Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Poradíte se šíípy
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út leden 14, 2014 4:33 pm    Předmět: Citovat

z toho selectoru vychádza že pri náťahovej sile 32 libier a pri dlžke šípov 30" potrebuješ šípy so spinom 500.. skupina B tam sú uvedené ktoré to sú
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
bowhunter123
Grafoman
Grafoman


Registrace: 14.6. 2010
Příspěvky: 653
Bydliště: Zvolen

PříspěvekZaslal: út leden 14, 2014 4:31 pm    Předmět: Citovat

aký máš náťah?

tu máš jednoduchý shaft selector od bemanu..

http://beman.com/wp-content/uploads/ShaftSelector_Beman.pdf
_________________
Lukostreľba je boj lukostrelca so sebou samým. (E. Herrigel, Zen a umenie lukostreľby)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
abusek123
Nováček
Nováček


Registrace: 8.1. 2014
Příspěvky: 25
Bydliště: Třinec

PříspěvekZaslal: út leden 14, 2014 4:19 pm    Předmět: Citovat

poradi pls nekdo ?
_________________
SF Optimo + 70"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: ne leden 12, 2014 5:48 pm    Předmět: Citovat

přesun:
abusek123 napsal:
Chtel bych poradit s vyberem carbonovych sipu (zn.Benam). Dival jsem se na tabulku a podle tvrdosti luku 32 lb a delce 68 " mi vyslo na rozmezi mezi 570 a 630. Jaky typ sipu teda zvolit a jakou delku ? Staci 30 " dlouho sip ? Delsi jsem ty benam v eshopu nevidel. Predem diky za radu.

_________________
když se střetne smysl s významem, tak počkej se svýmy soudy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
deadguy
Nováček
Nováček


Registrace: 11.2. 2008
Příspěvky: 119
Bydliště: Země

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 4:12 pm    Předmět: Citovat

poraďte jaký šíp na střelbu na max. vzdálenost. Dneska jsme s bráchou pálili šípem z mávátka Razz na 180 m do kopce tak nás to trochu nakoplo. Nejlíp konkrétní odkaz na nějaký shop, když jsem narazil na nějaký delší Carbon, 83cm tak u něj byla poznámka do 30lb Shocked Luk má 125lb
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 6:06 pm    Předmět: Citovat

Kovbojku, to spis indianku. Ja jenom popisuji svoje skusenosti a Jardu stejne jako vsechny lidi mam rad.

Embarassed

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Leon
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 246

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 3:31 pm    Předmět: Leon Citovat

No tak koukám že se nenudíte hoši Wink . Abych to ještě upřesnil,muj luk měřil p. Peroutka digitálem. Měřen byl na hrot po zakládku. Délka nátahu byla přesně 72cm,což je 28,346palce. Naměřená hodnota byla přesně 46,62lb. Nekecám ani vačku Rolling Eyes .V každym případě dám na dobrou radu Sana a Myši,a pujdu cestou pokusu ... Jarda to myslí určitě dobre,ale nebudem z toho dělat kovbojku. Very Happy
_________________
Leon Sagittarius
moto: "Člověk je silný jen tak, jak silné má přátele."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 2:38 pm    Předmět: Citovat

Pouciil Jardo ....

In Love

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 1:33 pm    Předmět: Citovat

Aha.....tak aspoň doufám že jsi se z toho trochu poučil když o tom nic nevíš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 12:46 pm    Předmět: Citovat

Jardo,

kdyz uz ctes, cti poradne :

1. Sipy nemam o dve tridy vedle 400 se 100 hroty jsou na novy luk akorat
2. Pres oko nemirim ( ale obema, popsal jsem situaci jak to delaji jini a ne ja, ja to pouzil jen na to abych presne zistil kde se mi sejde hrot sipu a bod kde se trefuji, tudiz jsem potreboval zjistit delku kde to strili kam ukazuje sip.
3. Spine sipu ma ted dobre ... precti si poradne co jsem napsal.
4. Merim to tak jak se mi to libi , hihi

Sipy mam na steroidnim javoru presne a na starym luku byli taky dobre ...

Popisoval jsem tady situaci jak pouzit stare sipy s novym lukem ale to ty bud nechces nebo neumis precist.

Prid na 3D zavody a muzeme si to rozdat, nebo na nejakou akci LUKOSTRELCE.CZ

San
Laughing Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 12:38 pm    Předmět: Citovat

No jo už mě to je jasný...měříš to totiž špatně. Síla luku je vždy měřena na 28 palců a to k přední hraně luku nikoliv od zakládky. Tím pádem pokud to takto měříš se nemůžeš vejít do síly ramen a do tabulek se šípy a jestli jsi to tak udělal tak jsis v tom udělal dobrej binec. Právě tím že zjistíš aktuální nátahovou sílu jseš schopene se orientovat. Sám jsi zjistil že jsis vybral šípy špatně a to minimálně o dvě třídy.

Nevím proč hýbeš pozicí linie šípu. Tím akorát dosáhneš toho že ti to bude plavat více nebo méně..větší nebo menší vlna. Nastav si to aby jsi měl hrot doleva cca 3 mm a nech to tak. Zbytek dolaď tětivou.

Máš špatně spine šípů a s tím už nic nevykouzlíš protože při své tvrdosti ti to letí jako klacek a trvá tomu než se to srovná. Ještě by stálo za to tam dát 5" palcový přírodní kormidla

Přesně tak tabulky jsou dobrá věc pro tahání peněz za šípy protože to je vždycky vedle. Pro sportovní luky se to dá ale trefit. Ten kdo chce střílet ale instinkt bez buttonu tak se musí orientovat.

To že se koukáš pouze jedním otevřeným okem je taky hloupost, luk není puška. Otevřené obě oči ..dominantní oko si v tom udělá jasno aspoń u instinktu. Správně jsi to napsal naučil jses špatnou techniku míření a ted s tím máš problém používáš stále "berličku" pro míření a v tom to bude.

Moc pozitivní tedy nejsem ale co stebou když to tak je Smile tak doufám že se na mne nebudeš zlobit. Časem na to příjdeš sám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 9:59 am    Předmět: Citovat

Leonuv i muj stary luk je Samick Hyper Talon. Meril ho Griffin a doma jsem ho meril ja ... Takze byl mereny dvakrat, na realny natah 28 palcu, od tetivy az po misto kde se sip dotyka zakladky. Mozna si to Samick meri dle jine normy , mne zajima realny natah a sila, pac dle toho musim vybrat sipy.

Plus teorie a tabulky funguji vyborne na kladkove luky s vypoustecem ale ne na reflexak s rucnym vypoustenim, tam se to musi doladit i zakladkou a odltacenim sipu od tela luku.

Jelikoz nemam button, delam to metodou pokus omyl, teda lepim pres sebe tenoucky leukoplast az to strili tam kam si muj mozek mysli ze je rovne.

Na veliky rozsah vzdalenosti se to sestrilet takto neda ale aby to strilelo tam kam chci v rozsahu 10-27 metru coz potrebuji na 3D to bohate staci.

Ted je uz ten luk 100 krat presnejsi nez moje ruce. Jelikoz se snazim strilet 3D instiktivne, pri namireni pres sip se potkam s cilem asi na 35m- 40 metru. Coz je v poradku aspon me to nenuti cumet pres sip jednim okem . Kdybych cumel, tak strilim o 20 -30 bodu vic, ale musel bych zmenit techniku.

Jak je napsano v priruce lukostrelby, neexistuje spravny styl, Existuje jenom jediny spravny styl pro jednoho cloveka, kdybych se snazil strilet jako Milna Hladil tak bych sice mozna nastrilel vic ale jelikoz jsem o hodne vyssi, mam dlhe ruce a nohy na pomer k telu (opice) tak asi to pro mne nebude optimalni styl.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: út březen 04, 2008 8:30 am    Předmět: Citovat

Sane a to máš změřeno nebo to je tvůj odhad. Pokud to tak ve skutečnosti je...což bych u Samicku jako světové firmy těžko předpokládal že by si dovolila přestřelovat váhově luky o tolik liber. Celosvětová norma pro označování nátahové síly luků je +- 2 libry. Vzhledem k tomu že ale u tebe dojde k dalšímu odhalení se tě optám...to jsou ramena výrobně určena pro ten střed...nebo to je kombinace jiný střed jiná ramena. pokud ano tak potom by se to dalo předpokládat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 6:16 pm    Předmět: Citovat

viděl bych to podobně. Tyhle levné karbony jdou kupovat jednotlivě, takže pokusy vyjdou celkem levně. Koneckonců na Tyršáku vymyslí šíp podle tabulek výrobce. Na mne tabulky nefungují, tudíž musím kráčet trnitou cestou- výběr spinu, nákup šípu v plné délce, když je šíp tvrdý- těžší hrot, když měký, zkrátit šíp. Při dosažení krajních mezí jiný spin. Ostatní šípy nakupovat podle toho. U sportovních luků to vcelku vychází podle tabulek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 6:02 pm    Předmět: Citovat

Jardo,

Ten Samick ma napsano 40 liber ale na natahu na 28 ten muj mel 44 liber a tahal jsem ho o dva place vic. takze tak 48 liber to bylo.

A z toho ty 400 litaly jak meli. Novy javor na steroidech ma 39 taham ho tah na 40-41 a na to uz nesli ty 400 setrilet., tedy sli ale s 150 hrotama a to uz byl sip tezky.

Na to co ma Leon by to melo byt to same co jsem mel 400 se 100gr. hrotama.

Neni nic lehciho nez to vyskouset ....

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: po březen 03, 2008 5:56 pm    Předmět: Citovat

Leone....pokud máš na luku napsáno že to má 40 liber tak norma která je pro luky - znamená že luk může mít + nebo - 2 libry. takže ty můžeš mít na luku maximálně 42 liber nebo 38 liber. Jelikož standart se měří na 28 palců . Takže teoreticky taháš max 42 liber. Každý další palec nátahu znamená v konečné pozici nárust maximálně 1 - 1,5 libry. Pokud by to bylo více tak už máš stacking jako hrom. Což asi u toho luku není protože to je reflexák a bude to bláto. Takže si to raději přeměř....nevěřím tomu že by to byl 45 liberní luk a na ramenech bylo 40 lbs. Pokud nebudeš znát přesně sílu jakou taháš na svoji délku nátahu tak jakákoliv koupě šípů jsou vyhozené peníze protože to nedáš nikdy dohromady a dopadneš jako San Duro. Reflexní luky musí mít tvrdší šípy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 8:17 pm    Předmět: Citovat

....ale jestli chceš přidávat 15Lbs navíc, jdi do 400! Twisted Evil

Nejbytelnější karbony se kterejma jsem se zatim setkal jsou Carbon Express HERITAGE.Ty vydrží fakt snad všechno ...ale bohužel se u nás nedají sehnat. Naštěstí se mi to zrovna nedávno Laughing podařilo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 8:10 pm    Předmět: Citovat

500 jsou moc mekke, na to co ma Leon 400 ideal.

San

P.S.: At si klidne veme ty moje nebo koupi ale za 400 na kvazi 40lb hyper talon za tim si stojim.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
eli
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.11. 2006
Příspěvky: 179

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 8:06 pm    Předmět: Citovat

Jestli sháníš cenově příznivý karbony, doporučuju EASTON POWERFLIGHT.
Vydržej toho dost, používám je i do "kladkostroje"-samozřejmě v příslušném spinu. Tobě by podle jejich tabulek měly stačit 500 Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 8:00 pm    Předmět: Citovat

Muj presne stejny luk mel natah 44 na 28 a tahal jsem ho na 30.
Meril to griffin na lazluku.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Leon
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 246

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 3:20 pm    Předmět: Leon Citovat

Žádnej nesmysl Rolling Eyes ,na luku je od výrobce napsáno 40lb. Samozřejmě to garantujou taky na nějakou konkrétní dýlku. Proto jsem tam psal,že já z něho tahám 46lb na nátah 28 palců.
_________________
Leon Sagittarius
moto: "Člověk je silný jen tak, jak silné má přátele."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Kejval
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.6. 2006
Příspěvky: 741

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 9:12 am    Předmět: Citovat

Leon co to je za nesmysl. Máš luk 40 lbs nebo 46lbs. Změř si kolik fakticky taháš na svůj nátah. Připočti k tomu 15 lbs a v takovém spine si kup šípy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleniel
Grafoman
Grafoman


Registrace: 23.5. 2007
Příspěvky: 670
Bydliště: Jaroměř

PříspěvekZaslal: pá únor 29, 2008 9:01 am    Předmět: Citovat

Jinak chci upozornit, že chyba ve slově šípy (dvě měkká i) není chybou Leona, ale nás s pet.ar.kayem, chicht Laughing
_________________
Nemohu si vybrat, jak se cítím, ale mohu si vybrat, co s tím udělám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
SanDuro
Grafoman
Grafoman


Registrace: 22.7. 2007
Příspěvky: 1663
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 5:08 pm    Předmět: Citovat

Leone, Vezmi moje stare 400 , ty ti musi sedet jak rit na serbel.

Kdyz ti to bude dlouhe, riznes z trubky jeden palec a narves zpet hrot , je to skladacka. Dokonce ti ten luk i vyladim s tema sipama esli chces.

Jak jsem rikal pomer cena/zivotnost vypadaji sipy nasledovne

1. Hlinik - draha varianta , trochu netrefis a ono se to ohne, jak je to trochu ohle, trefis prd. Musis to furt kontrolovat ..... Zivotnost konciku je miziva.

2. Drevo, vydrzi vic nez hlinik, neohne se, naraz odpruzi nebo se zlomi. Vybrat ale 12 sipu se stejnym spinem a vahou je vybirat tak 12 sipu ze sta.
Na 25 m tercovce se to uz projevi hodne. Ale ty velke zasahy mimo jsou vetsinou rukama

3. Karbon sice je nejdrazsi na porizeni vydrzi ale nejvic, trubka prezila i naraz do kamenu. Spine a vahu to ma stejnou, pouzivat se da v urcitem rozmezi natahove sily (vymenis jenom hroty) . Vydrzi hodne a kdyz ne zlomi se

Takze z toho vyplyva ze nejlevnejsi je karbon, pokavad clovek nestrili do betonu. Hroty se maznou voskem aby se neodsroubovavali a trubka se maze silikonovym olejem aby se lehce vytahovala z tercovnice. Rikal Vidim.

San
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Leon
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 17.5. 2007
Příspěvky: 246

PříspěvekZaslal: čt únor 28, 2008 3:39 pm    Předmět: Leon Citovat

Tak ještě jednou::: Nazdar lukostřelci ! Řeším problém jak nejlépe sestavit šípy pro luk Samick Talon Hyper,40lb.,při mém nátahu 28 palců – 46lb.
Podmínky: carbon,nechci úzký trubky a za rozumnou cenu.
Za každou radu díky!!!
_________________
Leon Sagittarius
moto: "Člověk je silný jen tak, jak silné má přátele."
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.