Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše kuše...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Xhibit
Nováček
Nováček


Registrace: 21.2. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 2:35 pm    Předmět: Citovat

Kuši natahuju od začátku natahovákem s plastovými háčky co k tomu byl. Nemám s tím problém. A prostě od začátku se mě odírá prakticky jen jedna strana té drážky na railu. Na omotávce jsem si už tak po 100ranách všimnul že "otlaky" po zubech spouště nejsou úplně uprostřed. Snažil jsem se o co nejsouměrnější natažení, prostě jsem si myslel že natahuju špatně. A jak jsem psal, až teď jsem dělal novou středovku a všiml si té nesouměrnosti ramen. Jestli tam byla hned od začátku nevím, nevěděl jsem co hledat a proč to vůbec hledat, než mě potkal tento problém.
Naprasknuté je to míň prohnuté rameno (na fotce to vpravo) a rail odřený na opačné straně proti němu. Čímž to na mě teď působí že je silnější a tak tlačilo šíp v drážce od sebe, ať jsem natahoval jak chtěl. Foto začínajícího praskání:




A aby toho nebylo málo, i druhé rameno této "kvalitní" značky se pomalu začínalo rozpadat:

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 12:13 pm    Předmět: Citovat

vidim scuutre,ze sme pisali naraz.. Very Happy
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 12:12 pm    Předmět: Citovat

nie,ty si to napisal zrozumitelne,ja nie..pretoze som myslel tak vseobecne co sa tyka vymeny ramien..v minulosti tu uz boli hlasenia o vymenach iba jedneho ramena namiesto dvoch,preto som to pisal vlastne tak vseobecne,aby si davali ludia pozor na praktiky obchodnikov vo vseobecnosti..pozri to co popisujes ty,nejde urcit jednoznacne..mozna je aj moznost,ze ten nepomer vzdialenosti predpätia tetivy od tlmicov je dany dlzkou a hlbkou praskliny,je to oslabene miesto a taha to rameno viacej dole..to vysuchane miesto v drazke môze byt samostatna kapitola a vôbec nepoukazuje nato ze si "matej",pretoze nikto nenatiahne tetivu uplne presne,kôli tomu,ze ziaden clovek nema uplne rovnako silne obe ruky,to dokaze iba hever,dôlezite je to,aby boli tie odchylky co najmänsie...je to jedna z variant ktore tu popisujem a usudzujem tak na zaklade toho,ze si dal 220 vystrelov,co je podla mna dost nato aby si si pri voskovani stredovky vsimol,ze predpätie je na figu..pokial si voskoval co len kazdy 20-ty vystrel,tak si nato musel minimalne 11-krat pozriet,teda v tom pripade,pokial si mal tlmice po cely cas nahodene..4mm je dost dobre vidiet aj volnym okom..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 12:04 pm    Předmět: Citovat

Xhibit : Můžu se tě zeptat jak prosím tě natahuješ kuši a po jaké době si zjistil že rameno je každé jinak natažené?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Xhibit
Nováček
Nováček


Registrace: 21.2. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 11:34 am    Předmět: Citovat

to Tecumseh:
Ano, měl jsem to tak udělat, celé to vrátit a byl by klid. Ale to mě v té prvotní euforii nenapadlo. Ona ta kuše na první pohled rozhodně špatně nevypadá.. Navíc vše ostatní bylo netknuté, včetně barvy proti povolení závitů na šroubech.

to spitamen: Možná jsem to špatně napsal, stále čekám na 2 nová ramena jak bylo dohodnuto s prodejcem. Ty na foto jsou ty původní, na kterých jsem dal těch cca. 220ran a jedno je naprasknuté.. Toho že jsou každé jinak prohnuté jsem si všiml až teď jak jsem sundal lučiště, ale měl jsem na to podezdření už kvůli nerovnoměrnému opotřebování drážky pro šíp v railu. Že to bude až takto vidět mě ale nenapadlo... [/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 9:52 am    Předmět: Citovat

este na margo servisu ramien..v pripade reklamacie treba dôrazne ziadat parovu vymenu,nie jedno rameno,pretoze bezny sprostredkovatel obchodu-predajca to v drvivej väcsine nema ako zmerat a co je horsie ani nevie ze sa to vôbec mera a vo fabrike nato zvysoka kaslu..naco aj,ked by boli nimi shopny pokryt dopyt aj troch takych planet ako je nasa..v tomto je tato ich filozofia jasna.. Wink
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá únor 26, 2016 9:28 am    Předmět: Citovat

ano,kedze neuvadzas disharmonicky ohyb u predchadzajucich ramien,je takmer iste ze menene rameno je inak kalibrovane,ktovie kde bolo zakupene u ktoreho vyrobcu,pretoze ktovie kolko tych china vyrobcov je...k tym informaciam ktore si tu poskytol by bolo dobre uviest predajcu,pripadne obchod odkial si to kupoval,pretoze aj ked sa natiska ospravedlnenie ze predajca nemôze za chyby vyrobcu,je to omyl,vypoveda to o kvalite predajcu-obchodu,ci je schopny tovar preberajuci od vyrobcu a nasledne expedovany zakaznikovi vyselektovat,vykontrolovat,minimalne na urovni kozmetickej prehliadky,ci vyrobok nema vonkajsie defekty,co sa v tvojom pripade nestalo,kedze zatieranie liehovkou je taka detska kamuflaz.. Wink
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 6:59 pm    Předmět: Citovat

Tak to teda poteší, také patálie hneď zo začiatku, urobil si chybu, že si nechal vymeniť len poškodené časti, mal si žiadať komplet novú kušu,alebo vrátenie peňazí, dalo sa čakať, že aj ramená budú na pikaču, keď bol zbytok v takom stave...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Xhibit
Nováček
Nováček


Registrace: 21.2. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt únor 25, 2016 6:05 pm    Předmět: Jandao chace star 225lb Citovat

Zdravím všechny,
tak se přidávám mezi kušostřelce, v mém případě ovšem trochu nešťastně. Na vánoce jsem si udělal radost a koupil Jandao chace star 225lb. Přesvědčily mě vesměs kladné reakce které se dají o této kuši dohledat. Tak že bych chtěl přidat své negativní zkušenosti. První překvapení nastalo při vybalení a smontování. Origo balení, vše netknuté a nové kromě railu a těla kuše. Neslo známky použití, rail doškrábaný, větší škrábance přetřeny černou lihovkou. K tomu doťukaný a podobně "opravený" kušohled. Ty škrábance na railu byli třeba i pod RIS lištou kde prostě snad ani nejdou udělat. Tak že zaslání zpět prodejci, bezproblémová domluva, výměna poškozených částí. Věřím že 100% to takto šlo už z fabriky. Číňan je opravdu schopen všeho, značka neznačka.. Pak jsem nastřílel něco přes 220ran, při jednom z posledních nátahů se ozvalo mírné zapraskání. Doma následovala důkladná kontrola, levé rameno začalo praskat.. Paráda, během cca. měsíce už druhý problém. Tak že opět kontakt s prodejcem, poslal jsem mu foto a dle domluvy čekal 14dní na vyjádření číňana zda reklamaci uzná. Uznal, aspoň že tak, ale stále čekám na nové ramena. Když to shrnu, ze 2 měsíců mám asi měsíc kuši nefunkční, k tomu poštovné navíc.
A tak si říkám, ještě na starých ramenech udělám novou středovou omotávku, ať jsem pak hned připraven střílet. A až teď jsem si toho všimnul, ty ramena mají každé jiný ohyb, rozhodně nebyli spárovány na sílu.. Drážku v railu mám od šípů jen na jedné straně vyhoblovanou pod elox (druhá je skoro netknutá), připadal jsem si jak matěj, že ji neumím natáhnou souměrně, teď vidím že u mě problém nebyl! Vzdálenost tětivy od lučište se na úrovni tlumičů liší o asi 4mm.




Tak že za mě byla tohle poslední přímo čínská věc co jsem si koupil! Je s tím víc problémů než užitku.
Mám k té konstrukci víc výhrad, i spoušť mě chodila špatně. Tak že jsem to měl celé rozebrané,mám to i nafocené.. V případě zájmu to tu můžu vyvěsit.
Každopádně komu tahle kuše šlape ať je rád že je rád, kdo ji nemá a uvažuje o ní, ať se jí obloukem vyhne!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
longi007
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2015
Příspěvky: 30
Bydliště: SLovensko - Sereď

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 8:59 pm    Předmět: Citovat

dúfam niekto mi pomôže
_________________
lepšie je s Parkinsonom poldecák rozliať ako s Alzheimerom ho zabudnúť vypiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 4:39 pm    Předmět: Citovat

myslím si, že má jinak vyvrtané díry pro uchycení. Taky jsem ji chtěl na Jandao - myslím jinou rozteč děr
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
longi007
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2015
Příspěvky: 30
Bydliště: SLovensko - Sereď

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 4:20 pm    Předmět: Citovat

Ďakujem Vám všetkým.
A rád si nechám poradiť ako zabrániť prázdnému výstrelu:::
nerád by som zničil ramená . Tak skuste niečo poradiť.
zastial som našiel iba toto a neviem či by mi to pasovalo?

Excalibur ANTI DRY fire montážna lišta proti výstrelu bez šípu (8009b)


_________________
lepšie je s Parkinsonom poldecák rozliať ako s Alzheimerom ho zabudnúť vypiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 1:41 pm    Předmět: Citovat

Gratuluji ke kuši longi007, přeju ti s ní hodně úspěchů a jen pozitivní zkušenosti Wink

Co se dryfire týče - v úterý jsem otestoval anti dryfire mechanizmus na Tenpointovi - člověk prostě myslí na něco jiného (selektoval jsem šípy) a najednou zapomene na jeden krok a je to.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 10:41 am    Předmět: Citovat

Tak sa snaž, ale jedného pekného dňa na to zabudneš a začuješ ten nepekný zvuk, nechcem strašiť, ale myslím,že sa to stalo drvivej väčšine kušostrelcov, vrátane mňa Mr. Green jo na moriaky kúp
http://www.lukostrelba.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=491&category_id=49&option=com_virtuemart&Itemid=17 majú malú vitálnu zónu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
longi007
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2015
Příspěvky: 30
Bydliště: SLovensko - Sereď

PříspěvekZaslal: ne únor 07, 2016 12:20 am    Předmět: Citovat

snažim sa to to tak robiť!
po každom natiahutí prvé čo urobím že zaistím spúšť a potom vložím šíp
_________________
lepšie je s Parkinsonom poldecák rozliať ako s Alzheimerom ho zabudnúť vypiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2016 11:02 am    Předmět: Citovat

jasne ze ti nedovoli.. Very Happy Very Happy ..labute len dalej pekne krmi,su to krasne stvorenia pre potechu oci.pre teba ako zacinajuceho je dôlezite aby si mal na pamäti ze nesmies vystrelit bez sipu..nato si daj pozor..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
longi007
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2015
Příspěvky: 30
Bydliště: SLovensko - Sereď

PříspěvekZaslal: so únor 06, 2016 12:02 am    Předmět: Citovat

tak u nás tych 3D terčov živích je viac. Nad pozemkom mi denne prelietáva tak 100 labudí a od domu tak 500m ich mám neurekom
Ale ja ich chodím krmiť a nedokázal by som na nich vystreliť.
Ale mám v pláne urobiť 1 šíp s loceckým hrotom , otestovať to doma na zajaci alebo na takom 18 kg moriaku. Uvidime či mi to žena dovolí. .. xixixi
_________________
lepšie je s Parkinsonom poldecák rozliať ako s Alzheimerom ho zabudnúť vypiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2016 8:33 pm    Předmět: Citovat

pekne..pozeram ze mas v pozadi aj zive 3d terce.. Very Happy ..aj v tomto pripade je evidentny jeden z dôvodov,preco sa v historii preslo od lukov ku kusiam..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
longi007
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2015
Příspěvky: 30
Bydliště: SLovensko - Sereď

PříspěvekZaslal: pá únor 05, 2016 7:39 pm    Předmět: Citovat

pár výstrelov už absolvoval a na začiatočníka to zvládam celkom fajn..
Streľba s kuše ma naozaj chytila za srdce.


https://youtu.be/e6kB52mvKKk

vzdialenosť 20m v stoji.
zvládam to už aj na 30m.
_________________
lepšie je s Parkinsonom poldecák rozliať ako s Alzheimerom ho zabudnúť vypiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
longi007
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2015
Příspěvky: 30
Bydliště: SLovensko - Sereď

PříspěvekZaslal: po únor 01, 2016 10:00 pm    Předmět: Citovat

tak dnes konečne som si zaobstaral aj ja moju kušu.
Po dlhšom rozhodovaní som si vybral Jandao CHACE STAR 175 lbs .
Myslím si že na moju športovo rekreačnú streľbu na terč bohate bude stačiť.
K tomu som zobral aj šípy Piledriver 20" 6ks.
Prvé dojmy s 25m strelby sú úžasné.... Fakt super.


http://img12.rajce.idnes.cz/d1203/12/12394/12394958_db451e4cf21f80a3511b502424896510/images/_vyr_557piledriver.jpg?ver=0

http://img12.rajce.idnes.cz/d1203/12/12394/12394958_db451e4cf21f80a3511b502424896510/images/IMG_20160201_123808.jpg?ver=0
_________________
lepšie je s Parkinsonom poldecák rozliať ako s Alzheimerom ho zabudnúť vypiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 1:20 pm    Předmět: Citovat

Watcher >> co to máš za náklop, že tam je 300 MOA?

Hele doporučím ti taky ten caldwell - já používám ten menší 6-9'' a střílím s ním vleže a vše bez problémů - ta výška mi plně dostačuje. Lepší volba jsou nožky Harris, ale to je cenově zase výš - nejlepší, co můžeš sehnat jsou nožky Atlas, ale to už je vážně pro nadšence (co se kuší týče).
Pokud budeš brát i nějaké z Ebaye, tak doporučuju takové, které mají kloub (swivel) pro natáčení a vyrovnávání zbraně - v terénu si bez toho nedokážu představit střelbu, protože před každým výstřelem nějak prodlužovat jednu nohu, by mě vážně nebavilo.

Jinak jestli seš zručnej, tak doporučuju něco podobného - chce to ale auto, nebo mít blízko domu střelnici, abys to netahal někam do řiti:
https://www.youtube.com/watch?v=-2xJlZATIOU
https://www.youtube.com/watch?v=LMmWAkoAkZ8

Dají se pořídit různé střelecké stolice, ale je to takové - no nevím tahat se s tím furt někam... Kdyžtak mrkni na youtube na "portable shooting bench" a udělej si představu.

U kuše bych uvažoval už jen nad Caldwell Deadshot Chair Pod - mrkni na netu. Já jsem chvíli měl Deadshot FieldPod - pro lov určitě neocenitelná pomůcka, ale je to takové zbytečné - už to pak není střelba, ale jen mačkání spouště.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ray_001
Nováček
Nováček


Registrace: 29.4. 2015
Příspěvky: 88
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 8:40 am    Předmět: Citovat

Ano, bipod je fajn. Ja mam tento http://www.ebay.com/itm/171853381137 a som tiez spokojny. A vysiel ma ovela menej Smile
_________________
Jandao Chase Star 225lb, Walther 8-32x56

Dva najdôležitejšie dni vášho života sú: deň, keď ste sa narodili a deň, kedy prídete na to prečo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út leden 26, 2016 8:34 am    Předmět: Citovat

Mě na kuších funguje...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: po leden 25, 2016 7:38 pm    Předmět: Citovat

Zimný spánok, žeby Shocked ,ale hádam aj nie,tiež som strieľal,ale vonku Very Happy stihol som si aj rozstreliť jeden šíp a to som si blbec hovoril nestrieľaj tam už tam jeden je a 2 cm je málo placu, ale no nebol prvý ani posledný Mr. Green na dlhšiu vzdialenosť je dobré mať bipod ja mám tento http://www.pazba.sk/Bipod-Caldwell-9-13-s-k-bom-d1156.htm je fajn.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Watcher
Nováček
Nováček


Registrace: 4.1. 2016
Příspěvky: 18
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: ne leden 24, 2016 8:11 pm    Předmět: Citovat

Nejako je v tejto sekcii klud, zeby kusostrelci odisli na zimny spanok ako medvede ??? Smile
Cez vikend som mal moznost si zatrenovat vnutri v hale na 50m, aj som si to odmeral s pasmom, spolu za 2 dni asi 100 vystrelov v skupinkach po 5ks.
Vybral som tie lepsie sipy a moj vysledok pri stelbe s oporou v sede je cca 10cm rozptyl. Tu uz zacina hrat ulohu vela faktorov, ako:
- kvalita sipov a letiek, rovnaka gramaz
- nastavenie kuse, optiky a naklopnej listy
- plynule spustane a odpor spuste (nestrhnut kusu pri vystrele..)
- dychane, tlkot srdca, spravna poloha strelca - zostat nehybne je problem

Rad by som to neskor skusil aj na 60 a 70m, naklopna montaz mi dovoli nastavit optiku aj na 100m mozno viac (ide to az 5 st./300MOA),
ale na to teraz nemam vhodne priestory, aj moja kusa uz asi na to bude slaba, tazke az niekedy na jar ked bude vonku pekne.
K tej strelbe na dlhsiu vzdialenost by asi pomohla aj vhodna podlozka ako pouzivaju profici (prikladam foto pre ilustraciu).



Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 3:54 pm    Předmět: Citovat

Putin je borec Very Happy

Ono s tětivou se nemusí ani jednou vystřelit, stačí aby byla napnutá na lučišti třeba jen 2 týdny a hned se natáhne. Záleží z jakého vlákna byla udělaná a samozřejmě také, jak kvalitně.

Pokud nemáš ten servisní natahovák, tak si ho vyrob třeba ze silonu a nějakého pevnějšího lanka. Nebo provizorně se dá vyrobit i takhle:
https://www.youtube.com/watch?v=-zWUFfO6UqU
určitě je to dobrá věc, že to můžeš vzít s sebou na střelnici a v případě potřeby (např. poškozená omotávka) tětivu vyměnit přímo na místě. Bowpress je zbytečnej a jezdit kvůli tomu do shopu také.

Na tětivy je tu odborník Spitamen - má i svoje vlákno - rozhodně si nech alespoň jeden kus vyrobit - nebudeš litovat (a když porovnáš jeho cenu a cenu origo tětivy, tak asi není o čem diskutovat - přičemž kvalita hraje výrazně ve prospěch zdejšího mistra) http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=3407

Pár těch šípů jsem si taky nechal poslat, no zarazil mě doma váhový rozdíl mezi nejlehčím a nejtěžším 30 grainů. Já jsem si nedávno pořídil šípy Tenpoint Pro Elite a Váhová odchylka z 12 kusů byla mezi nejlehčím a nejtěžším 2 grainy, u zbytku byl rozdíl max 1 grain, což se dá doladit hrotem. Jinak ano, dělají se různé podložky, ale v Česku a možná ani na Slovensku je asi neseženeš.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Watcher
Nováček
Nováček


Registrace: 4.1. 2016
Příspěvky: 18
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 3:21 pm    Předmět: Citovat

Ahojte,

vidim ze ta orechova pazba sa vam tiez paci, ta kusa s nou ma celkom iny viac lovecky look, aj tie hnede ramena k tomu celkom zapasuju. Mam aj orig. plastovu hnedu pazbu, tu som ale odlozil do skrine, ak by mi tato nahodou praskla, ale zatial ziadny problem nebol.

Ak by som vymenil listu za dlhsiu alebo rovno kupil vykonnejsiu kusu, tak urcite to bude taky model, aby som si mohol tu lovecku pazbu prehodit, cize ziadny MATRIX alebo MICRO, kde zase ja osobne mam trochu obavy, ze toto su uz viac lovecke kuse, kde zivotnost ramien bude o nieco nizsia, ako u tych velkych "krompacov" z 1. a 2. generacie EXCALIBUR, ktore vydrzia aj desiatky rokov pravidelnej tercovej strelby napr. 100 vystrelov/tyzdenne, resp. 2-3000/rocne.
Okrem toho predpokladam, ze Excalibur si spocital a otestoval kde je limit a ich ramne su navrhnute tak, aby mali aj pri najdlhsom natahu este nejaku bezpecnostnu rezervu co potom vyzivaju tie tuningove modely ako ten cesky Ultramax alebo kanadsky Matrix 405 s 290lb.

Niekto pisal, ze Exomax staci uz aj na slony, tak s Vixeom sa zase daju uspavat velryby...Smile
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1306262/Vladimir-Putin-shoots-whale-scientific-research-macho-photo-opportunity.html

Aby som zodpovedal vase dotazy k polohe tetivy - lista ma len jednu znacku a tetiva je kusok nad nou, asi 0,5cm, cze moze byt, ze je uz trochu povolena. Povodny majitel mi tvrdil, ze s nou strielal len malo, dokopy asi 500 sipov, ale nedaval ju dole, nemal k tomu tu servisnu tetivu, tak mozno sa mu za tie roky trochu natiahla. Ked pojdem najblizsie do obchodu, dame ju dole na bowpresse a trochu viac zakrutime, aby sa luciste viac naplo. Neskor si chcem dokupit este jednu rezervnu tetivu najlepsie Flemish DynaFlight, keby tato nebodaj praskla.

FPS sme merali v obchode 3x so sipom carbon SCORPION 20" co ma 10,5 gn/in so 100gns hrotom, cize celkovo asi 375 gns. (Chcel som povodne kupit tie odporucane Easton Bloodliny, ale prave boli vypredane, tak som zobral tieto.) V terci su to tie s lepsim rozptylom a zelenymi koncikmi.
Tie druhe s modro-bielmi letkami a s horsim rozptylom su cinske no-name kupovane z ALIEXPRESS, kupil som ich hlavne pre rozne experimenty a devastacne testy, ak sa stratia alebo poskodia, nic vazne sa nestane. Rozdiel oproti Scorpion je, ze mali 125gns hroty, ale zase spin je uplne inde, su na ohyb o dost maksie a pocut to aj pri vystrele - brnkne to takym hrubsim tonom, asi sa pri vystrele trochu viac ohnu...
Aby som aspon trochu vyrovnal rozdiely medzi jednou a druhou sadou, tak som im navzajom vymenil hroty a teraz maju vsetky okolo 400gns a tak som potom strielal. Grainovu mikrovahu mam objednanu z Ebay, len cakam kedy mi to uz pride, potom ich presne prevazim a roztriedim. Tu ma este napadlo, ked sa vyvazuju na aute pneu, tak tam davaju olovka, da sa nejako nakalibrovat aj hmotnost sipu, napr. nejakymi pridavnymi malymi kovovymi podlozkami pri hrote ?

S tym nicenim sipov mam uz tiez skusenosti, nejake brcka som oholil, pokrutil alebo prestrelil krizom staru tercovnicu a asi u 3 sipov mi zostal v tercovnici hrot aj s insertom pri ich vytahovani, tak som si zacvakal par Eur za opravu a clovek sa stale uci ... Smile.

Doma pouzivam ako tercovnicu taky trojuholnikovy penovy blok, kde sa da strielat z 3 stran a je tam bud jeden velky, dva mensie alebo 9 uplne malych 5cm tercikov. Skusal som uz aj balik novin v kartonovej skauli, je to taka lacna jednorazova tercovnica, co vydrz to cca 30 ran potom sa to v strede rozpadne a hrozi, ze sip preleti krizom, tak dozadu si vzdy pre istotu davam este aj tu penovu tercovnicu pripdne nejaku MDF platnu ako poslednu zabranu.

Na doplnenie udajov pridavam este dve tabulky, kde su technicke data k tej VIXEN spolu s EXOMAG a EXOCET , tu druhu prehladovu som spracoval ja, mozno sa niekomu bude hodit pri rozhodovani co si kupit...



Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 11:03 am    Předmět: Citovat

Ja myslím,že by to malo byť v pohode aj keď jeden nikdy nevie,rameno môže prdnúť tak či tak, ale osobne by som s tým asi strieľal ako to je a časom kúpil výkonnejšiu kušu, stejne keď Ťa to riadne chýtí tak to urobíš Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
E-Ryc
Nováček
Nováček


Registrace: 29.4. 2015
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 10:53 am    Předmět: Citovat

Ja bych si s tim tuningem nebyl tak jisty. Ze se prodavaji jedna nahradni ramena (pokud je to vubec pravda) vubec neznamena, ze se ramena netridi podle jakehokoliv kriteria a 150lb kuse nedostanou jako vychozi ta, ktera by byla pro 250lb na hrane. Ono to nejakou dobu urcite vydrzi, ale nikdo nevi, kolik... A s kazdym vystrelem budes zit ve strachu, ze ti to praskne do ksichtu. Ale jsi dospely, urcite umis zvazit pomer prinos/riziko/zodpovednost Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2016 10:04 am    Předmět: Citovat

Ahoj, vítám tě mezi námi a gratuluji k novému kousku. Rovnou musím říct, že ta pažba té kuši opravdu sluší - vypadá to úplně jinak.

Nemyslím si, že jsi udělal chybu, když sis pořídil bazarovou kuši a trošku slabší - furt má dost energie a rychlosti na pořádnou hromadu zábavy. Ono tu rychlost šípu je nutno uvést společně s hmotností šípů - on sice Excalibur udává veliké rychlosti, ale také velmi nízkou hmotnost šípu 350 grainů (kterou paradoxně udává i u nových kuší, ke kterým však ihned dodává, že minimální hmotnost šípu pro střelbu je 400 gr Rolling Eyes )

Existuje takové nepsané pravidlo, že s každými třemi grainy nahoru klesá rychlost šípu o 1 FPS.

Je dobré slyšet, že tě to chytlo. Sám vím, jaké byly moje první výstřely, když jsem ládoval jeden šíp za druhým a nevěděl, kdy přestat. A neboj, nepřestalo mě to bavit Very Happy . Ta možnost toho tuningu railu, o kterém píšeš je v pořádku a ramenům se nic nestane. Ono to je přesně, jak jsi psal (a je tomu tak i nyní). Jsou to jedny ramena nasazené na různě dlouhých railech. V česku existuje dokonce jeden takový "obchodníček", který protáhl rail ještě více, než je tomu i Equinoxe/Exomaxe a pak kuši prodával pod svým obchodním názvem.

Jinak mám na tebe hned jednu otázku - jak si sem dal fotku toho lučiště, nemáš tětivu nějak blízko ramenům? (na railu bys měl mít 2 čárky a mezi nimi by se měla ta tětiva pohybovat) - jde mi o to, že se mi zdají ty tlumiče ramen nějaké moc zmáčklé. Možná se mi jenom zdá a je to třeba v pohodě.

Co se soustřelu týče, tak zvláště s těma spodníma moc dobrý soustřel (zvláště při větších vzdálenostech) neuděláš - šípy mají velký váhový rozdíl (jestli máš grainovou váhu nebo nějakou zlatnickou váhu s přesností 0,01 gramu, tak si je převaž a uvidíš sám). Ono zrovna tady u toho příslušenství odpovídá cena kvalitě. Čím dražší šíp, tím lepší soustřely. Nemusíš mít profi ručně dělané šípy za 300 Kč/ks ale už i se šípy s cenovkou 150 Kč/ks uvidíš značný rozdíl. Hlavně pokud možno - střílej jen s jedním druhem šípů. Čím větší vzdálenost, tím rozdílnější soustřel. Jde to vidět už z tvojí fotky. Vrchní šípy hezky uprostřed a spodní šly dolů a doprava. Střel na vzdálenost o 10 metrů více a modré šípy už ve žlutém kolečku neuvidíš. A poslední zásadní rada - nestřílej šípy takhle blízko sebe - udělej si na terčovnici více záměrných bodů a do každého vystřel po jednom šípu, předejdeš tak zničení šípů. Ono když pak odcházíš ze střelnice s pocitem, že tě dnešní střelba vyšla na 1000 Kč není moc dobrý pocit.


_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 13, 14, 15  Další
Strana 2 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.