Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Presnost strelby
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 4:26 pm    Předmět: Citovat

Nič také nieje, ani duchovná lukostreľba. Iba mierenie a tréning.
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 4:18 pm    Předmět: Citovat

Já bych na "instinktivní" už ani nereagoval, ale objevil se mnohem trefnější výraz "intuitivní", kterým se to mělo nazývat už od počátku a dávalo by to i trochu smysl. Nějak jsem ten lingvistický rozdíl zaznamenal až dnes Idea
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy


Naposledy upravil Kibe dne čt září 19, 2013 3:51 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 3:19 pm    Předmět: Citovat

ach jo. Už zase Rolling Eyes

Instinktivní lukostřelba je jenom takové poměrně neurčité označení střelby bez mířidel.
Asi je to příliš nekonkrétní a bylo by potřeba to rozpitvat na jednotlivé přístupy.
Z hlediska významu slova je to asi podobná pitomost, jako nazývat Black Widow tradičním reflexním lukem. Ve světě se tomu tak prostě říká a na nás je, abychom si na to zvykli. Stejně jako na palce a libry.

Z hlediska významu je to jak píše Kibe- nezapojuji rozum, ale pocity. A pak je tu bezpočet škol instinktivní lukostřelby učící střelce jak dostat celý proces pod rozumovou kontrolu, doplněné kalkulací vzdálenosti. Tedy zjevný rozpor, že ? Už jste někdy slyšeli nějakého zaťatého barebowistu, jak vám vysvětluje výpočet výstřelu?
Laughing Řada z nich trpí jako zvířata, že si nemůžou na luk přidělat mířidla, nebo alespoň taková, aby nebyla vidět.
Proti tomu je druhý extrém- lidi kteří nejenom že nepoužívají žádné mířící techniky, ale dokonce je nezajímá ani mechanika výstřelu a neumí si vyladit šíp s lukem- u tyček z OBI to ostatně asi ani nejde.

A všechno se to nazývá instinktivní lukostřelba Laughing Já bych se v tom nešťoural.

prostě hoši pilujte váš současný styl a když to budete dělat dost důsledně a dlouho, tak se dostaví výsledky úměrné tomu, jak dokonalý styl jste si zvolili Wink Řekněme zkušenost a vystřílenost
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 1:53 pm    Předmět: Citovat

Smile
ja si stale myslim Wink ze nasi predkovia tolko strielali, ze uz potom cely sled pohybov, vyprazdnenie mysle a zamer na terc vtesnali do tak bleskoveho okamihu, ze vyzeralo akoby nemierili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 12:59 pm    Předmět: Citovat

Význam slova "intuice" podle českého spisovného slovníku:
1)vnitřní zření, tušení, popřípadě stav
2)duchovní schopnost, která nevysvětluje proč, ale jen ukazuje výslednou odpověď

To já se taky pouze snažím přispívat do diskuse Smile. Samozřejmě se můžeme pouštět do lingvistických úvah zda naši předkové správně ustanovili významy slov, nebo zda novodobé jazyky už svými slovy nekorespondují s podstatou zvukových frekvencí, jak tomu možná bylo v dávné minulosti. Pokud ale nejsme lingvisté, tak bychom se mohli spokojit s významy slov, tak jak jsou stanovena českým pravopisem Question A tedy používat oficiální verzi jazyka.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 12:41 pm    Předmět: Citovat

Těch definic je spousta a žádná není oficiální, jako konečně u všech podobných pojmů.
Ale nechtěl jsem se dohadovat, jen přispět do diskuze...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 12:33 pm    Předmět: Citovat

Oficiální definici intuice jsem psal o kousek níže...myslím, že je dobré používat významy slov v jejich ryzí podobě, tak jak je má ten který jazyk definované, jinak dochází k zbytečným nedorozuměním a pravděpodobně je pak nemožné dojít ke shodě u čehokoliv.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 12:29 pm    Předmět: Citovat

Ono asi určitě záleží na definici té intuice.
Pokud chápeme, že je intuice něco vrozeného, co člověk postupně dokáže bez rozumového přispění, pak se mimino zcela intuitivně naučí pít mléko (sací reflex), nebo lézt a postupně chodit.
Rozhodně se nikdo intuitivně nenaučí řídit auto nebo střílet z luku, i když postupně obě činnosti vykonává absolutne bez přemýšlení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 12:27 pm    Předmět: Citovat

Jasné, jenom je rozdíl, jestli míříš racionálněji=umístění zaměřovače na terč a následné provedení výstřelu(pokud minu, tak přenastavím mířidla), nebo intuitivněji= kouknu na terč a následně na něj vystřelím. Stejně tak mohu provést výstřel...s vyšší mírou kontroly pohybů, nebo spíš jenom nějaké napnutí luku a následné vystřelení.
Rozdíl je v tom, zda dokáži a do jaké podrobnosti jednotlivé úkony, které dělám popsat a skutečně řídit (v přítomném okamžiku). Pokud řeknu"kouknu na terč, natáhnu a vystřelím", tak střílím velice intuitivně.
Pokud během výstřelu kontroluji všech cca 28 jednotlivých úkonů a k tomu navíc umisťuji zaměřovač, kontroluji vodováhu, úhel slunce, směr a rychlost větru, tak střílím velmi řízeně.

Ani jedno pravděpodobně(ale možná u někoho ano) nepovede k jeho maximálnímu nástřelu.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy


Naposledy upravil Kibe dne po září 09, 2013 12:38 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 12:10 pm    Předmět: Citovat

Kibe napsal:
Čím méně řídí konkrétní výstřely, tím jsou více intuitivní...

Ahoj, Kibe, jenže jde o to, že vždy je nutno řídit výstřel, tudíž namířit, aby ses trefil. Ale to bych se opakoval, nic jiného jsem nechtěl říci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 12:00 pm    Předmět: Citovat

Intuice (z lat. in-tueor, in-tuitum) znamená vhled nebo náhled a v současném užití obvykle označuje schopnost rychlého chápání, odhadu a rozhodování, které není zprostředkováno žádným uvažováním a ačkoli bývá provázeno pocitem jasnosti a jistoty, není podloženo žádnými důvody. Intuice může být podmíněna zkušeností a hraje významnou úlohu jak pro rychlé rozhodování pod časovým tlakem, tak také v umění a v každé tvořivé činnosti vůbec.
Odtud také intuitivní – dosažený intuicí či odhadem, nezdůvodněný, předběžný.

Z toho plyne, že většina střelců je určitou měrou intuitivních. Čím méně řídí konkrétní výstřely, tím jsou více intuitivní...
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Luis
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.9. 2012
Příspěvky: 288
Bydliště: Velký Jeníkov 2, 378 53

PříspěvekZaslal: po září 09, 2013 11:09 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
intuice v lukostřelbě je blbost. To je jenom takový termín pro střelbu bez zaměřovače.


Náhodou jsem na tento tvůj výrok narazil a jsem rád, žes to takto pěkně vyslovil. Takzvaná intuitivní lukostřelba, při které se "vůbec nemíří", jak mnozí tvrdí, je také mířená střelba. Stoprocentní intuice by byla jen střelba ve tmě na černý terč se zavřenýma očimaa ucpanýma ušima, pro jistotu. Nikoli však situace, kdy vnímáš chtě nechtě podmínky střelby a ovlivňuješ chtě nechtě parametry střelby tak, že správně zamíříš. Pokud bychom správně nezamířili, ať už je způsob, kterým k tomu dospějeme jakýkoli, tak nezasáhneme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Koren
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 7:51 pm    Předmět: Re: 3pod nebo 1nad 2 pod Citovat

Jo to by mohlo byt mozne pouzivam rukavici, dik musim ozkouset a dat si na to pozor.Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 5:49 pm    Předmět: Re: 3pod nebo 1nad 2 pod Citovat

[quote="Koren"]Ahoj, jsem začátečník samouk:), no potom jsem skusil dat 3prsty pod šíp(hned pod šíp né jak se tu píše eště níže) no a ejhle moje přesnost se rapidně zvýšila

Řekl bych , že je to docela normální, při stylu jeden nad a dva pod, zvlášť pokud nemáš tabku s mezerníkem, svíráš šíp mezi prsty a při vypouštění děláš větší chybu. Tři pod zajišťují čistší vypouštění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
seifgard
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 19.7. 2006
Příspěvky: 181
Bydliště: Praha - Uhříněves

PříspěvekZaslal: čt květen 02, 2013 2:03 pm    Předmět: Citovat

Padesát liber je na začátek dost. Nejde ani tak o to, že by se s tim člověk pral, ale spíš o to, že pokud něco dělá špatně, tak se zdravotní komplikace objeví dřív, než tě někdo srovná.
Jak sám říkáš, takhle ti těžko někdo poradí. Je to jako bys napsal doktorovi, že tě bolí hlava. Natoč se na video, dej to sem na web a my už tě srovnáme. Každopádně dozoru zkušeného střelce se to nikdy nevyrovná.
_________________
CSWBS - Kde jiní končí, my začínáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Koren
Nováček
Nováček


Registrace: 23.1. 2013
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: st květen 01, 2013 3:20 pm    Předmět: 3pod nebo 1nad 2 pod Citovat

Ahoj, jsem začátečník samouk:), zkoukl sem spoustu videi o technice tradiční lukostrelbě, něco přečetl(rekl bych že mám tak nějak prirozený cit na podobne veci) no prostě snažil jsem se strilet instinktivne, teda tak tomu ve všech vydejích rikalo. Takže koukam na nejmenší bod na cílu pozvednu a natahnu luk prostředníčkem k koutku ust(1 prst nad a 2pod) a bez nějakého oveřování vystrelim( pokud to neni na vetsi vzdalenost jak 30m..) no potom jsem skusil dat 3prsty pod šíp(hned pod šíp né jak se tu píše eště níže) no a ejhle moje přesnost se rapidně zvýšila( není to tak že bych koukal po šípu na terč, prostě stejně jak s jedním nad) no vrtá mě hlavou čím to může býtSmile.. jestli to prostě záleží od střelce co mu vyhovuje nebo dělám nějakou chybku.Ale co jsem se na sebe koukal tak výstreli probíhají stejně bez nějakeho strhavaní. Tak kdyby ste někdo ze zkušenějších vědel tak poradte:), ale asi to je těžké jen z popisu:) jinak recurve 50lb střelecké okno dřevěné šípy s peřím samo. Smile thx
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: pá leden 27, 2012 12:40 pm    Předmět: Citovat

Aj to je pravda a pekna filozoficka uvaha,ale ten priklad sa vztahuje separatne iba na ten reflex,alebo intuiciu,kadejako sa to tu nazyva.Ale mas pravdu hlavne pokial ide o ucenie Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 8:39 pm    Předmět: Citovat

Pokud se ale snažíš závodit, soutěžit, někoho učit, nebo se pouze snažíš o sebezdokonalení, tak by jsi mohl rozlišovat, zda jsi pokaždé nabral plnou lžíci té polévky, zda ti z ní neodkapávají kapky do talíře, jak rychle to dokážeš provést a v neposlední řadě, jak u toho budeš vypada elegantně a jestli svým projevem stolování neodrazuješ ostatní od chuti k jídlu.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 7:45 pm    Předmět: Citovat

Presne ako pise Emanon,nerieste to.Jak hovoria v Tao,vies preco vzdy trafis lyzicu polievky do ust aj keby ti zaviazali oci?Lebo si ten pohyb urobil x krat v zivote.A to je vsetko. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: čt leden 26, 2012 12:21 am    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Ivan napsal:
Nic ve zlém Dušane, ale to ty a trochu Emanon se snažíte diskutovanou problematikau stáčet do kruhu a směšovat,já stále tvrdím že tato věc jako taková má směrnici,kde vědomým opakováním jednotlivých úkonů se snažíme dosáhnout té zautomatizované stejnosti až se nám dostane do podvědomí a provádíme ji dobře a pak se dostavují ty stavy že zdánlivě bez přemýšlení zasahujeme s těmi níže popsanýmy průvodnímy pocity.
A to je z mé strany k danému vše. Smile

Ano, je to jako když řídíš auto a užíváš si to.
Vůbec nevíš o tom, že řadíš, točíš volantem, šlapeš na plyn atd. a přesto všechno funguje


Ale ved tieto veci sa nevylučujú ,neriešte to ,Ako čo do logiky takto ako si to napísal máš pravdu ..Pozri ja sa teraz asi rok intenzívnejšie len od vianoc Laughing učím hádzať nože ,a teoriu poznam a intuitívne ju sem tam aj zvládnem ,ale proste ešte niesom skúsený šofér a nemám to v podvedomí tak aby mi to šlo stále super . Dúfam že niekto pochopil aspon moj postoj k slovu intuicia
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 11:27 am    Předmět: Citovat

teď už jenom poznat ty principy Wink
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spot
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2011
Příspěvky: 30
Bydliště: Volyně

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 12:54 am    Předmět: principy Citovat

Někdo mi říká: "Řiďte se principy a jaký koliv pohyb bude správný".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
spot
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2011
Příspěvky: 30
Bydliště: Volyně

PříspěvekZaslal: st leden 11, 2012 12:51 am    Předmět: Zen a umění lukostřelby Citovat

Zdravim, po přečtení tohoto tématu si myslim, že by někdo z vás mohl ocenit knížku Zen a umění lukostřelby od Eugena Herrigela. Myslim si, že některým lidem, možná že většině, to rozšíří pohled na vnímání lukostřelby Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
fenit
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2010
Příspěvky: 540
Bydliště: Mallow,Irsko

PříspěvekZaslal: st listopad 23, 2011 12:54 pm    Předmět: Citovat

Je pravda ze v kategorii long bow (3d)sa nesmie strielat 3 prsty pod podla pravidiel,iba 1 nad a 2 pod?Tu som to vycital v prirucke Irskej.Ja som sutazil v Bowhunting recurve a drzim 3 pod,ale to nie je long bow.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 5:56 pm    Předmět: Citovat

Jíra napsal:
SanDuro napsal:
Kdyz mam jakekoliv pochybnosti nebo blbby pocit ze jsem neco neudelal spravne, NEVYSTRELIT, slozit luk a zacit od zacatku.

Toto je to nejtezsi na cele lukostrelbe, Smile

San


sportovní střelec to tak udělá,prostě to nadriluje (natrénuje)
instiktivní střelec proto , že mu tak velí intuice (instiknt)

Sportovní střelec to nenadriluje,ale udělá to po rozumové úvaze, že když to vypustí a není to ono, tak nenastřílí a prohraje.
A instinktivní -nadrilovaný a zkušeností naditý střelec to složí protože ten průběh procesu výstřelu neodpovídé jeho nadrilované zkušenosti. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 4:37 pm    Předmět: Citovat

Tak, tak...
Jak píše Jíra:
sportovní střelec to tak udělá,prostě to nadriluje (natrénuje)
instiktivní střelec proto , že mu tak velí intuice (instiknt)


Ta propojenost obou stylů je v tom, že si ten instiktivní střelec musí tu svou intuici (instinkt) nejdříve nadrilovat (natrénovat) Smile Smile Smile

P.S.: Když řídíš auto tak to intuitivní řazení, brždění atd. sis musel taky nadrilovat, jen tak meditací to fakt nejde...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 1:14 pm    Předmět: Citovat

intuice v lukostřelbě je blbost. To je jenom takový termín pro střelbu bez zaměřovače.
Já bych to nahradil termínem zkušenost, a je po problému
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: čt listopad 03, 2011 12:44 pm    Předmět: Citovat

Re: San

sportovní střelec to tak udělá,prostě to nadriluje (natrénuje)
instiktivní střelec proto , že mu tak velí intuice (instiknt)
pak se,ale začnou bavit o té samé stejné věci a je hned na světě rozpor
cíl je jasný dokonalost - výkon
spor je o cestu - metodu,pohyb - krok

z některých příspěvků mám pocit,že jde pouze o pojmenování (termín) a né o podstatu je to jako když se technik baví s básníkem Smile
mlžný opar přeci není kondezace vodní páry v přízemní vrstvě vzduchu omezující viditelnost
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
CAJ
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 29.7. 2009
Příspěvky: 409
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 5:19 pm    Předmět: Citovat

Big Ups San Big Ups

Chtěli jste vědět, co je to intuice a zda se dá nadrillovat?
Tady přesně narážíme na hranici tréningu u čehokoliv...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po říjen 03, 2011 9:38 am    Předmět: Citovat

A pak se naucit jeste tu nejtezsi techniku kterou se vubec muze lukostrelec naucit.

Kdyz mam jakekoliv pochybnosti nebo blbby pocit ze jsem neco neudelal spravne, NEVYSTRELIT, slozit luk a zacit od zacatku.

Toto je to nejtezsi na cele lukostrelbe, Smile

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 3 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.