Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Lukostřelci severovýchodní Morava

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bandita1988
Nováček
Nováček


Registrace: 21.7. 2013
Příspěvky: 78
Bydliště: brno

PříspěvekZaslal: st září 09, 2015 3:17 pm    Předmět: Citovat

Je tu prosím někdo kdo by mi dokázal něco hezkého napsat o luku COPHAN BLACK a + zaujal mě jak je krásnej.Chci ted koupit nějakej slušnější luk do 10tis a tenhle je krásnej tak zda můžu dostat nějaké info.Nátah mám 26 rád bych střílel karbon s peřím a tětivu FF.díky za info či fotky-videa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hekinen
Nováček
Nováček


Registrace: 16.2. 2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2015 2:28 pm    Předmět: Citovat

no já mel tu výhodu v tom že zase nemám moc problém se predelat z leváka na pravaka a opačne, vzhledem k tomu že jsem mel 3x vykloubene levé rameno tak jsem se musel naučt hrat tenis a bembajz pravou a tak jsem si řekl sakra dyt za to nic nedám a ono se zdá že to byla ta nejlepščí možnost Smile

když to přítulce příste nepuijde, řeknu ji at si prehodí ruky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tulak77
Grafoman
Grafoman


Registrace: 31.12. 2007
Příspěvky: 2096
Bydliště: Pataš

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2015 2:25 pm    Předmět: Citovat

to mas dobre . Vela ludi po cely zivot ani nevyskusaa ty si na to prisiel ... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
hekinen
Nováček
Nováček


Registrace: 16.2. 2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: so únor 21, 2015 2:05 pm    Předmět: Citovat

Zdravím pánove,
tak jsem dneska přišel na docela zabavnou vec, minule jsem psal že jsem rozený levák nicmene u luku střílím klasicky jako pravák, dneska jsem mel dosti času, venku pekné počasí tak jsem si šel zastřílet, udělal jsem takových 100 šípu jako pravák a pak jsem si řekl co si to prubnout jen tak ze srandy jako levák, no držel jsem to jako prase kos o tom není pochyb.

Prvních 5 šípu lítalo jak se jim zachtelo ale potom se to nejak zlomilo a já se začal trefovat ba co více, trefoval jsem lépe jako levák než pravak, ikdyž se mi ten luk držel tak nějak divne a proste mi to přislo nepřirozené tak jsem střílel dále, nejdříve na 10m (vím pro vás je to sranda) ale pro me je to zatím ideální vzdálenost, iniu vystřílel jsem asi 50 šípu a porad jsem se trofval lepe než jako pravak, tak jsem si řekl no nic zkusím 15m a vono to šlo, ikdyž nástrel už nebyl tak kvalitní to v žádném případe ale trefoval jsem pořád lépe jako levák Smile

to už jsem si říkal a Dost, volám panu kýzlovy a vysvetluji mu moji situaci a říkal no pane udělejte jeste pár šípu v pondelí zavolejte ale já to vidím tak že potřebuje luk pro leváka, no nic jsem nenamítal a šel střílet dále a pořád to šlo, asi po 200 šípech už jsem bylk znacne utahaný, prsty štípaly aji když jsem používal TABku a to nemluvím o ruce, tedy šlacha jak je loket, nevím jak to popsat to už bolí pekelne, tak jsem toho nechal.

nicmene až dneska jsem zjistil že jako levákovy který má práve dominantní levé oko se mi mnohem lépe střílí, ikdyž mi ten pohyb přijde dosti nepřirozený Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
hekinen
Nováček
Nováček


Registrace: 16.2. 2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 11:40 pm    Předmět: Citovat

no safra, a zrovna do Srbska bych se rád někdy koukl, jinak krásné fotky, pekná příroda Smile

me by snad aji stačilo tam být a jenom se koukat a toulat přírodou Very Happy

Ok pánové, Rožnov nemám zase tak daleko tak poprosím Sysla jestli by mi a přítulce byl ochoten udělat nějaký základní kurz jak že se to vlastne drží Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 11:07 pm    Předmět: Citovat

1. Závody jsou velmi matoucí pojem v oblasti tradiční lukostřelby.
Doporučuji se podívat třeba sem:
https://picasaweb.google.com/113151097706726711256/Srbsko
Celé se to odehrává v lůně přírody a atmosféra nesdělitelně přátelská.

2. 3D terče mají velmi věrnou podobu zvířat...

3. Sysel by asi byl vhodný "mistr vševěd" do začátku, myslím, že bych ho doporučil. Big Ups
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
hekinen
Nováček
Nováček


Registrace: 16.2. 2015
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 10:39 pm    Předmět: Citovat

Pánové děkuji za odpovědi a rady,
abych to vše uvedl na pravou míru, nemám žádné ambice se učastnit nějakých zavodu atd.. vzhledem k tomu že s přítulkou milujeme přírodu tak to budeme mít jako relax při našich toulkách přírodou.
abych předeš nějakým spekulacím, nechystám se střílet na zvířata ale na terče! Very Happy

ale když už chci neco dělat tak to chci dělat pořádne a vím sám že pro začatky je lepší mít vždy nekoho zkušenějšího k ruce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 9:53 pm    Předmět: Citovat

Falcon doporučuji.
Ostatně už jste v Opavě nejméně tři
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 17, 2015 9:51 pm    Předmět: Lukostřelci severovýchodní Morava Citovat

Hekinen:
Zdravim vás panove a dámy,
Pritelkyni jsem na Vanoce koupil obyčejný luk http://www.lukysipy.cz/luky/luky-pro-mladez-a-dospele/luk-rolan-snake
A protože ji znám a vím ze ji kde jaká zábava přejde tak jsem do toho nechtěl moc investovat koupil jsem luk 26lb 6 dtevenych sipu a chráníc predlokti,
Byl jsem mile překvapen když jsem viděl jak ji to bavi a postupně se zlepsovala,
Me osobně se lukostrelba vždy líbila ale nemel jsem moznost si to vyzkoušet, az teď s luken od přítelkyně a zacalo me to bavit, když opomenu modriny na levém předloktí tak to pro mě byla pekna relaxace a odpočinek.

Tak jsem začal pátrat po webu ze bych si na narozeniny udělal taky radost, nejdříve jsem uvažoval o nějakém polarisu atd... Říkal jsem si pro začátek dobry, Jenze moje uchylka v kupovani kvalitních veci me přemohla a tak jsem odpustil od luku za 2-3000 a začal se dívat po lukach pana Kyzla všude na fóru jsem četl same pozitova az mi to prošlo pritazene za vlasy nicméně nikde jsem nečetl žádnou negativní kritiku tak jsem si řekl ano idelam si radost a koupim si poradny luk Uz jenom s toho důvodu ze si myslím ze kvalitním naradim či načinim se dela lepe rychleji a efektivněji.

Jedinou navyhodou u pana Kyzla vidím v tom ze musí mít clovek mobil na nabiječce neboť jak se pan Kyzl rozmluvi je to na dlouho, takze mi poradil ve všem vše mi vysvetlil a já tedy zvolil variantu Geronimo Black 60"/35 lbs
(ramena Jasan, rukojeť Ořech)Koncovky Fenolit,Tětiva FastFlight černá a šípy PowerFlight 500 5ks

Luk se bude teprve ve středu vyrábět takze ja muzu jenom nedockave cekat az bude práce hotova, na druhou stranu mam se na co těšit Smile

Jenom bych se chtěl optat je zde nekdo v okolí Severní Moravy kdo by mi třeba ukázal par veci pro začátek? Myslím ze zvládnutí techniky neni uplne nejlepsi a tak bych uvítal kdyby tady byl nekdo v okolí Opavy který by si me vzal na par hodinek pod sva křídla a ukázal mi co a jak, co delam blbe a co se dela jinak atd..
Do různých lukostreleckych klubu bych se taky nebal prihlasit ale mam radši takový ten osobitejsi kontakt Smile

Tak to by bylo asi tak všechno
Ať se daří
hekinen Smile

Vason
PříspěvekZaslal: út 17. únor, 2015 9:27 Předmět: Citovat Upravit/Odstranit tento příspěvek Odstranit tento příspěvek Zobrazit IP adresu odesilatele
hekinen napsal:

Jenom bych se chtěl optat je zde nekdo v okolí Severní Moravy kdo by mi třeba ukázal par veci pro začátek? Myslím ze zvládnutí techniky neni uplne nejlepsi a tak bych uvítal kdyby tady byl nekdo v okolí Opavy který by si me vzal na par hodinek pod sva křídla a ukázal mi co a jak, co delam blbe a co se dela jinak atd..
Do různých lukostreleckych klubu bych se taky nebal prihlasit ale mam radši takový ten osobitejsi kontakt Smile


V Opave se muzes obratit primo na Michala (tady na foru pod nickem Eleazar). Eventuelne si zajed do OVY do marijanek na strelnici http://www.lukostrelba.info/ kde si muzes vzit nejaky ty "lektce" s Danou Masárovou o jejimz osobitem pristupu nemuze byti sporu

Mysa
Michal dělá historickou lukostřelbu. Tam asi luky od pana Kýzla nebudou úplně vhodné.
My máme na Moravě kluby až spíš u hranic se Slovenskem a z Opavy ,tuším , dva členy
http://www.3darchery.cz/o-nas/o-nas

Hekinen

Nechtěl jsem zbytecne zakládat nove vlákno, když tak at to admin někam přesune, neboť budu mít jeste takový par základních otázek které mi nejsou uplne jasne.

Řešil jsem s panem Kyzlem jestli jsem levak nebo pravak, jsem od narození levak nicméně jak jsem prvne chytl luk do ruky tak jsem ho automaticky držel v levé a napinal tetivu pravou, problem je v tom ze dominantní oko mam rozhodne levé, nicméně přijde mi uplne šilene držet luk v prave a natahovat levou.
Nevim jestli se mam snažit to nejak preučit na leváka nebo se na to vykašlat s střílet jak se mi strili nejlépe, co myslíte?

Panove diky, Ova už je pro mě tak trosku z ruky to bych spíše preferoval tu opavu atd.. Ale když nebude jiná možnost...

Caj
No, patří to sem jen velmi okrajově, ale když už se ptáš:
lukostřelba je poměrně pestrá, pokud se neomezíš jen na olympijský či "sportovní" přístup. Je tu spousta stylů a pojetí, každému odpovídají určité luky a určité prostředí či situace, v nichž je ten který typ luku a jemu odpovídající styl nejefektivnější.

Např. k lovu je olympijská lukostřelba asi tak stejně užitečná jako umění sestavit excelovou tabulku...

Kýzlovy luky jsou typickými českými představiteli tzv. tradiční lukostřelby, při níž velmi často střelec míří OBĚMA OČIMA, resp. v běžném slova smyslu nemusí mířit vůbec, ale prostě jen soustředěně sleduje cíl za současného vnímání celého prostoru kolem. To je vhodné zejména při jakékoliv dynamické střelbě, např. rychlostřelbě, nebo střelbě na pohyblivý terč, příp. třeba při oblíbené střelbě z valníku taženého traktorem po velmi hrbolaté louce... Laughing
Pak je dominantní oko naprosto fuck.

Jiné to zase je, pokud bys chtěl mířit po šípu, nebo "gapem"...
Z toho, jak vidíš, vyplývá, že bys měl především mít jasno, jak to tobě samému nejlépe vyhovuje, a pak najít "mistra", který je tvé představě co nejblíž.
Nevadí, že by byl daleko, pokud by se ti soustředěně věnoval.
Mně např. v začátcích jeden den s Petrem Mikešem stačil bohatě na čtvrt roku usilovného snažení. Wink

Moje osobní rada: pokud už tak nějak trochu střílíš a plus mínus trefíš na 20m terč třeba 7 z 10 šípů (je jedno, kam jdou, prostě 7 v terči), tak bych jel na nějaký turnaj pořádaný ATL.
Setkáš se tam s celým spektrem stylů a luků, a navíc budeš mít s vysokou pravděpodobností ve skupině aspoň jednoho opravdu dobrého lukostřelce. A půjdeš s ním celý den, můžeš ho sledovat "při práci", stejně jako ostatní ve skupině. A po turnaji Ti kdokoli pokročilejší jistě rád s čímkoli pomůže, nebo zavolá na pomoc ještě zkušenějšího.
Ze všeho nejlepší by samozřejmě pro Tebe bylo přijet na turnaj, kde bude osobně pan Kýzl. Jednak tam budou všechny jeho luky, jednak ti on sám v lecčems poradí a může ti ten luk trochu vyladit, když zrovna bude mít volno.
Třeba na Horehleďovi měli Kýzláci stánek po celou dobu.

Sysel

hekinen napsal:

Jenom bych se chtěl optat je zde nekdo v okolí Severní Moravy kdo by mi třeba ukázal par veci pro začátek? Myslím ze zvládnutí techniky neni uplne nejlepsi a tak bych uvítal kdyby tady byl nekdo v okolí Opavy který by si me vzal na par hodinek pod sva křídla a ukázal mi co a jak, co delam blbe a co se dela jinak atd..
Do různých lukostreleckych klubu bych se taky nebal prihlasit ale mam radši takový ten osobitejsi kontakt Smile
hekinen Smile

Sysel

Nejblíž jsme asi my - LK Falcon, Rožnov pod Radhoštěm. Tréningy každou středu od 16:30 do 18:30. Už tu jeden začátečník z Opavy za mnou na návštěvě byl.
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Tlachárna Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.