Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

NASTŘELOVÁNÍ KUŠE
Přejít na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 10:20 pm    Předmět: Citovat

Myslím si že právě nebude. Asi vím co máš na mysli. Na to bych se poptal nějakého kvalitního puškaře... toto bude stejný problém.. Proberu to s kamarádem o vejkendu zda se s něčím takovým nesetkal...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: út leden 20, 2015 7:42 pm    Předmět: Citovat

BrckoSK napsal:
Pri nastavovaní presnej streľby sa môže stať, že kušu nastrelím na 30 metrov ale pri streľbe na 10 alebo 50 metrov to lieta doľava / doprava.

Pravdepodobne to bude tým, že je určitá uhlová odchyľka od osi zbrane a optiky.

Je to spôsobené:
a) zle namontovanou montážou
b) nekvalitnou / zle vyrobenou montážou

Mate stým to skúsenosť?
Akú montáž používate?


Nemyslím, že je to uhlovou odchýlkou montáže, optiky, ani nekvalitou montáže. Keby to tak bolo, tak odchýlka bude do jednej strany a odchýlka bude priamo úmerná vzdialenosti. Samozrejme, montáž nesmie byť uvolnena.

Neviem aká veľká je tá odchýlka, ale môže to byť optikou, vplyv paralaxy, ale skôr si myslím, že to je nepravidelným letom šípu. Šíp po vystrelení sa ohne a následne sa rozkmitá, čo spôsobí let ako po vlnovke.
Tento efekt je výraznejší pri lukoch, kde sú šípy ohybnejšie.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
BrckoSK
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 14.9. 2011
Příspěvky: 446
Bydliště: Slovensko

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2015 11:43 am    Předmět: Citovat

Pri nastavovaní presnej streľby sa môže stať, že kušu nastrelím na 30 metrov ale pri streľbe na 10 alebo 50 metrov to lieta doľava / doprava.

Pravdepodobne to bude tým, že je určitá uhlová odchyľka od osi zbrane a optiky.

Je to spôsobené:
a) zle namontovanou montážou
b) nekvalitnou / zle vyrobenou montážou

Mate stým to skúsenosť?
Akú montáž používate?

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 1:52 pm    Předmět: Citovat

je mi jedno kto z vás to vyrobí chcem aj náklop aj poistku rad za to zaplatím Very Happy
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 12:43 pm    Předmět: Citovat

Ale prosim Tě, tak lidi by se dali sehnat třeba i tady a myslim že při nějaký lidský ceně....Musim napsat kontaktum z knife co dělaj do materiálů jako titan apod. jak to viděj s nějakým prodejem matroše a jeden maník tam dělá bezva povrchový úpravy od "stonewash" a po různý eloxy a nitridy.....
Docela mne to dostalo, že bych si ještě jednou "zapodnikal"? Jsem myslel že živnosťák vrátim, tak to počkám.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 12:37 pm    Předmět: Citovat

Excalibur to okopčil od nějakého maníka co to zavěsil na net. Jako neoriginální produkt, proč ne. I kdybys tu montáž měl dávat zadarmo Very Happy jde přeci jen o zábavu a srandu Very Happy o nic jiného...
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 12:32 pm    Předmět: Citovat

Já čekám na ty anti-dry od excal, takže jako myslíš spojit to oboje v jedno?
Akorát to asi nepujde slepě skopčit, ten exc. by nejspíš mohl bejt nerudnej, aspoň podle toho jak se škorpěj s middletonem.....i když co vím tak snad takzvaně pro vlastní potřebu si člověk muže skopnout cokoliv
Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 12:25 pm    Předmět: Citovat

Montáž jde udělat z daleko kvalitnějších materiálů, lze do toho zakombinovat věc kterou tato firma neumí a pak se stane tato montáž daleko unikátnější. Jdou spojit 2 věci do jedné, kdy budeš mít bezpečí a náklop.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 12:18 pm    Předmět: Citovat

Strojová výroba není problém, lidí je dost co se o to zajímá a když vidím jak se chová firma kuse.cz ke svým zákazníkům tak proč tohle neudělat..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 12:05 pm    Předmět: Citovat

Jo, mám zájem jestli to dáš do toho CADu, jak teď tady firmám co sídlej u nás v areálu váznou kšefty tak bych se s tím prošel, možná by šlo udělat nějaký tzv.holport protože strojního vybavení a lidí jim tam prostojuje dost.
Zase ale nevim, jestli by se toho udalo víc kusů......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 11:53 am    Předmět: Citovat

No asi stejně jako tohle http://www.deben.com/hawke-adjustable-rings-mounts/30mm-1pc-weaver-droop-compensating-mount-matt-black.html
to horton to měl líp poladěný, ta vačka cvakačka neměla chybu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 11:50 am    Předmět: Citovat

Je celej zmatenej a už sám z toho cvokatí. Ale to je jedno...zjistil jsem, že se stará dá nádherně kopírovat Very Happy Překreslené plány mám v CADU a v Inventoru to o víkendu udělám ve 3D aby každý viděl jak to funguje.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Red arrows
Grafoman
Grafoman


Registrace: 11.6. 2012
Příspěvky: 583

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 11:46 am    Předmět: Citovat

Ta horní je starší typ(teda viděl jsem ho dřív) spodní typ nový upgradovaný.
Ono asi visí na netu různé starší verze stránek........
Sranda je ten popis s cenovou politikou...

Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 11:45 am    Předmět: Citovat

ma v tom asi pekny chaos.. Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: pá leden 11, 2013 11:35 am    Předmět: Citovat

http://kuse.cz/shop/eng/?101,n%E1klopn%E1-mont%E1%9E

http://kuse.cz/shop/cz/?101,n%E1klopn%E1-mont%E1%9E

jaký je rozdíl mezi těmito ? Víte o tom někdo něco ?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2012 7:24 pm    Předmět: Citovat

este sa doplnim..ja mam modrym locktitom istene skrutky na lyzine necely pol rok..predtym som nemal zavity zakapnute ziadnym lepidlom..kvapol som len sekundakom dookola klobuka skrutiek,na miesta kde prilieha k lyzine..a fungovalo dokonca aj to..raz za pol roka mi ten sekundak odpadol,skrutka sa povolila ak som si to nevsimol,dotiahol som ju,zase zakvapol a slo sa dalej..cela procedura mi zabrala tak 5 minut aj so schnutim toho lepidla za 30 centov..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2012 7:08 pm    Předmět: Citovat

no,prave to je ten scootrov kamen urazu..uvadza ze pouziva velmi silne lepidlo,no napriek tomu sa mu to uvolnuje..keby naniesol na zavity epoxid(napr.znacky ceys) a nechal to napokoji tri dni,tak tie skrutky povoli v pripade potreby len odvrtanim..scootre,pouzivas na fixsovanie skrutiek ten modry locktite?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
MartinT
Nováček
Nováček


Registrace: 20.11. 2012
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2012 5:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, na exkalibru ale není montážní lyžina rovnoběžně. Už proto, že na kuši není možné dodřžet co nejmenší vzdálenost os projektilu (šípu) a záměrné osy. U Exkalibru je záměrně pod ůhlem = směřuje k zemi. Důvodem je optimální využití zorného pole vari a ostatních zónů. Kluci, tohle je lovecká kuše pro kanaďany na střelbu zvěře na 30-50 metrů. Tohle není snajperovské nářadí.
Jinak ta základna se připevňuje 4ma šroubkama na tělo spouště a vůle direk dovolovala tak max 1-2 stupně tolerance. Ano, na 50ti metrech je to sakra rozptyl. To co popisujěš mi příjde, jako že ji máš uvolněnou.

Odmontovat, šroubky zakápnout tekutou závlačkou, Utáhnout a nastřelit znova. Nejrychlejší cesta z5 mezi ostrostřelce. Cokoli jiného = Xkrát víc času
_________________
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2012 11:58 am    Předmět: Citovat

Asi hej Miro... také jsem si to myslel, že to musí bejt v jedné lajně... u ostatních kuší jsem se s tím nesetkal, tam to šlo odmontovat jinak
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
miro6446
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2012
Příspěvky: 1399
Bydliště: zvolen

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2012 11:55 am    Předmět: Citovat

pred chvíľou som dohovoril s chlapom čo sa venuje profesionalne nastavovaniu optiky na palných zbraniach vo Vlkanovej pri B.Bystrici podľa neho montážna lišta (rybyna) a hlaveň v tomto prípade telo kuše majú byť nastavené súbežme a doladenie optiky potom zosuladiť s laserom a námerným krížom
ale to už bude otázka nastrelenia hm..
_________________
pivo konzumujte správne chladené
excalibur exocet, twilight DLX
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2012 11:10 am    Předmět: Citovat

Mám origo. excalibur. Četl jsem mraky for a nenašel jsem nikde jestli montážní lišta mám být vodorovně s tělem či ne.
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2012 6:54 pm    Předmět: Citovat

z tvojho popisu problemu som to ja pochopil takto..uvolnuju sa ti skrutky drziace spodnu cast montaznych kruzkov k lyzine..nieje mi jasna ta vôla co ty popisujes,ze naklapas hore dole..hm..moje skrutky prechadzaju kolmo cez vyfrezovane otvory lyziny,priemer skrutky je adekvatny k otvorom lyziny..proste som nasadil optiku z kruzkami do lyziny,utiahol som skrutky,striedavo..raz jednu,potom druhu..nijaku volu som tam nemal..potom som nastrelil optiku..drzi to bez uvolnovania..aku mas vlastne lyzinu..?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2012 6:43 pm    Předmět: Citovat

skus to vyfotit z bocneho pohladu,pripadne tie miesta oznacit sipkami v obrazku,ak vies,ono je lepsie raz vidiet,ako stokrat pocut,brcko tu raz daval odkaz na image link,ako sa to robi,alebo to supni na ulozto,ako predtym tie obrazky s tetivou..dame vsetci gebule dokopy a nieco z nas urcite vylezie..teda nieco plodne,samozrejme.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2012 6:25 pm    Předmět: Citovat

jj, mám silné lepidlo, ale nemám úhel jak to tam nalepit...takže fakt nevím jestli je to vodorovně s tělem kuše či mám trochu pustit dolů...fakt nevím..
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2012 6:21 pm    Předmět: Citovat

no ja to mam kolmo,rovno..uvolnuju sa ti tie skrutky co drzia montazne kruzky k lyzine?tie co prechadzaju cez tie vyfrezovane otvory v lyzine?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2012 12:03 pm    Předmět: Citovat

Jestli ližina je vodorovná s tělem či nikoliv
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: út prosinec 18, 2012 8:23 am    Předmět: Citovat

Potřebuji radu, nevíte jaký úhel má zaujímat ližina na montáž optiky? Mám znovu povolené šrouby a dá se s ní hejbat nahorů dolů. A já nevím, zda to něco ovlivňuje
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2012 3:15 pm    Předmět: Citovat

Pokud budeš střílet jinak než vodorovně tak se bude to balistické zakřivení dráhy napřimovat a krajní meze jsou svisle nahoru či dolu a pak dráha střely je přímka. Přibližně do +-15°je to zanedbatelné, ale při větších úhlech je třeba nadmíření vždy zmenšit. Při +-2,5 m /80 m bude záměrný bod prakticky shodný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
MartinT
Nováček
Nováček


Registrace: 20.11. 2012
Příspěvky: 50

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2012 10:51 am    Předmět: Citovat

Ahoj, pokud budeš 2,5 metru nad terčem, nebudeš mířit 2,5 metru nad terč. Balistika není o přímce, ale o křivce. Tady je obrázek týkající se střelby z kanónu.

Neřeknu ti z hlavy o kolik nad/pod ale pokud budeš střílet na něco pod sebou, bude tvoje křivka plošší, tedy dokud nebudeš štřílet pod sebe, což v tom vrtulníku dělali. Ber ten obrázek jako inspirace a vizulalizaci jevu, než odpověď na to, o kolik nad a pod. Jde to spočítat, existuje vzoreček, kterým se to děla. Existuje několik stránek s online balistickým kalkulátorem. Dají se najít jako "arrow balistic calculátor". Asi jsou i aplikace, a ty mě nikdy nezajímali. Všechny ty online jsou udělaný javascriptem a lze z nich hezky pochopit jak to počítat. V knížce o balistice se vysvětlije, že nejefektivnější metoda je metoda samplování = počítání po krocích stejné vzdálenosti. Pokud si zvolíš dostatečně jemné skoky, dostaneš se k veliké přesnosti.

Ve vzorečku vystupují vzdálenost k cíli, rychlost a konstanta pojmenovaná Balistic Coeficient. to je číslo vyjadřujíci dohromady odpor vzduch šípu, stabilitu a td. Je to desetinné číslo menší než 1 a pro šíp z luku a kuše má největší dopad plocha křidélek a váha šípu, ostatní, jako tvar hrotu mají malý dopad, takže se na těch stránkách ignorujou. U kulky z pistole a pušky je zase tvar kulky to, co ovlivňuje nejvíc, nev délka kulky je zanedbatelná.

A z tohohle vzorečku vypadne pokles šípu na samplovanou vzdálenost. No a kdyř míříš nahoru a nebo dolu, je třeba přičítat a nebo odčítat výšku nad terénam, kterou by šíp nabral sám od seba, jako přímka. Jde o to, že se ve vzorešku počítá s mocninama a gravitaví a to číslo se pro různé úhly pak více než nevýznamě mění.

Jako odha, pokud budeš střílet na něco 2,5 metru pod a nebo nad sebe, bude se místo dopadu měnit v řádech centimetrů, Tipnu si kolem 5ti
_________________
Excalibur Exomax 225lb + DigitalHunterDN

Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Erkos
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 6.6. 2012
Příspěvky: 335
Bydliště: Pod Poľanou

PříspěvekZaslal: so prosinec 01, 2012 9:58 am    Předmět: Citovat

Scootrov príspevok o streľbe z vrtulníka vo mne vyvolal takúto otázku?

Keď strieľam na terč vodorovne vzdialený 80m, tak mi šíp na tejto vzdialenosti spadne 2,5m, čiže musím mieriť 2,5m nad terč. Ale čo, keď bude terč o 2,5m nižšie, kde mieriť?

Asi to dnes vyskúšam, lebo obe varianty mi pripadajú logické, čo je samozrejme blbosť. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.