Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Jaký luk do 3000,-
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2014 1:12 pm    Předmět: Citovat

Mno,

já bych Ti do začátku poradil za prvé se podívat na tyto stránky:

http://www.alexbow.cz/scripts/zbozi.php?KID=171

Najdeš tam (v rámci českého trhu) asi nejpřehledněji seřazené doplňky, které budeš NEZBYTNĚ potřebovat k tradiční lukostřelbě. Konkrétně chránič předloktí a rukavičku na ochranu prstů. Pak tam najdeš knihu Instinktivní lukostřelba, což je taková příčůrka pro začínajícího lukostřelce, co nechce jít cestou sportovní lukostřelby olympijského typu. Má tu výhodu, že Tě provede od úplného začátku, včetně nějaké historie lovecké lukostřelby ve XX. stol., až k poměrně pokročilým věcem s výrobou vlastních šípů apod.
Není to ideální, ale česky asi vhodnější příčůrka není.

Na rovinu: pokud začneš vážně střílet, do roka a do dne kupuješ nový luk.


30 lbs je na dospělého zdravého chlapa 186 cm proklatě málo, s 35 je tak vhodné začít (u olympijské lukostřelby je to jinak), většina lukostřelců se nakonec ustálí mezi 45-55 librami. S tím se nedá začínat, ale postupně zjistíš, že těch 30lbs je prostě málo a i těch 35 Ti nebude stačit. A s tím souvisí, že potřebuješ chránič - čím silnější luk, tím větší škody udělá na předloktí, pokud Tě kopne tětiva ... a to ona kopne, i velmi zkušeným lukostřelcům se to stává. Kdo to jednou zažil většinou střílí pokud možno s chráničem... Laughing

Pokud chceš střelit aspoň těch 100 šípů v řadě, tak bez ochrany prstů to půjde těžko, zvlášť přes 35 lbs a dál.

Po pravdě si myslím, že první luk se vyplatí koupit "zánovní", on člověk totiž doku nestřílí a třeba nejede na nějaký turnaj, tak vlastně přesně neví, co se mu líbí, jaký styl ho skutečně oslovuje.

Čili kup si co Tě momentálně baví, spíš na tom šetři ve smyslu bazarové koupě, a až se trefíš cca na 30m do terče vždycky všemi šípy, tak se přihlaš na nějaký turnaj vypsaný tady v kalendáři turnajů. Uvidíš v akci všechny typy tradičních luků, uvidíš v akci i mistry každé kategorie, leccos odkoukáš, z mnoha luků si po závodě i vystřelíš ... získáš kontakty ... no a pak to teprve všechno začne... totiž tehdy začneš mít představu, že bys potřeboval nějaký KONKRÉTNÍ LUK.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Embie
Nováček
Nováček


Registrace: 21.6. 2014
Příspěvky: 9
Bydliště: Havlíčkobrodsko

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2014 12:22 am    Předmět: Jaký luk do 3000,- Citovat

Ahoj, sháním luk na střílení pro zábavu, to znamená doma jen tak pro sebe, na žádné soutěžení se nechystám, jen mě to baví. Měl jsem jako dítě dětský luk Kadet, a něco takového, jen „dospělejšího“ bych chtěl koupit, takže jestli jsem to dobře vyčetl, jedná se o nějaký reflexní luk. Mým favoritem je (podle dostupných informací na netu, ceny a vzhledu) luk Ragim Wildcat. Co si o něm myslíte, případně co podobného byste doporučili? Případně by mne zajímalo, jaké parametry luku a případně i šípů kupovat. Měřím nějakých 186cm, je 21, 80kg. Dneska jsem držel v ruce Ragim Impala (musím říct, že se mi líbí daleko víc, ale cena je zase jinde) a byl prý 35 librový, ne že bych ho nenatáhl, ale už mi přišlo, že se s tím docela peru jako začátečník, myslíte, že si po tom, co něco odstřílím zvyknu, nebo radši koupit třeba 30 liber? Zase nechci koupit slabší na rozstřílení a za chvíli kupovat něco silnějšího. Pokud by měl někdo tip, na něco, co je „hezčí“, než ten wildcat, sem s ním, to plastové uchycení na wildcatu mi přijde takové nehezké, ale zase nechci podřizovat funkci vzhledu. A poslední věc, krom šípů(asi bych volil lamino?...), je třeba něco dalšího? Chrániče atd? Jako mladší jsem měl jen šípy a nebyl problém, ale se silnějším lukem to může být jinak náročné na ruce atd, ale pokud by se to bez toho dalo, raději budu asi střílet bez chráničů (dnes jsem s tou 35lb něco odstřílel a neměl jsem s tím problém), protože mi to přijde přirozenejší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.