Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zákon o střelbě.
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 5:48 pm    Předmět: Citovat

Tyhlety věci jsou mi opravdu líto...
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 5:44 pm    Předmět: Citovat

V tomto ohledu jsem ochoten přistoupit na to, že na svém pozemku nestřílím po zvěři a po lidech (v případě, že tam mají co dělat), ale jinak vážně neznám způsob, jak mě někdo bude bez soudního příkazu měřit napínací sílu luku nebo dokazovat, jestli za zdí střílím z revolveru nebo nastřeluju hřebíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 5:25 pm    Předmět: Citovat

důchodci v Radotíně by tě udali, že k tobě není vidět Laughing
Našeho společného známého- Pačese- udali, že se v jeho rybníku koupou děti. Sedíme v altánku, pokuřujem, pijem kávu, v rybníku se rachtá Pačesovo dvanáctileté dítě s nějakými kamarády. V tom přijíždí POLICIE ČR, otvírá si bránu, vjíždí na pozemek, vystupuje salutující filcka a praví: "dobrý den! Dostali jsme hlášení, že se tu koupají děti." ."Jak vidíte, je to pravda. Děje se něco??". "Jen jsme to museli ověřit. Nashledanou" Laughing
Ale tam bude ten problém i v tom, že restitucí přišli myslivci o honitbu s kačákem. Na katastru byl zakreslený plot, takže mají po ptákách Laughing A udávají, až se hory zelenají
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 3:24 pm    Předmět: Citovat

Je to smutný, ale jediná možnost jak mít od podobných vopruzů klid a uhájit si svobodu na vlastním pozemku, je obehnat ho zdí takovou, aby přes ní nikdo neviděl a aby měl strach na ní vylézt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Šobul
Nováček
Nováček


Registrace: 25.5. 2007
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 3:18 pm    Předmět: Citovat

Chtěl bych dodat jen jeden zážitek z Itálie, a to z městečka Brunneck v Südtirol (Alto Adige) poblíž Brixenu. U tamního hradu na okraji historického centra je malá volně přístupná lukostřelnice. Od dva metry vzdálené cesty k hradu, kde chodí lidi i mohou tam i auta, ji odděluje pouze dřevěné zábradlí. Terčovnice stojí na louce obrácené směrem k silně frekventované silnici vzdálené tak 150 - 200 metrů, možná že i o něco méně. Když se střílí, za terčovnicemi je natažená síť.
A světe zboř se, nikomu to ani v nejmenším nevadí. Nevadí ani to, když si tam někdo vystřelí bez sítě...
Itálie má ten rozdíl, že tam se lukostřelba provozuje roky a nikomu to nevadí a lidé jsou zvyklí. Jenže naši důchodci (ale nejen oni, na mně pro změnu poslala policajty jedna mladá maminka s kočárkem. Naštěstí byli rozumní, a za to, že mě to musí zatrhnout, se mi ještě omluvili!!!) by to nerozdýchali.
Je to prostě o lidech a nelidech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pavel Fajt
Nováček
Nováček


Registrace: 4.1. 2008
Příspěvky: 31
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 11:39 am    Předmět: Citovat

Bráchu asi před půl rokem v jedné ulici v Olomouci napadl nějakej nafetovanej blbeček. Prostě brácha jde po chodníku a zničeho nic k němu přiběhl a napálil. No s taškama s nákupem, chvilu mu trvalo než se zmátořil ale vzápětí brácha na tom borcovi klečel a mydlil co to dá. Do zad ho přitom mlátil druhej takovej...
No brácha je vcelku mírumilovnej člověk ale jak mi to vykládal a i když to teď píšu tak se mi krev vaří... Evil or Very Mad

A teď to hlavní - zrovna v té ulici mají poldi služebnu a mimo jiné kameru. No jeden známej se ptal kamoše co tam sloužívá a dozvěděl se že se zrovna v tu dobu měnily služby a že ty kamery stejně nikdo moc nesleduje... Rolling Eyes

Z toho plyne - pokud Vás někdo napadne - jste v tom sami a nedejbože abyste chudáčkovi zloději či pobudovi ublížili... teda pokud Vás někdo vidí...Surprised)

Ale zase když chráním majetek či zdraví tak podle níže uvedených výkladů můžu do agresora udělat malou dírku i šípem, že?
PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petr julina
Nováček
Nováček


Registrace: 24.7. 2006
Příspěvky: 63
Bydliště: doubrava

PříspěvekZaslal: pá únor 08, 2008 11:10 am    Předmět: Citovat

Lidi,něco nádherného.
Před nedávnem mě,mého kamaráda+jeho ženu napadl jeden místní kriminálník,já měl moncla a rozbitý ret,kamarád natrhnuté ucho a rozbité rty a jeho žena utpěla nervový šok.Policajti přijeli za cca 40 minut a když sem řekl o koho jde,bylo mi sděleno zhruba toto:éé do něj nevrtejte,on by vám mohl udělat ze života peklo.
Policistka,která přijela vypadá jako jabba hut z hvězdných válek a včera sme spolu měli plodnou diskusi na téma ohrožení zdraví a života.
Totiž tak,střílel sem si na své zahradě z luku,a po cestičce šly dvě tetky a měly na vodítku jezevčíka a hned byly řeči.U nás se mluví po našemu,tzn.polskočeskoslovensky a bylo:co to tu robiče,kehosi zabiječe nechejče teho,tuž šče hluchi nebo co.
Na otázku co dělám sem slušně odpověděl že lyžuju a ta hromská pi..ča řekla:no jak chceče.Za 10 minut přijeli městská policie,a hned po nich policie čr.A z auta vylezla ta baba bachratá policajtka a začla mě pérovat že ohrožuju lidi a podobné pindy.Podotýkám že mám zahradu za domkem,sice mimo plot ale 15 na 40 metrů,pak je příkop s potokem a dál asi 300m pole.Nikde nic co bych mohl ohrozit,ale ona furt vedla svou že toho musí nechat atd.Nakonec mě nařknula z pytláctví a že si to povíme jinde,no nehorázné kecy.
A zlatý hřeb večera byl že se mě zeptala jestli si může střelit z luku.
Tuto babu je jednodušší přeskočit než ji obejít,ale samozřejmě sem svolil.
Stál sem za ní a modlil se aby mi ten luk nedojebala,nepodařilo se jí ani kloudně vypustit šíp a byla vzteklá jak vosa a řekla mi že z toho teda zatím nebude vyvozovat žádné závěry,ale že si mám dát pozor pro příště.
Pak si vlezla do auta,ten její kolega s ní chvíli hovořil a pak vylezl a napsal si moje údaje a ptom odjeli.
Tohle je tak na emigraci do kanady za cikánama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 7:35 pm    Předmět: Citovat

Eleazar napsal:


nebo si upravíme pravidla soutěží a všechny luky budou mít do 32liber a nazdar! director

puke puke puke puke puke puke puke puke puke

To už jedna parta válečníků z Kladna má Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 7:07 pm    Předmět: Citovat

Helou,

díky Jardo za příspěvek. Varování je na místě.

Blink No tak mezi námi zločinci, nechápu, o čem to tam furt dokola mluví... Nic nového jsem se nedozvěděl.

Myšo, máš absolutní pravdu, je to všechno o lidech!!!

Takže můj závěr je:
buď doporučuji přejmenovat www.lukostrelec.cz na www.zlocinec.cz

nebo si upravíme pravidla soutěží a všechny luky budou mít do 32liber a nazdar! director

puke puke puke puke puke puke puke puke puke
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 4:43 pm    Předmět: Citovat

Takže sem přispívá celá řada zločinců. Laughing Alespoň , že někteří jsou nezletilci, tudíž v nižší trestní sazbě.
Už jsem byl několikrát udán (je to koníček Radotínských důchodců a myslivců) . Policie se mnou dala řeč, ale zaplaťpánbu , jsou to soudní lidé. Napřed jsem se dopustil střelby do cca 10m vysokého náspu, za kterým je rybník napouštěný z Lochkovských septiků (s Mamutíkem jsme tím ohrozili bacily- co kdybychom nějakého zastřelili) . A minulý týden jsem ohrožoval trávu na rozestavěném golfovém hřišti při tréningu terčovky na 200m. Zasáhla městská policie na bicyklech, poslal jsem je do pr... a oni jeli Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 9:13 am    Předmět: Citovat

No možná vám to všem přijde úsměvné ale kamarád řešil cca 1 rok problém střílení luku na veřejnosti s úřady a PČR z toho nevyjímaje a to jen z toho důvodu, že si jedna majitelka stěžovala že došlo ke škodě údajně z důvodu střílení z luku. Posudky které si nechávají vyžádat od PČR a dalších institucí jsou celkem jasné a pokud vám policajt luk odebere tak máte smůlu. Není to zas tak velká sranda do té doby než nad vámi někdo začne stát a ptát se. Oni ti policajti mohou být hloupý a důležití ale mají možnosti. Stačí když si vyžádají posudek od někoho kdo se luky zaobírá a tem jim řekne že ten luk je tak a tak silný a pak nashle..... takže jediné řešení je pouze to aby ten kdo střílí si byl vědom že kdykoliv může způsobit škodu. Stačí střelit sousedovi šíp do zahrady a tomu se nebude líbit že si k němu i když s prosbou pro něj jdete....nebo babička půjde kolem a bude se cítit ohrožena vaši střelbou i když bude vzdálena 100 metrů.

Za přečtení určitě stojí následující:


MINISTERSTVO VNITRA
poštovní přihrádka 21/OBP
170 34 PRAHA 7
________________________
Č.j.:OBP-661/CZ-2004
Praha 30. dubna 2004
Počet listů: 3


Pan

Stanislav Vidím

archery@archery.cz


Zákon č 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů – dotazy


K Vašim dotazům ohledně zákona č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů sdělujeme následující.

K dotazu 1, 4 a 5

Zákon o zbraních upravuje nabývání vlastnictví, držení nebo nošení mechanických zbraní, u nichž je napínací síla větší než 150 N. Tyto mechanické zbraně jsou podle zákona o zbraních zařazeny do kategorie D /§ 7 písm. g)/, od čehož se pak odvíjí podmínky pro nabývání vlastnictví, držení a nošení, které jsou stanoveny pro zbraně kategorie D v ustanovení § 15 zákona o zbraních. Pro podnikání se zbraněmi kategorie D není potřeba zbrojní licence podle zákona
o zbraních. Prodávat, vyrábět nebo opravovat tyto zbraně a střelivo do nich mohou pouze držitelé koncesované živnosti podle zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání, ve znění pozdějších předpisů.

U zbraní kategorie D stanoví zákon o zbraních v § 15 kromě podmínek pro nabývání vlastnictví, držení, nošení a pro střelbu v odstavci 4 povinnost zabezpečit je proti zneužití, ztrátě nebo odcizení, přičemž nestanoví další podmínky pro jejich zabezpečení. Způsob zabezpečení těchto zbraní si stanovuje držitel s ohledem na konkrétní podmínky tak, aby tyto zbraně byly dostatečně zabezpečeny proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.

Nabývání vlastnictví, držení nebo nošení mechanických zbraní, u nichž je napínací síla rovná 150 N nebo menší než 150 N zákon o zbraních neupravuje. Prodávat, vyrábět nebo opravovat tyto zbraně může pouze držitel živnostenského oprávnění podle živnostenského zákona.

Informace o podmínkách pro vydání příslušného živnostenského oprávnění k prodeji, výrobě nebo opravám shora uvedených zbraní a střeliva do nich Vám mohou poskytnout pouze příslušné živnostenské úřady nebo Ministerstvo průmyslu
a obchodu, do jejichž působnosti spadá živnostenský zákon.
Ke druhému dotazu

Při ověřování střelných zbraní a střeliva postupuje Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva podle zákona č. 156/2000 Sb., o ověřování střelných zbraní, střeliva a pyrotechnických předmětů a o změně zákona č. 288/1995 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o střelných zbraních), ve znění zákona č. 13/1998 Sb., a zákona
č. 368/1992 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, ve znění zákona č. 119/2002 Sb., zákona č. 227/2003 Sb. a zákona č. 309/2002 Sb.
a předpisů vydaných k jeho provedení.

Vzhledem k tomu, že uvedený zákon není v působnosti Ministerstva vnitra
a Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva spadá do působnosti Ministerstva průmyslu a obchodu, nemůžeme Vám na dotaz týkající provádění zkoušek konkrétně odpověď. Doporučuje Vám se s tímto dotazem obrátit na Ministerstvo průmyslu
a obchodu nebo přímo na Český úřad pro zkoušení zbraní a střeliva.

Ke třetímu dotazu

Zahraniční obchod je v kompetenci Ministerstva průmyslu a obchodu, proto Vám doporučujeme obrátit se s dotazem týkajícím se samotného zahraničního obchodu na uvedené ministerstvo.

Přepravu zbraní a střeliva řeší zákon o zbraních v ustanovení § 50. Podle tohoto ustanovení se podnikateli se zbraněmi kategorie A, B a C nebo střelivem do těchto zbraní vydává povolení k přepravě. Vzhledem k tomu, že Vámi uváděné mechanické zbraně a střelivo uvedených kategorií zbraní nejsou podle zákona
o zbraních do těchto kategorií zahrnuty, není třeba k jejich přepravě podle zákona
o zbraních žádné povolení. Při přepravě uvedených zbraní a střeliva však platí ustanovení § 15 odst. 4 zákona o zbraních o jejich zabezpečení proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.

Před vývozem zbraní a střeliva Vám doporučujeme se předem informovat
o podmínkách dovozu a přepravy na území státu, do kterého mají být vyvezeny nebo přes jehož území budou převáženy.

K šestému dotazu

Po vstupu České republiky do Evropské unie se z pohledu zákona o zbraních nezmění pohyb vámi uváděních zbraní a střeliva . Přesto Vám doporučujeme se před cestovou do zahraničí s těmito zbraněmi a střelivem informovat o právní úpravě cestování s nimi na území státu, do kterého mají být vyvezeny nebo přes jehož území budou převáženy.

K sedmému dotazu

Evidence šípů a komponentů k nim podle zákona o zbraních je závislá na zařazení zbraní, do kterých jsou určeny, do kategorie zbraní podle zákona
o zbraních. Zařazení mechanických zbraní podle zákona o zbraních je již výše uvedeno. Z pohledu zákona o zbraních není třeba šípy a komponenty k nim evidovat. Pokud budou uvedené předměty předmětem podnikání, je třeba je však evidovat podle předpisů upravujících evidenci související s podnikatelskou činností. O sdělení informací o jejich evidenci v rámci podnikatelské činnosti Vám doporučujeme obrátit se na příslušné živnostenské úřady nebo na Ministerstvo průmyslu a obchodu.




Mgr. Michal Mazel

ředitel odboru bezpečnostní politiky
v z. Ing. Jan Souček
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne leden 13, 2008 10:29 am    Předmět: Citovat

Mě už vyhodili z několika míst. Chudáci!

Ale je zajímavé, že tam, kde jsem pravidelně trénoval asi 3x týdně (do 5m náspu, na kterém vede rušnější silnice plná pohyblivých cílů) si všichni zvykli a teď...už tam netrénuju! Question

Laughing Takže se hlavně nedat!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 7:53 pm    Předmět: Citovat

No když tak uděláme protest.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: čt leden 10, 2008 10:27 am    Předmět: Citovat

Toho, že budeme s klackama zahnáni na homologované střelnice nebo do ilegality bych se zatím nebál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kaša
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.2. 2007
Příspěvky: 197
Bydliště: Staré Město (Uh.H)

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 11:45 pm    Předmět: Citovat

Horší bude,když budeš mít tak silný luk,že při malém
nátaku tam bude hodně přes 150N Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 11:28 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:

Rád by som videl ako a na akej náťahovej dĺžke by sa merala sila.


To je pravda na tomhle to trochu pokulhává a umožňuje to dost volný výklad zákona. Pro nás jedině dobře Wink
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st leden 09, 2008 1:52 pm    Předmět: Citovat

[quote="JK"][quote="cornus"]To mi je k smíchu že by som musel evidovať tie drevá čo strúham. Very Happy[/quote]

Myslím, že zbraně kategorie D evidovat nemusíš. Můžeš je i volně převážet přes hranice bez povolení. otázka je prodeje nezletilé osobě. Smile
To už je ale extrém a nikdo to asi neřeší.[/quote]
Bol to iba vtip.
Rád by som videl ako a na akej náťahovej dĺžke by sa merala sila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 8:33 pm    Předmět: Citovat

Jedině, že by nás ohlídal Itazipa Laughing Very Happy
_________________
Nemohu si vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat, co s tím udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 7:53 pm    Předmět: Citovat

Ty vol.,aby na nás policajti neudělaly razii. Laughing
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 7:28 pm    Předmět: Citovat

To tě dřív zavřou do pakárny.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 7:01 pm    Předmět: Citovat

A co kdyz nekdo pohulil, dal si pivo, ma chripku, pritom emocialne nestabilni strili z 50 lb luku. To ti naparej natvrdo Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 6:05 pm    Předmět: Citovat

nedovolené ozbrojování = TČ
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 4:17 pm    Předmět: Citovat

teď by mne ještě zajímalo, JESTLI PORUŠENÍ TOHOTO ZÁKONA JE PŘESTUPEK ,NEBO TRESTNÝ ČIN. Confused Když pomyslím na Saníka stiženého chřipkou a Jeneše, který se netrefoval z důvodu bolesti hlavy.!!! O duševních chorobách ani nemluvě
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 3:12 pm    Předmět: Citovat

cornus napsal:
To mi je k smíchu že by som musel evidovať tie drevá čo strúham. Very Happy


Myslím, že zbraně kategorie D evidovat nemusíš. Můžeš je i volně převážet přes hranice bez povolení. otázka je prodeje nezletilé osobě. Smile
To už je ale extrém a nikdo to asi neřeší.
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 3:04 pm    Předmět: Citovat

ze 60lb 30lb nepude udělat jen tak Twisted Evil .
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 3:02 pm    Předmět: Citovat

To mi je k smíchu že by som musel evidovať tie drevá čo strúham. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 3:00 pm    Předmět: Citovat

Musel by jsi každého přesvědčit, že má méně než 30lb, nebo chodit s rodiči Wink
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Drakobijec
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 25.3. 2007
Příspěvky: 381
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 2:57 pm    Předmět: Citovat

No tak správně bych ten luk asi taky neměl používat není mi 18let.
_________________
DRAK
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JK
Nováček
Nováček


Registrace: 26.11. 2006
Příspěvky: 50
Bydliště: Klášterec nad Ohří

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 1:45 pm    Předmět: zákon o střelbě Citovat

Trochu mne tento poblém také vrtal hlavou tak jsem to vyhledal:

Zbraněmi kategorie D jsou
a) historické zbraně,
b) zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů,
c) palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J,
d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš,
e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,
f) expanzní zbraně a expanzní přístroje,
g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N,
h) znehodnocené zbraně, na kterých byly provedeny takové nevratné úpravy, které znemožňují jejich použití ke střelbě,
i) zbraně, na kterých byly řezem provedeny takové úpravy, které odkrývají alespoň částečně vnitřní konstrukci zbraně, a
j) zbraně neuvedené v kategoriích A až C.

§15
(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.

(3) Střelba ze zbraně uvedené v §7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v §7 písm. j) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku.
(4) Držitel zbraně kategorie D je povinen zbraň a střelivo do ní zabezpečit proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.
(5) Držitel zbraně kategorie D nesmí
a) zbraň nosit viditelně v místech, kam má veřejnost volný přístup,
b) zbraň nosit nebo s ní jakkoliv manipulovat, pokud je jeho schopnost k této činnosti snížena požitím alkoholických nápojů, návykových látek,11) léků nebo v důsledku nemoci, Smile


Takže pokud neohrozím zdraví, život či majetek tak mohu střílet kde chci. Jen nevím jak budu dokazovat policajtům, jak daleko dostřelí můj luk. Foukání do balonku a prokázání věku občankou už se divit nebudu. Trochu mne zarazilo, že pokud půjdu po městě tak musím mít luk ukrytý, abych nikoho nevyděsil.
Tučně jsem zvýraznil body, které se nás přímo týkají. Ani jsem netušil kolikrát jsem již porušil zákon. Wink
_________________
Jirka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Komtur
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 7.1. 2007
Příspěvky: 475
Bydliště: Tvrz Kamberk

PříspěvekZaslal: út leden 08, 2008 12:20 am    Předmět: Citovat

Do propozic se napíše, že je povolena pouze taková délka nátahu, aby napínací síla nepřesáhla 150 N.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.