Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba kuše (neprofesionálně)
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 9:35 am    Předmět: Citovat

Strakáč! napsal:
to je laminát ne ?? to kov nebude za tu cenu ... laminát stojí takovejdle to lučiště tak 300kč ..a železný se ani nevyrábí hele jedno takovýhdle lučiště mám doma to menší a 75lb nátah a je to lanimát ... a stálo to asi 350kč Wink


Strakac,nato aby si zistil rozdiel medzi laminatovym lucistom a kovovym,nepotrebujes podrobit luciste expertize.. Wink myslim ze to je celkom jednoduche posudit..pokial nieje luciste z nerezu,tak ho chyti magnet..koniec koncov,staci po nom poklepat nejakym predmetom a podla zvuku zistis na com si... Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po květen 19, 2014 9:11 am    Předmět: Citovat

toto je kovové lučiště
http://www.streleckyraj.cz/kuse/luciste-pro-kuse-fox-50lb/
je dělané do V

pokud je ploché je to laminát a pak mi to přijde zbytečné... jinak jak kontroluješ lučiště jestli na něm není prasklinka?
Mě ruplo za léta několik ramen, malinko to chroupne a natáhneš naprázdno nic nebezpečného. V Supře jsem bral pak 80 lbs rameno, novou teťivu ... leze to dobře přestavět když máš tělo ze slitiny a ne z plastu...píchnul jsem tam levnej kolimátor z airsoftu a funguje to ...

Více u této kuše padají teťivy nebo ty plasty co je drží. Tahle kuše nemám bezpečnostní pojistku alespoň 50 jí neměla... tuhle kuši natáhne i slabé dítě které je vynalézavé... v 8 letech jsem si sedl na trávu nohy dal do lučiště a bejčil se dalo dnes se tomu jen směji...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2014 11:29 pm    Předmět: Citovat

to je laminát ne ?? to kov nebude za tu cenu ... laminát stojí takovejdle to lučiště tak 300kč ..a železný se ani nevyrábí hele jedno takovýhdle lučiště mám doma to menší a 75lb nátah a je to lanimát ... a stálo to asi 350kč Wink
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vlajus
Nováček
Nováček


Registrace: 31.1. 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá květen 16, 2014 1:05 pm    Předmět: Citovat

Ten oplet je tam kvôli bezpečnosti, ak by ruplo lučište - predsa je kovové a čínske - tak nedovolí kusu odlomeného kovu zasiahnuť strelca. Navyše to vyzerá lepšie ako bez opletu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 4:06 pm    Předmět: Citovat

Tuhle mám doma .. dostal jsem jí v 8 letech. Má slitinové tělo, vše masivní.. pak jsem jí nedávno viděl u kamaráda .. přesně tuto.. plastové tělo, žádná drážka.. nu už to není ono..
Co ten oplet? Ten ti na výkonu nepřidá a bude ti tam držet bordel.. oplet natahová je jiná.. nebudou ti bolet prsty kdy budeš natahovat...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
vlajus
Nováček
Nováček


Registrace: 31.1. 2013
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt květen 15, 2014 3:45 pm    Předmět: Citovat

Pred časom som sa tu pýtal na omotávanie lučištia kuše, tak tu je môj výtvor. Kuša je lacná čínska pištoľová 50 lbs, s mojimi úpravami.

Kuša ma vyšla necelých 20 eur a kvalita zodpovedala cene. Vymenil som všetky skrutky, zaistil ich sekundovým lepidlom, spravil som novú tetivu, obalil "naťahovač" do látky, aby nerezal do prstov a trochu dizajnovo upravil červenou koženkou po bokoch.

Lučište som oblepil textíliou - neviem čo to bolo ale z jednej strany bola akokeby pogumovaná, takže sa dobre lepila a následne obalil paracordovou šnúrou, tak ako sú robené paracordové náramky na prežitie.

Výsledok môžete vidieť na obrázkoch, na prvom ešte pred obalením lučištia.







Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2014 11:38 am    Předmět: Citovat

tak tady je to Very Happy http://strakac9.rajce.idnes.cz/socha_kuse#P5110602.jpg
akorát ta kůza tu bys slounul a nechal nic s tim nedělal možná ani nebrousil takto sem chtěl jednou jí udělat Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2014 11:17 am    Předmět: Citovat

máma byla v praze se segrou a měla foták tak jsem to nemohl vyfotit a tetkon jdu na to Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: ne květen 11, 2014 12:31 am    Předmět: Citovat

suhlasim,je lepsie ak sa tetiva dotyka sipky,pokial je tetiva od sipky prilis daleko,tak sa to pri vystrele zisti,ci uz podla zvuku,alebo tak ze energia vystrelu je asi tretinova oproti dobremu vystrelu..podstrelenie,alebo naopak nadstrelenie sipky som neregistroval,koniec sipky treba ulozit na koniec sedla,alebo tesne za nim..neviem,zatial som nezaznamenal negativne reakcie ludi ktori tie kolickovky robili..strakac,co je s tymi tvojimi fotkami?.. Wink
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 7:19 pm    Předmět: Citovat

nejhorší na tom mechanismu je to že když máš nataženou tětivu tak se ti nedotýká šipky a když vyjede a pak do něj narazí nebo podebere nebo cokoli tak už ta šipka letí trošku mimo proto se mi to nelíbí mám rád ty co se ti dotýká a pak zajede úchyt tětivy a hned bere šíp rovně a v pohodě s zarážkou se mi to zdá moc nepřesný Very Happy ta moje kuše je doost přesná podle mě jen tvuli vyváženým ramenů akterý sem vyvažoval od oka a povedlo se to a kvuli tomu mechanismu.. nejlepší jednoduchej mechanismus je na dá se říct dva kolíky comáčkneš tak zajedou nebo se povolí a začnou se točit dva z boju kolíky zajištěný takovýma klapkama a tyk je to dobrý Very Happy to se využívalo víc u těch velikých kuší co střílely velký šípy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 3:21 pm    Předmět: Citovat

furbyk,nepamätam si vahu tej sipky,ale zajtra az dôjdem domov ti to odvazim a hodim sem rozmer..tie kolikovky sa mi neviem preco tak pacia,az na vrtanie dier je to cisto rucna praca,ak zozeniem tu rucnu vrtacku,nie elektricku,nieco na stredoveky spôsob,tak elektrina ide bokom..striela to dobre,tak ako kazda kusa,zatial na nich nenachadzam dajake funkcne chyby..no holt,v stredoveku vedeli co robia a boli to normalne zbrane,kedze v tom obdobi hrackarne neexistovali,teda si tam nikto nemohol kupit kusu s gumovymi prisavkami a spinit tak mamke okna,ze? Laughing ..strakac,mam este odlozenu jednu morusu a tusim aj brest na sochy,zohnal som uz gulatinu na orech,ale kedy sa do toho pustim,neviem,lepsie povedane,kedy ju vlastne urobim...myslim si osobne ze napr.u tych kolikovkach to muselo fungovat aj pri vyssich tahovych silach,minimalne pri takych aby splnali aspon lovecke predpoklady..naviac su tie kolikovky jednoduche na udrzbu,ak sa nieco opotrebuje,rychlo a lahko sa to dokaze opravit..to sa mi na tom paci..to sedlo by som este ukotvil do sochy,urobil ho z paroha,keby som este nejaku dalsiu robil..dovolim si povedat ze by na nu slo nalozit aj 200lib,co uz je take dost slusne na kusu..na wallarmbrust by som odvahu nemal.. Laughing este k tej sipke,je to 10mm bukova nasada,pierka su z ciernej a bielej kacky,takze niesu farbene..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 2:34 pm    Předmět: Citovat

už to mám nakreslený jen a´by máma přijela s fotákem a máš to tu Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 2:23 pm    Předmět: Citovat

víš co udělej spitamen?? říkal si že máš buku kolem, dost a z toho když vemeš kus kulatinky jak má krásně dělanej vzhled z venku nech přírodní a ostatní ořezej z tří stran jako že nevim jak bych ti to vysvětlil jedině že bych ti to nakreslil v strome jak to udělat už sem o tom přemejšlel ale ten buk je na to dobrej a nemůžu najít tlustej kus .. no neboj ukážu vyfotim jak to myslim Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 1:57 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
inak,diki vsetkym za nazory.. Very Happy
no musím si už aj ja spraviť kolickovku, sochu z čerešne a luciste agat, materiál mám ale času nie, pekná práca, koľko ti vážia tie šípky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 10:58 am    Předmět: Citovat

inak,diki vsetkym za nazory.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so květen 10, 2014 9:51 am    Předmět: Citovat

Strakáč! napsal:
myslím na klapku jako že máš normálně železnou páku do písmene Z se dá říct a pak do tý vnitřní to zaděláš do dřeva do dřeva dáš kolíky záchytný máčkneš zajedou kolíky a vystřelí to víš co myslim ?? Very Happy

Snad ano,ale ci tak ako si to predstavujes ty,ti neviem povedat,musel by si urobit jednoduchy nakres,aby som sa uistil...Asi budete mat s mojou priatelkou podobny vkus,tiez mi vravela ze by to chcelo tmavsie,krajsie drevo s kresbami..v mojom okoli rastie javorov pozehnane,s dubom a bukom je ich najviac..tak beriem co sa mi pripletie pod sekeru..ako vravis,chcelo by to hrusku,ci morusu,alebo nieco podobne..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2014 11:11 pm    Předmět: Citovat

myslím na klapku jako že máš normálně železnou páku do písmene Z se dá říct a pak do tý vnitřní to zaděláš do dřeva do dřeva dáš kolíky záchytný máčkneš zajedou kolíky a vystřelí to víš co myslim ?? Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2014 11:01 pm    Předmět: Citovat

no ten agát ten bude mít tah hele ale nedělej to s tim kolíkem prosím udělej klapku na železnou páku to je taky pěkná historie Very Happy
jinak hele fakt pěkná Very Happy akorát bych tu sochu udělal z něčeho tmavšího pěknějšího ten javor je takovej jako že to nejni moc pěkný dřevo na toto třeba z třešně nebo z něčeho co je výraznější a docela tvrdý dřevo já budu dělat zrovna novou někdy sochu z třešně nebo z toho akátu bys jí mohl udělat akorát je zbytečně těžkej no nebo z hrušně nebo něco pěknýho co seženeš ten javor se mi zdá moc jako nevim já bych to z toho nechtěl chtělo by to vzácnější dřevinu ale jinak je to fakt pěkný Very Happy to se musí nechat Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2014 1:50 am    Předmět: Citovat

luciste je obalene kozou...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2014 1:47 am    Předmět: Citovat

ten mechanizmus,kolikovy nemam z vlastnej hlavy,ale z historickych pramenov,odhaduje sa,ze tieto kuse boli pouzivane v 10-11storoci,takze historicky podklad to ma myslim slusny Wink ...sucastou historie je cela rada mechanizmov,napr.klapkovych,od zlozitych,cez tie jednoduchsie,kolikovych a s orechovym zamkom...brat nieco ako viac ci menej historicke je take autosugescivne,bud je nieco historicke,alebo nieje.. Wink ,de facto je moderne.. Laughing ..pri tych kolikovkach sa mi paci prave ta jednoduchost,jednoduchsie su uz len luky ako take..tie obrazky mam od priatelky,niekedy robila tetovania,zapacili,tak som ich tam nacapil.. Very Happy ...to luciste vyslo vzhladom na material v takej librazi ako vyslo,bol to posledny kus svidu co som mal,bolo mi ho luto vyhodit,hlavne ked pomyslim na to ako tazko sa nakupuje v lesnych hypermarketoch.. Laughing ..susim agat,tak uvidim co a ako dalej,hlavne casovo..k tejto praci sa dostavam velmi sporadicky a hlavne nie tak casto,akoby som chcel..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2014 12:37 am    Předmět: Citovat

je pěkná akorát ten mechanismus mi příde straašně takovej nevim co ale nechtěl bych to Very Happy funkčnost to má dobrou ale myslím že je pěkná akorát ten styl jako je ten mechanismus a ta páka to mě osobně ne že se mi to nelíbí akorát prostě nevim kdybych něco vyráběl tak takhdle ne Very Happy Very Happy t otočným válcem a železnou pákou se mi zdá historičtější a taková hezčí nevim proč ale tetno typ kuší se mi zdá jako dětský ale nejni to tak Very Happy a to lučiště si obalil provázkem ?? ale jinak sis s tim pěkně pohrál Very Happy to si vypaloval sám podle sebe si vymejšlel ??
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: pá květen 09, 2014 12:09 am    Předmět: Citovat

tiež sa mi páči Wink
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2014 8:25 pm    Předmět: Citovat

Noo, vyzerá parádne Thumbs Up
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 08, 2014 12:12 pm    Předmět: Citovat

tak som sa dostal konecne k pc internetu,tak sem davam fotky posledneho vytvoru..strielal som zatial len doma,na cca 8m,obrazky na soche su robene technikou vypalovania a robil som ich s priatelkou..takze..luciste je svida,asi 90lib,overlaye su slivka,socha je z javora,kolik kovovy,paka je svida..viazanie lucista je zaliate epoxidom,koli prip.uvolnovaniu..kusa je tichucka,je to taka oddychova tercova libraz...luciste je opatrene dalsimi drazkami koli nasadeniu bastard string,tymto sposobom je tetiva nasadena raz dva...sedlo tetivy je agat...kusu som opatril pritlacnym perom,historicky podla kuse zo skane to nieje dokazane,ze tam bolo,preto ich kazdy robi bez pera..popravde si neviem predstavit ako fungovali tie kuse v 11stor.pri dobyvani,ci braneni hradisk,pri clenitom terene,pri strese boja..preto som tu sipku fixoval pritlacnym perom...takze tu su fotky...






_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2014 5:53 pm    Předmět: Citovat

spitamen napsal:
Strakáč! napsal:
to já to mám z železný kulatiny........ Very Happy strejda je zámečník a už je v důchodu a udělal mi něco na soustruhu a něco sem si vypiloval do toho a on provrtal ale já jak sem to chtěl historicky odlejvali v tej době železo ? myslím že asi ne měkký kovy asi jo ale toto nevim proto sem se ptal Very Happy a paroh nevim kde bych ho sehnal Very Happy
Embarassed

Paroh kupis na jatagan.eu ...ale sa priprav na to ze to lacne nebude..preto ta gulatina zo zeleza bude pre teba asi vhodnejsia..ten paroh stoji ak dobre pamätam cez 1000kc+postovne a balne...

no jo no co se dá dělat buˇˇd ho najdu v lese ConfusedP Very Happy a nebo to vydržim s železem Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2014 10:51 am    Předmět: Citovat

Strakáč! napsal:
to já to mám z železný kulatiny........ Very Happy strejda je zámečník a už je v důchodu a udělal mi něco na soustruhu a něco sem si vypiloval do toho a on provrtal ale já jak sem to chtěl historicky odlejvali v tej době železo ? myslím že asi ne měkký kovy asi jo ale toto nevim proto sem se ptal Very Happy a paroh nevim kde bych ho sehnal Very Happy
Embarassed

Paroh kupis na jatagan.eu ...ale sa priprav na to ze to lacne nebude..preto ta gulatina zo zeleza bude pre teba asi vhodnejsia..ten paroh stoji ak dobre pamätam cez 1000kc+postovne a balne...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2014 8:28 am    Předmět: Citovat

Strakáč! napsal:
ale já jak sem to chtěl historicky odlejvali v tej době železo ? myslím že asi ne měkký kovy asi jo ale toto nevim proto sem se ptal Very Happy a paroh nevim kde bych ho sehnal Very Happy
Embarassed


Železo sa začalo používať asi cca pred 3000 rokmi a kuše v Europe niekedy v stredoveku cca pred 1000 rokmi, takže ho už poznali 2000 rokov Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: čt květen 01, 2014 2:11 am    Předmět: Citovat

to já to mám z železný kulatiny........ Very Happy strejda je zámečník a už je v důchodu a udělal mi něco na soustruhu a něco sem si vypiloval do toho a on provrtal ale já jak sem to chtěl historicky odlejvali v tej době železo ? myslím že asi ne měkký kovy asi jo ale toto nevim proto sem se ptal Very Happy a paroh nevim kde bych ho sehnal Very Happy
Embarassed
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st duben 30, 2014 3:34 pm    Předmět: Citovat

pokial ako orech nepouzijes paroh,treba ti zeleznu gulatinu o priemere asi 5cm..ak nejaku taku zozenies,tak mi posli aspon 10cm dlhy kusol Laughing Very Happy ,v hutnom materiale(obchode)kde som to zhanal mi povedali ze take priemery su len na objednavku a to v 6m dlhych kusoch Rolling Eyes takze som zatial v stave stagnacie,keby som mal viacej casu,tak skusim obehat kovosroty,ci im tam nasi kocovni spoluobcania nedodali volajaky sprivatizovany matros.. Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: út duben 29, 2014 9:41 pm    Předmět: Citovat

a tam jak je u spouště ta zarážka nemohl bych tam dát hlazenku kulatou a zbrousit možná by to šlo.. možná je to tak jak si myslel asi se na to vyprdnu Very Happy Very Happy
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
Strana 3 z 11

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.