Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Tětiva

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 09, 2014 11:59 am    Předmět: Re: Tetiva Citovat

milanponicky napsal:
Ďakujem veľmi pekne za tip na skladanie tetivy. Vôbec som nevedel že existuje spôsob ako tetivu poskladať tak aby sa nerozplietla. Ja ju voskujem po každej streľbe a vosk zohrejem trením handry, tak ako sa má. Budem veľmi vďačný ak si spomenieš na tú vec na skladanie Very Happy


http://archery.cz/lukostrelecke-prislusenstvi/naradi-stojany-na-luky-pomucky/delic-tetivy-flex-2869
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 7:37 pm    Předmět: Citovat

Imago má pravdu, já jsem luk složil v životě jednou, když jsem jel do Šenova Very Happy
Ty udělátka, na která se ptáš, neznám, ale dovedu si představit, že když ta dvě oka tětivy dáš k sobě a zachňapneš je obyčejným kolíkem na prádlo (s pružinkou) tak, že oka navlečeš na jednu čelist a sevřeš, tak se ti už nemůžou rozmotat Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanponicky
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: st prosinec 18, 2013 5:53 pm    Předmět: Tetiva Citovat

Ďakujem veľmi pekne za tip na skladanie tetivy. Vôbec som nevedel že existuje spôsob ako tetivu poskladať tak aby sa nerozplietla. Ja ju voskujem po každej streľbe a vosk zohrejem trením handry, tak ako sa má. Budem veľmi vďačný ak si spomenieš na tú vec na skladanie Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
imago
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 23.12. 2011
Příspěvky: 432
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 4:21 pm    Předmět: Citovat

Jasně, že když skládáš luk do batohu, tak ramena sundáváš a tětivu taky, zvlášť, pokud máš ILF zámky, kdy ramena jen vysuneš z madla. (JardaM s lukem necestuje, jen ho nosí z domu na zahradu - ne?). Očka tětivy prostrčíš jedno druhým a pak ještě znovu do sebe, tím konce tětivy zafixuješ, aby se tětiva nerozmotávala. Anebo se na to prodává takový bazmek, do kterého koncová očka tětivy zastrčíš a ona tam drží. Většina tětiv se voskuje, ale některé ne - S1, S3, pak se po uvolnění tětivy z luku vlákna rozlézají od sebe. Natáčet by se měly všechny tětivy, myslím, že min. 10 otáček, ale směrodatné je nastavení nejvhodnějšího předpětí, které se právě natáčením nastavuje. Pokud tětivu voskuješ, musíš taky vosk třením zažehlit mezi vlákna, ty pak drží u sebe opravdu dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanponicky
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 3:55 pm    Předmět: tetiva Citovat

Ahoj,ďakujem za odpoveď. Zložiť luk som myslel že keď ho dávam do ruksaku a chcem odmontovať ramená a vtedy dávam tetivu úplne dolu. Začínam si myslieť že sa s tým asi nič nedá robiť. Budem to musieť pretrpieť Very Happy . Pri streľbe mi to nevadí, a nemá to vplyv ani na kvalitu tetivy. Len mi to vadí dizajnovo Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út prosinec 17, 2013 6:23 am    Předmět: Citovat

Milane,
nevím co myslíš tím "zložit luk". Ani sportovní luk se běžně neskládá (nerozkládá), zůstává vcelku, jen tětiva se povolí, ale zůstává navlečená na rameni, takže se nemůže rozmotat. Když tětivu z luku sundáš úplně, skutečně se může poněkud rozmotat, změní se tím počet jejich závitů a tedy její délka a tím pádem výška předpětí v luku a to je špatně .
Ale možná jen nerozumím, o co jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
milanponicky
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: po prosinec 16, 2013 7:41 pm    Předmět: tetiva Citovat

Stále si ju natáčam na jednu vzdialenosť,teda aspoň podľa pravitíka a viac alebo menej ju netočím. To som ešte neskúšal.Materiál neviem vôbec. Viem len že je červená Very Happy ...a je na športové luky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 6:24 pm    Předmět: Citovat

Mňa napadla možno blbosť - Máš tú tetivu dobre natočenú?
Prípadne si tetivu trochu "odtoč", navoskuj a znovu "zatoč", vlákna by sa mali k sebe "zlepiť". Po navoskovaní samozrejme tetivu "vyšúchať" handričkou rýchlym trením aby sa vosk dostal na jednotlivé vlákna.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: so prosinec 14, 2013 5:11 pm    Předmět: Citovat

To je taká podivnosť, že nikto nevie odpoveď.
Asi nevieš aký to máš tetivový materiál?
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
milanponicky
Nováček
Nováček


Registrace: 11.12. 2013
Příspěvky: 8
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: st prosinec 11, 2013 9:00 pm    Předmět: tetiva Citovat

Ahojte.prosím Vás o radu. Mám nový luk a poctivo si voskujem tetivu ale akosi sa mi nechcú vlákna spojiť. Vždy keď luk zložím tak sa mi rozpletie na jednotlivé vlákna. Po zložení luku pred strieľaním sa to vždy napraví a je to v poriadku ale vadí mi to keď vidím že to zle vyzerá. Chalani od nás s klubu majú tetivu v kuse a povedali mi že je to normálne.Nemáte nejaký tip?Ďakujem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Serža
Nováček
Nováček


Registrace: 25.6. 2013
Příspěvky: 95
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út červenec 09, 2013 6:02 pm    Předmět: Citovat

asi bych tam natáhl nějakej obyčejnej špagát, jen abys ten luk dostal do toho stavu "jako s tětivou" a pak si ten špagát změřit a podle toho koupit tětivu...
_________________
Excalibur Matrix 380, Ragim Impala Black 62"/35lbs, Ragim Taiga 48"/30lbs, ČZ Scorpion EVO3 S1, Glock 19 gen2, KAHR PM45, Fabarm MARTIAL Pistola 12/76, Remington 700/AICS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: út červenec 09, 2013 4:18 pm    Předmět: Citovat

O aký luk sa jedná?
Nejaká značka, názov, obrázok?

Existuje aj možnosť zmerať pôvodnú tetivu, a napísať mail tomu pánovi, on by si s tým dal určite rady.
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mortalitas
Nováček
Nováček


Registrace: 11.9. 2012
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út červenec 09, 2013 2:23 pm    Předmět: Tětiva Citovat

Zdravím, asi před šesti, sedmi lety mi, jakožto dítěti, daroval k narozeninám strejda takový ten klasický, cvičný luk. Od té doby jsem občas, když byla, nálada střílel jen tak doma do terče. Dneska jsem však měl smůlu a hned při prvním výstřelu mi praskla tětiva (není se čemu divit, už byla za ty roky přeci jen trochu opotřebená). Chtěl bych si tedy pořídit novou (našel jsem třeba tohle - http://www.luky-sipy.cz/lukostrelecke-potreby/tetivy-a-prislusenstvi/nekonecna-tetiva-custom-b-500-da), ale nevím jak zjistit požadovanou délku luku - krabici ani manuál, které jsem dostal s lukem, už nemám a na googlu jsem nějak nic nenalezl.

Předem děkuji za rady Smile

S přáním pěkného dne,
Honza
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.