Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Další nováček chce poradit...
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nefrite
Nováček
Nováček


Registrace: 10.7. 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Znojmo/Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 1:38 pm    Předmět: Citovat

jj, takovéto rozdělení naznačil i p. Kýzl a sám řekl, že je to jak kde, jen jsem se chtěl ujistit a dostat konkrétnější odpověď ohledně soutěží.
Jinak co se týče ovlivnění výběru, jednoznačně to beru tak, aby mi seděl, luk jako takový vybraný mám, ale u provedení středu si sám nejsem jistej tak hledám různé pro a proti, co by mi pomohlo se rozhodnout. Ještě nemám tolik nastříleno abych to mohl sám pořádně srovnat. A zbývají cca 2 dny času na rozhodnutí, před konečným broušením Laughing
A ohledně soutěží... tak tam to bude pro zábavu ještě hodně dlouho Very Happy
Je to dobrý, červený tričko mám Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 12:16 pm    Předmět: Citovat

Ještě k výběru luku. Záleží na tom co chceš střílet.

V první řadě by tě luk měl oslovovat a měl by se ti líbit.

Dále záleží na tvých prioritách.

Pokud chceš vyhrávat soutěže pořiď si luk takový co se taktak vleze do dané kategorie a technickým provedením je nejpřesnější (pro LL v kategorii holý luk nejspíše skládačka s dřevěným středem a k tomu kvalitní a vyladěné karbonové šípy pro daný luk)

Pokud je tvou prioritou osobní zlepšování, střelba pro radost a na celkovém umístění v soutěžích ti až tak nezáleží, vyber si luk podle srdce. V takovém případě je pak jedno v jaké kategorii tě nechají na soutěži střílet.

Samozřejmě přesný luk neznamená super výsledky, to záleží především na psychice a dalších schopnostech střelce.

Samozřejmě, že se nelze domáhat vstupu na soutěž, kde luk úplně vybočuje propozicím, na naších soutěžích určitě nebude povolený kladkový luk. Ale to je čistě věcí organizátora. Pokud si organizátor v propozicích určí že povinný oděv je červené tričko tak pokud se chci zúčastnit musím si to červené tričko obléci a ne se rozčilovat že nemůžu střílet když mám tričko zelené.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 11:48 am    Předmět: Citovat

Co se týká závodů rozdělení do kategorií záleží na pořadateli závodů, můžeme s tím nesouhlasit ale je to tak.

Pro podmínky lukostřelecké ligy je luk a) tradiční, luky b) a c) luky holé.
i když u toho b) jsem zaváhal nicméně přikláním se k tomu že to vybrání je střelecké okno.

Pro 3D organizované 3D EAA závody by všechny spadly do kategorie TRLB (předpokládám, neviděl jsem ramena na fotkách) samozřejmě pouze v případě že by se střílelo dřevěnými šípy.

V terénní lukostřelbě jak ji u nás organizuje lukostřelecký svaz by pak šlo o luky holé, bez ohledu na to jakými by se střílelo šípy.
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alasvarcka
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 10:07 am    Předmět: Citovat

Nefrite napsal:
Asi se teď trochu shodim, ale začínám být zoufalej, dá se na netu někde najít souhrn přesného rozdělení luků do jednotlivých kategorií?
Nebo to je tak jak jsem to pochopil, že každá soutěž si to dělá podle sebe? Pročetl jsem toho už hodně, ale opravdu mám pocit, že co článek, to jiný přístup k dělení.
Chci si koupit dřevolamin.Geronima od p. Kýzla a ještě jsem se úplně nerozhodl jaké provedení středu/madla/zakládky zvolit. Tak se chci optat někoho kdo se vyzná, kam by zhruba jaké provedená bylo zařazené.
http://bows-kyzl.cz/images/luky/ruzne_01_v.jpg
Díky



To by mě taky docela zajímalo, i když luk už jsem si objednala také u p. Kýzla, který mi o tom něco řekl. Ale podle propozic různých závodů se zdá, že jakoby fakt každý závod měl jiný požadavek. Tak jak to je?
Návrat nahoru
Nefrite
Nováček
Nováček


Registrace: 10.7. 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Znojmo/Praha

PříspěvekZaslal: ne srpen 17, 2008 9:41 am    Předmět: Citovat

Asi se teď trochu shodim, ale začínám být zoufalej, dá se na netu někde najít souhrn přesného rozdělení luků do jednotlivých kategorií?
Nebo to je tak jak jsem to pochopil, že každá soutěž si to dělá podle sebe? Pročetl jsem toho už hodně, ale opravdu mám pocit, že co článek, to jiný přístup k dělení.
Chci si koupit dřevolamin.Geronima od p. Kýzla a ještě jsem se úplně nerozhodl jaké provedení středu/madla/zakládky zvolit. Tak se chci optat někoho kdo se vyzná, kam by zhruba jaké provedená bylo zařazené.
http://bows-kyzl.cz/images/luky/ruzne_01_v.jpg
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 10:30 am    Předmět: Citovat

Najdeš je tady oba jako Loudu a Malou Loudu Smile
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alasvarcka
Anonymní





PříspěvekZaslal: ne červenec 27, 2008 10:05 am    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Například Louda s dítětem Laughing
Já to například řeším tak, že naložím do auta, nebo na kolo terč, luk si hodím na záda a když vidím posekaný pozemek, tak tam střílím dokud mne někdo neudá. V Radotíně se soudružskou tradicí to většinou vydrží dvě rundy Laughing
Na střelnici mi začali stavět pilíř mostu dálničního obchvatu Crying or Very sad


Loudu bohužel neznám s dítětem ni bez Crying or Very sad najdu ho na lidech.cz pod nějakým nickem??
Návrat nahoru
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 10:36 pm    Předmět: Citovat

Například Louda s dítětem Laughing
Já to například řeším tak, že naložím do auta, nebo na kolo terč, luk si hodím na záda a když vidím posekaný pozemek, tak tam střílím dokud mne někdo neudá. V Radotíně se soudružskou tradicí to většinou vydrží dvě rundy Laughing
Na střelnici mi začali stavět pilíř mostu dálničního obchvatu Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 9:49 pm    Předmět: Citovat

Rolling Eyes Sice nepatřim mezi účastníky bitev, ale šípy pro tyhle ůčely se dělaj jen pro efekt lukostřelby, nikoliv pro přesné střílení. Tudíž se dělaj z co nejlevnějších a snadno dostupných materiálů(nejčastěj tyčky koupené v OBI a podobnejch krámech). Kormidla se taky daj ošidit a místo hrotu nějakej tupej měkkej špunt....ale víc tady http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10

Koukni na "LIDÉ" určitě tam někdo z Děčína nebo okolí bude a kdo ti s lukostřeleckou praxí pomůže Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alasvarcka
Anonymní





PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 8:16 pm    Předmět: Citovat

eli napsal:
..a joooo...to jsem zase jednou za blbce...

Laughing neva, i takové zde rádi uvítáme, pokud mají v ruce ohnutej klacek a rychlý špejle Wink

No to právě ještě nemám, a proto jsem tady a číhám na kontakt a tak podobně.
Ale mám dotaz: už jsem se na totéž ptala na lide.cz na foru Lukostřelba, leč dosud odpověď žádná: když se na bitvách střílí obloukem (soudím de fotek) na protivníka atd, co se potom děje v té bitevní vřavě s těmi šípy? To se střílejí jen tak pánubohu do oken a nechají se ležet? to musí být dost drahé, soudíc dle cen u webových prodejců...zdaleka nejlevnější šíp jsem vyslídila kolem 70 kč...a za tu bitvu se jich musí vystřílet... možná je to stupidní dotaz, ale jsem začátečnice nebo spíš zatím sympatizant, takže blbých otázek budu mít asi víc.
A taky, kde bych mohla trénovat, když si chci pořídit tradiční luk a nšjský ty rychlý špejle, ale nemám zahradu...? Jak to řešíte v takovém případě? Confused
Návrat nahoru
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 7:33 pm    Předmět: Citovat

..a joooo...to jsem zase jednou za blbce...

Laughing neva, i takové zde rádi uvítáme, pokud mají v ruce ohnutej klacek a rychlý špejle Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alasvarcka
Anonymní





PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 4:58 pm    Předmět: Citovat

pet.ar.kay napsal:
A co se podívat do odkazů Wink http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Web_Links&l_op=viewlink&cid=4



...a joooo...to jsem zase jednou za blbce... Laughing
Návrat nahoru
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 4:25 pm    Předmět: Citovat

A co se podívat do odkazů Wink http://www.lukostrelec.cz/modules.php?name=Web_Links&l_op=viewlink&cid=4
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
alasvarcka
Anonymní





PříspěvekZaslal: so červenec 26, 2008 4:16 pm    Předmět: Citovat

Jinak soulasím s názorem, že luk by se měl člověku líbit, ideální je poměr vzhledu a kvality Wink[/quote]
Tak musím říct, že návštěva u pana Kýzla se výborně vyvedla, sympatický člověk, který nic nevnucuje, ale umí poradit. Není to žádná velkovýrobna což spoustu lidí ocení hlavně na kvalitě.

Má z vás někdo kontakt na tohoto božského muže, prosím? Děkuji předem. Prohledávat celou diskusi bohužel nestíhám, proto volím tuto cestu prosby.
Návrat nahoru
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 9:19 pm    Předmět: Citovat

jsem rikal kyzl je jeden z mala bozich lidi na planete zemi

san
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Nefrite
Nováček
Nováček


Registrace: 10.7. 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Znojmo/Praha

PříspěvekZaslal: pá červenec 18, 2008 7:57 pm    Předmět: Citovat

Nefrite napsal:
Hehe, za p. Kýzlem se chystám, a musím říct, že už teď se těším Smile Jen ještě jak se na to bude tvářit přítelkyně až tam s náma ztvrdne Cool
Jinak soulasím s názorem, že luk by se měl člověku líbit, ideální je poměr vzhledu a kvality Wink

Tak musím říct, že návštěva u pana Kýzla se výborně vyvedla, sympatický člověk, který nic nevnucuje, ale umí poradit. Není to žádná velkovýrobna což spoustu lidí ocení hlavně na kvalitě.
Jedinej můj problém je, že se nemůžu rozhodnout, zda u Geronima madlo klasické nebo s vybráním (neúplné okno).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Nefrite
Nováček
Nováček


Registrace: 10.7. 2008
Příspěvky: 12
Bydliště: Znojmo/Praha

PříspěvekZaslal: čt červenec 17, 2008 2:03 pm    Předmět: Citovat

SanDuro napsal:
Jestli mas tak den cas, zajet za Kyzlem do Teplic, a priprav ze stravis velice prijemny den debatou o lucich a strilenim ze vseho mozneho co se tam zrovna i v polotovarech pripravuje.

Ja tam byl dvakrat jenom na otocku, ktera trvala skoro cely den a bylo to moc prijemne....

Jak rika Kyzl , no on nam tady pan prijede s uplne jasnou predstavou toho co chce a pak po par hodinach odjede s objednavkou na uplne neco jineho.
Toto neni reklama, muzu tam prijet kdykoliv, koupit si prd a stejne stravim hezke odpoledne.

Jeden moudry clovek na tomto foru pronesl pamatnou vetu ze luk se ti musi predevsim libit ...

San


Hehe, za p. Kýzlem se chystám, a musím říct, že už teď se těším Smile Jen ještě jak se na to bude tvářit přítelkyně až tam s náma ztvrdne Cool
Jinak soulasím s názorem, že luk by se měl člověku líbit, ideální je poměr vzhledu a kvality Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tom
Nováček
Nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 106
Bydliště: jeseník nad odrou - hůrka

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 7:58 pm    Předmět: Citovat

Ogen napsal:
JJ. Daj sem fotky, Tome a podívaj sa na chrbát, brucho, boky (samozrejme luku Wink), preskúmaj ich pod lupou, či nie je povrch nejakým spôsobom narušený. Predpokladám, že povrchová úprava u športového luku je nejaký lak.
zítra to nacvakám snad z toho bude někdo chytrý
_________________
na každů sviňu sa někde vaří voda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Ogen
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2007
Příspěvky: 1155

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 7:50 pm    Předmět: Citovat

JJ. Daj sem fotky, Tome a podívaj sa na chrbát, brucho, boky (samozrejme luku Wink), preskúmaj ich pod lupou, či nie je povrch nejakým spôsobom narušený. Predpokladám, že povrchová úprava u športového luku je nejaký lak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 8:34 am    Předmět: Citovat

Co to je za výrobce?? S tím už nic neuděláš. Jedině že by jsi nahřál a pak trochu zahnul kone a vytvořil reflexi ale to je otázka zda se ta síla trochu stabilizuje. Pokud to je ale takový luk od výrobce Lazecký tak to se ti tam protahuje ten provázek jako tětiva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
tom
Nováček
Nováček


Registrace: 26.8. 2007
Příspěvky: 106
Bydliště: jeseník nad odrou - hůrka

PříspěvekZaslal: ne červen 22, 2008 9:23 pm    Předmět: oprava ,následné vyztužení luku Citovat

Zdravím ve spolek
Manželka mi před dvěma roky koupila nějaký jasanový sportovní luk,nový měl nátah asi 16 kg ,ale po určité době se začal unavovat materiál.Dnes je síla nátahu odhadem tak na 12 kg.Jde o ze třech dílů lepený dlouhý luk
délka 180cm
Jde mi o to jestli je možno ,tomuto luku nějak vrátit pevnost,případně ho ještě více zpevnit.
Děkuji všem za rady
_________________
na každů sviňu sa někde vaří voda
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 9:43 pm    Předmět: Citovat

díky za ochotu, jsem od Uh. Hradiště. Kdybych měl do Brna cestu dám ti předem vědět. Myslím ale, že pokud se v mém případě jedná o luk za téměř směšnou častku 2apůl litru, tak to risknu a koupím naslepo Very Happy Stejně, jaxe znám, kupuju nejpozději do čtvrtroku další(dražší). Tvoje nabídka je ale supr -ještě jednou dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 9:31 pm    Předmět: Citovat

Deadguy kde to bydlis ze to mas do teplic 370 km ? Ja jsem v Brne co tyden, tak esli chces privezu meho Kyzla a muzes skouset.

Dnes jsme se potkali v Brne s imagem a pekne jsme si zastrileli z javoroveho dreva.

On je odchovanec "tradicni" tercove brnenske lukostrelby a strili dobre, akorat ten zamerovac bych mu upiloval, hihi

Tak kdyz chces rekni si a ja privezu luky do Brna, ja na to nejsem moc citlivy a pokavad clovek nevypada jako uplny nemotora tak mu klidne luk pujcim.
I kdyz imago si moc neuzil pac je levak Sad

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 9:24 pm    Předmět: Citovat

rád bych si jel luky vyzkoušet osobně ale do Teplic to mám 370 km, za jízdenku nebo benál bych měl dva nové... jinak věřím že luk se ti musí hlavně líbit a podle toho se budu rozhodovat. S tou historičností ještě nevím, pokud bych měl na výběr ze dvou stejně vypadajících longbow, z nichž jeden je vyztužen laminátem a díky tomu by měl lepší vlastnosti tak asi neváhám. Přesto mám k dobovým zbraním větší úctu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 9:06 pm    Předmět: Citovat

Jestli mas tak den cas, zajet za Kyzlem do Teplic, a priprav ze stravis velice prijemny den debatou o lucich a strilenim ze vseho mozneho co se tam zrovna i v polotovarech pripravuje.

Ja tam byl dvakrat jenom na otocku, ktera trvala skoro cely den a bylo to moc prijemne....

Jak rika Kyzl , no on nam tady pan prijede s uplne jasnou predstavou toho co chce a pak po par hodinach odjede s objednavkou na uplne neco jineho.
Toto neni reklama, muzu tam prijet kdykoliv, koupit si prd a stejne stravim hezke odpoledne.

Jeden moudry clovek na tomto foru pronesl pamatnou vetu ze luk se ti musi predevsim libit ...

Pokavad chces neco co strili, tak uz to ty Korejci sekaji za take ceny, ze jim rucna vyroba nemuze konkurovat, i kdyz ja osobne si myslim ze by ty rucne delane luky hlavne klasicke meli byt drazsi. Aspon tomu tak je vsude ve svete.

A podle tajnych pomluv ty klasicke luky umi hawkind ... pssst

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
traperbob
Nováček
Nováček


Registrace: 9.12. 2007
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 7:06 pm    Předmět: Citovat

No,co do začátků poradit já jsem teď blázen do výroby luků a synek zase střílí.Ale myslím,že těch 40lb je optimální a dostačující.Zákon hovoří jasně do 15kg.Nenechme se tedy vyprovokovat.Mám Howkwinda trošku silnějšího asi 50lb a pak mám svůj flatbow asi 45lb střílel jsem celou neděli asi 200 šípů poněvadž jsem chtěl hodnotit.A večer jsem necítil konečky prstů i když jsem měl koženou pacičku.
Luk co si vyrobíš sám nemusí být vůbec špatný.Možná bude ve stejné kvalitě jako od níže uvedených výrobců.Já jsem vyrobil třeba jeden luk s tůje co mě praskla pod sněhem a je vynikající i když na mě moc pružnej a slabej má asi 12kg.
Tak neklesej na mysli někam vyjeď a otestuj svoje náčiní.Možná tě překvapí jako mě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 6:08 pm    Předmět: Citovat

Jestli ti jde o to, aby luk vypadal historicky, dřevolaminátem toho nedocílíš. Volil bych Hawkwinda a nespěchal bych na něj. Jestli vysocefunkční a dlouhoživotnostní, pak Kýzl. Chvíli jsem měl jezdecký Rex-trhal se na něm laminát a Matyáška- myslím , že tomu říká Mongol z legrace- a ten měl sice příjemný nátah, ale byl na reflexák líný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 5:43 pm    Předmět: Citovat

díky. Co se týče síly čekal sem takové reakce, ale bude to můj první kupovaný luk, ne první, který budu držet v ruce... Vím sám že nejdůležitější je technika a vždycky jsem na to kladl důraz a to nejen v lukostřelbě, ale pod 25 kg nepůjdu protože slabší mám doma a opravdu mě lákají luky silné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
pet.ar.kay
Administrátor
Administrátor


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 1582
Bydliště: Praha - Řepy

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 5:18 pm    Předmět: Citovat

Pokud je to tvůj první luk tak doporučuji tak 25-30 ne kg ale liber
_________________
Říkej co říct chceš a mysli to vážně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
janv
Nováček
Nováček


Registrace: 10.6. 2007
Příspěvky: 84
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: út únor 12, 2008 5:05 pm    Předmět: Citovat

Já mám Matiaška a su s ním docela spokojenej. Před týdnem si zrovna můj kámoš objednával Jindřicha 40lbs a teď momentálně střílí Lanurou 30lbs a nestěžuje si. Asi mu tyto luky vyhovují Very Happy .
No ale pokud toto bude první kupovaný luk, měl bys sis pro začátek koupit luk s nátahem kolem 40lbs. Když sem si já poprve kupoval luk tak sem si vybral od Matiáška mongola 40 lbs a musím přiznat, že i tento nátah mě první dva týdny dělal doooooooost problémy. wave
_________________
http://cz.iq-test.eu/#536016
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Luky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 13, 14, 15  Další
Strana 14 z 15

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.