Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

200lb ramena, dotaz na pevnost

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt duben 04, 2013 12:31 pm    Předmět: Citovat

skutre,martine..skontrolujte si este usadenie ok na koncovkach..to vecko ktore tvori oko pri prechode do tetivy musi byt v strede koncovky,resp.os prechadzajuca stredom koncovky,musi prechadzat tym veckom..dalsi problem môze byt v zlom navinuti samotnych vlaken tetivy..teda jedne su prikratke,druhe pridlhe..tie kratke potom pri nakruteni tak stiahnu tie dlhe,ze doslova vytvoria nie priamku tetivy,ale vlnovku..zoberte kusu do ruky,kusu ako celok,teda zlozenu,natiahnite ruky s kusou a pozrite zboku na tetivu..ci neuvidite nejake zvlnenie..strielam len tak odboku,to ma v tuto chvilu momentalne napada..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt duben 04, 2013 12:16 pm    Předmět: Citovat

jedu na teťivě kevlar od víte koho...mám na klikeru 98 výstřelů tak uvidíme co vydrží... nevím jestli je šoupnutá či špatně udělaná nebo můj suběktivní pocit...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt duben 04, 2013 11:05 am    Předmět: Citovat

já postupuji tak že mám zlatý fix kterým mám rysky a vidím zda teťiva doopravdy jde tak jak má... prostě kontrola... ale jsem na tom, že to dělá snad teťiva, kde je chybně udělaná omotávka.. nerovnoměrně......
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MartinT
Nováček
Nováček


Registrace: 20.11. 2012
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: čt duben 04, 2013 10:55 am    Předmět: Citovat

To Scootr: hele, tenhle pocit znam, bylo období, kdy jsem to řešil taky.
Nejdřív jsem hledal na ramenou, pak mi poradili, že si mám dávat bach na kolmost lučiště přo smontovávání = vozím kuši na kopec sockou v báglo, takže tělo a lučiště zvlášť. Ale to ovlivňuje jen málo (ale přeci). No a na konec, jsem objevil, že je to V MÉM PŘÍPADĚ, nerovnoměrným natočením tětivy. Na půl pomůže voskování omotávky, tětiva se pak nekroutí tolik. Ještě laboruju, jestli to není tím, že ji mám nasazenou "obráceně" = aby šli závity na druhou stranu. Ale tam ještě žádné soudy neříkám. Dělají mi to jen některé tětivy (viditelně) a hledmám +10 rozdílů

Ber to jako hint, ne řešení
_________________
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 5:56 pm    Předmět: Citovat

Když počkáš do večera tak tady budu jedna nabízet, budou to origoše za 3000 s poštou. Shocked a možná pudu ukecat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 5:45 pm    Předmět: Citovat

scootre pomohli by nejake fotky..ako sa ti to posuva?ked si napr.fixou poznacis stred tej stredovej omotavky,napr.ciarkou,tak bude to oznacenie pri kazdom natahu inde?teda napr.raz viacej dolava,inokedy zase viacej doprava?skus vziat fixu a urobit znacku na stredovke.znacku urob tak,aby bola v strede tej drazky v tele do ktorej zakladas sip..tak budes vidiet kde sa ti to posuva..skus troska blizzsie rozpisat to posuvanie stredovky,nech sa mame coho chytit..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 4:54 pm    Předmět: Citovat

Scootr napsal:
Mám takovej čpekulerní dotaz : Pozorujete někdo únavu ramen? Napnutí jedno více než druhého? Stává se mi že omotávka teťivy není v té pozici o má... tak nevím kde je chyba...

Neviem presne ako to teda myslis,ze omotavka nieje vzdy tam kde ma,prejavuje sa to ako?vzdy mas na inom mieste stredovej omotavky otlacene zuby?mozno ze nenatahujes tetivu rovnomerne..ak by sa ramena nerovnomerne vracali pri vystrele,mozno by sa to ukazalo na trajektorii sipu..pri lukoch to je tak..ak je zly tiler..pri kusi hm..este som take cosi neriesil..aj ked mam teoriu ze prave rameno sa mi vidi viacej namahane,aspon na mojej to tak vyzera..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 4:42 pm    Předmět: Citovat

když je rameno namožené, tak přepínáš jedno a druhé právě nedotahuje... v tom je ten problém.. .ale u excalibru jsem to ještě neviděl...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 4:19 pm    Předmět: Citovat

Scootr napsal:
Mám takovej čpekulerní dotaz : Pozorujete někdo únavu ramen? Napnutí jedno více než druhého? Stává se mi že omotávka teťivy není v té pozici o má... tak nevím kde je chyba...


Uchytenie ramien mas v poriadku? nieje tam vola - vydrate nieco? (jedno rameno by potom trcalo napr. milimeter viac do strany )
Treba to odsrobovat a pozret.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út březen 26, 2013 3:13 pm    Předmět: Citovat

Mám takovej čpekulerní dotaz : Pozorujete někdo únavu ramen? Napnutí jedno více než druhého? Stává se mi že omotávka teťivy není v té pozici o má... tak nevím kde je chyba...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2013 4:57 pm    Předmět: Citovat

Jo, vixen 150lbs má ramena jiná, následně celá stará řada totožná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2013 4:55 pm    Předmět: Citovat

GeorgeLD napsal:
Nemá prosím někdo zkušenosti s kušemi Excalibur, ptal jsem se teď v prodejně kde je mají a bylo mi řečeno, že od 150liber jsou všechny ramena na Excalibur stejná. Stojí 4500,- ale dostal jsem nabídku za 3200,- na ramena bez koncovek. Kdyby to byly kvalitní ramena co nepraskají, tak by to mohla být výhodná koupě oproti Číně.
Když si vemu, že Excalibury používají ty samé ramena pro 150lbs kuše a ty samé pro 225lbs kuše (tzn. jen se více natahnou asi), tak to musí být fakt kvalita.


Ramena tie to vydrzia,to bude ten najmänsi problem,pesimistickejsie by som videl ten ich uchyt k soche ako sme ti uz pisali..lebo je rozdiel ak su na kusi 200lib,drevene ramena a 200lib laminaty od exc..exc.ramena maju znacny svih,teda rychlo sa stahuju do vychodzej polohy,ten spoj tam bude vystavovany velkym stresom..v mechanizme by som az taky problem nevidel,musis ho urobit v style stred.kusi,mocny orech,usadenie,vsetko,urobit ho tak ako to vymysleli volakedy,ked ten orech udrzal 200 kilovu zataz,udrzi aj tvoju 100-vku..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2013 3:53 pm    Předmět: Citovat

tu skoro všetci máme skusenosti s excaliburom a to o tých ramenach čo sa týka kvality a bezpečnosti je pravda hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2013 3:15 pm    Předmět: Citovat

proč chceš stavět kuši? ono laborovat s takhle silným nátahem a dělat si vlastní spoušť není zrovna 2x bezpečné
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: pá leden 25, 2013 2:50 pm    Předmět: Citovat

Nemá prosím někdo zkušenosti s kušemi Excalibur, ptal jsem se teď v prodejně kde je mají a bylo mi řečeno, že od 150liber jsou všechny ramena na Excalibur stejná. Stojí 4500,- ale dostal jsem nabídku za 3200,- na ramena bez koncovek. Kdyby to byly kvalitní ramena co nepraskají, tak by to mohla být výhodná koupě oproti Číně.
Když si vemu, že Excalibury používají ty samé ramena pro 150lbs kuše a ty samé pro 225lbs kuše (tzn. jen se více natahnou asi), tak to musí být fakt kvalita.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 10:25 pm    Předmět: Citovat

Hele, já bych pokud to chceč dělat dřevěný, tak zkus kouknout na brodec.cz a jiný místa kam chodí lidi co dělaj do historickejch kuší, Ti budou mít něco zkušeností s dřevem.
Ono ve středověku to snášelo tlaky jako prase, ale nevim..statistiky o úrazech a prdlejch kuších asi nevedli, výrobci asi taky moc nebrali reklamace a nedokumentovalo se to atd....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 10:14 pm    Předmět: Citovat

Lučiště v celku by bylo ideální, bohužel u nás na trhu jsou jen ty lučiště na čínské kuše - Jaguar, XBOW a dalsi a dalsi - jsou to ty same vyrobky. Zatím obepisuju internetové obchody zda mají náhradní ramena na kuše co prodávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 10:11 pm    Předmět: Citovat

drevo je pruzne,ale po vlaknach jeho dlzky..na zaklade tohto zistenia urobil praclovek prvy luk..ibaze v tvojom pripade ide o nieco ine..vlozka,alebo co tam vlastne do toho dreva zapustis bude vystavena tlakom,vzhladom k drevu,nie rovnobezne,ale kolmo na vlakna dreva..existuje jedno video ako p.kyzl ohyba rameno luku..ohne ho tak ze pomaly vytvori pismeno O.potom ho narovna naspät do vychodzej polohy a polahky ho skruti v rukych a rameno uplne rozstiepi..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 9:59 pm    Předmět: Citovat

george..delene ramena pripevnene k soche kuse su velkym rizikom..ako ti pisal red,drevo,resp.spoj v nom bude nevyspytatelny..môzu sa tam casom v dôslednu vibracii,stresov,zosychania a naberania vlhkosti vytvorit mikroprasklinky,a das dajme tomu okolo 500 vystrelov a na 501-vy ti odleti so sipom aj luciste..ak uz chces nieco robit,tak urcite ramena v celku z jednehom kusa,prechadzajuceho sochou kuse,vid priklad stredovekych kusi..to bude urcite bezpecnejsie..tie delene by mohli teoreticky vydrzat pri sile mozno 80- tich libier,ale 200, to uz je moc..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 9:51 pm    Předmět: Re: 200lb ramena, dotaz na pevnost Citovat

GeorgeLD napsal:
Zdravim, mam v planu si poskladat kusi tak jsem se chtel trochu poradit. Budu mit par profi ramena s natahovou silou okolo 100kg. Telo kuse chci mit ze dreva, chci nejake pevne a dostupne, takze jsem se rozohodl pro buk ci dub (co me odrazuje ze nevypada moc hezky).

Ramena se sroubujou (jako ramena luku na stred). Hlavni vec co mi vrta hlavou je, aby to to drevene telo udrzelo - neprohybalo se, ci dokonce neprasklo.

Drzak ramen bude ze dvou platku 5mm pruzinove oceli (pouziva se na noze), kterou si pak jeste zakalím. Nevyhoda je, ze to nebude asi vzhledove nic moc. Puvodne jsem chtel udelat konstrukci ktera se bezne pouziva:
http://www.luky-sipy.cz/LUKY-SIPY/repository/Image/galerie/xxl/img0429-xxl.jpg
Ale bylo by to o dost narocnejsi a navic nevim, z jakeho materialu to je, kdyby to byla ocel, tak by byl predek kuse tezky jak sfina, hlinik mam pochybnost ze by to unesl, dural nebo titan je moc drahy.
No kombinacia delenych ramien pripevnenych k soche kuse je trosku desiva..ako ti pisal red..v dreve môzu stresmi lucista vzniknut praskliny a môze ti so sipom odletiet aj luciste..prinajlepsom..lepsiu variantu by som urcite videl v lucisti z jedneho kusu,prechadzajuceho sochou kuse..vid priklad stredoveke kuse..nieco na ten spôsob..tie delene ramena pripevnene k drevu,to bude ako casovana bomba..môzes dat nimi 500 vystrelov a na 501-vy sa ti to môze rozletiet..takze za mna..cele luciste prechadzajuce sochou..to bude urcite bezpecnejsie..


Tohle je moje motivace, Barnett Wildcat II, bohuzel kuse uz se (asi davno) neprodava:
http://i5.photobucket.com/albums/y181/NOT92524/Advert%20-%20Barnett%20Wildcat/BarnettWildcat3.jpg S
http://www.youtube.com/watch?v=oslab2bz-wo

Tyhle ramena zatim pripadaji v uvahu, je to cinska kopie Excalibur Exomax s natahovou silou 107kg:
http://www.outdoorhobbies.co.uk/ekmps/shops/gophergames/images/desert-hawk-225lb-package-1547-p.jpg
Shanim se ale po nejakych lepsich jak cenove, tak vykonove (tyhle jsou za 2800,- zkousnul bych i 150 librove kdyby to nebyla Čína jako tohle, ale zatim prodejci mo nahradni ramena nemaj co tak zjistuju)

Hlavne jsem se chtel poradit k tomu drevu, dival jsem se na pevnosti v ohybu pro buk a borovici. Ta borovice mela stejnou pevnost v ohybu, pouzil bych raci ji, je hezci, ale nejak se mi to nezda.


Dekuju za komentare! Smile

_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 9:04 pm    Předmět: Citovat

Pod těma ramenama to musí bejt placka bez ostrejch hran.
Podložit to něčin tvárným nebo plastem.ale tenkym(jako to dělá ex).
Jinak řekl bych dobrý.
To jako scháníš lučiště v jednom kusu?
http://www.colosus.cz/luciste-kuse-jaguar-150lbs-camo/
http://www.colosus.cz/luciste-kuse-jaguar-175lbs-camo/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 8:34 pm    Předmět: Citovat

Dobrý postřeh k těm šroubům, bude potřeba tam přidělat nějaké gumové podložky. Tady je zhruba jak to myslím:
http://3.bp.blogspot.com/-pXoCMU3XknI/UQF9eU96ccI/AAAAAAAAAI4/31x8UB38hzs/s1600/Untitled.png


4000,- je na me moc penez. Napriklad barnett Wildcat II 150lb lučiště (od kuše co jsem tu dal na obrázku) se prodává cca za 1000,- a jeste bych nemusel resit takovou ocelovou konstrukci pro páry, jenze v USA, nikde v Evrope jsem to nenasel. Bezne se prodavaji luciste na Cinske kuse, ale to se mi moc kupovat nechce ac stojí okolo 1000.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 7:55 pm    Předmět: Citovat

Ramena na excalibur stojej okolo 4000-4500.Tyhle ramena nebudou asi nic extra, co vim dost lidí je mění.
Dřevo-no nevim jak to máš vyšpekulovaný, při těch kilech..aby to drželo.
Borovice je měkká,vysokou pevnost v ohybu a tlaku, nízkou tuhost a rázovou houževnatost adub je těžkej, nemá rád železo ve vlhku a když se suší docela rád praská.Ale nevim, já dřevo užívám v malejch špalíkách na nože a to samý exoty drahý jako prase.
To manaluj a pleskni to sem, ne?
Železo bude těžký a při rázech za ty šrouby bude pěkně cukat.

Akorát že to jsou rady na prd, pokud nejsi přehnaně solventní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
George
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2008
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: čt leden 24, 2013 7:35 pm    Předmět: 200lb ramena, dotaz na pevnost Citovat

Zdravim, mam v planu si poskladat kusi tak jsem se chtel trochu poradit. Budu mit par profi ramena s natahovou silou okolo 100kg. Telo kuse chci mit ze dreva, chci nejake pevne a dostupne, takze jsem se rozohodl pro buk ci dub (co me odrazuje ze nevypada moc hezky).

Ramena se sroubujou (jako ramena luku na stred). Hlavni vec co mi vrta hlavou je, aby to to drevene telo udrzelo - neprohybalo se, ci dokonce neprasklo.

Drzak ramen bude ze dvou platku 5mm pruzinove oceli (pouziva se na noze), kterou si pak jeste zakalím. Nevyhoda je, ze to nebude asi vzhledove nic moc. Puvodne jsem chtel udelat konstrukci ktera se bezne pouziva:
http://www.luky-sipy.cz/LUKY-SIPY/repository/Image/galerie/xxl/img0429-xxl.jpg
Ale bylo by to o dost narocnejsi a navic nevim, z jakeho materialu to je, kdyby to byla ocel, tak by byl predek kuse tezky jak sfina, hlinik mam pochybnost ze by to unesl, dural nebo titan je moc drahy.


Tohle je moje motivace, Barnett Wildcat II, bohuzel kuse uz se (asi davno) neprodava:
http://i5.photobucket.com/albums/y181/NOT92524/Advert%20-%20Barnett%20Wildcat/BarnettWildcat3.jpg S
http://www.youtube.com/watch?v=oslab2bz-wo

Tyhle ramena zatim pripadaji v uvahu, je to cinska kopie Excalibur Exomax s natahovou silou 107kg:
http://www.outdoorhobbies.co.uk/ekmps/shops/gophergames/images/desert-hawk-225lb-package-1547-p.jpg
Shanim se ale po nejakych lepsich jak cenove, tak vykonove (tyhle jsou za 2800,- zkousnul bych i 150 librove kdyby to nebyla Čína jako tohle, ale zatim prodejci mo nahradni ramena nemaj co tak zjistuju)

Hlavne jsem se chtel poradit k tomu drevu, dival jsem se na pevnosti v ohybu pro buk a borovici. Ta borovice mela stejnou pevnost v ohybu, pouzil bych raci ji, je hezci, ale nejak se mi to nezda.


Dekuju za komentare! Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.