Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Přetěžování ramen při úchopu 3 pod

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Simon
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: pá březen 03, 2017 11:05 pm    Předmět: Citovat

Díky všem za komentáře. Zase mám o čem přemýšlet Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: čt únor 16, 2017 12:12 am    Předmět: Re: Přetěžování ramen při úchopu 3 pod Citovat

Simon napsal:
Ahoj,
Střílím 3 pod, a zatím jsem se všude setkával s názorem, že tento úchop nerovnoměrně zatěžuje ramena luku....................
Díky za názor.

nedám ti asi tak vyčerpávající odpověď jako Mýša, ale možná můžu navést tvé úvahy jiným směrem, když shlédneš ta videa snad se ti bude lépe chápat co je to nerovnoměrné zatížení ramen, prvním videu si krokuj 14, 15 a 16 vteřinu a sleduj chování tětivy z horního a dolního ramena, které rameno asi kopne je snad zřejmé a tím bude nejspíše myšleno to nerovnoměrné zatížení, na videu je to samozřejmě stringwalking a ne prosté tři pod, ale jako příklad k snadnějšímu pochopení snad dobré, v druhém videu je vidět jak správně nastavený tiller je schopný dost eliminovat to prověšení- prošlehnutí tětivy při vypuštění ke kterému dojde v menší míře i u jeden nad a dva pod
možná se shodneme, že když to kopnutí spodního ramene obrací luk při výstřelu horním ramenem ke střelci může to být i vliv špatného nastavení tilleru spodního ramene, ale někdy to dokáží i u dobře nastaveného luku příliš tvrdé prsty
https://www.youtube.com/watch?v=-2QPmVXKx-A
https://www.youtube.com/watch?v=ujeuTsqcX8o
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2017 3:22 pm    Předmět: Citovat

Proč by měla být politická?
Chlapec si založil vlákno které se jmenuje "přetěžování ramen při úchopu tři pod" a pak tu rozkládá nějaké úvahy o symetrii.

A já mu tvrdím, že luk může být nastaven na mediterran, nebo na 3pod, což jsme prokázali opakovaným a velmi přesným měřením s profesionální výbavou.
O žádném přesnějším měření schopném popsat rozdíl mezi mediterranem a 3 pod nevím, takže ani nevidím důvod ho zpochybňovat.


Podrobně by se na otázku asi odpovídalo trochu blbě, protože by se napřed muselo vysvětlit že výrobci luků jsou si samozřejmě asymetričnosti umístění šípu vědomi a luky ladí tak, aby ramena pracovala stejnou rychlostí.

Snahou není dostat končík na střed tětivy, ale nastavit si lůžko na tětivě tak, aby šíp letěl rovně.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PePe
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2017 2:48 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Na MČR ve 3D probíhalo přesné měření chování luku při výstřelu, a to víceméně jednoznačně ukázalo, že luk se chová jinak pokud má tiller nastaven na 3 pod, nebo mediterran.
Některé luky se chovaly hůř bez ohledu na systém držení

Nevím jestli mi to přijde jako politická odpověď (odpověď na jinou otázku), protože netuším co chtěl básník říci, či to prostě politická odpověď je.
Co se přesného měření týče, tak bylo přesné maximálně v těch sondách co se na to použili. Pochybuji že by tam jeden člověk na jednom luku měnil tiller a měřil to. A i pak je otázka jak velká chyba by vznikla. (Pokud nepoužijete mechanické ukotvení a vypouštění, tak to měření nebude ani vzdáleně přesné.)
Necítím se dost fundovaný na správnou odpověď. Doufám, že nastavením tilleru pro odpovídající úchop nedochází k přetěžování ramene. Používání špatného nastavení tilleru je samozřejmě na škodu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2017 8:27 pm    Předmět: Citovat

To byly ty zcela nevychované Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2017 9:51 am    Předmět: Citovat

Na MČR ve 3D probíhalo přesné měření chování luku při výstřelu, a to víceméně jednoznačně ukázalo, že luk se chová jinak pokud má tiller nastaven na 3 pod, nebo mediterran.
Některé luky se chovaly hůř bez ohledu na systém držení
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Simon
Nováček
Nováček


Registrace: 12.2. 2017
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 6:38 pm    Předmět: Přetěžování ramen při úchopu 3 pod Citovat

Ahoj,
Střílím 3 pod, a zatím jsem se všude setkával s názorem, že tento úchop nerovnoměrně zatěžuje ramena luku oproti středomořskému úchopu (2 pod, jeden nad). Když jsem o tom přemýšlel, tak mi to ale nedává smysl. Jestli jste se tím někdo víc zabýval, tak bych chtěl poprosit o vysvětlení. V čem vidím problém:
- Rovnoměrné zatížení ramen při nátahu (technicky, fyzikálně) chápu tak, že by bod, za který se tahá, měl být přesně uprostřed délky luku. Za předpokladu, že ramena luku jsou konstrukčně stejná.
- Když jsem si přeměřoval luky, co mám, a podle hrubého odhadu tak vychází i luky na různých obrázcích, tak mi střed luku vychází výrazně níže, než kde je umístěn šíp. Přijde mi, že vychází zhruba doprostřed ruky držící luk. To mi přijde i logické z hlediska sil protitahu. Umístění šípu mi vždy vychází o dost výše, než je střed luku (i o několik cm).
- A teď k úchopům. Z tohoto mi vychází, že úchopy, pokud je držím v blízkosti šípu, mají svá těžiště vždy nad středem luku, a tedy vždy by měly zatěžovat více horní rameno.
- V tomto kontextu mi přijde, že naopak tři prsty pod jsou blíže středu luku než dva pod a jeden nad. I tak ho ale nezatěžují ideálně.
Díky za názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.