Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Ostatní vrhací zbraně
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Vrhací zbraně
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tom
Nováček
Nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 106
Bydliště: jeseník nad odrou - hůrka

PříspěvekZaslal: út květen 06, 2008 8:02 pm    Předmět: Citovat

http://www.ginellames.fr/pages/video/index.php?theme=atlatl&s_theme=
chce to mrknout na ty videa dole je to tam i nakreslené jak se ten atatl z šípem drží
_________________
na každů sviňu sa někde vaří voda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Wahin
Nováček
Nováček


Registrace: 13.3. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá duben 27, 2007 9:38 am    Předmět: Citovat

Viděl jsem nějaké video na netu a myslím, že hodně záleží na projektilu.
Měl by být dost dlouhý cca 150 cm, ale hlavně pružný. Tak pružnost totiž splolyká při hodu dost nepřesností v technice. Zatím jsem zkoušel "šípy z tenkého bambusu, ale ten se mi zdá pořád dost tuhý. Teď mi dosychá prut ze svídy, tak uvidíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ex2
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 11:22 pm    Předmět: Citovat

pouzivaj to [ABORIDŽINCI]-puv obyv australie-tipek z dediny tam byl mezi nima 7let tak povidal a ukazoval
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 3:37 pm    Předmět: Citovat

zkoušel jsem to, ale problém byla nevypočitatelnost dráhy a nedostatek trpělivosti. Projektil jsem opeřil a zlepšilo se to. Dolet byl více než dvojnásobek bezpomůckového doletu. Taky jsem měl jen velmi hrubou představu, jak to funguje. V Náprstkáči mají nějaké wumery, tak to zkoukni. Když jsem přestal podmetávat, létalo to tak 100m
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAT
Nováček
Nováček


Registrace: 26.6. 2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 2:51 pm    Předmět: Citovat

Ahoj
Atlatl jsme zrovna k vrhání oštěpů nepoužívali, já osobně jsem zkoušel klasiku, ratiště, omotané do šroubovice stočeným provázkem. Je fakt, že výkony se zvýšily cca. o 10-20m. Přesnost se taky trochu zvýšila, ale výkonů z moudrých knížek jsme rozhodně nedosahovali.
Kvalita oštěpu byla pouze spotřební zboží, žádný zázrak.
Jaké jsou tvoje zkušenosti s tímto vrhačem? O kolik jsi cca. zlepšil dohoz, zlepšila se ti přesnost? Jak často jsi s tím trénoval?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Wahin
Nováček
Nováček


Registrace: 13.3. 2007
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: čt duben 26, 2007 2:04 pm    Předmět: Citovat

Poslední době mě zaujal atlatl.Samozžejmě jsem nelenil a jeden zkusil vyrobit.Je to opravdu úžasná zbraň.Zatím se ještě peru s technikou.
Pokud máte někdo nějaké zkušenosti, napište, jsem jedno velké oko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MAT
Nováček
Nováček


Registrace: 26.6. 2006
Příspěvky: 16
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út duben 03, 2007 10:31 am    Předmět: Citovat

Pokud chceš něco najít z domova, doporučil bych www.knife.cz.
Pokud tě házení všeho opravdu zajímá, sjeď si na některou z republikových soutěží, většinou tam najdeš i lidi, kteří kvalitní vrhací zbraně vyrábí a jsou schopni ti tam s nimi i něco ukázat. Z nejbližších příležitostí bych doporučil: IV. ročník mistrovství České republiky - Kladno. (viz. upoutávka v této sekci)
Samozřejmě se nebavím jen o noži a sekeře, ale i o oštěpech a metacích pracích, i když ty součástí mistrovství zatím nejsou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ex2
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2007
Příspěvky: 20

PříspěvekZaslal: čt březen 15, 2007 6:28 pm    Předmět: Citovat

rad bych pridal svou trosku do mlyna ale problem je ze zadnou nemam...taky me to zajima ahledal jsem na netu ale asi ne precizne tudiz jsem doufal ze aspon neco bude tu..ale bohuzel nic:(
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne únor 25, 2007 12:20 pm    Předmět: Ostatní vrhací zbraně Citovat

Jsem rád, že se na lukostřeleckém portálu otevřela diskuse o vrhacích zbraních. Myslím, že to sem patří. Většině z těch, kteří propadli kouzlu lukostřelby, je určitě blízká každá zbraň vržená k cíli. Předmět, který se stane na okamžik součástí našeho těla, které pochopí jeho mechaniku, zařadí ho do své soustavy kostí, svalů a kloubů a přiměje ho vydat se po intuitivně "vypočítané" dráze k předem určenému cíl. Podobně jako při lukostřelbě začínáme s podivem objevovat své skryté schopnosti a sledujeme proces učení a vyhodnocování, který v našem mozku probíhá na pozadí stovek opakování určitého úkonu.
Jsem přesvědčen, že podobné činnosti jsou tím nejpřirozenějším a nejméně násilným způsobem mentálního a fyzického tréninku, tréninku soustředění a relaxace.
Toto téma otvírám jako prostor pro diskuse o dosud nezmíněných více či méně známých vrhacích zbraních jako jsou japonské šakeny, indické kruhy, jihoamerická bolasa a pod. Kdysi jsem se o tyto věci hodně zajímal a budu rád když se někdo přidá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Vrhací zbraně Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.