Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

NASTŘELOVÁNÍ KUŠE
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st listopad 28, 2012 10:20 am    Předmět: Citovat

[quote="MartinT"]Ahoj Erkos: Proto je fajn, když se dá využít i ta horní část kříže. No a na to je třeba sklopit puškohled více.
Dopočítat se správného úhlu zabralo hoodně testů.

Promiňte pánové ,nejsem kušostřelec, ale zabývám se střelbou na dlouhé distance z pušky.
To nastavení optimálního úhlu montáže je jednoduché. Pokud vezmete 20 m za základ, tak si na ně přes mechanická miřidla nastřelíte se šípem který nejvíc padá, kuši upnete do svěráku v poloze která odpovídá tomuto nastřelení, optiku se stočeným klikáním na asi 3MOA před spodní doraz upevníte za montáž kterou ve předu upevníte neutaženým šroubem tak aby umožnil naklápění a vzadu ovinutou gumovou nití. Pod zadní část montáže zasouváte vhodný klínek tak dlouho, až se záměrný kříž srovná se záměrným bodem na terči.Změřený úhel mezi montáží a základnou na kuši je ten pravý, který vám umožní maximální dálku dostat do jakéhokoliv puškohledu či kušohledu,nejen toho kterým jste to měřily.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MartinT
Nováček
Nováček


Registrace: 20.11. 2012
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2012 11:55 pm    Předmět: Citovat

Ano, těmto číslům rozumím, takhle nějak podobně mi vycházejí i moje šípy. Dobrá práce, věřím, že tahle tabulka ledaskomu na tomto foru a i jinde pomůže si udělat přehled.
_________________
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2012 10:56 pm    Předmět: Citovat

Áno, máš pravdu, uvažoval som o bežnom nastrelovaní t.j. 20 -30m. Max. vzdialenosť čo dostanem do zorného poľa je asi 60m.
Láka aj mňa streľba na dlhé vzdialenosti, skúšal som to s perk. predovkami, ale je tu problém nájsť vhodnú strelnicu a na divoko si už dnes netrúfam a tak som prešiel na kušu. Uvažujem aj ja nad náklop. montážou, ale chcem ušetriť a vyrobiť si ju sám. Nedávno som skúšal prepad šípu do 80m. Robil som to tak, že nad terčovnicu som dal 3m latu, rozdelenú po pol metri so značkami, no a dostal som sa na 80m.Používal som dva šípy , 100 a 125gr.hroty. Tu sú výsledky:

20m 0cm / 0cm
30m 8 / 12
40m 32 / 37
50m 68 / 65
60m 107 / 115
70m 162 / 173
80m 234 / 254
V prvom stĺpci su hodnoty pre ľahší šíp.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MartinT
Nováček
Nováček


Registrace: 20.11. 2012
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2012 10:20 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Erkos: úplně správně, jen drobné doplnění týkající se právě toho, jak zaměřit puškohled. Pokud ho nastavíš tak, že oba body průsečíku balistické křivky budou blízko sebe, bude se bod zásahu na osnově takového puškohledu pohybovat pouze a jenom od středu kříže směrem dolů. No a to znamená, ze dékla balistické křivky, která se ti vejde do napevno přichyceného poškohledu je jen poloviční z možné. S běžným puškohledem, který nakliká max cca 90MOA se dostaneš tak max na 60-70 metrů. všechno dál ja pak v puškohledu pod jeho spodní hranou, tudiž nezaměřitelné. Proto je fajn, když se dá využít i ta horní část kříže. No a na to je třeba sklopit puškohled více.

Pro všechny, bavíme se zde o možnosti změnit úhel nákonu puškohledu. A to se dá buď náklopnou montáží a nebo pevným mezikusem/jinak skloněným pevným uchycením puškohledu. Ten můj digitál dá cca 160MOA, ale je naprosto nevhodný na náklop (je moc težkej) a proto tam mám jinak naúhovanou pevnou montáž. A přesně tohle jsem honil. Jakej je ten správnej úhel, abych docílil co možná nejdelšího pokrytí balistické křivky, ale zároveň různé balistické křivky. Baví mě balistika a tak často přeměřuju lehké šípy, která maji plochou křivku, ale se stabilitou za 50ti metrama jsou na 4-, versus stabilní težké, které ale padají jako kámen.

Dopočítat se správného úhlu zabralo hoodně testů

co se počítání centimetrů propadu týká, příjdou mi ta tvoje čísla malá. Neříkám že nejsou správná, ale nekde něco měříme jinka. A nebo spíš jsou platná pro kratší vzdálenosti, než si z hlavy pamatujů já. řešil jsem nekolikametrový propad na vzdálenostech 100 a 120 metrů

Narychlo jsem našel
tohle online počítadlo. Když tam dáš 450 grain šíp, řekněma 350 fps, MAX má 225 Liber nátah a záměr na 30 yardů, podívej se, že největší zámer nad kříž je kolem 3.3 palců, to je v poho, ale co to s propadem dělá za těma 30ti yardama. Ty mínosový čísla a jak rychle skáčou, ...

Mám trochu lepší počítadlo, v metrecha balistickejma parametrama šípů co mi prošli rukama, lae momentálně na chcíplím serveru. budu to potřebovat oprášit.

A na konec, ne nechci spouštět diskuzi na tema střelba na 120 metrů. To že jsem to tu zmínil je jen proto, že jsem tyhle čísla počítal do balistickáho poče v puškohledu. A voni seděj. Jen šíp je každej jinej a co víc, moje ruce jsou volšový pokaždé jinak ;p
_________________
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2012 8:33 pm    Předmět: Citovat

MartinT, vďaka za vysvetlenie, samozrejme ten náčrt je správny , ale tým, že rozmery sú v nepomere, tak zvádza k nesprávnym záverom.
Obr.1 Ak budeme uvažovať, že strieľame v prostredí bez odporu vzduchu a bez gravitácie, tak dráha strely bude priamka. Ďalej uvažujme, že kušu máme nastrelenú na 10m a vzdialenosť osi puškohľadu a šípu je 5cm. Potom musíme mieriť na 20m vzdialeného zajaca 5cm pod, na 30m - 10cm a pri 50m - 20cm pod.

Obr.2 Ale nakoľko tu máme vzduch a zemskú príťažlivosť, tak dráha strely nie je priamka, ale bal. krivka a šíp nám padá od vzdialenosti 10m do 20m asi 5cm, 20 - 30m asi 9cm a 30 - 50m asi 60cm, tak bal. krivka buď 2x pretne zámernu, ale tieto body nebudú ďaleko od seba a prevýšenie bude veľmi malé, alebo sa jej len dotkne v bode zámeru / 10m/. Čiže vo vzdialenosti 50m musíme mieriť na zajaca 5+9+60-20=54cm nad a nie pod.

Samozrejme môže nastať prípad, keď musíme mieriť nad a to pri guľovniciach s vysokým v0 a pri veľmi krátkej vzdialenosti nástrelu .

Či ... ? Very Happy

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MartinT
Nováček
Nováček


Registrace: 20.11. 2012
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: út listopad 27, 2012 12:15 am    Předmět: Citovat

Skusim to vysvetlit na tomhle obrazku:


Line of sight je osa puškohledu
Extended bore line je prodloužená osa railu kuše
Bulet trajektory je trajektorie šípu

Na obrazku je bod s názvem zero range. Stejně je tam jeden nepojmenovanej bod blíže levemu okraji, kde se osa puškohledu protína s balistickou křivkou.

A teď to co jsem tím chtěl popsat. Záleží jak máš nastavenej puškohled.
Řekněme, že ho máš nastřelenej (nastavenej střed) na 25 metrů a je to ten nepopsanej bod průniku. V tom případě ti zero range vyjde řekněme na 75 metru. No a v tom případě aby jsi trefil zajíce sedícího na 50ti metrech, musíš mířit těch x centimetrů pod (před) zajíce.

Pokud ale máš nastřelenejch na 25 metrů ten zero range, výjde to přesně opačne a budeš muset mířit cca 1 metr nad zajíce.

Chvíli kouejte na obrázek a ono to vyleze.

Tan pokus o překlady je pro kolegy, kteří by se s překladem potili.
_________________
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 8:21 pm    Předmět: Citovat

MartinT: asi som to nepochopil, na 50m mieriť 70cm pod zajaca??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MartinT
Nováček
Nováček


Registrace: 20.11. 2012
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 7:05 pm    Předmět: Citovat

Teď nemám před sebou balistickou tabulku pro MAXe, ale jestli se nepletu, tan na 50ti metrech je propad šípu kolem 1ho metru oproti ose šípu. S náklonem optiky tak, aby měla střed na řekněme 25ti metrech, tak rozdíl na 50ti bude tak 70-80cenťáků. Pokud budeš v zemi, kde je lov šípem povolen ;p tak budeš potřebovat mířit 70cm pod zajíce. Bacha neplést si s 70cm před zajíce. Ten trojůhelník je docela hodne nerovnostranný.

Sám používám laser na zaměření a kontrolu nastavení puškohledu. Mám dělaný nástavec na šíp, rozsvítím, vložím ho do nenatažené kuše a jdu rovnat stranovou odchylku. Na vejškovou to není, protože se docela brzo dostaneš mimo záběr optiky. Teď už se takovýhle zaměřovací šípy dělají za pár dolarů (desítek), ale jsou zkalibrovaný. Já si to dělal dřív, než se to objevilo. BTW to používám i pro vzduchovku.

Viděl jsem to i na kuši, myslím že u pana Cermana a mělo to být na nácvik střelby na pohyblivý cíl. Ale moc oblíbený doplněk to u něj nebyl.

Nevím, nezkoušel jsem to, a nemám osobní zkušenost. snažil jsem se popsat to, co jsem při svém potulu po balistických pátráních potkal.

Určitě ale vítám jakýkoli feedback z použití
_________________
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 3:56 pm    Předmět: Citovat

má to pevné uchycení k optice, snáze třeba na 50 metrů seřídíš laser než kříž v optice. Když už máš seřízený laser snáze k němu seřídíš optiku. Tedy možná je to blbost a já to seřizuji hloupě, ale mě to prostě funguje...

Pak když potřebuješ trefit zajíce nebo něco menšího není problém zapnout laser a výšku odhadneš...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 3:29 pm    Předmět: Citovat

Scootr napsal:
Máte někdo laser na kuši? Zrovna jsem si objednal zelený laser 20mW s taktic montáží.


A na aku vzdialenost to chces pouzivat? Ma to pevne uchytenie t.j. vysku nezmenis. (iba ak domaca uprava).
Ak to polozis do drazky, tak to nema uchytenie t.j. nenastavis stym optiku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 9:43 am    Předmět: Citovat

mlha s dažďom = nevhodný spoločník na streľbu Very Happy
namoknutá terčovnica nie je nič príjemné sice dalo by sa obaliť igelitom ale...
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 9:32 am    Předmět: Citovat

ty jo, střílíš kuší pod vodou a mlhy se bojíš ... :DDD
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 9:20 am    Předmět: Citovat

zatiaľ iba kúpil u nas bolo hnusné počasie aleto je asi všade
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 9:15 am    Předmět: Citovat

Koupil a použil či jen koupil Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 9:13 am    Předmět: Citovat

http://www.puskohlady.sk/?nastrelovacie-stojany,118

ja som si v piatok kupil nastreľovací stojan ten s popruhom dal zľavu 15% takže za 55eur do toho boxu sa dá vložiť záťaž napr vrecko s pieskom
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po listopad 26, 2012 8:44 am    Předmět: Citovat

Máte někdo laser na kuši? Zrovna jsem si objednal zelený laser 20mW s taktic montáží.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2012 4:12 pm    Předmět: Citovat

scootre o lepidlach tu už bolo povedané niekoľkokrát no ale keď sa to stalo mne tak ma to tiež nasralo Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2012 3:22 pm    Předmět: Citovat

to jo, ale když jsem vzal za optiku tak si to nepoznal.. prostě až tou drbou to poskočilo..nejraději bych to hezky vzal COčkem Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2012 3:03 pm    Předmět: Citovat

scootre ja toho nemám veľa nastrieľané ale aj ja som zistil že po 3-4 výstreloch to mám rozhodené takže prišlo na rad lepidlo Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2012 2:56 pm    Předmět: Citovat

Jasně, zas ten samej problém. Jsem vůl, že jsem se toho nevšiml. Povolený šroubek zase na držáku celé optiky. Jak jsem vystřelil tak jsem byl vždy jinde s křížem. Tentokráte to nebylo z leva do prava a nahoru dolu, ale jenom nahoru a dolu. Různě se to seklo a tam to zůstalo vyset. Začátečnická chyba, kterou znovu řešilo lepidlo.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: út červenec 10, 2012 11:58 am    Předmět: Citovat

pohol si sa dopredu s tým nastrelením Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 11:31 am    Předmět: Citovat

Jak nevejdes? to ti lita tak rychle nebo tak pomalu?



San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 11:31 am    Předmět: Citovat

jinak pro upřesnění . .nebavím se tu o vzdálenosti 5-10-15 metrů ale 25<
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 11:27 am    Předmět: Citovat

Hmm...nastřeloval jsem 3 kuše a vždy nebyl problém. Co nešlo doladit přesně dohonil jsem laserem. Ale u VZ prostě se nevejdu do osnovy která je daná.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 10:51 am    Předmět: Citovat

Tu mas navod:

http://www.excaliburcrossbow.com/videos/index/320

nastav fps na kusi a znacky ti budou sedet na 30,40 50 yardu.

Kdyz to chces v metrech uber na fps a bude ti to sedet v metrech.

Co je na tom slozite ?

Kdyz nemas meric rychlosti, a ja prepokladam ze se stredni znacka nehejbe, tak si nastrel stredni znacku na prumernou vzdalenost na kterou minis strilet a pak pomoci fps si nastav mensi a vetsi vzdalenost dle sve libovule.

Zastreluje se ze sveraku a v bezvetri ...

Holt musim se maminko hodne ucit, hodne ucit. Nebo si myslis ze ti tady nekdo zadarmo a ve svem volnem case bude vysvetlovat jak nastrelit kusi ?

Anebo prijd a ja ti to za flasku nastrelim, hihi

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 8:58 am    Předmět: Citovat

Zajímal mi nějaký ucelený názor na zastřílení kuše a čemu se vyvarovat, jak správně nastavit vari-zone. Zda nastřelovat přesně na určené body v optice či něco mezi tím?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červenec 09, 2012 3:13 am    Předmět: Citovat

akorat nezamenuj chyby svoje za chyby kuse.

nastreluje se z pevne pozice, nejlepsi je sverak, dostanes presne informace o rozptylu.

Jakakoliv jina chyba pak bude chyba tvoje.

JOOOOO to byli casy kdyz jsme pred 25 lety nastrelovali flinty.....

Kdyz uz to budes delat, dej sem nake foto , treba rozptylu kuse na 50 m , docela by me to zajimalo....

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 10:16 pm    Předmět: Citovat

S tím minusem že aspoň já začínám u 5metrů a pak to natahuju, protože když netrefim z flinty je v ďasu dvacka za náboj tady při troše štěstí šíp za 130 Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Malá Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 19.11. 2007
Příspěvky: 93

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 7:03 pm    Předmět: Citovat

Postupuj stejne jako pri nastrelovani pusky.

Textu plny internet ...

San
_________________
Prostě a jednoduše Malá Louda od Loudy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: ne červenec 08, 2012 4:47 pm    Předmět: NASTŘELOVÁNÍ KUŠE Citovat

Potřebuji poradit jak správně nastřelit kuši.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.