Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kuše - Příslušenství, Outdoor Vybavení, Lov, Zajímavosti
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
longi007
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2015
Příspěvky: 30
Bydliště: SLovensko - Sereď

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2015 11:32 pm    Předmět: Citovat

ja by som zvolil niečo takéto




_________________
lepšie je s Parkinsonom poldecák rozliať ako s Alzheimerom ho zabudnúť vypiť.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2015 10:47 am    Předmět: Citovat

to zní dobře - nenapadlo mě hledat v tomto odvětví - díky Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po prosinec 28, 2015 12:29 am    Předmět: Citovat

cyklistické windstoper Wink
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: ne prosinec 27, 2015 9:15 pm    Předmět: Citovat

S nástupem zimy a chladného severského větru Very Happy mě začínají zebat při střelbě prsty. Máte někdo nějaké osvědčené rukavice pro střelbu v zimě?

Používám klasické vlněné, pletené, prstové. V těch je teploučko, ruka hezky větrá, ale jakmile je mokrý sníh, tak brzo namoknou a ochrana je v čoudu.

Poslední měsíc zkouším tyto http://www.municak.sk/rukavice-mechanix-original ale to je maximálně na jaro/podzim - odolnost vůči vodě je jen o trochu větší než u pletených, ale je v nich daleko větší kosa, takže do mrazu ani náhodou. Zase se v nich zbraň drží daleko lépe.

Možná by nebyla špatná volba něco takového http://www.armypoint.cz/pletene-rukavice-bez-prstu-palcaky-zelene/d-91128/ když se člověk potřebuje pohrabat ve sněhu, nebo v blátě, tak jen sundá z prstů ten prezervativ, přichytí ho na suchý zip a je hotovo.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 10:39 am    Předmět: Citovat

Spíš vidím větší nebezpečí v tom, že ti tětiva šlehne přes palec pravé ruky. Někdy prostře nedržíš tu pistolovou rukojeť plným úchopem, zvlášť když ta zbraň němá téměř žádný zpětný ráz a spoušť jde velmi zlehka.

Určitě zajímavý počin, ale velké uplatnění v praxi nevidím.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: čt prosinec 17, 2015 9:24 am    Předmět: Citovat

ježíííš ktovie ako to dopadne až praskne tetiva hm.. Shocked
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hanyking
Nováček
Nováček


Registrace: 15.8. 2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Sudety

PříspěvekZaslal: st prosinec 16, 2015 4:19 pm    Předmět: Citovat

https://www.youtube.com/watch?v=5847wtGNGVY vertikální postavení ramen
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2015 9:35 pm    Předmět: Citovat

Zajímavé video:
https://www.youtube.com/watch?v=GMHva3iLzMM
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st listopad 04, 2015 9:22 am    Předmět: Citovat

Ahoj, spíš než jestli je to použitelné na kuši se radši zeptej na mysliveckém fóru, jestli je to vůbec použitelné a jaké s tím mají zkušenosti. Dost výrobků je na papíře krásných ale praxe při lovení dává jiné výsledky.

A pokud je to použitelné na kuši? Když to vydrží až 6000J tak si myslím že ano, každopádně bych si zjistil, jaké tam jsou záruční podmínky, jaké je procento reklamací a jak se staví výrobce k reklamacím. Tyto 3 věci by tě měly dnes zajímat asi nejvíc při koupi jakéhokoliv výrobku.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hanyking
Nováček
Nováček


Registrace: 15.8. 2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Sudety

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 11:57 pm    Předmět: Citovat

https://www.youtube.com/watch?v=elpCYgxCleI
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hanyking
Nováček
Nováček


Registrace: 15.8. 2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Sudety

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 11:15 pm    Předmět: Noční vidění na kuši Citovat

Ahoj co si myslíte bylo by to použitelné na kuši? Píšou, že je to určené mimo jiné i na kuše. Střílel jste kuší někdo s NV? http://www.nv-optics.cz/Nocni-videni/nocni_videni_na_zbran/yukon_photon_4,6x42_l
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 8:53 pm    Předmět: Citovat

prý je ten nášlap takový, aby si na něm mohl stát obouma nohama zároveň a prý ti tak ulehčí nabíjení kuše a hlavně zabezpečí rovnoměrnější nabití kuše. Nevím no, přijde mi to jednak hnusné na pohled a jednak ne moc bezpečné. Ale tak americké ovce to kupují...

http://www.excaliburcrossbow.com/phpBB2/viewtopic.php?f=1&t=58224
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: út listopad 03, 2015 7:39 pm    Předmět: Citovat

Ten nášlap mi príde voľajaký divný, to sa na to len šlápne nohou, by som sa bál,že sa mi vyšmykne a kuša vyletí do tlamy,teda by som to rád videl v akcií Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po listopad 02, 2015 8:18 pm    Předmět: Citovat

https://www.drstirrup.com/drstirrup/drstirrup-matrix

aneb jak vylákat z lidí další prachy Confused netovární nášlap...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: st květen 06, 2015 2:08 pm    Předmět: Citovat

no jo... napriek všetkému - keby som aj dnes znova kupoval kušu a vedel čo viem teraz, znova by som bral matrix 380 (ja ho mám proste rád, potvoru krpatú); no pravda je, že už by som sa viac bál aká bude kvalita

tie negatívne skúsenosti z posledných dôb zrejme súvisia aj so zmenou majiteľa firmy, každopádne to značku, jej renomé poškodzuje; excalibur bol pre mnohých symbol kvality a spoľahlivosti aj keď ani za starých čias sa nevyhli niektorým chybám či drobným, no v konečnom dôsledku tiež dôležitým nedostatkom
aby som nehovoril v inotajoch, precíznejšie by som volil niektoré materiály, kvalitu všetkých nielen niektorých skrutiek, ich presné osadenie, proste detaily detaily a ešte raz detaily...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 5:27 pm    Předmět: Citovat

jojo šrouby jsem měl i já takové "jeté" - celkem jsem se divil, kartáčem jsem to očistil a pak našrouboval. Gumy jsem měl naštěstí celkem dobře nalepené, ale ta "ocel" která je použitá na těch gumách je šílená, kdyby to aspoň po vyražení prohnali nějakou odjehlovačkou (třeba nějaký keramický granulát) aby se strhli hrany, ale oni ne, nechají to jak prasata.

Další kuše bude určitě od jiného výrobce Very Happy
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Matrix 380
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.2. 2014
Příspěvky: 269

PříspěvekZaslal: út květen 05, 2015 1:27 pm    Předmět: Citovat

už som air brakes namontoval aj ja

musím povedať, že na fotkách sa mi javili ako ohyzdy ničiace ušľachtilé krivky matrixa; no naživo to vypadá dobre, takže estetika tiež spokojnosť, aj keď funkčnosť je na prvom mieste (tú overí čas)

montáž - vďaka sade dlhších kvalitnejších imbusových kľúčov, ktoré mám, sa mi dali povoliť skrutky pomerne dobre, s dodanými imbusmi k air brakes by som sa trápil a asi by som si ani neporadil ; mimochodom tie nové predĺžené 4 skrutky mi prišli v balení také, ako keby bola kuša mesiac na daždi; neboli hrdzavé, ale boli hnusné, evidentne nekvalitný materiál alebo zlá povrchovka, alebo oboje; najhoršie na nich sú však ich nekvalitné hlavy, z ktorých aj ten najlepší imbusový kľúč vyskakuje - proste otvory v hlavách sú nepresné a plytké následkom čoho kľúč neustále vyskakuje von čím hrozí poškodenie otvoru tak, že bude treba skrutku nahradiť novou

verím, že funkčnosť ma uspokojí, no na prvý pohľad som bol veľmi sklamaný kvalitou tlmičov ramien; okrem už spomínaných skrutiek úplne otrasne, mimo osi, na jednom tlmiči dokonca presahujúc obrys tlmiča ramena boli nalepené tie prvé menšie štvorcové gumičky (zrejme ožratý lepič v excalibure, asi indiáni fasovali ohnivú vodu a vo výstupnej kontrole bol tiež jeden pod vplyvom); tú jednu gumičku som musel odrezať a nalepiť nanovo - reklamovať to by asi nemalo zmysel, iba by som čakal a možno by mi prišli naspäť rovnaké...

ani tie koncové silentbloky nevynikajú v presnosti olepenia, ale nie je to fatálne; takže čakám na odskúšanie, ale hádam to bude OK...
_________________
osok only
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne duben 12, 2015 10:14 am    Předmět: Citovat

Hmm,zaujímavá úvaha s tým trianglom, ale dáva to trocha zmysel.Inak ešte ma zaujalo na jednom tlmiči máš tuším tú kožu čo si spodmíňal na druhom nie, nerobí to nejakú šarapatu, alebo je to súčasť testovania?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2015 10:27 am    Předmět: Citovat

no vypadá to prostě divně, ale jak píšete, na vzhledu zas tak nezáleží - důležitá je funkce a tu tu plní dobře.

Mám ho omotaný takovou tou páskou na hokejky. Měl jsem doma ještě nějakou zásobu. Výhodu to má v tom, že pokud doma opřu kuši tělem o stěnu a nášlapem o podlahu (plovoučka, dlažba) tak kuše nejezdí, ale celkem hezky drží. Taky kvůli tomu, že nášlap byl jedinej díl na kuši, který měl jiný odstín něž černá a camo. O odřený nášlap mi nejde. Nevýhoda je, že je to furt od bahna - no když se vracím dom, tak to umyju v sudě s vodou a je to jakš takš čistý...

Plánuju na spodek dát takovou gumovou těsnící pásku, která se používá na opravu vzduchových hadic. Někteří tvrdí, že pokud se celý nášlap zalije do plastu a mezi tělo kuše a nášlap se dá nějaká guma, tak to prý sníží hluk po výstřelu. Prý ten nášlap bez pásky funguje jako triangl. Něco na tom může být...
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2015 10:09 am    Předmět: Citovat

Laughing jj tykadlá hneď ma to napadlo, ale zasa vyzerá to celkom dobre Very Happy ,inak strmeň máš tuším omotaný izolačkou či čo to je, má to okrem toho, že sa ti neoderie aj nejaký iný účel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so duben 11, 2015 12:29 am    Předmět: Citovat

tie tlmice pri pohlade zvrchu na mna esteticky pôsobia ako tykadla vcielky maje,ale to mozno preto ze som zvyknuty na rovne..estetika nehraje samozrejme ziadnu rolu,hlavne nech je to funkcne.. Wink
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2015 8:54 pm    Předmět: Citovat

Tady pár obrázků:
(tětivu nekritizujte, je tam jen dočasně, než si opravím omotávku na druhé Very Happy )


Návod:

_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2015 7:48 pm    Předmět: Citovat

Fajn, vďaka za poznatky thumbleft
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2015 1:24 pm    Předmět: Citovat

Dnes jsem namontoval Air Brakes. V balení je "vše", co je potřeba k ideální montáži. Slovo "vše" je schválně v uvozovkách - o tom v dalších odstavcích.
Obsah balení:
1) konstrukce AirBrakes
2) 2 gumové tlumiče se 4 šroubky pro přišroubování ke konstrukci AB
3) 4 delší šrouby pro ty dva příčné přidržovače ramen. (originální jsou krátké)
4) 3 imbusy (3/16'', 9/64'' a 1/8'') - za to chválím
5) Podrobný návod (samozřejmě v EN) s obrázkama - taky pochvala

Celé AB se čtyřmi delšími šrouby váží 214g. Pokud odečtu to, co při montáži odeberu (4x kratší šroub a 2x podložka pod dvěmi hlavními šrouby) dostanu se na 180g. Trošku to cítit jde, no není to nic hroznýho - za zlepšení komfortu střelby to je supr váha.

Prvně tedy shrnu pocity ze střelby - je to tišší, o tom žádná, ale nějaký extra výrazný pokles hlasitosti jsem nezaznamenal. Šlo mi spíš o tu druhou funkci - zklidnění kuše po výstřelu. Zde je teda obrovský nárust komfortu po výstřelu. Téměř žádné doznívající vibrace (vlastně ani zvuk) - čistý rychlý pokles vibrací po výstřelu - paráda. Takhle to už ale mělo být při uvedení na trh! Evil or Very Mad

Teď k té horší stránce věci - montáž, respektive demontáž. (Po sundání tětivy doporučuju sundat i nášlap). Jeden ze dvou hlavních šroubů šel povolit celkem normálně - bylo zapotřebí dostatek síly, ale šlo to. No druhý šroub nešel ani za boha povolit. Musel jsem na dodaný imbus nasadit trubku a opatrně povolovat, abych šroub neukroutil. Povolil se v pořádku. Bylo na něm hodně lepidla, proto šel hůř odšroubovat. Co byl ale největší porod, bylo odšroubování těch 4 šroubů přidržující ramena. Dva na jednom rameni šli dobře. Na tom druhém rameni šel ten jeden opravdu s těží - ještě teď mám rozedranou ruku od inbusu. No čtvrtý šroub jsem neměl šanci povolit imbusem. (ty hlavičky mají strašně mělký zářez pro klíč) Po dvou minutách zápasení mi imbus sjel, vyžvýkl se jak klíč, tak i zářez v hlavě šroubu. Vytáhl jsem protější šroub, vytáhl rameno a BLICKAMA! chytl hlavu šroubu a povolil. Bylo mi jasné, proč to nejde povolit. Lepidlo. Závit byl kompletně od něho zasviněný. (ještě že se musely namontovat ty delší šrouby)...

Doporučuju tedy při demontáži nikam nespěchat a dát si obzvlášť pozor na dobře zasunutý inbus u těch 4 šroubů.

Jo a jinak, vůbec se mi ta kuše teď zepředu nelíbí Laughing
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá duben 10, 2015 9:10 am    Předmět: Citovat

to jo Very Happy no na silvestra bys musel být hodně daleko od civilizace abys to slyšel, potažmo viděl Very Happy zas tak hlučné to není Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2015 11:28 pm    Předmět: Citovat

Very Happy ..nooo...skombinovat ho este s lumenokom a nova generacia zabavnej pyrotechniky je na svete..potom uz len otestovat na silvestra niekde v...no to uz necham na vasej predstavivosti.. Laughing
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt duben 09, 2015 10:37 pm    Předmět: Citovat

no nevím kam to dát, tak to hodím sem.

Zkusil jsem objednat ty pískací hroty od Číňana a je to drsný Very Happy Nečekal jsem, že to bude tak moc pískat. Škoda že to letí takovou krátkou dobu. Na srazu můžeme vyzkoušet nějaký ten výstřel pod větším úhlem.

Průměr mosazné části hrotů je větší, něž průměr šípů - cca 10,5 mm. Přesnost na 40-50 metrů kupodivu téměř stejná jak s terčákem. Na větší vzdálenost už přesnost rapidně klesá.

Díky většímu průměru hrotu se šíp vytahuje z terčovnice jak po másle. Není potřeba skoro žádná síla. Pravda - pro trubku šípu to musí být pořádný záhul, jelikož na hrotu není téměř žádná špička. No ale žádnou deformaci jsem nezpozoroval.


_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 4:18 pm    Předmět: Citovat

barys napsal:
Jo,jo přesně to jsem myslel. Černý líný prasata Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy
Akorát s tim odlovem je to nějak problematický.


To ano... Laughing Laughing Laughing ...az nas prevysia poctom,budu lovit oni nas.. Very Happy Wink
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
barys
Nováček
Nováček


Registrace: 22.10. 2013
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 4:08 pm    Předmět: Citovat

bowhunter123 napsal:
https://vimeo.com/120944567

nie je to nič o kušiach, ale súvisí to s prírodou a lovom.

Krátky klip z minuloročnej ruje z mojej produkcie.. Snád sa bude páčiť..

Kamera, střih, náboj, nálada, atmosféra. Klobouk dolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
barys
Nováček
Nováček


Registrace: 22.10. 2013
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt duben 02, 2015 4:04 pm    Předmět: Citovat

Jo,jo přesně to jsem myslel. Černý líný prasata Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy
Akorát s tim odlovem je to nějak problematický.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 1 z 10

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.