zkušenosti a názory. Vždyť každý z Vás taky jednou začínal, no ni?
Díky, díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.