Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Výstraha + prosba o radu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
fedosteve
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 21.12. 2011
Příspěvky: 447
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2014 2:01 pm    Předmět: Citovat

Nazdar David, s tým predajcom ti neviem pomôcť. Je vcelku známe, že predajcovia, ktorý sa primárne venujú kladkovým lukom a karbónom, vedia prd o drevených. Napr. : "Hrubšie 11/32" majú žlto zelené operenie, dĺžku 32" a sú určené pre luky od 30 do 45 LB."
Čo ma jedine napadá, skús sem hodiť inzerát so šípmi ktoré ti nevyhovujú. Parametre a cenu. Keď som to správne pochopil, tie šípy nie sú zlé, len tebe nevyhovujú dĺžkou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Gwinbleid
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Hlohovec

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2014 12:46 pm    Předmět: Citovat

Tento rok sú pre mna ešte 2 zaujímavé turnaje a rád by som sa ich zúčastnil. Nehovorim o tom že strielať potrebujem a chcem takmer denne. Teraz mám 2 šípy. Skúšal som si už na polámaných šípoch ako sa vyrábajú. Naštudované to mám... potrebujem ale zo Šale, ked už nie šípy, aspon material na výrobu... čo sa stalo už sa neodstane, ale nejako to doriešiť musíme...
_________________
Do not throw an arrow, which can turn against you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2014 12:24 pm    Předmět: Citovat

Nejaké drevené šípy sú pre neho marginálna záležitosť. Ak by si objednával hi-tech Easton karbón určite by si dostal správne. Very Happy
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Gwinbleid
Nováček
Nováček


Registrace: 29.5. 2014
Příspěvky: 87
Bydliště: Hlohovec

PříspěvekZaslal: po srpen 18, 2014 12:03 pm    Předmět: Výstraha + prosba o radu Citovat

Za prečítanie celého môjho, trochu dlhšieho, príspevku vopred dakujem.

Na začiatok by som mal napísať že sa považujem za kľudného, trpezlivého a férového človeka. Kto ma pozná vie že som nekonfliktná osoba. Ohováranie neuznávam a tento príspevok nepíšem z hnevu, hoci ako sa dočítate nižšie, uznáte že by som mal na to právo.
Tento príspevok, vlastne trochu dlhšiu prosbu o radu, ale považujem za potrebné zverejniť, aby sa problémom ktorými si momentálne prechádzam ja, vyhli ďalší lukostrelci, ktorí rovnako ako ja, nemajú desiatky eur na rozhadzovanie a (internetových) obchodníkov s lukostreleckými potrebami apriori považujú za poctivých a spoľahlivých.
(Nie som tak mladý aby som si nepametal časy ked obchodníkom záležalo na dobrom mene a spokojnom zákazníkovi)

Je hlavná lukostrelecká sezóna. V tomto období sa organizuje najviac súťaží a turnajov. Už viac ako mesiac nemôžem trénovať, ani súťažiť (keď mi náhodou nejaký dobrák nepožičia pár šípov ktoré na niektorých súťažiach stačia) a to "nie celkom svojou vinou". (Ako som už písal, ak by som čo i len vo sne predpokladal že sa môžu stať takéto veci, zariadil by som sa inak, ale, ako to býva, po vojne je každý generál...)

Čo sa vlastne stalo.
5.7.2014 som sa e-mailom obrátil na pána Ing. Dušana Horvátha (www.lukasip.sk) o žiadosť na cenovú ponuku na nové šípy (predsalen drevo sa láme a ja som si myslel že objednávam s dostatočnou časovou rezervou na odporúčanie priatelov u spolahlivého zdroja...). Objednávku som špecifikoval. Dĺžku šípov, dĺžku, tvar a materiál letiek, hroty, sipne, končíky, druh dreva... Za krátko som dostal ponuku ktorá mi vyhovovala a tak som sa dodatočne opýtal ako dlho by trvala príprava 15tich takýchto šípov.
Dostal som odpoveď 7 dní.
Takže som si 8.7.2014 (večer) objednal spomínaných 15 šípov a očakával som ich o týžden.
Nedočkal som sa.
Keď šípy nechodili a ja som nemal potuchy prečo, 19.7.2014 som sa opýtal zasa e-mailom čo sa deje s mojou objednávkou. Dostal som odopoved že bude čoskoro odoslaná (oneskorila sa pre chorobu, o čom som nevedel). Začínal som byť trochu nervózny, pretože sa blížil Královský turnaj u Pilníkova a ja som nemal dost šípov aby som sa mohol zúčastniť. K šípom som sa dostal 25.7.2014(!) teda viac ako 2 týždne po objednávke a týždeň po predpokladanej dobe dodania. Napriek tomu, že som si šípy nestihol „ošahať“ a čas vybalit a pozriet som ich mal až priamo u Ajutu na turnaji, bol som ochotný na to zabudnúť a vec považovať za vybavenú. Toto mi však tiež nebolo súdené. Šok prišiel potom čo som prvý šíp založil na tetivu. (Obyčajným pohladom som hned neodhalil čo sa deje).
Až ked som natiahol luk som okamžite pochopil že je problem. Šíp bol krátky. Objednal som si a na dobierku zaplatil 15 šípov dĺžky 31 palcov a dostal som šípy dlhé 29 palcov. Nakoľko som sa celkom spolahol na dodané šípy (ani vo sne by mi nenapadla takáto komplikácia) z turnaja som si mohol urobiť len exhibíciu a aj to len vďaka kamarátom od ktorých som vyzbieral pár šípov aby som sa mohol vôbec zúčastniť ked už som zaplatil štartovné a meral tie stovky kilometrov na sever Čiech. Nemusím asi písať ako sklamaný a hlavne prekvapený som bol. Po návrate som sa začal zaujímať kde mohla nastať chyba. Vo svojej objednávke som na margo dĺžky šípov nijak nerozvádzal dĺžku šípov. Napísal som iba 31 palcov. Mal som za to, že všetci vždy merajú drevené šípy s prírodnými končíkmi a terčovými hrotmi rovnako. Najmä dlhoročný internetový predajcovia lukostreleckých potrieb že budú zvyknutí na štandardné spôsoby. (Mimochodom, súčasťou objednávky bola aj kniha Instiktivní Lukostřelba od p.Kejvala kde sa, rovnako ako na všetkých internetových stránkach či už slovenských alebo zahraničných týkajucich sa šípov, ich výroby a dĺžky, na str. 50 píše – dokonca je nakreslené ako sa meria dĺžka takéhoto šípu s prírodným končíkom a terčovým hrotom).
Nezostalo mi teda nič iné ako po návrate z Čiech znovu napísať p. Horváthovi čo sa stalo a vymysliet spôsob ako zjednať nápravu. Okrem e-mailu sme sa o mojej objednávke neskôr aj niekolko minut telefonicky zhovárali aby sme si vyjasnili čo je treba. Aspon to som si myslel.
S mojou žiadosťou aby náklady na reklamaciu – poštovné – hradil vzhľadom na chybu na strane predávajúceho, p. Horváth som neuspel.
V telefonickom dohovore sme sa dohodli že dalším e-mailom ešte definitivne spresním (znovu) svoju novú objednávku. Tak som aj 29.7.2014 urobil.
Trpko poučený z prvého neuspešného pokusu som na margo dĺžky do objednávky (aj ked som nemohol stále uveriť že je to nutné) napísal, tz. odcitoval knižky a stránky o lukostrelbe doslovne: „dĺžka šípu: 31 palcov (dĺžka šípu od zárezu končíku po koniec tyčky. Celková dĺžka šípu bude väčšia o dĺžku hrotu.)“

Tentokrát sa p. Horváth posnažil a šípy dorazili včas.

Ich dĺžka bola 30 palcov.
Mierne zúfalstvo vystriedal rezignovaný smiech.
Ked som sa spamätal, všetky šípy ešte pre istotu niekolkokrát premeral (čo ale nebolo nutné, stačilo šípy založiť na tetivu a natiahnuť) a uistil že sa mi to nesníva, napísal som opäť p. Horváthovi o svojom probléme. P. Horváth sa ma v e-maili spýtal čím tie šípy meriam, vysvetlil mi že prvá objednávka šípov nemala 29 palcov, ale 30 palcov (napriek tomu že som objednával 31) lebo ich osobne znovu meral a celý šíp vrátane hrotu mal 30 palcov a že tie ktoré mi zaslal sú určite vporiadku.
Uvedomil som si, že potom ako som zaplatil za šípy, a 2x poštovné a napriek tomu som sa stále nedostal k svojim šípom aby som si mohol zastrielať, mi neostáva nič iné ako sa do Šale a obchodu p. Horvátha vybrat osobne, aby sme šípy premerali spolu a porozprával mu niečo o tom ako sa šípy vyrábajú a merajú. (Je to docela tragikomedia ked si uvedomím že strielam cca 2 roky a človek, ktorý sa výrobou a predajom šípov živí asi nevie ako sa šípy merajú. Bohužial všetko je to na môj účet pretože p. Horváth svoje peniaze má, zatial čo ja svoje šípy ešte stále nie) P. Horváthovi som teda včera večer napísal e-mail že by som sa zastavil. Ráno som mu ešte pre istotu zavolal, aby som sa náhodou do Šale prehnal zbytočne. Nemám to totiž velmi po ceste ani blízko. Ako dobre som Urobil! P. Hrováth na mna nemá, ani po dovolenke ktorú som musel prečkať, čas. Je 18.8.2014. Mám v krabici čisto-nové pre mna nepoužitelné šípy (zo starých zásob od iných výrobcov mi ostali posledné 2 kusy), nemám čím strielať pretože nemám dalších 90 eur na to aby som si objednal dalšiu sadu šípov niekde inde kým sa toto smutné Kocurkovo vyrieši (Ironia osudu je, že som si doteraz kupoval šípy od iného výrobcu s ktorými som bol relatívne spokojný a p. Horvátha mi odporučili v dobrej viere známi, ako dobrého predajcu s kvalitnými šípmi). Chcel by som teda ešte raz poprosiť skúseneších lukostrelcov, aby tento môj prípevok brali zároven ako prosbu o radu. Čo robiť, ako dalej postupovať? Nie som až taký neskúsený, nenakupujem cez internet prvý krát ale niečo takéto sa mi naozaj ešte nestalo. Viem sa aj dožadovať svojich práv ale vždy dávam na prvom mieste prednosť zmierlivej ceste, ak existuje. Príspevok je tiež písaní s nádejou, že po jeho prečítaní budú všetci trochu ostražitejší (aj ked niektoré veci sa naozaj dajú iba tažko predpokladať). Snažím sa v tomto celom nájsť aj pozitíva. A okrem poučenia mám aj to, že som sa rozhodol vyrábať si šípy sám. Nečakám že to bude lahké, ale asi mi nič iné neostáva a myslím že to bude asi to najlepšie riešenie.
Úplne na záver. Pretože som si takmer istý, že aj na to príde, ušetrím sebe aj poniektorým iným čas. Prvú sadu šípov a začiatok mojich problémov bohužial museli vidieť a počuť všetci moji známi priamo na turnaji u Ajutu ktorých som musel poprosiť o požičanie šípov. Druhú sadu mám stále doma. Telefonický rozhovor o druhej objednávke sa síce nezachoval, ale keby si niekto predsalen myslel že čokolvek v tomto príspevku je nepravda, internetovú komunikáciu mám uchovanú celú...
Chápem že sme všetci iba ludia. Omylní. P. Horvátovi, ak sa o nom dozvie, sa asi môj príspevok páčit velmi nebude, ale verím že všetci si musíme zodpovedať za svoju prácu a jej výsledky. Svoje chyby sa snažiť naprávať a neopakovať. Zvlášt ked škodia iným. Malá tragedia sa u mna momentálne deje aj ked aj ja sa držím hesla že kým nejde o život ide o hovno. Skúste sa ale vžiť do mojej situácie.
A trochu satiry na záver si predsalen neodpustím. Riadim lietadlá. Civilné, vojenské, ozbrojené, neozbrojené... Keby som ich riadil tak ako p. Horváth vyrába a predáva (a hlavne meria) šípy, asi už máme o jeden Ukrajinský Boeing viac a ja už by som sa asi do konca života z väzenia nedostal.

Za každú konštruktívnu radu a komentár vopred dakujem.

David Gwinbleid Filip
_________________
Do not throw an arrow, which can turn against you
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.