Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Presnost strelby
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 12:54 pm    Předmět: Citovat

I když jsem to za sebe utnul ,tak si dovolim se ohradit - já ani ostatní účastníci diskuse nepoužili slovo "pohyb" zásadně jsem používal výraz "úkon" což je významově totožné s tvým "krok". Je jasné že opakovat stejný pohyb při proměné poloze,vzdálenosti a velikosti cíle, různé síle s směru větru by byla ptákovina použitelná s jistým omezením u standardní terčové lukostřelbě.Ale myslím že si rozumíme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 11:52 am    Předmět: Citovat

Ještě mě napadá, když vidím, jak se tu často opakuje fráze: "opakovat pohyb stále stejně"...že pro dobrý výstřel není žádoucí cokoliv opakovat, je pouze zapotřebí pokaždé znovu "provést správně kroky vedoucí k výstřelu". Pokud totiž opakuji, tak neřídím činnost a snažím se o něco, co jsem udělal v minulosti, ale tímto způsobem začínám srovnávat a to znamená, že již nejsem v přítomném okamžiku. Tedy abych mohl provést dobrý výstřel, tak se v tu chvíli nesmím zabývat ničím jiným, než jednotlivými úkony, které vedou k "dobrému" výstřelu, ale na to nejprve potřebuji tyto úkony dopodrobna znát.
Je jasné, že takové dokonalosti se nedá v materiálním světě dosáhnout, ale to je něco podobného, jako zlatý řez (čirá dokonalost) versus Fibonacciho posloupnost (dokonalost aplikovatelná na skutečný svět). A této "dokonalosti" aplikované na realitu dosáhnout lze, ale právě jedině v přítomném okamžiku (oproštěním se od výstřelů minulých a nepromýšlením výsledku výstřelu stávajícího).
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 9:54 am    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Kazdy z vas urcite zazil uz aspon jednou pocit ze vedel ze sip bude v desitce, proste ho staci vypustit a je tam.San

A ještě k tomuhle:
Taky mám takové zásahy, ale na druhé straně jsou i takové, kdy si řeknu: To jsem správně vypustil! A zásah nestojí za moc. I takové, kdy si říkám: To jsem pohnojil! A ona ejhle desítka!
Můj závěr je, že je třeba víc trénovat a nedělat z intuice dogma či náboženství.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: ne říjen 02, 2011 8:13 am    Předmět: Citovat

Ivan napsal:
Nic ve zlém Dušane, ale to ty a trochu Emanon se snažíte diskutovanou problematikau stáčet do kruhu a směšovat,já stále tvrdím že tato věc jako taková má směrnici,kde vědomým opakováním jednotlivých úkonů se snažíme dosáhnout té zautomatizované stejnosti až se nám dostane do podvědomí a provádíme ji dobře a pak se dostavují ty stavy že zdánlivě bez přemýšlení zasahujeme s těmi níže popsanýmy průvodnímy pocity.
A to je z mé strany k danému vše. Smile

Ano, je to jako když řídíš auto a užíváš si to.
Vůbec nevíš o tom, že řadíš, točíš volantem, šlapeš na plyn atd. a přesto všechno funguje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:58 pm    Předmět: Citovat

Ok, mne to opakovanie do zblbnutia nestačí ,techniku mám nacvičenú ale musím mať tam ten pocit harmonie že to pôjde ..potrebujem to cítiť že som vyladený ,ok hotovko z mojej strany čisté ezoterično ,,,trocha som si zmenil príspevok
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:31 pm    Předmět: Citovat

Ivan, vieš ty čo? Ja som si vstúpil do svedomia na dnešnom individuálnom tréningu, počas ktorého mi rezonovali vnútri slová San Dura: "všetko robiť rovnako". Smile
Tak som si povedal, že na čas tú moju fixáciu na "intuitívno" sčasti prelomím, a zameriam sa na to, aby som robil všetko rovnako a totálne to vyladil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 5:37 pm    Předmět: Citovat

Nic ve zlém Dušane, ale to ty a trochu Emanon se snažíte diskutovanou problematikau stáčet do kruhu a směšovat,já stále tvrdím že tato věc jako taková má směrnici,kde vědomým opakováním jednotlivých úkonů se snažíme dosáhnout té zautomatizované stejnosti až se nám dostane do podvědomí a provádíme ji dobře a pak se dostavují ty stavy že zdánlivě bez přemýšlení zasahujeme s těmi níže popsanýmy průvodnímy pocity.
A to je z mé strany k danému vše. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 2:32 pm    Předmět: Citovat

V tejto našej diskusii, ktorá, ako naznačil už Imago, sa stáva točením sa v kruhu, som nepoužíval tieto dva pojmy v tom význame, ako sú obecne definované Smile
Dve veci, ktoré chcem mať v rovnováhe ja, je rozumové a intuitívne, rutinné a spontánne atď.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: so říjen 01, 2011 9:20 am    Předmět: Citovat

Jen tak okrajem: Esoterické je něco, co zná jen omezená skupina lidí. Exoterické je to, co znají v podstatě všichni. Tedy nevím, co znamená mít tyto dva pojmy v rovnováze.
_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 9:13 pm    Předmět: Citovat

Pekne.....
Presne! Ten pocit, že trafím, že sa nemusím snažiť a triasť sa o výsledok, že skrátka trafím. A trafím Smile
SanDuro napsal:
A jsme zas zpatky u ezoteriky.

hehe

San

Smile Very Happy no ved treba mat veci v rovnováhe, exoteriku s ezoterikou Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 4:38 pm    Předmět: Citovat

to strileni poslepu opravdu funguje a ne jenom na zadni ruku, funguje to u zlute paniky a vubec u vsech velikych lukostrelech chyb.

Mimochodem ze dulezitejsi je poradne vystrelit nez zamirit neni z hlavy, mam to od sveho guru mh.

Kazdy z vas urcite zazil uz aspon jednou pocit ze vedel ze sip bude v desitce, proste ho staci vypustit a je tam. Mimo to ze je to pocit blizky stretnuti z bohem, jak to mozek vi? No protoze jste vsechno udelali dobre a mozek uz vi ze se to nemuze trefit jinak nez do desitky.

Staci si ten pocit zapamamatovat a pak to ze zavrenyma ocima zkouset. Strilenim poslepu se da eliminovat i casta zacatecnicka chyba a to je rychle slozeni leve ruky a cumeni kam ten sip vlastne leti.

A jsme zas zpatky u ezoteriky.

hehe

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: pá září 30, 2011 10:30 am    Předmět: Citovat

San tu kdysi psal, že z hlediska přesnosti zásahu je mnohem, mnohem důležitější správně šíp vypustit (pohyb zadní ruky), než správně zamířit.
Jenže při výstřelu je zrakový vjem sledování šípu tak silný, že nemáme ponětí, co ta zadní ruka páchá.
Já jsem nácvik dělal tak, že jsem namířil, zavřel oči, přenesl pozornost na zadní ruku a vystřelil, takže jsem ji měl pod kontrolou. (psal jsem o tom).
Teď jsem to vylepšil tak, že zavřu oči až tisícinu vteřiny (nebo tak nějak) po výstřelu, to už zamíření nemůže rozhodit a přesto mám tu zadní ruku pod kontrolou. Zásah je OK.
Kdo má problémy s vypouštěním, zkuste…
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: čt září 29, 2011 5:36 pm    Předmět: Citovat

veľmi pekne napísané San Smile súhlasím, a pritom to v mojom vnútri vôbec neprotirečí mojim obľúbeným starým textom Smile
Mýša má Taybughá, zháňam, ale takmer nezohnateľné. Mne stačí momentálne Arab Archery Wink z ktorej som nadšený....niet mi pomoci, je mi to sympatickejšie ako príručky v športovom duchu, ale nezatracuj ma za to Smile

a za túto vetu:
SanDuro napsal:
Ja neresim kde kotvi , jak stoji proc to dela tak a tak, ja se snazim v jeho stylu najit nejvetsi inkozistenci a tu mu opravit protoze system je vzdy silny jenom tak, jak je jeho nejslabsi clanek.

mas Thumbs Up
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt září 29, 2011 5:00 pm    Předmět: Citovat

Lukostrelba je umenim opakovani.

Jinak se nelze trefovat a mit konzistentni vysledky. Jsou strelci kteri delaji podle knihy vsechno spatne a trefuji se, jeden nejmenovany dokonce kompenzuje lukostrelecky paradox tim ze soupne pri vystrelu levou rukou tam kam potrebuje. Ale dela to furt stejne ...

Pak jsou lukostrelci kteri delaji dle knizky vsechno spravne a stejne se netrefuji protoze se soustredi na jednotlive ukony rozkouskovane a kdyz delaji krok 2 , krok 1 je uz zapomenut.

Jak se trefovat? Delat veci stejne.

Jediny rozdil je ze dle knihy se to uci rychleji nez intuitivne. Zadna z cest neni spatna akorat kazdemu vyhovuje neco jineho. Ja tvrdim ze naucit se zakladni lukostreleckou formu neni na skodu. Pak at si clovek strili jak chce.

Spickovi strelci delaji vsechno stejne, zakladaji sip, kotvi stejne, dotahuji stejne. Je uplne jedno jestli se to naucili dle knihy nebo intutivne.

Pak je otazka jak presne se clovek chce naucit strilet. Pri spickovych soutezich tvori rozdil mezi prvni a bramborovou medaili nekdy jenom 4 body. Technicky vzato je to o jeden sip.

S ezoterikou to nema nic spolecne. Kdyz se uz ohanite starymi texty, tak si skocte za Mysakem, ktery ma starou prirucku azijske lukostrelby, kde se venuji nekolik kapitol jenom vypusteni sipu.

Lukostrelbu lze delat rekreacne, sportovne a na spickove sportovni urovni.

Nedavno jsem nekomu v hospode po zavode vysvetloval lopatkovy zamek.
Byl to clovek ktery ma strasne daleko k tomu aby strilel dle knihy. Vysvetloval jsem mu to vecer v hospode bez luku. Vsichni se smali.
Rano pribehnul za mnou se svetylkami v ocich, ty vole ono to funguje. A kdy si to proboha skousel ? ptam se. No od rana od sesti hodin to skousim na louce. Smile))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ted tady udelam jedno mozna namachrovane prohlaseni. Kohokoliv co ho dostanu do ruky a bude tyden delat to co mu rikam si zlepsi vykon o 25 procent. Ja neresim kde kotvi , jak stoji proc to dela tak a tak, ja se snazim v jeho stylu najit nejvetsi inkozistenci a tu mu opravit protoze system je vzdy silny jenom tak, jak je jeho nejslabsi clanek.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 4:38 pm    Předmět: Citovat

Dusan pekne píšeš ..Dalo by sa povedať že intuícia vlastne používanie akejsi inej časti mozgu ako je tá čo nejak logicky dedukuje každú vec osobite ,ale proste cítiš že je niečo správne a ono to tak je bez toho aby si o tom nejak logickou úvahou došiel (alebo v prípade lukostrelby opakovaním podvedomím zlepšovaním ),aj ked povedze logickým uvažovaním (+trénigom pri strelbe)dojdeš na tú samú vec len to bude trvať dlhšie ? Pri strelbe by sa dalo povedať o intuícii aj že je to talent ,ale telent môže mať niekto aj na logickú dedukciu , alebo rýchle zlepšovanie sa opakovaním a upravovaním čiže to tu možno nie je celkom presný výraz ....
Dúfam že nepíšem ako ogen a niekto tomu rozumie bo príspevok predošlí môj ked som si prečítal som ho sám nepochopil Laughing

Ono toto píšem aby som vyvrátil tvrdenia že nejaký instinkt ani neexistuje a dostali sme sa na správnu mieru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 3:42 pm    Předmět: Citovat

JardaM napsal:
Dušane, víš o někom, kdo vezme poprve housle do ruky a zcela intuitivně zahraje Mozarta?
Myslíš, že Bolt zaběhne pod deset stovku jen tak intuitivně, úplně bez tréninku?
Myslíš, že zrovna ty budeš jen tak intuitivně trefovat samé desítky?
Bez dřiny to nejde, i když je to třeba dogma!

Jardo, nikdy som netvrdil, že to pôjde napoprvé a bez driny, len som poukázal na to, že niekto môže začať s dôrazom na intuíciu a nie na zodraté mozole.....
Prečítaj si moje príspevky ešte raz a zistíš, že som poukazoval na to, že obe stránky treba rozvíjať, aj intuíciu aj tréningovú rutinu. Intuíciou som samozrejme nemyslel, že budem ako nejaký veľký guru sedieť a meditovať a potom sa zrazu postavím a "vystrieľam 10tky".
Mnohí velikáni pri hodnotení úspechov tvrdili, že talent hral rolu tak na 10%, zbytok bola drina, s tým súhlasím. Ale to neznamená, že len drinou a to ešte takou, akú predpisujú metódy súčasnej lukostreľby, sa dopracujeme k úspechu.
Z tých starých textov môžeme vycítiť, že ľudia v starých dobách premýšľali inak a inak aj učili. Nepochybne dreli, trénovali do skonania tela a duše, určite viac ako my Very Happy Ale mali záľubu v podávaní svojho poznania v tajomnej alegorickej forme plnej inotajov, ktorá sa páči aj mne, tak ako sa niekomu inému páči jasná a presná metodika tréningu. Tieto texty, v ktorých starí majstri podávali svoje tajomstvá, mali tú formu, akú mali, preto, aby sa človek do hľadania významu zapojil individuálne, aby ho to pohtlilo, aby začal pozorovať prácu celého svojho tela a mysle....a to sa dalo a dá len pri aktívnom tréningu. Pritom vôbec nepotláčali praktické vychytávky o presnej polohe rúk a noh, polohe roviny náťahu, polohu prstov voči kútikom očí a podobné úchylnosti.....

Mali by sme tento ping-pong ukončiť. Už to nie je o mierení, ale o tom, kto si čo myslí o niečom, čo si možno niekto iný myslel.....Asi by mal admin presunúť príspevky od istého okamihu mojej nevedomej ezoterickej provokácie do tlachárne, aspoň zostane toto vlákno o mierení....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 3:08 pm    Předmět: Citovat

Ak ste niekto pravák tak skúste hádzať kamenň ľavou rukou a opačne ,určite vám to nepojde a treba sa to naučiť ,bude to vyzerať ako ked hádže malé 4 ročné decko alebo dievča . Ale strielať z luku nie je tak ťažké a naučiť sa to netrvá extra dlhšie ako strelba zo vzduchovky avšak záleží na talente a správnej technike .Je lepšie ak to naučí niekto kto vie ,ide to rýchlejšie ..
Ale aj ked je natrénované a kontolijeme sa dosť často to nejde ako by sme chceli že ..Ja by som povedal že untuícia je ked ide včetko tak ako treba bez toho aby sme sa kontrolovali a to dosť často nieje o netrénovasti ale ale o niečom ako šťastí ak ked celkom šťastie to nieje .Celkom ale chápem dobrých strelcov že na intuíciu neveria Laughing lebo na niečo také sa nejde moc spoliehať v súťaži ..

Na záver podla mna je intuícia to ked sa niekto tiafa ked nemá moc natrínované ,taká forma ,kde sa vzala tu sa vzala Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 2:02 pm    Předmět: Citovat

Dušane, víš o někom, kdo vezme poprve housle do ruky a zcela intuitivně zahraje Mozarta?
Myslíš, že Bolt zaběhne pod deset stovku jen tak intuitivně, úplně bez tréninku?
Myslíš, že zrovna ty budeš jen tak intuitivně trefovat samé desítky?
Bez dřiny to nejde, i když je to třeba dogma!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 12:54 pm    Předmět: Citovat

Ivan napsal:
S tím nesouhlasím jedná se o děje nikoliv stejné ale následné.Nejprve se to musí nadrilovat do mozku opakováním a teprve pak může nastat to IMAGEM skvělé popsané prožití

ty tvrdíš, že tá intuitívna streľba je produktom drilu, tréningu že bez toho, aby si nasýtil telo procedúrami a tréningom, tak sa nikdy k intuícii neprebudí....neviem, či to možno takto kategoricky stanoviť, definitívne názory ako tento majú charakter dogmy a sú najlepšími kandidátmi na vyvrátenie Smile
tebou popísaná následnosť je podľa mňa len jedna z ciest....to, že si v dnešnej praktickej dobe, charakterizovanej detailnou metodikou na všetko, nedokážeme už ani predstaviť iné možnosti získavania zručností než drilom, ešte neznamená, že takáto možnosť neexistuje.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: st září 28, 2011 9:34 am    Předmět: Citovat

Někteří se tu vyjádřili,že tu vlastně píšeme o jednom, jen já méně poeticky a prožitkově.S tím nesouhlasím jedná se o děje nikoliv stejné ale následné.Nejprve se to musí nadrilovat do mozku opakováním a teprve pak může nastat to IMAGEM skvělé popsané prožití a provedení výstřelu u kterého se navíc občas dosáhne už při vypuštění pocitu, že to tam JE Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: po září 26, 2011 10:31 am    Předmět: Citovat

Pekne píšete Laughing ... Trebars mne sa nedá byť v pohode a sústrediť sa pri mierenej strelbe ako sa to robí pri tom anglickom štýle strielania ponevač si prídem pritom pokrčene ako paragraf a stejne aj ked čekujem šíp zhora nestriela to tam kam mierim Laughing ..ale ked založím šíp sprava natiahnem za ucho a púštam palcom tak sa cítim pohode ako doma a vlastne sledujúc terč vidím periférne šíp čiže je to svojim spôsobom mierené , toto mi vyhovuje viac ...Pri luku nad 50lbs mi ešte klepe ruku ked strielam kotviac pod bradu povašom ,zato ked za ucho tahajuc palcom je to v pohode ..pre porovnanie ked robím kliky a som hore že ma držia klby pohode a ked sa dáš do polky a klby lakťov su ohnuté a drží ma len sval tak to každého čoskoro začne klepať ,kludne si to skúste ...Dufam viete o čom píšem a ak niečo je nesprávne dajte vedieť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 11:41 pm    Předmět: Citovat

imago dokonano jest .... toto si nekde nech patentovat

Bylo mi cti si precist tvuj prispevek.

Na jakoukoli otazku je jenom jedna odpoved, SIP.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 10:58 pm    Předmět: Citovat

a kolko mas vzdialenost kam das sip tam to leti, u normalnych recurve lukov to mas okolo 40 metrov, takze ezotericky namier sip na terc a vystrel..... hihih


San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 10:03 pm    Předmět: Citovat

Ivan Smile jasné, sme ľudia svojej doby a je úplne OK, že používame poznanie svojej doby - technokratické, veď aj ja ho používam.....

Ale trochu praktických slov....mám rád strieľanie do diaľky, čiže od nejakých 40m (ak to daná lokalita dovolí). Tam si pestujem tie svoje intuitívne zručnosti čisto praktickými krokmi. Začínam na tých 40m a vystrieľam do "maličkej škvrnky na cieli" celý tulec - cca 20 šípov. Nechávam "svoje telo sa učiť" a strieľam, až kým nemám aký taký sústrel. Potom sa vzdialim cca 10m a skúšam, či intuitívne trafím s podobnou presnosťou....tak pokračujem až po najväčšiu vzdialenosť, ktorá je akotak uspokojivá a potom sa vrátim na prvú métu. Niekedy sa dostanem na 80m.
Trvá to dlho, naposledy som takto strieľal asi 3 hodiny a ak je miesto nie celkom dobre vytienené proti uletuvším šípom, tak často hľadám Smile a niekedy strácam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 10:02 pm    Předmět: Citovat

Na 20 metrov si daj 60 cm terc a ked budes mat 12 v zltom a jendnoho Robina Hooda, tak mas ezoteriku. Takto som sa to ucil ja.

Nemieril som, hehe

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 9:45 pm    Předmět: Citovat

To je omyl,já jsem plný poetického romantizmu,jenom ho úspěšně skrývám za technokratickou fasádu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Elév
Grafoman
Grafoman


Registrace: 4.2. 2010
Příspěvky: 1107
Bydliště: Pacov

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 6:25 pm    Předmět: Citovat

Myslím že si neodporujete, len vám vadí ten romantický pohlad na vec na jednej strane a ten pragmatizmus na druhej. V podstate hovoríte to isté a plne s vami súhlasím... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Ivan
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 1.9. 2010
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 4:50 pm    Předmět: Citovat

Právě že ta "ezoteria" je produktem těch tisíců výstřelů nebo hodů kamenem u toho neolitického chlapce,od malička nedělal nic jiného než házel kameny a prostě si v hlavě zakódoval jak hodit aby na danou vzdálenost zasáhl.Je to o rozteči očí terá umožňuje stereoskopické vidění díky kterému dokážeme odhadnout vzdálenost známých předmětů a k nim si mozek nadrilovaný předchozímy tisíci pokusů udělá správnou korekci pod jakým úhlem vypustit kámen.U lukostřelby má ještě další pomůcku a to polohu zakotvení-jak nízko pod okem.Je to prostě o trojůhelnících, které díky opakování vyhodnocuje povědomě a tomuto natrénovanému podvědomí pak říká instinktivní nebo ezoterické míření. Jednoduchým potvrzením toho je zakrytí jednoho i třeba toho neřídícího oka a je po ezoterii a trefí velký kulový Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
emanon
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2011
Příspěvky: 368

PříspěvekZaslal: ne září 25, 2011 2:00 pm    Předmět: Citovat

Ked si zobere ako vedia hádzať loptičku trebars besabaloví nadhadzovači tak nejak tak presne sa vedeli triafať zrejme chlapčiská v paleo časoch kameňom a nepotrebovali žiadne mieridlá ako na puške jak si dávajú exoti na luk teraz
To eoterické alebo historické strielanie z luku bolo niečo podobné ako hádzanie kameňom len niečo presnejšie .Dosť pochybujem že si niekto robil zárezi na luk alebo spinoval šípy a strielal po šípe ,proste ked sa naučíš strielať ,,ezotericky,, čiže nemieriš sistémom nejakým len to natiahneš a pustíš tak triafať sa neni problém ak na to máš a tam je to všetkov hlave iba
Skúšal som hádzať šípky v karčme tak nie klasicky ako že mieriš ,že pravá ruka noha dopredu a zameriavaš a hodíš ,potom som to spravil tak že lavá noha dopredu a hádzal som pravou rukou len tak ako by som hádzal oštep Very Happy a výsledok som mal lepší
Teda mne nejaké mierenie nevyhovuje a každý ezoterický hádzač strelec má moje sympatie
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: so září 24, 2011 11:44 pm    Předmět: Citovat

...alebo že by som postupným prebudením intuície po tisícoch odstrieľaných šípov dosiahol tú žiadanú presnosť? Smile

hovoríme o tom istom, len iným jazykom, v tom je celý "problém"

podľa mňa sa jedno nedá oddeliť od druhého a obe stránky musia byť vyvážené....darmo budem mať intuíciu bez praxe, a darmo sa budem drieť každý deň presne podľa všetkých pravidiel, keď si vo svojom tele nevypestujem intuíciu, bez ktorej by som bol mimo pri neznámych vzdialenostiach...

ako som už naznačil, celý môj pracovný deň je moje myslenie tak pevne fixované na presné pravidlá, že mu jednoducho musím dať pauzu a preladiť na druhú stránku.....

preto tie moje bláboly o ezoterickom mierení.

a preto aj tie moje otázky k témam, ktoré tu už boli zodpovedané, lebo som tu proste rád, a rád sa pýtam na veci z iného uhla

každý je iný a ja som asi takýto. a vážim si každého z vás, lebo ma môže inému naučiť a na iné poukázať
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 4 z 6

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.