Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Další nováček chce poradit...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ninja600
Nováček
Nováček


Registrace: 9.1. 2017
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po leden 09, 2017 9:06 pm    Předmět: Citovat

Zdravím, ako nový na fóre sa priživím na tomto vlákne Smile

Vyberám prvý reflexný luk(kladku som zavrhol). Mám 183cm, 100kg, športová postava. Streľba na záhrade od 10-60m, žiadne súťaženie.
Cenovo si to predstavujem zhruba medzi 2000,- až kč, prípadne ak by bolo niečo fakt kvalitné tak by som niečo priplatil.

Zatiaľ vyberám medzi Samick Polaris za 2400,- a Sage za 3500,-.
Polaris na moju výšku asi 68´´ a Sage je len 62´´. Libráź buď 35 alebo 40lb.

Oplatí sa priplácať za drahší Sage, alebo sa naučím aj s Polarisom? Prípadne niečo iné?
Na zahr. fórach majú tieto luky celkom dobré hodnotenia..

Ďakujem za rady Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
kesi
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 4
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký Kraj

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2016 9:44 pm    Předmět: Citovat

Jíra: díky, napadlo mě, že by to tam mohlo být pro kladkáče. Mám v tom zatím zmatek, snad se to časem zlepší. Smile

Najednou se mi povedly najít na mobilu starší diskuse na toto téma:
www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2385&postdays=0&postorder=desc&start=30
www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=472
...
_________________
SNAKE (J. Kejval) 35 lbs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2016 8:14 pm    Předmět: Citovat

kesi napsal:
.............Nyní jsem narazil na tento článek: http://www.bowhunter.cz/technika1/zaklady/78-vybirame-sipy-1.html

..........

ta norma se používá pouze pro kladkové luky, pro tradiční či reflexní luky je tato hodnota okolo 9 gr. na libru nátahu
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2016 1:42 pm    Předmět: Citovat

to je fyzika
_________________
Důvěřuj Aláhovi, ale napřed si uvaž velblouda.
Prorok Mohamed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kesi
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 4
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký Kraj

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2016 1:35 pm    Předmět: Citovat

Ježíši Embarassed ... já jsem si zkoušel počítat výstřelovou energii v Joulech a tam jsou ve vzorečku gramy, tak to mě dokonale zmátlo. Proto mi vycházely šílený cifry, matika mi nikdy nešla.
Díky! Smile
_________________
SNAKE (J. Kejval) 35 lbs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Louda
Nováček
Nováček


Registrace: 14.10. 2007
Příspěvky: 118

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2016 11:26 am    Předmět: Citovat

Povedlo se Ti zaměnit jednotky gr = grain , potom tedy 175gr = 11.339g. Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kesi
Nováček
Nováček


Registrace: 4.3. 2016
Příspěvky: 4
Bydliště: Mohelnice, Olomoucký Kraj

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2016 10:55 am    Předmět: Citovat

Zdravím místní borce!

Trochu ukvapeně jsem na začátku vybíral komponenty a to i šípy pro můj první luk Snake 35lbs: http://www.alexbow.cz/scripts/podrobnosti.php?IDZ=416

Nyní jsem narazil na tento článek: http://www.bowhunter.cz/technika1/zaklady/78-vybirame-sipy-1.html



Já si pouze na takové první rozstřílení/zničení koupil 10 těchto levných šípů: http://www.rexbow.cz/dreveny-sip-big-fun-line-30/d-70815/

Podle výše citované normy by váha mého šípu měla být 175g. Ovšem zakoupené šípy mají pouze 23g!!
Znamená to tedy, že je mám raději hodit do koše? Sad

Děkuji za pomoc.
_________________
SNAKE (J. Kejval) 35 lbs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út květen 12, 2015 1:57 pm    Předmět: Citovat

Skoro bych až řekl, že 900 je moc měkký na 30lb. Ale chce to zkusit. Jedna zkouška je za 1000 vymýšlení a počítání....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
furbyk1
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.2. 2013
Příspěvky: 323

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2015 7:58 am    Předmět: Citovat

Leslie739 napsal:
Ahoj,
vybíráme vhodné šípy k luku Ragim Matrix, 30 lbs, 66".
V hledáčku máme Cross-X Ambition a Easton Inspiré.
Problém je v nátahu, ten je pro daného střelce 28".
Sílou luku by nám oboje šípy seděly na spin 900, jenže u Ambition se spin 900 nabízí jen u 30", což nám přijde trochu moc velký a zbytečný přesah.
Otázka tedy je, do kterých šípů máme jít? Respektive, je v nich vůbec nějaký znatelný rozdíl pro začátečníka?
Předem díky Smile
mne sa pri dlhsich sipoch darí robit presnejsie zasahy:)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: po květen 11, 2015 12:14 am    Předmět: Citovat

Ahoj,
vybíráme vhodné šípy k luku Ragim Matrix, 30 lbs, 66".
V hledáčku máme Cross-X Ambition a Easton Inspiré.
Problém je v nátahu, ten je pro daného střelce 28".
Sílou luku by nám oboje šípy seděly na spin 900, jenže u Ambition se spin 900 nabízí jen u 30", což nám přijde trochu moc velký a zbytečný přesah.
Otázka tedy je, do kterých šípů máme jít? Respektive, je v nich vůbec nějaký znatelný rozdíl pro začátečníka?
Předem díky :)
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Radas
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 24.2. 2010
Příspěvky: 252

PříspěvekZaslal: so únor 14, 2015 12:33 am    Předmět: Citovat

Jo, stoupneš si podél lavičky, klekneš si na ni levou nohou a opřeš se o ni levou rukou, pravou nohou stojíš na zemi a pravou rukou v tom předklonu přitahuješ k prsou činku. Záda by měly být rovný, ne shrbený. Pak strany vystřídáš, ať není zátěž jen jednostranná.
S lukem je to pak stejně trochu jiný. S mířidlama nestřílím, tak nevím jak je potřeba se jim přizpůsobit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2015 8:38 pm    Předmět: Citovat

marigold: jojo to jsem zapomněl dodat, u kladky se mi jedná o hi-tech - truglo pinová mířidla, případná náklopná montáž...Takový vánoční stromeček.
Ad reflex - tam mi ani nejde o to se přesně trefovat, stačí mi na 10m trefovat terčovnici - spíš procvičovat ty svaly - jestli to teda má vůbec význam...

Tecumseh: technika je samozřejmě u všeho, to bezesporu, ale u kladky ti víceméně stačí nějak natáhnout tu sílu, pak už držíš třeba jen 20%, dále namířit a vystřelíš - ladíš techniku držení luku, kontrolu všech dvou, resp. tří os mířidel a mačkání spouště vypouštěče.

Nebo ještě položím poslední otázku, pak bych to teda směřoval ke kolotočářům - neexistuje nějaký cvik na ty zádové svaly bez použití luku?
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2015 8:25 pm    Předmět: Citovat

Jo,možná si to predsa mohol dať medzi kladkáče, chalani tiež nejako začínali tak rada od nich by nebola na škodu Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2015 8:22 pm    Předmět: Citovat

No ja myslím,že na škodu určite nebude keď najprv trocha postrieľaš aj klasickým lukom, ono tie svaly treba pocvičiť, tých 50-60 libier je dosť, natiahnuť ich musíš tak či tak, tie kladky Ti viacmenej pomáhajú až po preklopení ,ked držíš luk napnutý a mieriš, no a tá technika je tam určite potrebná tiež ako pri všetkom Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
marigold
Nováček
Nováček


Registrace: 18.6. 2014
Příspěvky: 78

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2015 8:12 pm    Předmět: Citovat

KOŘEN napsal:

Díky všem za rady a připomínky Smile


připomínka - kdyžtak mě opravte- z reflexu i z kladkáče jde střílet tak i tak jen na tradiční reflex nenavěsiš všechny ty hocičoviny.

Chceš říct že tě láká hi-tech střelba s mířidlama atd. nebo instinkt?

Meditovat se dá i u štípání dříví ale musíš být mistr aby sis občas neusek kus nohy.
_________________
perun do nich!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
KOŘEN
Grafoman
Grafoman


Registrace: 30.1. 2013
Příspěvky: 721
Bydliště: Hrubý Jeseník

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2015 7:47 pm    Předmět: Citovat

Kluci a holky přišel jsem si sem pro radu. Sice mě možná zbičujete a pošlete ke kolotočářům, ale dle mého delšího uvážení jsem dospěl k názoru, že zde to bude přeci jen vhodnější.

Už alespoň 3 roky si chcu koupit kladkový luk (čtěte prosím až do konce Very Happy ) ale prachy jsem vždy investoval do něčeho jiného (2x kuše). Letos to už snad klapne. S luky nemám žádnou zkušenost, jen něco málo z dětství, ale to bylo rekreačně bez nějakého zaučení, takže vlastně nic. Nechci to na žádné závody, pouze něco kvalitního na terčovou střelbu za barákem na louce. Dotaz tedy zní: myslíte si, že je vhodné si koupit nějaký "reflexní" luk jenom na to abych s ním třeba půl roku střílel a procvičoval + posiloval si tak zádové svaly a pak se ho zbavil? Nebo by bylo vhodné si rovnou pořídit stavitelnou kladku např v rozmezí 50-60lb? Slovo reflexní jsem dal schválně do uvozovek, budu tak nazývat všechny luky bez kladek, promiňte Wink . S reflexním lukem nevidím svoji budoucnost - nikdy mě to nebralo. Věřím vám všem, že vás to uklidňuje, máte to něco jako meditaci, někteří s tím dokonce soutěžíte a vyhráváte (tímto tleskám) ale já mám na meditaci jiný způsob a troufnu si říct, že luk mi ji neprohloubí. U kladky není skoro žádná technika střelby oproti reflexnímu luku a zvládne to i průměrně cvičená opice, proto by mě zajímalo, jestli si s koupí reflexu (dám příklad - něco ve stylu Ragim matrix) pomůžu do budoucna u kladky nebo je to zbytečné vyhazování peněz? Odpověď ve stylu, koupě luku Ragim Matrix je sama o sobě vyhození peněz - mě nestačí Razz - jen jsem navrhl nějaký typ luku a cenovou hranici, kolik bych chtěl do takovéhoto typu luku investovat.

Díky všem za rady a připomínky Smile
_________________
Jeff Cooper: Bezpečnostní pojistka je to, co se odehrává mezi vašima ušima, ne něco co držíte v rukou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 13, 2015 12:08 pm    Předmět: Citovat

Podle Dynamic Spine Calculatoru mám šíp asi o 20 liber(pounds) menší než luku. (zadal jsem tam jen základní, mě známé údaje, ale změnou drobností se výsledek mění nevýznamně). Tady asi bude základní chyba. Chce to asi mnohem tvrdší šípy. Jak už mi kdosi radil. Zkusím 400 spin.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 4:34 pm    Předmět: Citovat

V tom případě je to otázka terminologie. Jsem zvyklý z pistole, že míření je přes mířidla a tedy svalová paměť nehraje roli. Nedívám li se na zbraň a sleduji jen terč, pak ovšem nejde o "míření" v pravém slova smyslu, ale o korekci podle zásahu a tedy učení svalové (spíše kloubní) paměti. Ale to není až tak podstatné, jak to pojmenujeme. Samozřejmě, že střílím na bod na terči (ať již skutečný, či hypotetický). A samozřejmě, že mi šípy do toho bodu chodí. A jak jsem již psal, tak opeřené stejně jako neopeřené. A s tou poučkou o naklonění neopeřeného šípu. Opakuji - záleží u mě na vzdálenosti od terče. Např. 5m - doleva, 10m doprava, 15m doleva, 20m doprava, 23m - (přes branku už se nedostanu Smile) to už jde skoro rovně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 3:28 pm    Předmět: Citovat

Oprava:

Citace:
ak ide relatívne rovno ale koniec šípu je pri dopade naklonený do prave je to makký šíp.. a zas naopak..


ak je naklonený do prava je tvrdý, do ľava je makký a treba ho zrezať..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 3:22 pm    Předmět: Citovat

Jíra: absolútne s tebou nesúhlasím.. test holým šípom je podľa mňa nutnosť pokiaľ chceš vyladiť celú sústavu luk a šíp.. a je úplne jedno či si nováčik alebo skúsený strelec.. Je to jeden zo základných testov!!! Údaje z tabuliek môžu veľmi klamať.. hlavne pri takom náťahu ako má Pistolník..

vlastná skúsenosť: tabulkovo mi sedeli šípy so spinom 400.. preto som si ich kúpil.. nechal som ich dlhšie cca o palec a pol od môjho náťahu.. až po roku strielania.. ma napadlo urobiť test holým šípom.. však načo skôr.. tabulkovo to predsa sedí či nie? Lenže mne to nedalo pretože som videl ako blbo tie šípy sem tam lietajú.. Na moje počudovanie som zistil že ako holé lietajú ako bomerangy.. boli pritvrdé.. a po dalšie som zistil že mám príliš vysoko položené lôžko na tetive.. Kolko nervov by som si ušetril keby som urobil taký test pred rokom???? hned dva problémy ktoré, ktoré mi sťažovali život na každej súťaži.. tvrdý šíp a výška lôžka..

Teraz som si kúpil 3 šípy s rôznym spinom.. postupne som ich testoval a skracoval.. zistil som že ako najvhodnejší je pre mna šíp o dlžke 29 " (28" mam naťah), 100 grainovým hrotom /menil som aj hroty počas testu/ a spinom 500 takže nie 400 ako ukazovala tabulka. Nepoužívam button..

Pistolník:

ako môžeš povedať takúto blbosť

I kdyby všechny lítali o metr jinam, tak to nemám jak poznat.

na terčovnicu nakreslím malý bod.. ak sa do toho bodu nie som s tým šípom schopný trafiť tak je potom jasné že je ten šíp zlý.. ak to ide na pravo je šíp makký ak na lavo je šíp tvrdý.. ak ide relatívne rovno ale koniec šípu je pri dopade naklonený do prave je to makký šíp.. a zas naopak.. šíp musí dopadnúť úplne kolmo do terčovnice a do bodu ktorý chceš trafiť s toleranciou pár cm..

šípy treba skúšať z rôznych vzdialeností.. 10 - 15- 20 - 25 ak to ide OK je to pohoda.. ak nie je chyba v šípe..

Zdielam cornusov názor a ako som už napísal nižšie šíp a jeho vyladenie k luku je dôležitejšie než samotný luk.. nech mám aj luk za 6 tisíc dolárov a k nemu šíp ktorý je na hovno netrafím ani prd..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 2:07 pm    Předmět: Citovat

Takže chlapi, postupně. Smile
Nemůžu říct, jestli neopeřené šípy jdou tam, kam mířím. Nemířím.
I kdyby všechny lítali o metr jinam, tak to nemám jak poznat.
Každopádně lítají do stejného místa jako opeřené - cca do 15 metrů, potom níže - stranově stejně. Zabodávají se však (podle vzdálenosti od terče) jedou směřující koncem doleva a jednou doprava. Výšku založení na tětivě jsem ladil právě podle neopeřených - aby šli rovně (z hlavy to teď nevím, ale asi 6-8mm). Brace H jsem ladil hlavně podle zvuku luku a taky podle toho vybočování šípu.
Co se týče zakládky, měl jsem jich několik. Všechny plastové se postupně letkami odřízli (měl jsem dříve plastové letky). Ve stejném místě jako je to teď zničené v okně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
cornus
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.2. 2007
Příspěvky: 5356
Bydliště: Galgocy

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 2:00 pm    Předmět: Citovat

Presnosť robí šíp a vyladenie. Na luku tak nezáleží. Ak použijem karbónové šípy k drevoluku je to o dosť presnejšie ako drevené šípy. Smile
_________________
´´Primitive bows are cool´´ Tom Mills
https://picasaweb.google.com/101174487128722023961
https://picasaweb.google.com/107441683046910005504
https://plus.google.com/?hl=sk&partnerid=gplp0
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jíra
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 26.10. 2010
Příspěvky: 452
Bydliště: Slatiňany

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 12:05 pm    Předmět: Citovat

můžeš ještě vyzkoušet nakrucovaním měnit délku tětivy a tím i vzepětí (brace heigth), že si ho kontroluješ po každém sundání a nasazení tětivy sice považuji za samozřejmost, ale pro sichr připomínám, možná máš nízko i lůžko pro šíp na tětivě, může toho být víc včetně střelcovy techniky
jiné šípy bych zkoušel až jako poslední variantu pokud ti aspoň trochu tabulkově sedí spin, test holým šípem je u začátečníka dost zavádějící, osobní zkušenost nedělal bych ho zejména když nepoužíváš buton
pokud pro tebe není jednoduší použít nalepovací plastovou zakládku ten tvůj luk je pro ní konstrukčně vhodný, zkus si vyrobit nějakou sám na zbylých odkazech máš inspiraci, třeba ti budou vyhovovat lépe a šíp nebude tak otírat o madlo, dá se to s trochou šikovnosti vyrobit i ze zubního kartáčku Smile
http://archery.cz/lukostrelecke-prislusenstvi/zakladky-klapacky-bocni-operky/zakladka-sipu-refl-luk-hoyt-hunter-0282
http://www.huntersfriend.com/2014_Bear_Kodiak_Premium_Recurve_Bow_Package/bear_kodiak_recurve_traditional_bow_ex7_jumbo.jpg[/url]http://www.google.cz/imgres?imgurl=https://charlesarcheryblog.files.wordpress.com/2012/03/100_2103.jpg&imgrefurl=https://charlesarcheryblog.wordpress.com/tag/turkey-fletchings/&h=1152&w=2048&tbnid=4hHZa84wvwdLTM:&zoom=1&docid=zz9-V5-hK_sEMM&ei=ZSPbVM6wDsKqywOg2oHYDg&tbm=isch&ved=0CCMQMygDMAM
_________________
celá střelba z luku je jen o dvou krocích
1. naučit se střílet
2.opakovat to Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 10:23 am    Předmět: Citovat

kam dopadali tvoje neolepené šípy?

pozícia od miesta na ktoré si mieril.. neverím že išli presne.. nemal by si problém s pierkom..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 10:19 am    Předmět: Citovat

a čo si zistil?

sústredovať sa len na jeden problém /letky/ je blbsoť!

som si istý že tam bude problémov viac..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st únor 11, 2015 9:22 am    Předmět: Citovat

Zkoušku neopeřeným šípem jsem samozřejmě dělal. Jenže ten letkama neškrtá Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 9:16 pm    Předmět: Citovat

pozrel som si ich stránku sú to šípy Penthalon Timber Stick XXL

ale suma za jeden je proste príšerná! ešte hrot, pierka, končík tak amen..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 9:14 pm    Předmět: Citovat

oprava: šrastná/šťastná Very Happy
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 9:13 pm    Předmět: Citovat

Kombinácia plastových letiek a streleckého okna nie je vôbec šrastná. namiesto toho že ti to bude škrtať o luk ti to bude šípy na 100% odhadzovať.. plast sa nikdy neprispôsobi oknu ako perie..

na YT najdeš množstvo porovnávacích testov.. slow-mo videí atd..

treba len študovať..

k tvojej dlžke náťahu..

nie je to bežná dlžka.. vačšina výrobcov ani nevyrába tyčky ktoré by boli pre teba vhodné..

napr. EASTON pri niektorých modeloch šípov a spine 500 a iné ani nevyrábajú dlhšie ako 29,5 "

na extra dlhé shafty sa špecializoval Bearpaw - Penthalon.. tie trubky mali 34"

ak si chceš slušne zastrielať je potreba do šípov investovať.. ten šíp je často krát dôležitejší než sám luk..
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út únor 10, 2015 9:09 pm    Předmět: Citovat

prečo si vlastne neurobíš test holým šípom?

sorry ak to už niekto navrhoval.. nečítal som to všetko prečítal som si len pár tvojich príspevkov..

ak chceš vyladiť sústavu luk a šíp.. tak jedine Bare shaft test a papierový test.. to máš najistejšie.. takto budeš len hádať a tápať v radách.. nič ako osobná skúsenosť ti neporadí viac..

ja som roky strielal so šípmi ktoré neboli vyladené.. teraz som si to všetko urobil sám a rozdiel je doslova neskutočný.. striela sa mi úplne báječne.. % úspešnosť zásahov, sústrel všeto sa zlepšilo.. už sa nie je na čo vyhovárať len na neschopnosť strelca Very Happy
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další
Strana 3 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.