Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Výroba luku
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt červen 18, 2009 10:02 pm    Předmět: Citovat

martin555:
chtel jsem se zeptat jak vyrobit klasicky anglicky luk z jasanu? asi tak 150 cm dlouhy
pokažde jsem to udelal ale při každem natahu začal pomalu praskat prosim poradte tady nebo napište na e-mail

martin.dohnalik@seznam.cz
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: út červen 02, 2009 12:29 am    Předmět: Citovat

Nuz, ak ta cosi bavy -zhanas informacie kde sa da Idea . Ak ti staci laminatova verzia, tak potom celkom odporucam Tu Grozerovu verziu. Hoci to nerobim casto , ale mam to nahodou doma. Aj chlapci , ako Miso , Gator a spol boli u Grozera a vychadzal im zo streleckeho testovania najlepsie prave Asircan. Mozem, potvrdit , ze striela slusne. Je to predsa len laminat , ale asi s trh turkom dospel k najblizsej podobe vypnuteho reflexu.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
atlatlista
Nováček
Nováček


Registrace: 22.2. 2009
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 8:31 pm    Předmět: Citovat

Zapoměl jsem se zeptat odkud sakra máš takové informace Laughing a jestli tam toho je víc tak rád pokecám. AVE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
atlatlista
Nováček
Nováček


Registrace: 22.2. 2009
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: po červen 01, 2009 8:18 pm    Předmět: Citovat

Ahoj díky za tvůj přízpěvek ,ale protože jsem začátečník měl jsem na mysli spíše výrobu z lamel, laminátu a pevného středu. Představa že by jsem dělal luk tradiční metodou mě docela vyděsila Shocked na to teda asi nemám Confused .Pídil jsem se po Výrobcích luků kteří by to zvládly pan Kýzl to odmítl dělat(je to poprvé co mi odmítl něco udělat ,prý to není v jeho ranku ale začínají nový model,držel jsem ho v ruce Wink , paráda) Grozer sice něco podobného dělá ,ale se siahy ,nejblíže k tomu má asi Arniho jekil ll. jen s moderním madlem bez toho typického hrotu.Zatím jsem si navrhnul střed vycházel jsem z délky cca 60 palců a ůhlu 130 stupňů prosím napiš zda jsem se do té délky trefil podle obrázku jsou dost rozdílné. Ještě jednou díky. AVE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 6:13 pm    Předmět: Citovat

Zabudol som pridat prierezy - teda .


_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 6:11 pm    Předmět: Citovat

No , kamarat to sa musis zaradit medzi nas kompozitakov. Ak to myslis vazne , tak sa pustas do velkeho dobrodruzstva, pretoze egyptske luky-teda tie lepene , su este o kusok komplykovanejsie , ako bezne . Teda na druhej strane vyhybas sa velmi komplikovanej operacii so siahmi , ale za to ti pribudaju dve dalsie drevenne lamely na bokoch luku.

Ide ti o tieto luky najdenen v Tutanchamonovej hrobke ?



Ak ano tak tam su tieto komplikovane prierezy. Zakruzkovany je ten najjednoduchsi- podobny beznemu kompozitu. Ale ak si vsimnes tie ostatne - su z niekolkych slojov dreva a rohoviny + bocne drevenne oblozenie. Dooost komplikovane. Aj mna to davno provokuje , ale stanovil som si to ako neskorsi projekt.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 6:02 pm    Předmět: Citovat

Ak z dreva tak si zaobstaraj dva kusy dreva ,vyrob do tvaru ramien luku,ohni kľudne aj bez tepla konce do reflexu a zafixuj ,zabaľ do niečoho(plachta ,slama) nechaj pomali v tieni vysychať ,až bude potom v strede kolmý v spoj deflexný a zlepiť , vytilerovať . Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
atlatlista
Nováček
Nováček


Registrace: 22.2. 2009
Příspěvky: 77

PříspěvekZaslal: so květen 30, 2009 5:25 pm    Předmět: Citovat

ahoj uvažuji o tom že si také postavím luk egyptský lomený Wink ,ale chci ho lepený a potřeboval bych pomoc s technologijí výroby. mám nějakou představu, ale uvítal bych nějaké další podněty například nějaká obecná pravidla pro stavbu luků nebo kontakt na nějakého sdílného stavitele
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Barno182
Nováček
Nováček


Registrace: 23.2. 2009
Příspěvky: 47
Bydliště: Branovo

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 3:28 pm    Předmět: Citovat

Ja to robím ručním orezávačom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 9:15 am    Předmět: Citovat

Aké drevo?
Vzal by som na to poríz a škrabku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po duben 20, 2009 9:03 am    Předmět: Citovat

To riešim tiež, ale vyskúšaj to, že to dáš do mokrej deky a zabal do igelitu a dať na slnko, kontrola každý deň na večer. Vyskúšaj si to na niečom podobnom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
robinhoodd
Nováček
Nováček


Registrace: 10.8. 2006
Příspěvky: 127
Bydliště: Praha-9

PříspěvekZaslal: ne duben 19, 2009 11:42 am    Předmět: Citovat

Ahoj,

potřeboval bych poradit, jak sundat kůru ze dřeva, když už to k němu je přischlý...
to mám nějak napařit nebo jak?, aby se to dalo sloupnout a nemusel sem to oškrabovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2008 9:26 am    Předmět: Citovat

Jaseň ľahko chrysaliduje. Robím z neho ploché luky, alebo opačné D.
Lepšie drevo je napr. svída.
LB s oválnym alebo obdlžnikovým prierezom sú slušné s agátu (Cherokee lb). Agát je dosť tuhý na ohyb aby sa dal urobiť stredne silný LB pri rozumnej šírke stredu. Vyzerá to dostatočne tradične, lepšie ako lepence.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2008 9:16 am    Předmět: Citovat

Akú máš hrúbku D-profilu a šírku v tých miestach?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: čt září 18, 2008 8:32 am    Předmět: Citovat

To máš kompresné fraktúry- preťaženie dreva na tlak. Ak sú lokálne ide o zlý tiler, postihnuté miesto sa ohýba viac ako ostatné.
Ak je to po celej dĺžke máš zlý dizajn pre danú silu a náťah. Chcelo by to urobiť dlhšie alebo širšie, prípadne oboje. Môže byť aj slabé drevo. Treba zmerať hustotu na vzorke.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: st září 17, 2008 9:13 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem v pr...,udělal jsem jasan do D profilu a po tilerování a zastřílení se objevily první příčné praskliny,což by snad mělo být až po čase,nebo se mýlím.nevím jak se to jmenuje,ale děláto jasan neb není stlačitelnej,ale tak brzo????porďte,pokud máte více zkušeností,mám za sebou tak 50 luků a to se mi ještě nestalo.Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: út srpen 26, 2008 12:30 pm    Předmět: Citovat

Skus radči habr buk opravdi neni vhodny
_______________________________________________________________
Atra esterní ono thelduin/Mor'ranr lífa unin hjarta onr/Un du evarínya ono varda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
stovik
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so srpen 23, 2008 6:21 pm    Předmět: Citovat

No uznavam ze asi buk neni z nejlepsich ale v jednom navodu na vyrobu luku byl uveden jako jedna z moznosti a druha vec je to ze je tu v okoli dobre dostupnej. Wink
Uvidim jak to dopadne.-Kdys ne dobre spatne urcite. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bors..
Nováček
Nováček


Registrace: 24.2. 2008
Příspěvky: 36
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 8:57 pm    Předmět: .. Citovat

no tak nevím jestli je buk zrovna nejvhodnější dřevo na luk Confused
_________________
S.T.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
stovik
Nováček
Nováček


Registrace: 21.8. 2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: pá srpen 22, 2008 8:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj vsichni
Delam luk z buku a krouti se mi konce ramen. Sad (Ne do vrtule ale obe na stejnou stranu.) Muze to byt problem,nebo to nevadi?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
renm
Nováček
Nováček


Registrace: 15.7. 2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: po srpen 11, 2008 12:38 pm    Předmět: Citovat

tak tady postuju dodatečně ty fotky...z dovolené jsem si přivezl ještě další tři habry které na fotu nejsou ale jsou rovné...kdyžtak ještě nafotím... Wink
Další foto jak pokračuju s výrobou hodím zanedlouho Wink


_________________
www.hobby.nipax.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 10:53 pm    Předmět: Citovat

taky je to dětský cvičný šíp, vhodný na rozflákání na nějaké té střelnici, jak se provozují na hradech. Plastové letky...Rovnou na něj zapomeň Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: st srpen 06, 2008 9:58 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
většina prodejců nabízí internetový obchod. Dáš požadavek a přijde ti balík na dobírku. Tu a tam i levněji, než v krámě. A nemusíš nic schánět. Od 1000kč se to dokonce vyplatí z USA Laughing Skus JASA ARCHERY, nebo CERE SPORT, potažmo 3RIVERS ARCHERY, nebo ROSE CITY ARCHERY


tento sip je jako opravdovi sip s perim, koncikem a hrotem nebo jen dřík. me nesedi ta cena tak levny sip sem jeste nikdy nevidel, ikdyz sem toho videl jen malo Razz

http://www.ceresport.cz/katalog.php?id=460
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út srpen 05, 2008 4:20 pm    Předmět: Citovat

většina prodejců nabízí internetový obchod. Dáš požadavek a přijde ti balík na dobírku. Tu a tam i levněji, než v krámě. A nemusíš nic schánět. Od 1000kč se to dokonce vyplatí z USA Laughing Skus JASA ARCHERY, nebo CERE SPORT, potažmo 3RIVERS ARCHERY, nebo ROSE CITY ARCHERY
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Francois
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 8.7. 2008
Příspěvky: 182
Bydliště: okolí Zlína

PříspěvekZaslal: po srpen 04, 2008 8:47 pm    Předmět: Citovat

Vím že se to sem nehodí ale nevite kde koupit dříky a dalsi prislusenstvy v okoli zlina???? omlouvam se a dekuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
HCLivess
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: ne srpen 03, 2008 11:26 pm    Předmět: Citovat

2 longbow by se ti tam nevešly? podle mých informací je lepší na kratší luky použít ten backing. a nejlépe asi typ flatbow, protože je širší. ale ne moc dlouhou rukojeť, aby se výhody neztratily! u kratšího luku z jasanu bez backingu asi riskuješ vyšší set. možná bych si zvolil nějakého křížence. ale nevím co na to řeknou odborníci Smile
_________________
http://archers.own.cz - nějaké ty návody z 50. let, americká lukařská fyzika, zen a tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
renm
Nováček
Nováček


Registrace: 15.7. 2008
Příspěvky: 21
Bydliště: Hranice

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 4:52 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem si pořídil dakron a na kousku cvičil vlámskou tětivu a docela v poho...jen by mě zajímala jedna věc - když zapletu ty konce cca 20 cm tak ten střed zůstává nezapletený?
Jinak luk už mám nahrubo ořezanej z jasanu - tvar má spíš flatbow jestli se to tak dá říct - nemá totiž ten průřez D ale spíš obdélníkový - jelikož jediný rovnější kmínek se těžko hledá tak jsem ufikl takovej silnější a rozštípal - tudíž má spíš obdélníkový průřez, jen čekám až trochu víc vyschne a zkusím ho vytillerovat - sice jsem udělal chybu se sukem kterej jsem tak trochu přeřízl takže mi tam na 99% praskne ale dřeva mám na sušení docela dost takže i po nezdaru hodlám pokračovat..
Na typický longbow mám nařezané nějaké klacky ale nějak se mi nezdají - po odkůrování a odsekání břicha se jeví dost křivě takže až doschnou tak je zkusím buď naohýbat do rovnějšího tvaru nebo je seřežu na cca 1,5 m možná i míň a zkusím udělat luky z toho, a tady mám další otázku - má cenu dělat kratší luky s D profilem? Nebo se na to mám vykašlat a čekat na další úlovky z lesíku?
Po víkendu možná postnu foto abyste viděli co mám na mysli Wink
_________________
www.hobby.nipax.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
HCLivess
Nováček
Nováček


Registrace: 9.6. 2008
Příspěvky: 17

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 3:21 pm    Předmět: Citovat

renm napsal:
Našel jsem zajímavý návod - je schopen to někdo přeložit nebo aspoň nějak okomentovat?
http://www.geocities.com/salampsio/elb.htm


Prohlížel jsem to, je to v i odkazech na archers.own a nějak jsem tenkrát nepochopil, proč na té desce má ten klučina letokruhy šikmo a proč nenávidí jasan. Úplný guru to asi nebude Smile

Jaroslav: Bohužel i já jsem o TBB věděl dříve než o tobě. O tom nepružném backingu jsem se ještě dočetl, že je pak těžší luk natáhnout. Je to pravda? Do jaké míry se tato dodatečná potřebná síla projeví na výkonu? Zvýší se tím fps, nebo je to jako když si patami stoupnu na prostěradlo, uchopím ho do rukou, ty natáhnu nad hlavu a snažím se ohýbat? Embarassed Nepružný materiál prý není schopen uchovávat energii... Tvůj přínos lukařství nikdo nezpochybňuje.

X: našel jsem nějaká DVD "How to construct the asiatic bow" a "The Primitive Bow and Arrow". Je to konverze z kazet, vznik v roce 1992. Je to k dostání na amazonu, snad ještě někde jinde. Můžete si to stáhnout z

http://www.demonoid.com/files/details/1525673/1342443/
http://www.demonoid.com/files/details/1549713/1342443/

Kdo nemá vstupenku a chtěl by, ať napíše PM...
_________________
http://archers.own.cz - nějaké ty návody z 50. let, americká lukařská fyzika, zen a tak
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
gawain
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.11. 2007
Příspěvky: 580
Bydliště: Svätý Jur

PříspěvekZaslal: čt červenec 31, 2008 11:52 am    Předmět: Citovat

Ja som sa odvazil sem postnut, kritika bola a poucil som sa.Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jas
Grafoman
Grafoman


Registrace: 12.11. 2006
Příspěvky: 2772

PříspěvekZaslal: st červenec 30, 2008 8:42 pm    Předmět: Citovat

Brezova kora nie je na ochranu chrbata. na to su naozaj hlavne konopny spagat a slachy - pripadne aj tenka surova koza (kozlacia napr.) ochranuje , ale ak ju budes mat prilis hrubu zaroven zatazuje a trocha spomaluje. Slachy su vsak najefektivnejsie na kratkych reflexnych lukoch(indianske a azijske). Ak chces pomoctb dlhsiemu plochemu luku (hlavne biele drevo) , tak je najlepsim riesenim samozrejme prave Hawkom spominany konopny spagat. Nic jednoduchsieho a lacnejsieho nez to uz hadam neexistuje.Navyse nemusis lepit glejom , ale novodobymi lepmi. Ak chces byt originalny mozes si urobit nelepenu zapletanu ochranu chrbata na eskimacky sposob.Brezova kora sluzi , ako voduvzdorna ochrana sliach, nie ako pruzina na ochranu chrbta.
_________________
J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27, 28  Další
Strana 25 z 28

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.