Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vaše šípy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21, 2008 6:17 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
No ale tím nožem jsi to podělal! To chce pazourek!!!

Jardo,ale pokud jsi si nevšiml,tak hroty jsou kovové to znamená,že jsem to nepodělal.,ale jinak jsou tam jiné chybky proti nálezům,třeba konopí si myslím nebylo,ale spíš lýko..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21, 2008 6:09 pm    Předmět: Citovat

No ale tím nožem jsi to podělal! To chce pazourek!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Cailean
Nováček
Nováček


Registrace: 9.11. 2008
Příspěvky: 75

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21, 2008 5:45 pm    Předmět: Citovat

Tady jsem se snažil udělat nějaké šípy Livinghistory, materiál:dřík svída,peří káně 4 letky do x , omotávka konopí,lepidlo smrková smola.Délka 81 hrot dříkový trn a 84 tulejkový hrot (nedoděláno) cm.Všechno jsem dělal jenom nožem vyhlazoval kamenem.No předkové se celkem nadřeli..Uf

http://img183.imageshack.us/img183/5704/2pyoi1.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21, 2008 3:56 pm    Předmět: Citovat

Hoši ak je luk spravený ako má byť (letokruhy,hrče a pod) Tak som zistil že luk sa zlomí iba ak bolo drevo naň po kácení vystavené vlhkosti a to iba pri vysokých náťahových silách , potom ak sa suší zatreté nejakou gebuzinou (to je celkom na hovno ) v oboch príp som mal na mysli sušenie v atikoch.Tretia možnosť je žihanie, dosť to krehne .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21, 2008 1:59 pm    Předmět: Citovat

Jerry, daj sem ten zlomený luk (foto), nech vieme, čo tomu bolo i s komentárom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: ne prosinec 21, 2008 11:00 am    Předmět: Citovat

Zajimavé řešení hrotu,do dřeva si nebudou:-)..kolik lb mají ty luky,a z čeho jsou?? mě minulý týden prakl jasanový ,žíhaný,hajzl jeden ,při zastřelování. To opeření je podle mě moc přetáhnuté,až k zářezu pro tětivu,při úchopu se musí deformovat,mě by vadilo,navíc mi přijdou docela krátké..ale proti gustu...dokončil jsem další várku,3 jsou jasanové,jeden na zkoušku ze svídy.
http://www.jerrydecampo.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/sipy/original/56
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: st prosinec 17, 2008 2:09 pm    Předmět: moje sipy Citovat

http://picasaweb.google.com/prorazeckosti/NoveLukyASipy2008#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 9:02 pm    Předmět: Citovat

Vďaka za info, je to od tebe pekné, že si mi dal vyčerpávajúce odpovede, asi je to veľmi unavujúce Embarassed , myslím, že asi tak pred rokom by to ešte bolo O.K.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 10:02 am    Předmět: omatavanie Citovat

ogene, dobry postreh, ale podivasli se pozorne tak prijdes na to, ze drik sipu je bikonicky, a za 2. omotavka u zarezu je kvuli peri, samo sebou ze
to ma i fci zpevnovaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: út prosinec 16, 2008 9:59 am    Předmět: to ogen Citovat

delka sipu je ruzna, zalezi na delce luku. to neni hlavni parametr.
ty na fotce, jedny bez hrotu maj 53cm a druhy jsou 51cm, kazda sada je na jiny luk. hrot ma 8 cm ktery prict k delce driku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 8:38 pm    Předmět: Citovat

Mohol by si dať rozmery originál šípu, vďaka?!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 8:37 pm    Předmět: Citovat

Na šípoch u končíku je omotávanie (nie pri záreze) pod operením, k čomu to, len na spevnenie?
Omotanie pri záreze je končík vyhutý teplom alebo opracovanie tyčky pre operenie?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
proražečkostí
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 18.1. 2008
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po prosinec 15, 2008 1:30 pm    Předmět: moje sipy Citovat

http://picasaweb.google.com/prorazeckosti/NoveLukyASipy2008#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 11:57 am    Předmět: Citovat

Petrs napsal:
2) dá se vyrobit šíl i pro 25liberní luk. ja jsem použil smrkové tyčky a spin mi vzchází tak na 30-50liberní luk. taky je nemožné dodržet uváděných 9grain/libra protože jenom týbla váží od 15-22gramů. jde to nějak vyřešit. A nepište mi prosím že si mám koupit silnější luk Wink

Skús ešte niekde v prírode odrezať vrbové tyčky, tie by mohli byť tak akorát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 3:03 pm    Předmět: Citovat

Dunihlav napsal:
Jerrydecampo napsal:
http://www.jerrydecampo.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/sipy/50

Smile nějak neumím pracovat s dialogovým oknem..
Dříky jasanové,za tepla navoskovane,letky z kachního peří,hroty listové vlastnoručně kovane...
Tie hroty upatlané ale pekné ,hlavne ak fungujú . Jeden taký som dostal a ten bol naprd ,vypálil som tým do dosky a ohol sa .

Tyhle nejsou do dřeva,jsou lehčí aby šíp brzo nepadal.
Do dřeva používám rombické,ale nebaví mě je vytahovat kleštěma a tenší desky došly:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 12:07 pm    Předmět: Citovat

tak to je opravdu moc. To mi váží šípy do šedesátiliberky s výstřelovou rychlostí kolem 200 fps.
U takovéhodle luku bych spíše počítal o 5 liber míň.
To je skutečně děsivě slabé a dost pochybuji, že bys z toho dostal alespoň průměrné vlastnosti odpovídající nátahové síle. Takovéhle luky používají kjůdisté s nátahem kolem metru a stejně z toho šíp spíš vypadne, než letí.
Tady bych asi řešil dřív luk, než šípy. Confused
jinak zkus spíš pera z ocasu. Sice jsou měkčí, ale přizpůsobivější a výrazně lépe se trhají. I lépe vedou šíp
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Igor V
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.7. 2008
Příspěvky: 622

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 12:04 pm    Předmět: Citovat

Jerrydecampo napsal:
http://www.jerrydecampo.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/sipy/50

Smile nějak neumím pracovat s dialogovým oknem..
Dříky jasanové,za tepla navoskovane,letky z kachního peří,hroty listové vlastnoručně kovane...
Tie hroty upatlané ale pekné ,hlavne ak fungujú . Jeden taký som dostal a ten bol naprd ,vypálil som tým do dosky a ohol sa .
_________________
.......
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petrs
Nováček
Nováček


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 11:43 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:

On se totiž používá jenom střed pera. Začátek a konec se vyhazuje.

to bude můj problém s kroucením. péra jsem sice bybral stejná ale použil jsem to, co se mi zrovna podařilo utrhnout a ne "střed"
Mysa napsal:

Snižování pera není žádná věda. Technologicky nejlepší je upálit ho odporovým drátem, vajglem, nebo rozpáleným předmětem.
drát mám doma, ještě z něčeho vykuchám trago a opálím to. jen si nejsem jistý konečným rozměrem letky.
Mysa napsal:

Co máš za typ luku ?? Máš nějakou představu o jeho výstřelové rychlosti při svém nátahu???
Můžeš si koupit tyčky již spinované , ale nevím, jestli se vůbec prodávají na takhle slabé luky. Stejně si je budeš muset převážit(radši rovnou v obchodě) a dospinovat- prodává se s přesností na 5 liber

ja mam dva dělané luky 25lb/28" 64"dlouhou z lísky a 35/28" 68" z bezu. ja vím, že jsou to trapná plivátka, ale vzhledem k tomu, že se učím, tak ničím jenom náletovky. jak se zlepším ve střílení koupím si luk od nějakého lukaře a nebudu nic vymýšlet samodomo, je mi jasný, že té kvality výroby a hlavně síly luku nemám šanci při vlastní výrobě dosáhnout.
Tyčky mám z OBI. sice jsem tam vypadal s váhou a deskou na spin jako exot ale něco jsem vytřídil. problém je že nejlehčí 8mm smrk váží v 14g +7g hrot = 21 a to je moc (a to jsem to nevážil nalakované a s peřím)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 10:13 am    Předmět: Citovat

Petrs napsal:
Kydliman napsal:
Ta brka jsou strhávaná nebo řezaná?

strhávaná, ale je pravda, že se nerthala tak dobře jako surová(nepraná) jen na blanku. zůstával na nich semtam ten střed a musel jsem to dočišťovat. je to asi tím, že jsem topral v té pračce a ony se ta brka jakoby vysušila a změkla.

tohleto s oblibou dělá peří ptáků z farem. Je to podobné, jako když se lidem třepí nehty. Peří je nekvalitní, zmuchlané, špinavé a blbě se trhá. Já ho skladuji v sudu se šroubovacím uzávěrem- jako používají vodáci. Cmrndnu tam trochu vody a terpentýnu . Jednak to pak nežerou moli a jednak nevysychá.
Čistě odtrnout peří vyžaduje cvik a ani po pár letech se ti to nepovede úplně pokaždé. Aby byla jenom čistá rovnoměrná blanka a navíc dostatečně dlouhá.
On se totiž používá jenom střed pera. Začátek a konec se vyhazuje.
Snižování pera není žádná věda. Technologicky nejlepší je upálit ho odporovým drátem, vajglem, nebo rozpáleným předmětem.
Ty si udělej šablonu a ustřihni to podle ní ostrými nůžkami.
Takhle velké peří je skutečně nesmysl. Rychle ti to šíp "usadí" , ale bere mu to rychlost. Taky si převaž ty hroty ze zpláclé trubky. Vypadají, že budou dost těžké.
Co máš za typ luku ?? Máš nějakou představu o jeho výstřelové rychlosti při svém nátahu???
Můžeš si koupit tyčky již spinované , ale nevím, jestli se vůbec prodávají na takhle slabé luky. Stejně si je budeš muset převážit(radši rovnou v obchodě) a dospinovat- prodává se s přesností na 5 liber
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Petrs
Nováček
Nováček


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 8:54 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Petrs,

Dej si do leve ruky hrot sipu, Sip smeruje hrotem k zemi a pravou roztoc sip.

Kdyz se to hezky toci je to rovne, kdyz to haze, je to krive.

San


jo tak to normálně dělám, včera jsem to ještě jednou kontroloval, protože na těch fotkách to vypadá fakt strašně, ale je to OK. Můžou za to ty mrchy parkety.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petrs
Nováček
Nováček


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá říjen 31, 2008 8:51 am    Předmět: Citovat

Kydliman napsal:
Ta brka jsou strhávaná nebo řezaná?

strhávaná, ale je pravda, že se nerthala tak dobře jako surová(nepraná) jen na blanku. zůstával na nich semtam ten střed a musel jsem to dočišťovat. je to asi tím, že jsem topral v té pračce a ony se ta brka jakoby vysušila a změkla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jerrydecampo
Nováček
Nováček


Registrace: 8.11. 2006
Příspěvky: 55
Bydliště: poblíž F-M

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 9:16 pm    Předmět: Citovat

http://www.jerrydecampo.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/sipy/50

Smile nějak neumím pracovat s dialogovým oknem..
Dříky jasanové,za tepla navoskovane,letky z kachního peří,hroty listové vlastnoručně kovane...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 8:27 pm    Předmět: Citovat

Petrs,

Dej si do leve ruky hrot sipu, Sip smeruje hrotem k zemi a pravou roztoc sip.

Kdyz se to hezky toci je to rovne, kdyz to haze, je to krive.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 8:11 pm    Předmět: Citovat

Pravdepodobne je nerovná a nerovnako vysoká styčná plocha, asi to chce prelepiť a toto zrovnať i keď lepička by to mala eliminovať, ale lepička a lepička Wink . A orezať výšku letiek je vhodné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 5:34 pm    Předmět: Citovat

Ta brka jsou strhávaná nebo řezaná?
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 5:24 pm    Předmět: Citovat

Petrs napsal:
potřebuju pilovat techniku, než se prát s lukem


A ja ti to jenom chvalim.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Petrs
Nováček
Nováček


Registrace: 4.9. 2008
Příspěvky: 37
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 5:19 pm    Předmět: Citovat

dík za rady, myslím si že mám tyčky srovnaný a že je to těma parketama, ale zkusím to ještě vylepšit, jinak to peří je lepený v "lepičce". ono je to nalepený rovně, ale ta letka je v některé části rovná a někde prohnutá. Brka na jsem se snažil vybrat stejného druhu dokonce stejné tuhosti, ale nedopadlo to podle mých představ. taky jsem uvažoval o tom že ty brka sestřihnu, ale bojím se abych to úplně nesprasil. Mě tak slabej luk zatím nevadí, protože střílím na zahradě a mám strach, abych náhodou netrefil nějakého houbaře za plotem. a taky hlavně ještě střílím krátce a potřebuju pilovat techniku, než se prát s lukem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 4:54 pm    Předmět: Citovat

Ja tedy nevim ale z 25 liberniho luku strilet cokoliv rozumne na vic nez 15 metru se neda. Chce to prebrat techniku Krovaku, naucit se plizit a namazat hroty jedem.

San Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 4:48 pm    Předmět: Citovat

hoši mají pravdu. Začni tím, že to narovnáš. Laughing
Když už sis tam připevnil takovéhle "padáky" Laughing budou se ti kroutit i s lepičkou. Ale u takhle mohutného opeření je to vcelku jedno. Stejně jsou to šípy pro střelbu hodně zblízka. Už tak po 20 metrech ti to peří začne brzdit. Dál , než na 30 metrů bych tomu moc šancí na trefu nedával, obvzláště ze slabého luku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2008 4:22 pm    Předmět: Citovat

No ja jsem taky nejdriv myslel ze je to tema parketama za tim. Skolni pripad optickeho klamu ale neni to klam.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26, 27  Další
Strana 25 z 27

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.