Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Povolenie k strelbe z luku

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tommy321
Nováček
Nováček


Registrace: 15.4. 2014
Příspěvky: 60
Bydliště: Žitnoostrovská step / Šumavské louky

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 8:11 pm    Předmět: Citovat

prvy krok na uradoch hotovy Very Happy sice ten plac prenajimaju nejakemu sportovemu klubu ale tvarili sa naozaj ochotne a ze to s nimi skusia nejak dohodnut, co teda by som chcel aby vyustilo v pisomnu dohodu kde budu podpisy od mesta aj toho klubu...

@ Jíra: co sa paragrafov tyka, nesuhlasim s tebou. Myslim si ze tym preukazujem nejaku tu inteligenciu, zodpovednost a dobre umysli. keby mi to len tak odmietli tak sa mam na co odvolat. keby som tam prisiel ako trtko s tym ze "prosim, prosim mozem si strielat vo vasom parku? cestne skautske ze nikoho nezabijem" ta ma podla mna skor poslu do hajzlu Very Happy Navyse ono som ti pisal tak, ze keby cokolvek je to cisto moja vina a je tam moj podpis, takze uradnikovy to moze byt v celku jedno
_________________
A sagittis Hungarorum, libera nos Domine

Kassai - Agár (45 lb)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 7:06 pm    Předmět: Citovat

Ta ústní dohoda přece může vyústit do formy souhlasu v písemné formě, jako jsem měl já Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tommy321
Nováček
Nováček


Registrace: 15.4. 2014
Příspěvky: 60
Bydliště: Žitnoostrovská step / Šumavské louky

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 1:10 pm    Předmět: Citovat

ustna dohoda je sice fajn, ale fakt by som chcel u seba nosit "nieco" lebo si predstav ze na poli blizko tvojej zahrady zastavy auto zo slovenskou znackou a typek si tam zacne len tak strielat, povedzme ty aj tvoji znamy ste normalny, ale existuje hromada postarsich osob ktore tuzia po akcii a zavolaju na teba policajtov lebo ich ohrozujes. To tam potom strielam zo zbranou typu D bez povolenia, ergo ju nosím, čo nesmiem. Podla toho kdo to dostane mozem mat pruser alebo nie, ak by som mal ale papier ze tam mozem byt, tak si moze piskat...

Asi to birokraticky riesim viac nez bezny clovek, ale viem aj preco. Poznam dost policajtov osobne aby som cez nich vedel aky vselijaky su ludia.


... Keby ste tu boli niekto z okolia vimperku a mali pole kam by som si mohol chodit strielat, tak mi usetrite hromadu prace Very Happy
_________________
A sagittis Hungarorum, libera nos Domine

Kassai - Agár (45 lb)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 12:47 pm    Předmět: Citovat

jednodušší je jak píše Ivan ústní dohoda, já jsem se dohodl s myslivci a majitelem lesa, vědí o mě i policajti Smile takže žádný problém, možná kdyby jsi navštívil místní městskou policii a požádal je, aby se na tebe přijeli podívat když střílíš a popřípadě poradili co a jak, tak to projde daleko snaze než úřední cestou přes správu lesů, kdyby se totiž něco stalo, potahovat budou i úředníka, který to povolil takže už jen z toho důvodu ti to patrně zamítnou
Smile chodíš si přeci občas zasportovat nezřizuješ stálou střelnici Smile
a jak začneš citovat zákony a vyhlášky jsi v háji
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tommy321
Nováček
Nováček


Registrace: 15.4. 2014
Příspěvky: 60
Bydliště: Žitnoostrovská step / Šumavské louky

PříspěvekZaslal: po duben 28, 2014 11:58 am    Předmět: Citovat

Dneska skusim zajst na mestske lesy a necham tam ziadost, snad mi to povolia, ak nie tak skusim najst sukromne...

Keby niekto chcel tak sem davam vzor pre ziadost:


Titl.
JEDNATEL
Městské lesy MESTO, s.r.o.
ADRESA
PSČ MESTO

Věc: Žádost o udělení souhlasu pro využívání louky ve správě Městských lesů na sportovní účely


Podepsaný MENO, žádám o udělení souhlasu k využívání louky náležící městu Vimperk, které jsou spravované společností Městské lesy MESTO, s.r.o. za účelem provozování sportovní střelby z luku.

Souhlas žádám udělit k následovným lokalitám:
1. Misto 1
2. Misto 2
Při provozování sportovní střelby z luku nedochází k žádným negativním zásahům do okolité přírody. Střelba je provázená ze vzdálenosti max. 70 m (vzdálenost terčů na letních olympijských hrách) do vlastních terčů, které jsou volně položeny na zemi. V případě udělení souhlasu se zavazuji věnovat zvýšené péči o rostlinstvo a živočišstvo na loukách a v jejích okolí.

Dále se v souladu s § 15 odst. 3 zákona č. 119/2002 Sb. o střelných zbraních a střelivu v platném znění zavazuji provozovat střelbu za následujících podmínek:

- jsem fyzická osoba starší 18 let; způsobilá k právním úkonům
- organizace aktivit bude probíhat pouze pod dohledem odpovědné osoby v bezpečném prostoru
- místo střelby bude vybráno na louce tak, aby nemohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku,
- požívání alkoholu před a v průběhu střelby je přísně zakázáno,
- střílet se bude jenom do vlastních terčovnic volně položených na louce,
- po dokončení aktivity se využité místo vrátí do původního stavu
- lukostřelba bude prováděna pouze za sportovním účelem, a nikoliv za jiným (zejména ne za loveckým) účelem

Zodpovědnost za jakékoliv případné způsobené škody beru v plném ohledu na sebe.

Za ochotu a spolupráci děkuji.

Ve MESTO dne DATUM

JMENO PODPIS
_________________
A sagittis Hungarorum, libera nos Domine

Kassai - Agár (45 lb)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: pá duben 25, 2014 9:46 pm    Předmět: Citovat

Podle mne je nejlepší najít vhodnou louku a dohodnout se s majitelem.
Já jsem si předloni našel louku se stohem balíků se slámou - ideální terčovnice a bez problému jsem získal svolení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
oooondrej17
Nováček
Nováček


Registrace: 15.2. 2011
Příspěvky: 111
Bydliště: Slovakia

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2014 7:14 pm    Předmět: Citovat

Viem že sa to už riešilo aj ústnou dohodou s poľovníckym združením, aby si si mohol niekde umiestniť terčovnice a nebol by s toho problém, ani by to nebolo "na očiach". Ja by som to tak riešil, v podmienkach v ktorých žijem...

Či ti to dovolia v parku...na to by som sa nespoliehal, keďže tam bude plno iných ľudí, ktorí sa môžu cítiť ohrození a ktorí teda aj ohrození môžu byť.
_________________
Heroes are not born, they have to be made.

Hoyt Rampage M4
Trophy Ridge Hit-Man 5
Carbon Express Ultra Shock
NAP Quicktune 800

Samick SLB 2
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tommy321
Nováček
Nováček


Registrace: 15.4. 2014
Příspěvky: 60
Bydliště: Žitnoostrovská step / Šumavské louky

PříspěvekZaslal: čt duben 24, 2014 9:07 am    Předmět: Povolenie k strelbe z luku Citovat

Ahoj lukostrelci.

mám problém zo selekciou vhodného miesta kde by som mohol nerušene bez problémov cvičiť. Moja situácia je taká, že koli práci už skoro rok bývam v podnájme vo Vimperku (takže nejaké známosti nehrozia). V okolí vyperku je hromada trávnatých lúk ktoré by geograficky na strelbu boli vhodné, ale nie su dostatočne izolované aby som tam len tak šiel strielať (hned vedla cesty, alebo v dohlade niekoho domu), a určite niekomu tie pozemky patria...

Najvhodnejšia volba by bol mestský park pre volný čas (49.060672,13.760355). Mám v pláne napísať žiadosť ktorú by som mal pri sebe a tak by som teoreticky nemal mať s nikým problémy. Mám ale asi len jeden pokus, pretože ak spravím zlý dojem, tak si možem pískať, a skončím načierno niekde v lese, čo by som nerád. Ak by sa to dalo vybaviť na čisto, tak chcem mať všetko v poriadku...

Riešil už niekdo z Vás niečo podobné? Uvítam akékoľvek rady ako postupovať.
_________________
A sagittis Hungarorum, libera nos Domine

Kassai - Agár (45 lb)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.