Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Kuše Tenpoint
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2016 8:28 pm    Předmět: Citovat

Docela by mě zajímalo, jak tam máte pridelanou tu dvojnozku, jdu si zítra nějakou vybrat, ale jeste nevím, jak ji tam pripevnim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2016 8:18 pm    Předmět: Citovat

Ten dalkomer má jen 160 gramů, takže už to moc navíc není. Já z kuse střílím jen v leže na terč, takže mě váha nějak netrápí, ale střílet z toho ve stoje, tak se asi zapotim Smile. Baví mě na tom, jak přijdu v noci na pole a v úplný tmě si změřím vzdalenost, vystrelim a zásahu cil. To je prostě bomba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2016 10:35 am    Předmět: Citovat

Hmm, to vyzerá zujímavo, ale tá váha už bude asi dosť poznať na kuši, zasa ak strieľaš z bipodu tak to je fuk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po listopad 21, 2016 10:26 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, tak jsem přišel na zajímavou věc. Přes to noční vidění je vidět krásně paprsek laseru od dalkoměru, tak jsem ho pripevnil na přídavny prisvit tak, aby se konec paprsku protinal se zamernym křížem v optice nočního vidění.

imgurl

Teď se dá měřit vzdálenost objektů i ve tmě, stačí jen zaměřit, stisknout měření a v optice je pak videt jasný paprsek, pokud se objeví na požadovanem objektu, tak stačí kouknout do dalkomeru na display, kde jsou požadované hodnoty. Zatím to mám připevněny trochu humpolacky Smile, ale i tak to funguje dobře a dálkoměr se dá sundat s přísvitem a strčit do kapsy. Jediný noční vidění s dalkomerem jsem viděl pulsara za 40k, tak by tohle mohla být dobrá alternativa

temp image upload

Ve tmě jsem střílel na plechovku na 80 metrů a trefoval. Brzy nahodím nějaké video ze střílení, je to fakt supr.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: čt listopad 17, 2016 8:33 am    Předmět: Citovat

Jen pro informaci, jak ve videu mířím na toho člověka, tak mám to noční vidění sundane z kuše. Aby si někdo nemyslel, že mám nabito:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: čt listopad 17, 2016 8:27 am    Předmět: Citovat

Tak první krátké videjko, ještě si musím pohrát s přísvitem a zaostřovaním.

https://youtu.be/DRRbfC5lZfM
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2016 12:19 pm    Předmět: Citovat

Sem chtěl radši menší přiblížení, kvůli nadsazovani.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2016 9:56 am    Předmět: Citovat

Vyzerá to zaujímavo škoda, že to nemá väčšie priblíženie takých 9x a bolo by to super, teda až na tú cenu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: ne listopad 13, 2016 7:37 am    Předmět: Citovat

Má to dvě tuzkovky, které za normálních okolností pohaneji optiku i integrovaný prisvit. Já používám pridavny prisvit, který má svůj zdroj - další 2 tuzkovky, takže by to mělo vydržet o něco dele. Zatím tam mám jen na vyzkoušení šuntový baterky a za dva dny občasnýho testování mi to kleslo o jednu třetinu. Dokoupím kvalitní nabíjecí články a zkusim nechat zapnuty, pak dám vědět jak to drží. Doufám, že to nebude na deset náhradních baterek v batohu Smile. Zatím z toho mám fakt dobrý pocit. S tím 940 nm přísvitem je obraz v noci hladkej a vypadá to dobře i ve dne. Čekal jsem to horší. Jen škoda, že to nemá zabudovanej dalkomer, ten můj je v noci nepouzitelnej, ale to by byla už cena asi trochu jinde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: so listopad 12, 2016 10:05 pm    Předmět: Citovat

parádní! Jak dloouho ti vydrží baterka v optice? Určitě se pak pochlub s videem.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: so listopad 12, 2016 11:25 am    Předmět: Citovat

yukon photon xt 4.6x42 l + Ir prisvit pulsar 940. Byl jsem přes to koukat v noci venku, a je to super. Do 150 metrů co využiji na kuši maximalne je to luxus, ale dohledne i dál. Je i na den, jen nezapnes přísvit, sice je černobílý, ale dobrý obraz. Teď budu moct bušit do Terče i po setmění a nemusím se omezovat jen na světlo. Mám to na rychloupinakach, takže během pár vteřin lze vyměnit a sedí na kuši dokonale. Má to video výstup, tak snad časem nahodím nějaké video pro představu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: so listopad 12, 2016 10:06 am    Předmět: Citovat

Fíha, čo to je za potvoru ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2016 11:57 pm    Předmět: Citovat

free screen capture software
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2016 11:53 pm    Předmět: Citovat

Zdarec, tak jsem trochu upgradoval kusohled, už uvidím na terč i při setmění Smile teď už jen ten optimizer a dvounozku.
screenshot program
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 9:14 pm    Předmět: Citovat

Super vďaka majú ich tam, teda, ale pošta brutal no uvidím keby zohnali aj ten SDS systém hádam by som to poštovné pri jednom prehltol...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 7:54 pm    Předmět: Citovat

já jsem objednával 12 šípů a nějaký vosk a vyšlo mě to jak cena v ČR. Objednával jsem to jen proto, protože buď je v ČR v eshopu neměli nebo je měli, ale měli židi 160 Kč poštovný. Tak radši udělám kšeft amíkovi a částečně české kase, než českýmu židovi.
Ten komplet Bowjaxů se myslím prodává na supra.cz (výhradní dovozce kuší tenpoint)
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 6:47 pm    Předmět: Citovat

Hmm, počítam,že v našich končinách tie Bowjaxi nekúpim ani v sade...
Tie šípy tam sú za dobrú cenu,ale zasa keď si to dám poslať od Amíkov oplatí sa to,clo+daň na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2016 10:15 pm    Předmět: Citovat

No osobně jsem dost čučel, že jsi šel do té kuše takhle naslepo. Já bych si pro ni jel jen osobně. Jasný je to štreka, ale taky ne malá částka peněz, zvlášť v této době, kdy jsou bazary (alespoň ty české plné podvodníčků).

Bowjaxy se kupují jen v celé sadě. Na ty ramena by šly koupit možná jen zvlášť, ale na ten rail asi nikoliv. Dají se koupit i zvlášť na nášlap a na držák šípu, ale na rail asi ne.

Bowjaxy na ramenech se po nějaké době po výstřelech povolují, je potřeba je neustáles scvakávat dohromady. Stačí je vyndat, umýt v teplé jarové vodě (i ramena) a sedí zase na místě na nějakou dobu. Není je dobré je dávat blízko kladkám, jednou se mi stalo, že mi tětiva scvakla do drážky v kladce jednu tu kuličku z bowjaxu. Pak se může stát, že to buď urveš nebo ztratíš.

Bloodliny jsou taky fajn. Kdybys chtěl někdy v budoucnu kupovat ty pro-elite, tak já je bral odsud http://www.wyverncreations.com/index.php?main_page=product_info&cPath=82&products_id=377 mají je za 5,5 USD. Borec tam má i dělané šípy a střelci si je vychvalují - v USA jsou samozřejmě i jiné profi shopy na výrobu šípů, kde si můžeš zadat požadavky ne jen ve stylu zbarvení, typy letek, inserty a hlavní části šípů, ale můžeš si je i nechat ospinovat a sladit váhu do 1 grainu. Ceny už jsou ale astronomické.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2016 7:30 pm    Předmět: Citovat

No, nakoniec som kúpil Bloodline, hentie buď mali len 4 ks, alebo s half moon nockom, ďalší mali otrasné poštovné,u nás zasa drahé jak sviňa.
Pôvodne mi ich sľúbil aj ten pako čo som od neho kúpil tú kušu, ale jak dostal prachy za kušu robí mrtvého chrobáka, nedodal ani šípy čo mali byť ako súčasť inzerátu navyše chýba mi aj jeden bowjax na raile čo mi nedodal, vlastne dva jeden mi kdesi odpadol z ramena, teda neviem jak je to možné, držia tam dosť dobre.Jo inak asi sa nedajú kúpiť samostatne, len celá sada či ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2016 4:54 pm    Předmět: Citovat

na svk nevím, ale v čr třeba tu:
http://www.supra.cz/kuse/doplnky4/sipy1/sip-tenpoint-pro-elite-carbon-20-sb-superbrite-end-vc.hrotu-1-1732.html
http://www.nevoranek.cz/sip-ten-point-pro-elite-20-moon-h-ten-point-vc-hrotu-100-grs-6525.html
http://www.outdoor-military.cz/sipy-sip-ten-point-pro-elite-20-sb-superbrite-p130703
http://www.zbrane-vzduchovky.cz/sipy/kuse/sip-ten-point-pro-elite-20_sb_superbrite/
http://www.zbraneliberec.cz/obchod/praky-kuse-luky/kuse/-/sip-ten-point-pro-elite-20%E2%80%9D-moon-h-ten-point-vc.-hrotu-100-grs.
http://www.zamerovac.cz/sipy-sip-ten-point-pro-elite-20-sb-superbrite.html
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: čt říjen 13, 2016 10:13 am    Předmět: Citovat

Tie Pro-Elite 20" sa dajú kúpiť aj niekde u nás či?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2016 7:28 pm    Předmět: Citovat

Fajn,díky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2016 2:06 pm    Předmět: Citovat

Používal jsem ze začátku 22'', ale nyní používám ty jejich Pro-Elite 20'' a spokojenost. Doporučují omni nocky, protože to je jejich patent = prachy. Ale můžeš střílet i s plochýma - sám střílím i s plochýma lumenockama. Půlměsícové moc nedoporučují. Na y2b mají videa ve slow-mo, kde ukazují výstřel s omni, flat a moon nockem a nejlíp se chová omni, pak flat a nejhůř moon.
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st říjen 12, 2016 1:34 pm    Předmět: Citovat

Kontrolní otázečka akú dĺžku šípov používate,lebo na stránke majú aj 20" aj 22" je to jedno? Ešte by ma zaujímalo aspoň čo som vyrozumel odporúčajú len Omni nock, čiže ploché nocky nie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2016 5:58 pm    Předmět: Citovat

Tak vítej v klubu kolotočářů Very Happy věřím, že budeš spokojený. To s tím nástřikem je prekérka, já až takový problém nemám - taky se mi to na některých místech loupe, ale jen minimálně. Je to škoda, ale pocit ze střelby ti to určitě vynahradí Wink
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: po říjen 10, 2016 5:57 pm    Předmět: Citovat

Taky se mi odira ta barva na stealth FX4 a stejný problém s pazbou chce to tam něco privrtat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: ne říjen 09, 2016 3:00 pm    Předmět: Citovat

Tož som zadovážil aj ja https://www.zonerama.com/Link/Photo/80084348/2247141
trochu som ju potestoval, nejakých 42 výstrelov, zatiaľ som nadšený, trocha ma zaskočila kvalita,alebo skôr nekvalita tej kamufláže v mieste kde sa dáva naťahovák farba išla dolu takmer ihneď na fotke to vidno, nie je sa moc čo čudovať sú tam ostré hrany,ale aj tak mohli tam dať radšej nejakú gumu, alebo čo, na druhej strane farba sa odrala aj na pažbe v mieste kde sa opiera o plece a to už sa mi nezdá celkom kóšer, sú to len kozmetické chybičky,ale trebárs na Matrixe drží farba stále bez problémov.
Acudraw je fajn ,je to síce troška zdĺhavejšie, ale zasa ťahá rovnomerne,dá sa naťahovať aj po ležiačky netreba opierať o strmeň.
Pre mňa by mohla byť trocha dlhšia pažba, mohli to spraviť ako excalibur, že sa tam dá dokúpiť nadstavec, ono nejaký by sa tam relatívne dal dať len treba navŕtať diery.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2016 9:30 pm    Předmět: Citovat

Tak podle těch tenpointackych tabulek už jsou kabely na FX4 dokonce predkrouceny, takze se nemusím o nic starat. Moc dobře jsem si vybral kuši Very Happy. Ještě jsem koukal, jak tu nějaký člověk dává kolíky do děr v kladkach a tím je zastaví v poloze, kdy má povolenou tetivu. U FX4 jsou tam taky otvory, ale to bych asi nerizkoval, mohla by se ta kladka podle mě zdeformovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
brutopyr
Nováček
Nováček


Registrace: 18.8. 2016
Příspěvky: 57

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2016 9:10 pm    Předmět: Citovat

Pamatovani otáček jsem myslel na tetive, u těch šroubů jsem je nepočítal, otáčel jsem vždy po dvou na každé straně, až byla tetiva volna. V tu chvíli byl šroub ještě v půlce zavitů. Je super, že se to dá z druhé strany změřit, jinak bych do toho ani nesel. A navíc se tam krásně vejdou delší srouby, tak to bude úplná sranda. Asi bude nejlepší vyměnit za delší šrouby a na nich si udělat rysku pro lepší orientaci. Možná by nebylo špatný na straně vyvrtat otvory pro cerviky a protáhnout to zavitnikem. Po každé výměně by pak stačilo je dotáhnout přesně jak je to u šroubu co drží luciste k railu. Děkuju za ten odkaz Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: čt září 15, 2016 3:40 pm    Předmět: Citovat

Super! Dík za info a za zkoušku. Jediná výhoda lisu oproti tomuto způsobu je ta, že se šrouby nebudou při výstřelech povolovat (poškozené lepidlo na závity). Muselo by se po každém povolení ramen dát nové, ale to není zas takový problém.
Co je teda super věc, tak výměna tětivy v terénu. Kolikrát jsi každým šroubem otočil, než ses dostal do takového povoleného stavu?

Jinak počty nakroucení tětivy jsou zde:
http://www.tenpointcrossbows.com/shop/Crossbow-Cables-P37.aspx
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Kuše Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.