Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

kladkový luk
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st březen 05, 2008 5:03 pm    Předmět: Citovat

je to PSE Fire-Flite-lovecký,ale já to mám jen jako relax na občasné střílení do terče-šípy eště nevím,jaké by jsi mi doporučil?Stou zakládkou-přemýšlel jsem o té plastové,ale spíše to bude chtít nějakou spodní-jen nevím jestli to není zbytečné do toho tolik investovat,když si zastřílím jen párkrát do měsíce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 10:39 pm    Předmět: Citovat

Co přesně je to za luk? Levák, pravák? Co chceš střílet? Jaké šípy budeš používat? Není to nijaká věda- s tou zakládkou-, ale je lepší si to všechno projít Wink Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 7:50 pm    Předmět: Citovat

tak luk už jsem sehnal- od firmy PSE,jenže jsem ho sehnal(samozřejmě starší)ale bez zakládky a popravdě nevím jaká tam má být a kde ji sehnat proto vás prosím o radu-přece jen je tady dosti zkušených střelců :wink:na středu je pro uchycení otvor asi o průměru 10mm-udělal jsem si zatím provizorní-něco jako kulatina se žlábkem-zatím sem jí ani nezkoušel,tak nevím jestli to bude fungovat Laughing .Díky za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt prosinec 13, 2007 7:31 pm    Předmět: Citovat

jj ten vypadá dobře-jenže toliko peněz se mi do teho dávat nechce.Mám to jen jako občasného koníčka-proto sem volil i ten Petron-pro mě přijatelná cena/výkon,atd
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 10:42 pm    Předmět: Citovat

PSE carera za 6000 by som hned bral ak by som zháňal kladkostroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 10:21 pm    Předmět: KOMERCE VELIKA Citovat

Hele na rexbowu jsou dva kladkace za 6000 jeden

http://www.rexbow.cz/bazar.php

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 9:16 pm    Předmět: Citovat

..nedalo mi to, a trochu jsem pátral. PETRON je sice anglická firma, ale za tyhle prachy to podle mě v evropě nikdo nevyrobí. Nevim jestli SUPRA má na stránkách správnou fotku, ale stejnou, ale pod jiným jménem výrobce najdeš taky tady:http://www.archeryworld.co.uk/acatalog/Compound_Bows.html

..takže asijská klasika- handl se zbožím a značky na výrobky dle přání zákazníka Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 8:40 pm    Předmět: Citovat

ma angličtina je na bodu mrazu-pokusím se domluvit s kamarádem,ale nevím-kdyby jsi něco sehnal-jakékoli info,byl bych velice vděčnej-můj email v SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 8:15 pm    Předmět: Citovat

a je tezke napsat rovnou do Petronu o cenu a reference a o to jak delaji servis, kde je nejblizsi. Britske firmy maji velmi dobrou obchodni moralku.

Ja treba beru automatiky na potapeni od Apekse a kdyz neco potrebuji poslu email a oni mi promptne odpovi.

Kdyz neodpovi tak to neco o firme rika. S Americkymi firmami , nekterymi mam naprosto opacne zkusenosti.

Kdyz neumis anglicky klidne jim muzu napsat ja ...

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 6:37 pm    Předmět: Citovat

jak již jsem psal-Petron-anglická firma vyrábějící luky a kuše od roku 1963-po anglii velice rozšířená.Vyrábí dokonce i sportovní luky,ale u kladkových se mi nepodařilo zjistit cenu-jinak jsem se díval na anglickej a německej eBay a tam se dost často vyskytujou-jak nové tak i starší kusy-u nás jej nemohu sehnat-těch pár kusů co měli skladem bylo hned pryč-tak mi nezbývá než počkat,nebo koupit v zahraničí Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 6:23 pm    Předmět: Citovat

Ty jo, až budu chtít něco s kolečkama, pořídím si velocipéd.... Twisted Evil


J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 4:41 pm    Předmět: Citovat

Eli, to by som teda od tejto značky nečakal. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 2:52 pm    Předmět: Citovat

V německu stojí 170Eur.
Já mám loňskej model hoyt LAZERTEC(už ho nedělaj) vyšel mě asi na 12500Kč holej a příslušenství včetně držáku na šípy dělalo asitak 9000Kč
Navíc kufr, šípy....
Doufám že tohle nebude číst má drahá spořivá polovička Laughing Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 2:36 pm    Předmět: Citovat

A kolik ten Browning stál? Mě stálo jenom nastrojení s vypouštěčem a příslušenstvím kolem patnácti a to jsem nešel do úplné špičky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 1:56 pm    Předmět: Citovat

Made in taiwan, nebo jinjá asijská destinace opravdu nemusí nutně znamenat vždycky špatnou kvalitu. Ale pokud je cena takhle nízká, o něčem to určitě hovoří....

Příklad: Nedávno jsem byl -coby kladkostřelec- požádán o sestavení a zastřílení luků DISCOVERY od fy. BROWNING.
Dělají super kladkáče, sportovní i lovecké, ale tenhle je určen pro zábavu, střílení pro celou rodinu, různé kluby, skautské oddíly, atd..
Síla 29Lbs, nátah 15-30" při stejné síle, takže může střílet kdokoli s nátahem v těchto hodnotách.

Zprvu se zdálo zpracování slušné, ale po pár ranách se začaly projevovat neduhy. Každou druhou, třetí ránu vyskočil vodič lan z výhybky a lana o sebe začala dřít. Jedna kladka při nátahu šmajdala asi o 4mm, takže jestli nějakej nezkušenej střelec strhne tětivu víc jak je zdrávo, zpadne z kladky. Moduly kladek (to je to na co se při nátahu navíjejí lana) jsou plastové, a i při síle luku pouhých 29Lbs se znatelně prohýbají. Madlo luku není opatřeno pistolovou rukojetí, ale nějakými gumovými příložkami přilepenými ze stran k madlu.Po hodině střílení se začaly odlepovat.

Osadili jsme luky zakládkou a mířidly, zastříleli na střílení z prstů, ale nijak unešen z toho nejsem. Nehledě na nedostatky které jsem vzpoměl výše.
Jediné plus, je cena. Je to nejlevnější Browning kladkáč určený i pro dospělé. Ale osobně pochybuji, že i kdyby si ho někdo koupil a natunil přímo pro sebe, budou výkony srovnatelné s jinými modely

Nakonec: jestli si ten PETRON pořídíš, tak za dovybavení luku vysolíš víc než za luk samotnej, ale podle mýho ti to luk nezkvalitní.
Jestli jsi rozhodnutej do toho jít, přeju ti ať nemám pravdu Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út prosinec 11, 2007 12:06 am    Předmět: Citovat

Nemůžu si pomoct, ale nějak se mi ty 3000,- nezdaj, kvalita, technologie, materiál to něco stojí. Když jsem si před pár lety kupoval slušný kladkáč, tak přišel na desetinásobek v základu. Všichni víme kolik stojí padesáti liberní dřevolaminát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Art
Nováček
Nováček


Registrace: 20.8. 2007
Příspěvky: 40

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 9:29 pm    Předmět: Citovat

Čus, tady někdo někdy v dávně nedávný minuloti přišel na kladkovej luk, kterej stál nějakejch pět tisíc a jako takovou raritu, co se týče desingu, ceny a pravděpodobně i kvality ho tady někde vystavil formou vizuální upoutávky s kontaktem na firmu. Tuším, že ho taky vychvaloval, mně se líbil a vzpomínám si taky na to, že by možná hoh bejt v nabídce obchodu, co má Vidím na Tyršově vrchu Pod Plynárnou v Praze. Jistej si tím nejsem, ale tím, že by se ty dva tisíce vyplatilo přihodit ano. Už jen pro ten servis. Tak zdárek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: po prosinec 10, 2007 7:39 pm    Předmět: Citovat

furt mi to nedá,tak jsem s kamarádem hledal na netu a našel jsem další stránky co se týče značky Petron a vyrábí i závodní luky tak by to snad nemusela být špatná kvalita co se týče zpracování a navíc je to anglická firma co je na trhu už dost dlouho-no uvidíme.už jsem se rozhodl-tak pokud bude zájem,tak až se mi jej podaří získat,tak napíšu zkušenosti a hodím sem pár fotek Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 4:32 pm    Předmět: Citovat

"made in taiwan" nemusí znamenať zlú kvalitu, príklad počítače, kola, ...
Niekedy naopak ide o dobrú kvalitu za dobrú cenu.
Nicméne podľa obrázku sa to posúdiť nedá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 12:41 pm    Předmět: Citovat

Děkuji všem za názory-pokoušel jsem se najít něco o této firmě-ve světě je to prý docela známá značka-tak nevim-našel jsem její stránku http://www.petron.info/
vyrábí i klasické dřevěné luky i reflexní sportovní-a co si budem nalhávat-dnes většina výrobku(95%)je vyrobena v číně nebo na Taiwanu Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: ne prosinec 09, 2007 10:30 am    Předmět: Citovat

50 lb kladkáč za 3000,- vidím jako velké riziko. A jako potenciálně nebezpečné (i pro střelce) zařízení bych ho kupoval v kamenném obchodě s odbornou obsluhou, krerý provádí servis a prodává komponenty. Kladkový luk servis (seřízení) a doplňky potřebuje. U neznámého výrobce bez referencí Ti navíc napoví pocit z výrobku, když ho vezmeš do ruky a prohlédneš si úroveň zpracování.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 11:21 pm    Předmět: Citovat

BACHA. To může být i životunebezpečné. Jak napsal Eli, kladkáč je stroj (dle mého názoru má i málo společného s lukostřelbou) a porucha jakéhokoli komponentu může způsobit např. ztrátu oka a reklamovat to můžeš mailem. Další věc je, že skutečně většina střelců z těchto strojů kráčí cestou dokupování fórichtungů, které na levného Asiata prostě nepůjdou namontovat. Dost bych si to rozmýšlel. Taky se mi dosud nikdy nepodařilo koupit levně dobrý luk. Možná mám jenom smůlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 11:05 pm    Předmět: Citovat

Jo pánové, kladkovej luk přecijen něco stojí,ale 3000 Question Exclamation ... Každej typ luku má svá specifika. Tak jako existujou mezi mezi dlouhými nebo reflexními luky dobré i špatné modely, dobří i špatní výrobci,a to i přesto že principy luku, technologie a materiály jsou všeobecně(aspoň mezi výrobci luků)známé, u kladkáčů tomu není jinak.
Všeobecně pak platí, že horší výrobky se prodávají za nižší cenu, aby se vůbec prodaly. U asiatů, kteří jsou mistři v kopírování JAKÉHOKOLIV západního zboží to platí dvojnásob!

Hlavní problém je v tom, že za těmito jejich výrobky stojí jen průmyslová špionáž nebo koupená licence. Neprošli si vývojem, takže často ani nevědí
jak to, co vyrábějí, má fungovat a co to má vydržet.

Musím potupně přiznat, že synkovi jsem pořídil taky tajvanskej kladkáč.
Mám s kladkostrojema už dost zkušeností, takže jsem věděl co hledám.
Navíc je to luk o síle 25Lbs, a jeho konstrukce se mi zdá dostatečně nadimenzovaná na tuhle muší váhu. Značka luku-PERFECT LINE,která už na trhu nějakej čas je, i když není moc známá. -a hlavně je to slaboučkej luk!.

Rozhodně bych ale nešel do 50Lb luku od neznámé a nezavedené firmy
(PETRON-???) Neznám nikoho kdo má s těmito luky zkušenosti, a dokážu si představit jakou paseku může nadělat třeba rozlomení kladky nebo prasknutí ramene při natažení. Asiati jsou totiž mistři taky v tom, jak ošidit materiály, aby výrobní náklady byly co nejnižší... Dělá SUPRA i servis a dodává další komponenty, nebo jen řeší reklamace?

RESUME: Třeba ty luky fungujou, a třeba mají i dostatečnou životnost,
osobně bych ale loboval za nějakou zavedenější firmu na našem nebo blízkém trhu, která je odzkoušená a není problém se servisem.
Chápu, že hlavní roli bude asi hrát cena, ale pokud budu srovnávat luky, tak pokud je nějaký asijský kladkáč (třeba od fyrmy KAP) srovnatelný parametry a zpracováním s podobným- třeba americkým, tak i cena bude hodně podobná. ...určitě neušetříte 50% Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 10:01 pm    Předmět: Citovat

Jo a Supře být tebou tak taky moc nevěřím. Nedávno si tam můj kámoš kupoval pistolovou kuš a druhej den se mu rozbila. Laughing
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 9:58 pm    Předmět: Citovat

Tento luk jsem si chtěl taky kdysi koupit, ale když jsem se podível že to je "made in taiwan" tak mě hned přešla chuť.
S tímto lukem se dá zhruba střílet na vzdálenosti asi 50-70max. metrů. Takže na ťech 20-30 m to určitě bude stačit Wink
Já na pohodový stříleníčko používám 30lbs habrový flatbow, který jsem si vyrobil a jinak střílím 50lbs mongolem od Matiáška.
Na takový to odreagování si radši luk vyrob a nevyhazuj zbitečně 3000 Kč do luftu Laughing
Podle mě je tento luk na ho... mám radši tradiční luky.
Ale je to jenom na tobě Rolling Eyes
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zekk
Nováček
Nováček


Registrace: 8.12. 2007
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: so prosinec 08, 2007 9:19 pm    Předmět: kladkový luk Citovat

Zdravím-měl bych jednu prosbu,nebo spíše bych potřeboval poradit-chtěl bych si koupit kladkový luk Petron.Cena tohoto luku je asi 3tisíce,takže to určitě není luk na závody Laughing -ale to ani nechci-měl bych ho jen na odreagování a občasné zastřílení-lukostřelba je pro mě relax-chtěl bych se jen zeptat-napínací síla je 45-až 55 liber-je to dostatečné-střílím zhruba na 20 až 30 m-nemáte sním někdo zkušenosti?Mají ho v internetové prodejně Supra.Děkuji za odpovědi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Sportovní luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Další
Strana 12 z 13

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.