Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Lovenie a ochrana zvery 2
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2012 8:48 am    Předmět: Citovat

bowhunter to ber je to perfektní materiál, děda z toho měl mačetu a ted ji mám já a je bezvadná
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2012 8:38 am    Předmět: Citovat

vyhazuji prasklé pásové pili, nechceš poslat nějaké? odkaz máš v SZ
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: st listopad 14, 2012 7:00 am    Předmět: Citovat

hroty z kostí? to by mě zajímalo, prej se to vyrábí z lopatky a ta kost se má vařit aby ztvrdla, nevím to ale jistě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 10:46 pm    Předmět: Citovat

spitamen:

nie ten otvor tam bol vyrobený preto aby bol hrot odlahčený.. Very Happy..

inak pozeral som si ho.. ono ani krivý nie je ale dojem krivosti skôr robí ten otvor.. trochu nám pri vrtani ušiel.. ale rozšírime ho do druhej strany a tým sa to vyrovná .. potom ešte zrežem spodné hrany tak aby sa lepšie vyťahoval a hotovo.. popozeral som si nejaké knihy čo mám doma o výrobe lukov a iných vecí.. tak už sa chystám aj na hroty z kostí.. aj na iný typ hrotov.. uvidíme..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Hannes
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 10:27 pm    Předmět: Citovat

Tak internet máte milý pane než se Vaše americký firmy co ho šířej apod. dohodnou jako v číně s momentálně vládnoucí partou a za cinkavej peníz zbyde z něj jen co budou chtít.Zbraně diktátorů taky mívaj občas nápis made in USA.

Vynechané řádky to byl asi opřený prst o mezerník Smile.

Brokovnici jsme měli, protože komouš (aspoň tady, ale co vím i jinde v ČSSR) dal papíry na kulovnici jen vlastníkovi rudý knížky.

O tom co kuše umí asi nebudou moc pochyby.Spíš na druhou stranu-po shlídnutí pár akčních filmů má každej pocit že to střílí na stovky metrů a má razanci jak protitanková flinta.

Rozdíl mezi tím, co čtu a tím dojmem kterej na mne dělá ten zbytek co jsem si na internetu přečetl je v tom, že nebudíte dojem že střílení zvěře-nebo spíš střílení do zvěře- je prima zábava se spoustou krve pro volný odpoledne.

Záležet bude v blízký době opravdu nejvíc na majiteli honitby.Když to tam budou chtít pustit, oni si to už protlačí.Protože v myslivosti jako i jinde, kdo platí, řiká jakou písničku budou hrát.Problém bude, že první na řadě budou naši zahraniční přátelé(sasíci a spol.),pak přijdou prvotřídní tuzemci a pak....takže s nějakými trofejními kusy bych nepočítal.A ceny budou asi řádný.Jako konečně za všechno.Dnes jsem táhl batoh s nákupem z němec a skoro jsem se strhnul.
Podstatné bude, aby se to prostě vyplatilo.Jako s rybníky.Dnes to mají sokromí majitelé.Nasypou tam ryby.Pak pověsej inzeráty.Řádně zaplatíte.A mužete si tahat po libosti(Máme to tu.Na nějaké papíry se nehledí,prasárny se přehlíží, hlavně že se platí).Teď jde o to jestli je to ten zážitek co člověk chce.

Pak si taky musíte být vědomí, že nejsme rozlohou amerika.Máme jinou mentalitu(ono když se jde do hloubky není to až tak pravda) než třeba francouzi.Zákony u nás platí divně.A zhoršuje se to.Vzpomínám jak president Busch udělal nějakej lapsus při lovu a dostal pokutu.Tak to by se u nás nestalo.Co jsem si přečetl, i s lovem tam mají rovná,jasná, jednoduchá pravidla oproti našemu galimatyáši.Taky maj ale problémy s "lovci", tak se snaží je umravnit http://www.americanhunter.org/articles/ways-to-ruin-hunting/
Natažení kuše jako pojistka, pokud u toho nenecháte napínací naviják(už mám nastudováno) nebo to děti nenatáhnou nějak jinak(děda vždycky zamykal flobertku ale odšroubovali jsme lučík) protože jsou vynalézavé tak ano.

Lov na velkou vzdálenost muže být pěkný.Pro mně teda ne, připadal bych si jako odstřelovač Zajcev.U nás se z toho stalo, že čekám na kraji lesa a ten hlad* vystřelí přeze mne a ani o mě neví, protože je 400metrů za mnou(Vy s kuší by jste byli 150 přede mnou v maskáčích:-)).Ono ne všechno lze aplikovat všude.

*Hlad je člověk, který když vidí trofej nebo maso, zrudnou mu oči, neslyší nevidí a prásk podle hamty-hamty, at mám víc než tamti.

Videa od američanů jsou divná, to řepčení a výkřiky.Vždycky se mi zdá, nemaj oni hlad, nejedí chrousty a šišky a teď konečně kus flákoty? Tomu by napovídalo, že střílí laň od koloucha a podobně(a pak nám radí, na to jsou mistři).Ovšem, pozor, je to jako u nás, videa točí a jako hladi loví specifiská skupina lidí a nemusí to být representativní.

Ano, při tom vybuchování zbraní jsem narážel na Strasser, prásklo to do obličeje nejakému pánu jménem Johannes Schwarzenberg při honu na černou, 40 stehů, teď bude mít hlavu na stranu jako taťka.Dost dlouho to tutlali, ale vyneslo se to.Nechtěl bych být tím sluhou od zbraní, aby ho nešoupli do hladomorny.....
_________________
Jak vy na mne, tak já na Vás Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 9:56 pm    Předmět: Citovat

vyzera dobre,to bude pocas letu pohvizdavat,ci sycat..? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 9:52 pm    Předmět: Citovat

alwarez: máš svojrázny pohľad na vec, ale zatiaľ tu nemáme vojnový stav, ani rozpad spoločnosti /zatiaľ/ a zákony sa dodržujú,aspoň teda my obyčajní ľudia, a naši zákonodarci sa sakramentsky snažia o to, aby nás mali úplne pod kontrolou. Zákony nás čím ďalej viac obmedzujú, výkonnú moc chránia a vznikajú také neprávosti , ako teraz nedávno poukázali média , že 11 rokov basy dostal mladík, ktorý na diskotéke, opitý, kopol policajtku do nohy, a naopak darebák ktorý na smrť dobodal ženu dostane 6 rokov.A podobných prípadov je veľa. Ale nechcem sa tu rozohňovať, nepatrí to sem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alwarez
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.7. 2009
Příspěvky: 2333
Bydliště: Severni Karolina USA

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 9:15 pm    Předmět: Citovat

Erkos je treba zakazat myslivce ci alespon je vystrasit a to znamena ze kazdy si dovede udelat improvizovanou brokovnici a strilet nad hlavy myslivcu jo tady take mame game warden co jejich asi 100 v NC a ti se neodvazi do lesa pouze maji ty sve pakarny na dobre osvicenych benzinovych pumpach kdyz korist vezes domu .....u vas ma tahle orgazinace SS 120 000 lidi ,......nezapomen vetsi totalita nepomuze ,zadne Gestapo nebylo uspesne .......ani komunisti nebudou uspesni, mame internet co je mocnejsi ,nez vsechny zbrane diktatoru ....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 9:10 pm    Předmět: Citovat

Pre Boha , leen nie testy na mrtvom prasiatku!!!!!!! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 9:02 pm    Předmět: Citovat

oooooooooo pardon ne rumunsko ale rakousko Very Happy
bowhunter, vypadá zajímavě, udělejte nějaký testy a hod to sem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 8:33 pm    Předmět: Citovat

ale tak na prvý pokus sme ho dobre urobili nie????

beda ak poviete nie.. :DDD
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 8:31 pm    Předmět: Citovat

jj je trochu krivý.. no idem si vyrobiť šablonu podla ktorej budem robiť dalšie.. toto je prototyp.. takže dalšie už budú snád lepšie.. Very Happy

tak váži 200 grainov ..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 8:02 pm    Předmět: Citovat

bowhunter123 napsal:
do čerta chlapi a čo hovoríte na ten hrot??????? sakra.. ja tu čakám na vaše reakcie


Noooo, vyzerá autenticky, koľko váži, nie je ťažký? Skúšal si s ním vystreliť šíp?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 8:01 pm    Předmět: Citovat

máš ho trochu křivej
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 7:56 pm    Předmět: Citovat

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 7:55 pm    Předmět: Citovat

do čerta chlapi a čo hovoríte na ten hrot??????? sakra.. ja tu čakám na vaše reakcie
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 7:51 pm    Předmět: Citovat

miki83 napsal:
erkos zajímavý postřeh s tím rumunskem, to jsem ani nevěděl a je to zajímavý


Rumunskom??? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 7:38 pm    Předmět: Citovat

mimochodem mám doma lovecký šípy, hroty kuš atd, ale nezabil bych zvíře pokud by to nebylo z důvodu jídla. Nechápu takový ...... který si dělaj radost střelbou na zvěř, vyfotěj se s trofejí a pak machrujou to je ubohý, ale zastřelit zvěř z důvodu hladu tak to bych nikomu nevyčítal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 7:34 pm    Předmět: Citovat

erkos zajímavý postřeh s tím rumunskem, to jsem ani nevěděl a je to zajímavý
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 7:27 pm    Předmět: Citovat

bowhunter123 , pekná reč, ja by som ešte za seba dodal, že nie každý luko-kušo strelec chce loviť, ja osobne si neviem predstaviť ako by som zastrelil srnku, alebo laň, alebo hoci aj zajaca! Určite nie len tak pre zábavu, alebo "trofej". A práve preto ma hnevá, keď poľovníci na nás poukazujú ako na pytliakov a darebákov, ktorým treba zakázať ich hračky. A podobnými vyhláseniami dávajú podnet populistickým politikom, ako si naháňať voličov, lebo to dobre znie - "sprísniť zákon o strelných zbraniach" a " znížiť zločinnosť". Pritom úplný opak dosiahli v Anglicku, čím viac sprísňovali podmienky pre držanie zbrani, tým viac im stúpala zločinnosť.Však donedávna v Rakúsku sa dala guľovnica voľne kúpiť na občianku a nie je mi známe, že by tam bola vyššia zločinnosť, alebo pytliactvo, až po tlaku EU museli aj oni sprísňovať.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 7:20 pm    Předmět: Citovat

bowhunter s tímhle s tebou naprosto sohlasím, oživil si to co jsem tady psal asi před půl rokem. Kdyby byla snaha z jistých míst a úřadů, bylo by to úplně jednoduché. Ale je to i o té mentalitě a co si budem povídat, v těchto končinách jsou lidi kteří by toho velice rádi zneužívali.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 6:47 pm    Předmět: Citovat

jaj a zabudol som ti odpovedať na tvoju otázku kam by sme sa zaradili my:

no v podstate je každému jasné, že lukom ani kušou proste nejde vykonať selektívny odlov zveri.. na toto tie zbrane proste nie sú konštruované..

ja by som bol napr. za keby sa aj na SR ako v HU uzákonil že ten kto chce loviť kušou či lukom nato potrebuje papier o vykonaní špeciálnej skúšky.. musíš nastrielať určitý počet bodov a podobné veci.. niečo ako klasické strelby.. na základe toho ako si nastrielal dostaneš papier že môžeš alebo nemôžeš loviť lukom..

robia sa aj iné kurzy a inštruktáže ktoré má na storosti EBF European bowhunting federation.. absolvovaním niekolkodnového kurzu dostaneš certifikát a môžeš loviť vo všetkých krajínách EU v ktorej je lov lukom povolený..

je to semínár kde preberáš anatomiu zveri a podobné veci.. správne posadenie zásahu atd..

ono stále kolujú reči či dať luk a kušu na papiere tak ako gulovnicu či brokovnicu a teda na zbroják..

no v podstate úúúplne zjednodušene povedané.. luk ani kuša nie je tak lahko zneužiteľná ako gulovnica.. to ako sa ukladá náboj do schránky a ako sa striela odkuká každé dieťa.. ale luk ani kušu dieťa a ani niektorá žena nedokáže naťiahnúť.. tým pádom proste nedokáže vystreliť..

u tradičných lukov je tá sila ešte znásobená.. vlastne ju ťaháš po celej dlžke náťahu.. ak niekto striela 60 lbs lukom tak to ti poviem že to nenatiahne ani každý chlap.. nie to ešte dieťa alebo žena..

ja som mal 70 lbs luk a natiahlo ho iba pár chlapov.. Very Happy..

to k otázke zneužitia takejto zbrane..

teraz k evidencii.. ono dalo by sa to ale skôr nie ako hej.. luk je predsa len iná zbran ako gula.. ono je to skôr na čestnosti každého "lovca".. ten čo chce pytliačiť bude pytliačiť radšej palnou zbranou než mechanickou..

vo francúzku majú takú úzus že každý strelec má svoje šípy poznačené.. menom.. drevené šípy si často krát ludia malujú tak sa dajú tiež rozoznať.. ale tak vo francúzku je iná mentalita..

Vo francúzku žijú polovníci s lukmi a inými zbranami dá sa povedať v istej symbioze nik sa tam neháda ani nič podobné..

ono v podstate naskytá sa otázka.. ak dostanem povolenku na jedničku srnca.. prečo ho nesmiem odloviť spôsobom ktorý je mi bližší???

úspešnosť pri luku je ovela menšia.. hovoríš o strelcoch na velké vzdialenosti.. tak tu ide o pravý opak.. tento spôsob má svoje čaro.. ale netreba pri nom zabúdať na tradície vzdať poctu padnutemu kusu zveri.. aby sa z toho nestal len rozmar pracháčov.. V dobe aká je by sme mali trvať dôraznejšie na dodržaní polovníckych tradícií..

ja osobne neznášam videá o bowhuntingu z USA.. jasne pozriem si to ale ked vidím debilka poskakovať pri padnutej zveri.. vykrikovať.. alebo ked sa za ním rozbehne hned po zásahu.. tak si len tak plesnem dlanou po čele čo to je za idiota..

Ale viešo čo je zlé? že lukostrelbu posudzuješ na základe týchto videí.. ja mám kamarátov tu na SR vieš iste že tu je lov lukom povolený ale len vo zverniciach.. ked idú týto moji známi loviť vždy si ucitia zver.. zálomok za klobúk a posledný hryz zveri.. všetko tak ako sa patrí..

podla mna by malo platiť nesúd to čo nepoznáš..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 6:28 pm    Předmět: Citovat

kamoš má pekne zrepasovanú ZH-čku a je spokojný.. dáva tam dobré strelivo a nič nerieši.. ja sám som z nej strielal a bolo to OK..

o výbuchu ZH-čky som nepočul ale o výbuchu blasera a remingtona ano..

o čo ide nám?? ono ste si to tam zle vysvetlili.. V podstate vačšina z nás tu sú laici.. niektorý strielali zo zbraní aj súťažne, niektorý strielajú lukmi súťažne.. ale vačšina z nás sú hobby strelci.. polovanie lukom a kušou sme videli len v telke..

test bol urobený preto aby sme počuli názor odborníkov resp. skúsenejších (čo sa týka lovu zveri) čo si myslia o účinku kuše.. ale poniektorý na onom fore rozoberali len samotný pokus a vôbec sa nezamerali nato o čo nám vlastne šlo.. čiže zámer bolo počuť výrok skúsenejšieho.. ale nie o čine ako takom teda o pokuse že sa strielalo do mrtvej svini.. ale o kuši ako smrtelnej zbrani..

neviem:

prekvapilo? neprekvapilo? očakávali ste niečo také? je to schopná zbran? atd atd atd atd..

už chápeš????

prečo mala vačšina brok a nie gulu? gula sa vraj ťažko zhánala.. ale neviem čo je na tom pravdy..

K psom: preto som nechcel ani duriča, ani sliediča.. ani brlohára.. mám farbiara.. ten nastupuje na scénu po celom tom bláznovstve.. ked sa chlapci ukludnia a dajú si po poháriku.. vtedy dôjde bavorák a dohľadá čo má.. je menšia pravdepodobnosť že niekto ešte s polovníckou triaškou neschopný rozoznať psa od diviaka ho v zmetku odpráskne..

farbiarska práca sa mi moc zapáčila preto padlo rozhodnutie, že si zoženiem bavoráka..

velmi sa mi páčia NKS a MKS.. ale v mojom okolí (málo malej a pernatej zveri) najde vačšie uplatnenie kopov alebo farbiar..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 6:21 pm    Předmět: Citovat

Hannes co tu blbneš? Víc řádků už ti to nedovolilo vynechat?????!!!!!!!!
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Hannes
Nováček
Nováček


Registrace: 12.11. 2012
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 6:12 pm    Předmět: Citovat

Nejdříve.Kamerou nebo záběry na internetu s místem pořízení v první řadě přitáhneš toho, kdo spatří nějakou pěknou trofej do kanceláře nebo budoáru(první byl letos z černé střelen trofejní kanec v době hájení-střelci se zdál být churavým kulhavým lončákem, ale nebojte, nic se nestalo, byl to syn hospodáře).

Přišel jsem na pozvání.
Otevřeně se bavím.Teď je to na Vás, jak otevřeně si přiznáte o co vlastně jde Vám.Kdybych něměl zájem, tak sem nechodím.

Hádat se nemá smysl.Už proto že Vy nejste Ti, kdo mužou povídat do změn v zákoně, já zase nejsem ten kdo by Vám oponoval.Stejně s tím co nevidět praštím.nebudu se rozčilovat.Učetřím za felčary.A budu se bavit.

Na to máme orgány.Někdy se na ty pány koukněte.Uvidíte odborníky.Určitě detailně znají i kuše Smile.Na lačno doporučuji.

Jsem myslivcem ze vztahu k přírodě, papíry a paragrafy mne nebaví.

S myslivostí jsme na tom asi stejně my v česku a Vy.Časem to, co zbylo, pomine.Budou jen vlastníci revírů.Starat se-budou-li chtít a bude to lukrativní víc než třebas motokrosová dráha-budou ukrajinci(nebo si nechaj v sdružení něco jako manual boys) a pojede se zaplatíš-zalovíš si.
Kdo to připustil? Víš, všichni jsme to chtěli.Já co jsem viděl v zahraničí, lidová myslivost nikde na západ zrovna nekvetla.Jenže koukali jsme do pestrobarevnejch katalogů, poslouchali sladký řeči,volili si lidi kteří si vyrobili stát k obrazu a zisku svému.Můžeme za to tedy podle mne rukou nerozdílnou.Protože postavit se by byla vlastně "zrada pokroku".
Kam jsme dokráčeli z toho nejsem na tanec.Nejen v myslivosti.

Představu o myslivci sice mámy všichni, ale když se začalo s ústupky od tradic tak se to zdůvodňovalo že jsou to přežitky.Tedy máme maskáčníky,střelce na dálku,flinty jako z akčního filmu.Dost to k nám zatahli němci.Doma by je hnali.Ale v česku? Vždyť platí...

Zlí kušostřelci? Ne, nemyslím že by se nějaká komunita nějak lišila od zbytku.Když jsem vychladl, vlastně to, co chcete, v kontextu řečeného, je docela jedno.Když se vezme, co se tady děje už teď(těch hnusných videí koluje spousta a ještě co se doslechnu), to už nejspíše nezhorší.
Prodlouží se řetězec hierarchie.Začíná to šupákem se ZHáčkem.Pokračuje lepším člověkem s novou flintou z Brna.Končí u panstva s Blaserem,Strasserem případně flintou Purdey.Akorát nevím kam se nacpete Vy.Odbočka: Slyšeli jste o někom komu vybuchlo ZH?

Že jsi myslivec a nemáš pušku, jsem nevěděl, takže to co jsem dříve napsal na sebe nevztahuj.Nebylo to tak myšleno.
Pes byl dobrý, tedy u mne, dokud se dal brát na hony.Když mi nový, moderní lovci střelili třetího(ne tedy Zh ale remingtonem), už ho neberu a mám ho doma místo papouška.Jedině mu dát vestu.

Víte, proč měli za komunistů myslivci(i já) ve většině brokovnice(někde jsem se dočetl, jak jsme uzurpovali moc brokovnicemi)a jen málo kulovnic? Víte?

Aby se to se ZH blbě nechápalo, mám merklovku a merklovku Smile,jednu německou, druhou arabskou Sad






























































































som veľmi zvedavý.. bol to systém?? boli to úplatný polovníci myslivci?? alebo snád oboje??

otázka prečo??? prečo sa to dovolilo??

Moja predstava o správnom myslivci je taká akú ju opisuješ.. pekná uniforma alebo pekné zelené oblečenie, na hlave klobúk, upravená brada, cez plece prehodený flinta, taška v ktorej je flaša s vodou a chlieb a popri nohe verný spoločník pes..

no ale koľký taký sú v súčasnoti?? teraz si natrafil na skupinu luko kušostrelcov tak ti príde zrejme vhod na niekoho ukázať prstom že aha tu tu sú tí zlý..

nuž.. prišiel si na zle forum.. pokiaľ viem zo stálych prispevateľov tochto vlákna som tu polovníkom jedine ja..

ano.. flintu ešte nemám.. ale dôvod nie je žeby mi nedali papiere.. ale zatiaľ na nu nemám peniaze.. zelené oblečenie aj klobúk mám.. aj bradu.. a verného spoločníka bavoráka, ktorý ma všade doprevádza.. preto mi nejak stále uniká podstata tvojho príspevku...

si na ťahu Hannes.. čakám na tvoj další príspevok..

túto debatu samozrejme môžeme rozviesť dalej.. ale len v kľudnom tempe bez invktívov..

lovu lesu a farbiarom zdar!
_________________
Jak vy na mne, tak já na Vás Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út listopad 13, 2012 6:12 pm    Předmět: Citovat

https://picasaweb.google.com/113108621789030142654/Hrot

toto sme vyrábali v sobotu s Mirom.. čo na to hovoríte??
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2012 6:33 pm    Předmět: Citovat

no jedno viem isto.. ked krmelec postavím webku tam nedám.. ale určite tam vyvesím tabulu, že je to monitorované nejakým to si ešte premyslím Very Happy počtom fotopascí s odosielaním fotiek prostredníctvom mms.. aby to tam niekoho moc nerajcovalo a neobšmietal sa mi tam..

:DDD
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miki83
Grafoman
Grafoman


Registrace: 1.12. 2011
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2012 4:25 pm    Předmět: Citovat

no nějaký žrádlo pro ně přichystaný mám ale nejsou toho tuny, možnosti sou omezený. S tou webkou to moc reálně nevidím, jak sem říkal sem takovej antihacker takže tohle je na mě složitý Very Happy a za druhý nechci aby někdo vyčumoval kde co je a pak toho třeba nějak využil, tím nemám na mysli vás ale např. pytláky, výrostky atd.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2012 10:05 am    Předmět: Citovat

dej tam webku a dej to na net Very Happy bude sranda.. krmelec-online.cz Very Happy
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: pá listopad 09, 2012 9:46 am    Předmět: Citovat

no predpokladam že maš nachystané jablka seno a podobne tak im ponukneš a zároveň preberiete stavbu krmelca a budeš to mať i s požehnaním hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 12, 13, 14  Další
Strana 13 z 14

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.