Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Rada pro zacinajiciho, Jandao Chace Star 225lb

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: so únor 04, 2017 12:34 pm    Předmět: Citovat

Xhibit..vyskusaj strielat s kratsim natahom,je mozne ze to bude trvanlivejsie a nebude sa to stiepat kedze nebudu take pnutia..konie koncov kebyze si ostal pri tej 200 ale zdravej je to uplne dostacujuce na vsetko..na tvojom mieste by som riesil uz len pripadne tazkosti s ramenami.tiez som v minulosti riesil podobny problem ale cisto z princip.hladiska,kedze moja kusa bola funkcne ok..tiez som mal kratsi rail..u teba je to komplikovanejsie..kedze sa okrem mierky pi krat oko cinskych vyrobcov objavuju aj caste destrukcie..
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Xhibit
Nováček
Nováček


Registrace: 21.2. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: so únor 04, 2017 11:04 am    Předmět: Citovat

to Ray_001: Díky moc! Já to mám asi o 2cm méně, tak že je to 100% jasné.. Zas budu řešit další problém. Mad

to Spitamen: Ano, s tou kuší dělám vše možné jen ne střílím. Její koupě byla za poslední roky mým největším přehmatem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ray_001
Nováček
Nováček


Registrace: 29.4. 2015
Příspěvky: 88
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2017 1:25 pm    Předmět: Citovat

U mňa je vzdialenosť od tetivy v kľudovom stave po spúšť 39,5 cm
_________________
Jandao Chase Star 225lb, Walther 8-32x56

Dva najdôležitejšie dni vášho života sú: deň, keď ste sa narodili a deň, kedy prídete na to prečo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2017 9:28 am    Předmět: Citovat

Ty sa ale mas s tym jandaom..hotova cinska vendeta..az ti bude dlzka railu suhlasit tak to jedine zavesit na 150kg mincier a presvedcit sa,pokial nato este mas nervy..kupis kusu a jedine co o nej vlastne vies je to ze bola vyrobena v cine alebo taiwan..clovek aby si potom vsetkom aj myslel ze to robia v styroch garazovych firmach a v piatej to poskladaju..to potom zvadza aj na myslienku ze sem-tam prihodi cinsky majster do vyroby aj nejaku tu naberacku drte z pomletych pet flias..ked mozeme chodit obleceni z flias,preco by sme z nich nemohli aj strielat?(myslene satyricky-nebrat celkom vazne)
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ray_001
Nováček
Nováček


Registrace: 29.4. 2015
Příspěvky: 88
Bydliště: Banská Bystrica

PříspěvekZaslal: pá únor 03, 2017 8:56 am    Předmět: Citovat

Ja ti to zmeriam, ale az doma - poobede
_________________
Jandao Chase Star 225lb, Walther 8-32x56

Dva najdôležitejšie dni vášho života sú: deň, keď ste sa narodili a deň, kedy prídete na to prečo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Xhibit
Nováček
Nováček


Registrace: 21.2. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt únor 02, 2017 7:38 pm    Předmět: Citovat

Tohle je mě jasné, někde jsem už dokonce viděl "čínský koeficient", nevím už přesně číslo, bylo to snad pod 0,8. Tak že veškeré údaje od číňana vynásobit tímto koeficientem Very Happy .
Můj problém je ale jiný, nabývám už přesvědčení že po reklamaci mám z 225lb kuše pouze 200lb variantu (berme papírové údaje). Ale jak to 100% ověřit když se měřením railu ničeho nedoměřím..
Pánové, určitě je tu někdo s tímto jandaem, nebyl by té dobroty a nezměřil kolik má délku nátahu? Ať to můžu porovnat s tou mojí a opět asi řešit další z řady reklamací této kuše.. Confused Díky moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
DanM
Nováček
Nováček


Registrace: 24.12. 2014
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2017 10:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Xhibit Smile
Myslím, že půjde o výrobní "tolerance" čínských výrobců.
Není překvapením u slabších čínských kuší, že zdaleka nedosahují nátahů ani výkonů, které výrobce uvádí. U malých pistolových kuší s nátahem 80 lbs uvádí výrobce energii kolem 17 joulů. V reálu však kuše dosahují 8-10 joulů. U větší kuše se sklopnými rameny je uváděn nátah 130 lb, ale kuše má po skutečném měření sílu nátahu pouze 93 lb. To může být dáno jak kratším railem, jako v Tvém případě, tak nepřesnostmi či šetřením na materiálu při výrobě ramen. V Tvém případě pak můžeš mít reálnou sílu nátahu kolem 180 - 190 lb.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Xhibit
Nováček
Nováček


Registrace: 21.2. 2016
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st únor 01, 2017 8:17 pm    Předmět: Citovat

Pánové neměřil někdo u tohoto Jandaa "power stroke" ? Mě to napadlo z toho důvodu že po reklamaci mám na těle štítek 200lb a přitom mám(měl) jsem 225lb verzi.. Nepřikládal jsem tomu význam, až mě došlo že síla je od výrobce dána délkou nátahu. Dle výrobce, power stroke 200lb - 15,5" , 225lb - 16,5" . Tak že má 225 lb verze má mít téměř 42cm. Když vezmu rysku na railu blíže k lučisti(nejdelší nátah), a změřím do místa tětivy při natažení jsem asi na ani ne 38cm, necelých 15".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2015 9:22 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a vítám tě u nás na fóru. Určitě se pak pochlub svojí kráskou Smile
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
longi007
Nováček
Nováček


Registrace: 26.12. 2015
Příspěvky: 30
Bydliště: SLovensko - Sereď

PříspěvekZaslal: so prosinec 26, 2015 8:27 pm    Předmět: Citovat

všetkých pozdravujem na fóre, a dovoľte mi aby som Vám na začiatok poprial krásne pohodové vianočné sviatky a šťastný nový rok.
Som tu nový a po novom roku budem nový majiteľ Kuše Jandao Chace Star 200LB.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2015 9:23 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Lišáku, vítej na fóru! Odpověď na terčovnici máš ve vlákně s názvem Terčovnice Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Lišák
Nováček
Nováček


Registrace: 24.6. 2015
Příspěvky: 2
Bydliště: u Brna

PříspěvekZaslal: st červen 24, 2015 10:42 am    Předmět: nováček Citovat

Ahoj
Konečně jsem se rozhoupal a pořídil kuši, což už jsem plánoval nějaký rok. Jelikož nemám žádné zkušenosti, pořídil jsem pro začátek Jandao Chace Wind 150 liber. Terčovnici budu vyrábět navinováním mirelonu, podle návodu tady z fóra. Bude mít hloubku 36cm, dopředu dám 2x koberec a dozadu 3-4x. Na jakou vzdálenost by to mohlo stačit, aby šípy neprocházely?
Ještě bych se chtěl zeptat, zda-li je tady někdo z Brna, nebo blízkého okolí, který by měl chuť dát nováčkovi základní rady, na co si dát pozor, a ukázat mu střelbu prakticky.
Předem dík! Lišák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá červen 19, 2015 7:16 am    Předmět: Citovat

Zajímá ho to proto, protože ti chtěl určitě nabídnout osobní setkání, kde by ti vysvětlil vše potřebné. Ušetřil bys spoustu cenného času a získal hromadu nových informací. Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sipovsky
Nováček
Nováček


Registrace: 17.6. 2015
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2015 11:30 pm    Předmět: Citovat

Sic nevim proc te to zajima,ale jsem z Libereckeho kraje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Scootr
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.10. 2011
Příspěvky: 2682
Bydliště: Německo někdy ČR

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2015 11:18 pm    Předmět: Citovat

odkud jsi ?
_________________
Toto jsou pouze subjektivni nazory a pocity autora, bez moznosti objektivne hodnotit konsekvence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2015 8:48 pm    Předmět: Citovat

Ahoj - vítám tě na fóru. Dotazy zkus příště směrovat do příslušných vláken.

Ve zkratce:
Vosk: Kupovanej vosk může být. V létě je lepší tužší konzistence, v zimě a chladu spíše měkčí. Dobrý je včelí vosk s jelením lojem v poměru tak akorát Smile

Šípy: Dural je OK, pokud je to kvalitní výrobce. Karbon od dobrého výrobce je ale lepší volba. Dural se ti může nepatrně ohnout a pak bude nepřesný (musel bys ale trefit něco tvrdého nebo střelit do země...

Tetiva: Origo tětiva na jadnau mi vydržela cca 60 výstřelů a druhá origo cca 12. Nebrat, pohledej na fóru a budeš vědět na koho se obrátit Wink

Pokud chceš podrobnější info, ptej se v založených vláknech (pomůžeš tím budoucím nováčkům, které budou zajímat podobné dotazy) Wink

Ať ti to střílí!
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spitamen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2010
Příspěvky: 2064
Bydliště: Vranov nad Toplou

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2015 6:44 pm    Předmět: Citovat

tetivu musis priebezne sledovat,paralelne so strelbou..ak mas moznost zozen si klikacku,a naklikavaj si vystrely..tak budes mat prehlad o jej konecnej akosti,v momente ked sa ju rozhodnes vyradit..sleduj stav ok,strapkanie-stiepenie nekrytych vlaken,stav stredovky=ci sa neoddeluju zavity od seba,alebo ci sa nepredrie..takisto ci sa podozrivo,prirychlo , resp.chronicky nevytahuje...
_________________
excalibur exomax,truglo 4*32,maxima hunter,historicke kuse

Najsilnejsou zbranou cloveka je jeho mysel...
Zlo bude porazene vtedy,ak si dobro zachova svoju tvar...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sipovsky
Nováček
Nováček


Registrace: 17.6. 2015
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2015 1:51 am    Předmět: Rada pro zacinajiciho, Jandao Chace Star 225lb Citovat

Ahoj,lidi koupil jsem si kusi Jandao Chace Star 225lb.

Co jsem cetl a neco malo nastudoval.Tak bych chtel poprosit o radu ohledne sipu,tetivy a tuku na mazani.Preci jen lidi,kteri jiz vlastni kusi jsou nejlepsi,co mohou poradit z praxe.A timto zadam o radu.

Obchodnik me doporucil sipy duralove 20" Halfmoon
Cetl jsem,ze se prej tristej a zivotnost neni dlouha.
Co jsem ale procetl,tak dobra volba by mela bejt u Carbonovejch sipu?

U tetivy v baleni,nekomu vydrzele dele,nekomu kratsi dobu.
Jestli me muzete doporucit popripade kvlitnejsi tetivu,na tuto kus?

No a na mazani me doporucil Tuk Lubewax na tetivy.
Nevim jestli dela Jandao primo na tetivy mazani,nebo je jedno cim se co maze?Popripade jestli mate zkusenosti a poradite,ktere mazani je nejlepsi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.