Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

kovadlinka
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 9:55 pm    Předmět: Citovat

Jo ten barák je problém. Kovu venku, výheň mám na kolečkách a kovadlinu 50kg, abych ji moh popadnout a rozumně odnést. Jinak plně souhlasím s tím, že je to spíše v rukách než v nářadí (i když i to je třeba). A já mám ruce zatím volšový Smile Snad se to časem poddá Smile Ty roksory na hroty vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 9:48 pm    Předmět: Citovat

vysavač úplně stačí,pokud má regulovatelný výkon.A kolejnice je v mnoha ohledech lepší,než mnohé nové kovadliny.Já kdybych narazil na výheň,okamžitě kupuji(pokud by to bylo v rozumné vzdálenosti),ale nikdy se mi to nepoštěstilo.Máš kliku.To bývá dost náhoda,se kterou se nedá počítat.U výhně je to dost jedno,z kolikáté je ruky,protože na ní bývá poškozený jenom rošt,nebo ventilátor,což jde řešit.Kladiva z železářství je jenom potřeba trochu dodělat a zbytek si člověk udělá.Taky na takovouhle kovárnu potřebuješ barák ,nebo vlastní pozemek.Měl jsem na mysli spíše lidi,kteří bydlí v bytě a při troše štěstí mají k dispozici kóji ve sklepě.Pidikovárničku,kterou strčíš do auta,nebo do batohu a někde v klidu u vody si uděláš 20 bodkinů.V Indii jsem viděl cigoše,který seděl na bobku v pangejtu,měl dvě cihly,igelitku a kombinačky a z hromady šrotu dělal úžasná díla.Kovadlinu měl asi po předcích a vypadalo to jako velký obrácený hřebík.Což je mimochodem typ používaný mimo Evropu nejčastěji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 9:04 pm    Předmět: Citovat

Jo já vím jaks to myslel. Chtěl jsem jen říct, že když má někdo opravdu zájem, tak to zas taková pálka do začátku není. Radši abych ani nepsal, že jsem před tím žhavil ve starých kamínkách, foukal obráceným vysavačem a mlátil na kolejnici Very Happy Ale je to nádherný řemeslo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 8:58 pm    Předmět: Citovat

ale jo.Když máš kliku a narazíš na to na šroťáku,platíš 7 kč kilo.Z druhé ruky jsou ceny často ještě nižší.Ale dávat dohromady pidikovárnu tímhle způsobem může trvat leta.Ty ceny jsem psal,když je kupuješ nové.Také mám jednu kovadlinu po mamlasovi,který do ní mydlil za studena a vrypy opravoval flexou.Teď bych jí za nic nevyměnil.Nemá jedinou hranu a snad všechny typy prohlubní Laughing .Pokud chceš dělat kovařinu,tak se bez základního vybavení neobejdeš a čas od času musíš investovat a pravidelně objíždět šroťáky,skrzevá nástrojovky,staré pilníky,poloosy,péra,starý vercajk....... Laughing Na výrobu hrotů nepotřebuješ skoro nic,jenom trochu cviku a dřevěné uhlí od pumpy.A klidně je můžeš dělat z roksorů.Jsou kalitelné a navíc víš,co je to za materiál
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
honzabe
Nováček
Nováček


Registrace: 18.1. 2007
Příspěvky: 110
Bydliště: Písek

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 8:22 pm    Předmět: Citovat

Nechci příliš oponovat mistrovi Smile Jsem kovář samouk a naprostý začátečník amatér. Kovařina mě nadchla a moje zkušenosti jsou takové: starší výheň 1500, starší kovadlina 50kg 2000, 2 kg kladivo ze železářství 200 (a zatím drží). Klešte jsem si pak už nějak udělal. Jo a kovu na louce před chatou Very Happy Ale cením si každého tvého příspěvku a rady!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne březen 11, 2007 12:00 pm    Předmět: Citovat

no to spíš pro vás.Jsou tam ty klapačky pod názvem "pérová zápustka "v odíle"pro jednoho".Já měl na mysli spíše velice primitivní kováníčko ,zajistitelné kutilem kdekoliv.Pokud si někdo chce kupovat kovářské pomůcky,tak výheň 10-20 000(se stolem),ledviny 3000 a víc,kovadlina 8-20 000,průmyslový servis chce za polotovar na kleště 600 kč.Kovářské kladivo od Habermana 2000.........To se tím chce živit,nebo být kutil s neomezenými prostředky. Pokud vám někdo ukáže jak,jste schopni si téměř všechno udělat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ex2
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: so březen 10, 2007 9:31 pm    Předmět: Citovat

jak jsem to tu prolezal tak jsem narazil na toto celkem (podle me) nesikovne zastrcene vlakno ael i tak kdo hleda najde...
jinak k veci..ke kovarine bych se taky rad neco naucil a byl rad kdybych si umel neco udelat (vytvorit-mimojine hroty :]) a tak jsem trochu hledal na netu... a nasel http://kovarna.webzdarma.cz/index.htm tak snad to nekomu pomuze-mozna i tobe Myso...at nemas tolik prace s davanim rad ostatnim..jak rikam-snad to pomuze...no nic ja jdu studovat a mozna taky dam u dedy neco dohromady a budu se tu moct chlubit fajnovyma vyrobkama :]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 11:12 am    Předmět: Citovat

dobře.Nakreslím pár systémů a až se uvidíme,dám ti to.Myslím,že by mělo stačit Japonsko,Indonézie a stará Evropa.Obecně všechny staré výhně mají vítr z boku,což má své výhody i nevýhody.Na topení koksem je to nešikovné,protože ten vyžaduje spodní vítr.Každopádně hodně šikovná věc je kovářský svěrák(bývá k sehnání na šroťákách) a něco pevně ukotveného se čtvercovou dírou 25x25 na různé přípravky.Všechno ostatní si člověk udělá sám.Kovadlina by měla mít 25 násobek váhy kladiva a kolejnice je skutečně nouzovka,neboť má konvexní dráhu.Radši bych zajel na šroťák a poohlédl se po hranolu(ne z litiny)který bude mít alespoň jednu stranu rovnou a rozměr 100x250 mm.A zazdít do země.U primitivů se hodně používá kovadlina ve tvaru velkého hřebíku,což by mohl zvládnout kovář s pneumatickým bucharem z kolejnice
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 10:28 am    Předmět: Citovat

Myšo, nechceš naskenovat ten obrázek z knihy, na přenosný měch? Myslím, že by to zajímalo více lidí, včetně mě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 09, 2007 10:05 am    Předmět: Citovat

určítě to jde a lépe se ti bude pracovat s dřevěným uhlím,než skoksem.Koks ndělá strašně moc škváry,blbě se roztápí a jak přestaneš foukat,do 10 min.vyhasne.Teoreticky by ti na to měly stačit dvě cihly a vysaavač s regulací výkonu a osazením na vyfukování.Pokud to budeš chtít provozovat častěji,je trřěba mít tuyére(Výfuk do ohně)z žáruvzdorného materiálu(nesvařitelného)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr julina
Nováček
Nováček


Registrace: 24.7. 2006
Příspěvky: 63
Bydliště: doubrava

PříspěvekZaslal: čt únor 08, 2007 11:44 pm    Předmět: kovadlinka Citovat

Malý dotaz na MYSU.
Je mozne udelat si doma malou výheň
doma mam kotel a ptam se:kdyz zahajcuju koskem mohu
dosahnout teploty ktere mohu pouzit na kovani hrotů
Ptam se MYSY jde udelat nejaka domaci mala vyhen
ktera by byla by neoptezovala ostatni sousedy
nasel sem v Rukovjeti zahradkare z roku 79 piskovou
vyhen na prekovavani motyk a krumpáčů
je mozne udelat v domacich podminkach kovarnicku ?
Kovadlinku mam zhotovenou ze stare kolejnice
s pozdravem Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.