Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kladkové VS reflexní kuše
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2012 12:11 am    Předmět: Citovat

spitamen-to jak jsi psal o těch kamarádech,co se tvářili jak na hajzlu při zácpě Laughing Laughing Laughing Laughing ,to musela být prdel,umím si to představit Laughing .no tím jsi mi připoměl jednu příhodu s mým kámošem,stalo se to před rokem. jednoho krásného dne jsem vyrazil do lesa si zastřílet,a kámoš,který kuši nikdy neviděl,povídal,že by rád šel se mnou.no a já na to:ok,tak pojď,vystřelíš si,bude se ti to líbit,je to úžasná zbraň,zkusíš něco nového.no když jsme dorazili na mou střelnici a já jsem smontoval kuši,nějak jsem zapoměl vytáhnout z báglu i napínák.jak jsem to zjistil,chtěl jsem pro něj dojít,ale najednou jsem dostal zlomyslný nápad,že si udělám z kámoše prdel.dal jsem mu kuši,šíp a říkám-natáhni si a založ šíp,zajisti,posaď se a v klidu zamiř.až si budeš jistý,odjisti a vystřel,však víš jak.no a on začal natahovat tětivu,rukama samozřejmě-a pánové,já se fakt bavil Laughing Laughing Laughing .takové ksichty,co u toho dělal-to se nedá popsat,museli byste to vidět-byl červený,na čele měl naběhlou žílu jak anakondu,já brečel smíchy,vytáhl jsem ten napínák,a říkám,zkus to s tím...no tolik sprostých slov jsem ještě neslyšel Laughing .no i po roce se tomu musím řehnit,v pondělí si do něj zas rýpnu-nepůjdem si zastřílet? Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 11:30 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
thore,ja som si dal do dlani kozene platky o hrubke 3mm,a islo to jak do maminky, Laughing scootre,je to dlhodoby proces,trening.jasne ze sa to neda na prvy,druhy krat,len jeden z mojich znamych to natiahol rukamy,ale ten sa venuje sportom,hlavne hokeju,tak preto,ostatni sa pucili jak ba hajzlu pri zapche Laughing a to niektori neboli ziadni drobcekovia..


to není o tréningu, fakt jsem měl dost kuší, které jsem natahoval ručně a u maxe to prostě nenatahnu..jinak pokud natahuješ ručně tak !!! :
* 1 nikdy nenatahuješ stejnou silou oboje ramena rovnoměrně a docela si kurvíš ramena /tohle ti řekne správný prodejce/
* 2 nikdy teťivu neusadíš na správné místo a pak tě zastřeluje...
* 3 nevidím v tom požitek se strhnou.. nejde o prsty ... ale jde o ruce které se ti pak třesou.. .i když jsem vazba tak to poznám na sobě.. přece jen nátahová síla není malá a není to jako u klady, kdy ti nejde nátahová síla tak že zabereš a ke konci to jde lehce.. u reflexu síla se stupňuje
* 4 pokud přijedeš a ukážeš mi jak natahneš maxe 30x za sebou a vždy budeš mít pevnou ruku a u nátahu nebudeš funět tak máš u mě metál!
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 1:19 pm    Předmět: Citovat

thore,ja som si dal do dlani kozene platky o hrubke 3mm,a islo to jak do maminky, Laughing scootre,je to dlhodoby proces,trening.jasne ze sa to neda na prvy,druhy krat,len jeden z mojich znamych to natiahol rukamy,ale ten sa venuje sportom,hlavne hokeju,tak preto,ostatni sa pucili jak ba hajzlu pri zapche Laughing a to niektori neboli ziadni drobcekovia..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 12:50 pm    Předmět: Citovat

což o to,natahování není tak hrozné,ale horší se to zařezávání tětivy do prstů.taky nejsem zrovna drobeček,dokázal bych natáhnout daleko víc než 225lbs,ale asi bych přišel o malíčky,jak se kolem nich láme tětiva.nicméně už bych netrefil ani stodolu,jak by se mi třásly pracky-kdybych se šel pak vychcat,tak se mezitím 5x....však víte co Laughing Laughing Laughing Laughing .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 12:33 pm    Předmět: Citovat

Ty jo, už tě vidím jak natahuješ Maxe 30 za sebou a neklepou se ti ruce při střelbě...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 12:17 pm    Předmět: Citovat

tu sirku lucistia na reflexnej kusi osobne nevnimam ako problem..oproti mojmu longbowu(68") je trpaslik Laughing a to opakovane natahovanie 225-ky rukami?natiahnem a vystrelim bez problemov 30 krat za sebou Wink je to prakticky mrtvy tah v "laminate"takze pravidelny trening a je po probleme Rolling Eyes chce to nacvicit koli symetrickemu natiahnutiu,aby jedna ruka "nezaostavala"za druhou..ale naco ked mame kladkove natahovaky..btw myslim si ze ziadna seriovo vyrobena kusa nedokaze dat taku brutal strelu ako Stratton zo svojim 200lb warbowom.. Rolling Eyes Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 10:43 am    Předmět: Citovat

Takus co nema kladkovy luk a pouze jenom obycejny tak tah majici 150 liber se rovna v energii jako 60 liberni recurve a ta co ma tah 225 liber tak si spocitejte a ze to zabije slona o tom ani nepochybujte ,pouze myslivci tomu neveri Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 10:25 am    Předmět: Citovat

Laughing Laughing Laughing ,jasně,ale v extrémních případech by měla stačit...jinak co se kladek týká-moc se mi líbí scorpyd,jednou ho určitě budu mít,dá to šlehu větší než tac 15,bude na lov,ale zatím to neřeším,když mám jako každý tady kuši na slony.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 5:29 am    Předmět: Citovat

no víš jak je to s granulema ne, fotka nestačí Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
thor6
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.9. 2011
Příspěvky: 336

PříspěvekZaslal: so duben 21, 2012 12:13 am    Předmět: Citovat

taky jsem úchyl na kuše,luky a vůbec všechny zbraně,takže tě miki chápu,jo mimochodem na tchýni jsou dobré i ty červené granule na potkany Laughing Laughing Laughing ,dá se to zaměnit za instantní čaj Laughing ,a nestojí to 50 papouchů jako tac 15,no jestli se mi opeří sportka,tak ta patnáctka přibude v mém arzenálu(mimo jiné).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:39 pm    Předmět: Citovat

Neřeš to, prostě se mi líbí síla zbraní, to je vše.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:33 pm    Předmět: Citovat

proč tak silnej?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:31 pm    Předmět: Citovat

Ne, tac nechci ale tp nebo barnet by spatnej nebyl, ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:30 pm    Předmět: Citovat

Nu .. TAC za 50 litrů je opravdu to správné Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:29 pm    Předmět: Citovat

Co víš, co s tím chci dělat, mám tchýni a nechci aby trpěla Very Happy Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:24 pm    Předmět: Citovat

miki83 napsal:
A co by jsi mi doporučil, doneslo se ke mě že právě TAC vydrží docela málo!!! A kromě toho je drahej jako prase.


TAC byl projektován pro armádu, kdy se tato kuše měla nasazovat na zbraň m4, kdy ti stačilo nasadit hlaveň a mohl si z toho pálit gule...
řekni mi osobně : ty využíješ sílu této kuše, kdy napínáš lučiště pomocí vrátku, který táhne řeťěz? Šípy musí mít zakončený jako u luku aby nesjel...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:17 pm    Předmět: Citovat

miki83 napsal:
Osobně, mám radši reflex, ale kladka mě delší dobu láká. Jen mám trochu obavy (servis, časování kladek, atd.), nerad bych dal cca 20 000,- tis. do něčeho s čím párkrát vystřelím a odejde omotávka, nebo něco jinýho, slyšel jsem že hodně odchází omotávka kolem kladek, je to pravda? Líbí se mi Ghost 400, co na ni říkáte? A nakonec to nejdůležitější není tady servis na kladky, nebo aspoň o tom nevím. Sad


proboha člověče? Co chceš dělat s Ghousetm od Barnettu? Lovit slony nebo prostřelovat terče??? Proboha lidi ... k čemu potřebujete tak nesmyslně silné kuše? Jinak tohle není kuše na běžné střílení... je to hezká ozdoba na zeď
Když si vemu EXC MAXE tak mi přijde strašně silnej.. nevyužitá síla která mi ničí terč, opotřebovává mi letky.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:16 pm    Předmět: Citovat

A co by jsi mi doporučil, doneslo se ke mě že právě TAC vydrží docela málo!!! A kromě toho je drahej jako prase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:11 pm    Předmět: Citovat

Pokud narážíš na kvalitní kladku, tak nesmí bejt předimenzovaná teťiva jak je tomu u Barnettu Ghoustu, Predátoru ..., PSE kde doopravdy dle mého se překračují normy na teťivu, ramena tohle přežijou...

TP Lazer, Titan,MAVERICK HP
Lightning Strike,
Barnett Quad a Revolution AVI
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 8:02 pm    Předmět: Citovat

Osobně, mám radši reflex, ale kladka mě delší dobu láká. Jen mám trochu obavy (servis, časování kladek, atd.), nerad bych dal cca 20 000,- tis. do něčeho s čím párkrát vystřelím a odejde omotávka, nebo něco jinýho, slyšel jsem že hodně odchází omotávka kolem kladek, je to pravda? Líbí se mi Ghost 400, co na ni říkáte? A nakonec to nejdůležitější není tady servis na kladky, nebo aspoň o tom nevím. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 7:59 pm    Předmět: Citovat

člověče ložiska? Kde? Je to hřídelka prohnaná napínací kladkou mezi pouzdry, která se pohybuje v rameni.
Třeba taková kuše ASEMA Quadro 2000 byla testována i na bahno, ponory a velmi nepříznivé podmínky.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 7:41 pm    Předmět: Citovat

Mne je sympatická bezkladková ako luk.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 6:19 pm    Předmět: Citovat

A ak ti spadne kladka do blata? tie loziska/prevody ...hm...musis rozobrat...
Ako vystrelis z nej aj ked je od blata ale moc dlho takto nebude fungovat.

Ano, niektore vyhody su uplne super.

Tak sem daj daky link na daku DOBRU kladkovu kus (ale nemam na mysli raritne kusky alebo PSI TAC10-15). A u nas sa vobec predavaju (SVK/CZ)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 5:32 pm    Předmět: Citovat

Jinak mi prošlo rukama 5 kladkových kuší a nikdy jsem se nesetkal s tím, že by nějaká selhala...ale to ani reflexní kuše!!

Neber to tak, že mi okouzlil nějakej US seriál, pouze jsem poprvé viděl zasezení kuše ve filmu, tak jak to je... ( žádné vybuchující šípy, zádné nadsazení, nic přehnaného.... .prostě tak nějak to je, ohromná taktická výhoda tichosti, rychlosti, a opakované střelby....)
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 5:25 pm    Předmět: Citovat

Já jich měl několik kladových a reflexních tak sám to dokáži posoudit. Ale zrovna jsi narazil na to co mou teorii o dokonalé kuši vyvrátilo /ExoMax/.
Zrovna jsem rozjel The Walking Dead, z kterého si tu dal fotku a přivedlo mi to na to jak kladka je dobrá lovecká kuše...
1/ ohromě malé rozpětí lučiště
2/ dokážeš i 150lbs natahnout rukama
3/ s přidáním kolimátoru je to perfektní taktická kuše a hlavně maximálně rychlá...
4/ ten horton co je v tom seriálu není až tak špatně hodnocený a jeho údržba není až tak hrozná...
5/ prostě tohle s reflexem nedáš a díky tomu seriálu jsem fakt zjistil velké mínus na EXC MAX / velký prostor na střelbu, silný nátah, který rukou opakovaně za sebou nedáš....
6/ v tom seriálu si to docela ten maník dává s tou kuší Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 4:43 pm    Předmět: Citovat

Scootr: To je otazka ... Smile)) skusim to ponat z druheho konca...



Kladkova:
Plusi + :
a) používa ju veľa akčných hrdinov
b) parádny/zaujimavý design
c) rýchlosť šípu až 400 fps
d) menšía šírka lučišťa
e) sú "modernejšie" ako reflexne

Minusi - :
a) životnosť a údržba
b) malo ludi ju ma na SVK/CZ (ak neratam cinske smejdy)

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá duben 20, 2012 3:48 pm    Předmět: Kladkové VS reflexní kuše Citovat

Věčné téma, která je lepší - co myslíte?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Strana 9 z 9

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.