Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Oděv evropského lučištníka ve vrcholném středověku
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 2:41 pm    Předmět: Citovat

jj LEN len LEN Laughing Laughing

po kolena..to mi sedí! takže 13. století??Very Happy je to skoro půlka:D ne dělám si prdel.

Takže je to individuální...čím starší tím delší.

Díky moc!

Hezký den přeji Sagitta Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 8:22 am    Předmět: Citovat

V 10. stol. klidně po kotníky, v 15. stol. velikosti a tvaru dnešních slipů, v období mezi tím postupné zkracování - to záleží na tom, jak jsou dlouhé nohavice, aby se to překrývalo. Já je mám po kolena.
Když už jdeš do takového detailu, musí být ze lnu a ne z bavlny !
http://www.livinghistory.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=58&postdays=0&postorder=asc&start=540
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: čt únor 07, 2008 8:55 pm    Předmět: Citovat

Mám dotaz...chtěl bych se vás optat na jednu malou informaci...nikde sem ji tedy nenašel...tedy ne přesnou Laughing

Jak dlouhé byly brůchy???

Asi dost trapné ale čekejte ode mě vše Laughing Laughing Laughing

Díky zdravím vás Sagi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dvorien
Nováček
Nováček


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Javorník

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 4:52 pm    Předmět: Citovat

mnohokrát děkuji za pomoc PeZi:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 4:36 pm    Předmět: Citovat

hezky řečeno PeZi notworthy

my jsme z Dvorien skoro stejně staří..a budeme jezdit společně.

Ale opravdu dobrý nápad!! Nenapadlo mě to a je to lepší než halda anglických odkazů. Tím nechci nikoho urazit za své úsilí. Ale pro nás neznalé Laughing je to asi větším přínosem než kukat na net.

Ještě jednou díky i za Dvorien
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 4:02 pm    Předmět: Citovat

Dvorien napsal:
omlouvám se ale teprve s lukostřelbou začínám,tak bych potřebovala nějaké rady,hlavně ohledně toho oblečení,hledala jsem všude možně,i tady ale i tak sem jak Alenka v říši divů,takže pokud by byl někdo tak hodný a pomohl by,byla bych velice ráda.

děkuji Dvorien


Jseš tu správně, tady přispívají opravdu jen ti hodní. Ti zlí se sem jen cyklicky vracejí poté, co jim otrnulo, aby znovu sepsuli ty, co se ptají potisící na totéž.

Začni tady -
http://www.ceskyserm.cz/ForumDetail-1154

Jestli Ti není 40 a nehoníš čas, jezdi letos na kostýmové akce v keckách a tričku a popovídej si s lidmi, kteří v keckách a tričku nejsou o tom , co mají na sobě, a hlavně PROČ. Jestli tě něco z toho osloví, za rok nebo za pět budeš mít to co chceš a ne to , na co se ptáš.

Třeba přijdeš i na to, že lukostřelba není o tom, co máš na sobě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 3:05 pm    Předmět: Citovat

Smile určitě něco najdeme Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dvorien
Nováček
Nováček


Registrace: 5.2. 2008
Příspěvky: 2
Bydliště: Javorník

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 3:04 pm    Předmět: Citovat

omlouvám se ale teprve s lukostřelbou začínám,tak bych potřebovala nějaké rady,hlavně ohledně toho oblečení,hledala jsem všude možně,i tady ale i tak sem jak Alenka v říši divů,takže pokud by byl někdo tak hodný a pomohl by,byla bych velice ráda.

děkuji Dvorien
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 2:24 pm    Předmět: Citovat

OK jak si přejete Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 2:16 pm    Předmět: Citovat

sagitta napsal:
díky PeZi Very Happy i za Dvorien
_________________
mě z toho trefi:-)


Laughing Laughing Laughing Laughing

Teď jsem si všimnul Tvého hesla - Kydlimana a mnohé další může z Tvých dotazů taky trefit !

Změň si ho třeba na -

Googluju, čtu, přemýšlím srovnávám, když nenajdu obecně přijímanou pravdu, zeptám se, srovnám si odpovědi, přemýšlím, udělám si vlastní závěr, ověřím si ho vlastní praxí nebo osobní zkušemostí - a už neotravuju!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 2:03 pm    Předmět: Citovat

Chlape ty jseš nepoučitelnej. Dávali jsme ti sem spoustu odkazů, kde najdeš nálezy, rekonstrukce střihů i oděvů a množství fotografií oděvů podle nich vyrobených. Jseš prostě línej a chceš mít všechno naservírované pod nos. Bez práce nejsou koláče.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 12:28 pm    Předmět: Citovat

díky PeZi Very Happy i za Dvorien
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 12:25 pm    Předmět: Citovat

sagitta napsal:
Chtěla by taky dělat hist. lukostřelbu..a scháníme oděv.
12.-13. století
Jestli někdo ví copak nosily ženy v té době tak by to byl velký přínos pro nás oba. nějaký dobrý odkaz by taky bodnul.


Projdi si stránky a galerie na Curia Vitkov - Wothanburg. Ženských a holek jsou tam spousty. Ty míň vyzdobené a bez zástěr jsou Slovanky a ty ozdobené a se zástěrami jsou Vikingů. Taky jsem tam bral poučení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út únor 05, 2008 11:28 am    Předmět: Citovat

Zdravím všechny zase budu nějakou dobu otravovat.. Very Happy

Těď sice ne pro mě ale pro moji holku.

Chtěla by taky dělat hist. lukostřelbu..a scháníme oděv.
12.-13. století
Jestli někdo ví copak nosily ženy v té době tak by to byl velký přínos pro nás oba. nějaký dobrý odkaz by taky bodnul.

Díky Sagi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 6:01 pm    Předmět: Citovat

Tuším , že se to tu taky rozebíralo. Anglický luk byl ve své době anachronismus. Doba jeho válečné slávy trvala cca 200 let Laughing V Evropě se od 12. stol. používala převážně kuše a Češi byli vždy velmi moderní. Luk byl zbraní lůzy na zábavu a pytláctví. Co jsem četl různé zprávy o městských slavnostech, eventuelně seznamy landfrídů, nejde z toho jednoznačně identifikovat lukostřelce. Na vykopávky bohaté husitské období nám dává bezpočet projektilů a četl jsem nějaké zmatené vývody, že ty menší hroty jsou do luku. Ale mám několik hrotů z Francie, údajně k LB, viděl jsem hroty renesanční z Mary Rose a mám pár husitských hrotů, jednoznačně do kuše. Není mezi nimi nějaký výrazný rozdíl.
Kniha Jeana Verdona- "Volný čas ve středověku" cituje Gastona III. Fébuse,hraběte z Foix(14.stol) znalce lovu. Pokládá luk za užitečnou zbraň, vhodnou k lovu, ať anglického, nebo tureckého typu, nejlépe z tisu, či zimostrázu..........technický popis a podobně. To je ovšem Francie Laughing Zajímavé je, že doporučuje spíš slabé luky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: st leden 30, 2008 4:05 pm    Předmět: Citovat

Chtěl bych se zeptat jestli v se ve střední evropě také používali luky?...upřesním na našem území a jestli měly stejný význam a uplatnění jako v Anglii??

Díval sem se na Curia Vítkov..určitě znáte! a tam se zabývají dobou 12.-13.stol. a tam jako že mají lučištníky. Jestli někdo víte více o historii...rád bych si tady něco přečetl a určitě i ostatní fandové českých dějin..já sám se pokusím něco někde okouknout a dodat... díky Sagi Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 5:56 pm    Předmět: Citovat

Prosím za prominutí neupřesnil sem to:D ano chtěl bych se zabývat začátkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 3:19 pm    Předmět: Citovat

Vyber si začátek je to nejlevnější.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 2:29 pm    Předmět: Citovat

Já na tebe nechci bejt zlej, ale stoletá válka trvala, jak už název napovídá sto let a je docela velkej rozdíl mezi oblečením a vybavením 1350 a 1450 O.K. ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 11:07 am    Předmět: Citovat

Hoši sorry sem se jenom zeptal. Sad

Sem si už urovnal dobu a chtěl bych dělat tu stoletou válku...aspoň budu mít dost inspirace protože to dělá spoustu lidí. Teda co sem tady viděl.

K těm botům..... ano já umím číst...možná to tak asi nevypadáVery Happy Chtěl bych teda vědět který typ bot se ve stoleté válce nosily..teda jaké nosily lučištníci podlě mě asi nízké...ještě se poradím s michalem(eleazarem) on taky dělá stoletou válku.

Jo a Kydlimane:D nechci tě zabít to bych nechtěl....fakt..Very Happy

Takže budu rád kdyby mi tu někdo poradil ohledně té stoleté války. teda jestli někdo bude mít zájem:-) díky předem. Sagi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 9:00 am    Předmět: Citovat

...
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 11:47 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 8:48 am    Předmět: Citovat

Ti teda pěkně děkuju za podporu occasion5
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pája1111
Grafoman
Grafoman


Registrace: 24.1. 2007
Příspěvky: 548
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 8:12 am    Předmět: Citovat

...
_________________
Když máš obě ruce levé, staň se levákem, budeš ve výhodě!


Naposledy upravil Pája1111 dne čt červenec 31, 2008 11:47 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: út leden 29, 2008 12:55 am    Předmět: Citovat

Černé kápě jsem viděl jen v Red Dwarf a nebo u Lordů ze Sith.
Kašli na romantické představy a zkus udělat něco podle kluků tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 11:23 pm    Předmět: Citovat

Itazipo, to je krásná odpověď .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 10:59 pm    Předmět: Citovat

bandhead
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 6:15 pm    Předmět: Citovat

Mám podobnou otázku..ale ne mířenou na cote ale na kápi. Objevovala se černá kápě u lučištníků??? Question teda myslím si že u obyčejných lidí ano ale u lučištníků opravdu nevím. Jestli někdo ví..prosím ať odpoví. Díky Sagi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hawkwind
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.6. 2006
Příspěvky: 403

PříspěvekZaslal: po leden 28, 2008 1:10 am    Předmět: Citovat

Draku, oa se ta černá špatně barví, tak asi tak.

J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
sagitta
Nováček
Nováček


Registrace: 27.10. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Štítina u Opavy

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 7:55 pm    Předmět: Citovat

Ano měl sem na mysli ty boty který se nosí na historické akce.dovolím si připojit obrázek z jednoho I.obchodu asi to nebudoum mít přesně ale jen tak pro orientaci. http://www.outfit4events.com/pair-of-poulaines-p-146.html

Asi to bude ono co ste asi myslel,taky se to jmenuje Poulaines.

A nosili tyhle boty i lučištníci ve 14. století??

Děkuji Sagi
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne leden 27, 2008 7:26 pm    Předmět: Citovat

sagitta napsal:
Mám dotaz ve kterém století..či roku..se začaly nosit takový ty boty se zahlou špičkou nahoru?? Question

Díky Sagi Smile


Boty se zahlou špičkou se v Evropě běžně nenosily. V druhé polovině 14.stol. se začínají do "světa" , jako módní trend, šířit "poulaines"- boty s dlouhou špicí, které mají svůj původ v Polsku, pravděpodobně v Krakowě. Znovu se objevují v 15.stol. jako součást tzv. burgundské módy. Zde se objevují velmi dlouhé špice, které se přivazují řetízkem pod kolena. Je to ale nejspíš výstřelek. Oba dva případy jsou záležitosti nobility.
Pravděpodobně jsi měl na mysli boty s uměle zvedlou špičkou, které běžně vídáš na historických akcích v ČR. To je špatně. I běžné boty vrcholného středověku se dělaly do špičky. Špička nebývá příliš dlouhá, může se však mírně ohnout následkem chůze.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta


Naposledy upravil Itazipa dne po leden 28, 2008 12:10 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.