Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Je bezpečné zaviazať uzol na "Endless Loop" tetive

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dav1dMldc
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.1. 2010
Příspěvky: 580
Bydliště: ladce

PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 11:19 pm    Předmět: Citovat

Ja mám uzol na tetive s ktorou tilerujem a následne strieľam aj 150lbs luky. Je z FF a mám ju už asi 3 roky a budem mať ďalších 10... Z moderných materiálov je to v pohode, horšie je to pri tradičných ako ľan atď. Tam sa to utrhne po čase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Fifa
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 29.7. 2010
Příspěvky: 224

PříspěvekZaslal: pá červen 07, 2013 3:09 pm    Předmět: Citovat

uzel umi snizit pevnost lana az o 50% (zalezi na tom jaky to je uzel)
Dal uz je to na tobe.
_________________
Elite Archery GT 500
Bowtech Infinity Edge
Hoyt Podium
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 12:47 pm    Předmět: Citovat

Při přetržení tětivy můžeš zničit i luk, nejsem si jistý, jestli bych to chtěl zkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ggrand
Nováček
Nováček


Registrace: 8.9. 2010
Příspěvky: 15
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne červen 02, 2013 11:16 am    Předmět: Citovat

Viděl jsem uzly na kladkáči, to bylo teprve proti srsti. Takže za mě, já bych to zkusil, lepší vyhodit ji pak, když zjistíš, že to nedělá dobrotu než ji vyhodit rovnou a ani to nezkusit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
RandomPsycho
Nováček
Nováček


Registrace: 31.5. 2013
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so červen 01, 2013 12:20 am    Předmět: Citovat

Toho som sa aj obával že keď uzlami obmedzím voľnosť vlákien tak to môže poškodiť tetivu, no nebol som si istý keďže s tetivami moc skúseností nemám, doteraz mi stačilo objednávať "naslepo" a čo došlo väčšinou stačilo, ale s týmto cvičným lukom je to trošku zložitejšie ...
Ďakujem za odpovede, riešenia typu tetiva na mieru, alebo "Flemish" ma napadli, no keď už tú tetivu mám, nechcel som aby vyšla nazmar, lebo teraz je v podstate nepoužiteľná.
Taktiež ďakujem teda aj za uvítanie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: pá květen 31, 2013 11:10 pm    Předmět: Citovat

Vitaj prvý Slovák na tomto fóre.
Uzol značne oslabuje ťahovú pevnosť vlákna.
Jedna možnosť je použiť flemiš tetivu so slučkou a uzlom . Dá sa potom regulovať dížka podľa potreby.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: pá květen 31, 2013 10:59 pm    Předmět: Citovat

Menší zkrácení tětivy můžeš zvládout jejím nakroucením, ale předpokládám, že to ti při tomhle rozdílu nestačí. Osobně bych si nechal udělat tětivu na míru (respektive v mém případě bych si jí udělal sám). Uzel mi jde dost proti srsti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
RandomPsycho
Nováček
Nováček


Registrace: 31.5. 2013
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá květen 31, 2013 10:12 pm    Předmět: Je bezpečné zaviazať uzol na "Endless Loop" tetive Citovat

Okey, v prvom rade sa ospravedlňujem za Slovenčinu ak tu s ňou niekto bude mať problém, no u nás takéto fórum proste nenájdem Smile

Otázka znie, je bezpečné zaviazať uzol na "Endless loop" tetive z Dacron B-50 ? A pokiaľ to je bezpečné má to nejakýky efekt na výkon luku, presnosť atď. ? Potrebujem ju skrátiť o cca 0,5". (Jedná sa o jednoduchý uzol, i.e. urobím slučku z tetivy, pretiahnem jeden koniec cez ňu a zatiahnem ťahaním koncv tetivy od seba.)

Pokiaľ vás zaujíma prečo kladiem takúto sprostú otázku, napísal som vysvetlenie nižšie, pokiaľ nie zvyšok textu môžete ignorovať.

Pri kúpe tréningového luku Ragim Wildcat 68" sa to celé poplietlo a obdržal som ramená určené pre 68" Ragim Matrix ktoré sedia bezproblémovo, no sú určené sú k 22" rukoväti a 68" Wildcat ju má 24". (Niekoľký predajcovia nedostali tovar vôbec od výrobcu viac ako pol roka, tento jeden (Predajca z ČR) mi to zaslal s odôvodnením, že inak to bohužiaľ nešlo) Čiže čisto teoreticky by som mal mať 70" luk, no rozmer je o niečo menší, čo mne vyhovuje, keďže presne sedí k mojej výške.

Z tohto vychádza problém s dĺžkou tetivy, pričom tetiva na 68" luk je prikrátka a tetiva na 70" je síce ideálna no po používaní sa natiahne a začne ma udierať do ruky (Na palec, nie tam kde by som to čakal Very Happy )
Snažím sa zachovať výrobcom odporúčaný "Brace height" teda vzdialenosť tetivy od najnižšieho bodu rukoväte.

Informoval som sa u predajcov o rôznych značkách a reálnych dĺžkach tetív , ktoré ponúkajú, keďže aj medzi značkami sú rozdiely v dĺžke. Bohužiaľ žiadna nemala rovnakú dĺžku ako pôvodná tetiva, ktorá neniesla označenie a tak ju nemôžem nájsť.
Bral som v úvahu aj to že tetiva sa používaním natiahne, no aj tak som nenašiel tetivu rovnakej dĺžky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.