Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Poradíte se šíípy
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sud
Nováček
Nováček


Registrace: 14.7. 2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2016 1:04 pm    Předmět: Citovat

Díky za tip, vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PePe
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: ne červenec 24, 2016 12:16 am    Předmět: Citovat

Dovolím si takhle malou noční story. (Případně se z toho může udělat nové vlákno)
Už je to nějaký pátek co jsem si pořídil Polarise a nechal si k němu odborně vybrat šípy. K tomu jsem měl ještě za zády hromadu trenérů a snažil se oslovit spoustu lidí "aby mě naučili mířit". Teda otázka zněla lítá mi to doleva co s tím mam dělat. Nejdřív se to dalo svádět na techniku, ale to časem už nešlo Smile Takže to je uřčitě tvrdým šípem. 500 spin, 31 palců a 100 gr hrot na 38 liber to musí být tvrdý. Tak jsem náhodně, bral do ruky různé šípy a zkoušel je vystřelit. (Fabriku za zády na šípy bouhužel nemám.) 600, 700 výsledek stejný. 800 Hurá už to zatáčí na druhou stranu, takže fyzika funguje, alespoň něco. Asi nejlepší byly 125gr hroty ale ty zdaleka nestačili.
No a dneska slavím. Když jsem si kupoval Polarise, tak měl být na pokusy. Takže jsem se začal vrtat v zakládce. Sice původně z trochu jiného důvodu, ale to je jedno. Uřízl jsem horní půlku zakládky a šel si hrát. Nic moc se nezměnilo. Tak jsem si šel "vyrobit vlastní button". PETka by byla ideální. Zahřát, ohnout, přilepit ... Neuvěřitelné! šípy co lítali skoro o půl metru vlevo byly najednou v pravo. Takže to chce něco tvrdšího. Vhodnej plast jsem nenašel a tak došlo na pěnu. Má jednu skvělou vlastnost. Perfektně se ladí. Jen jí uřezáváte dokud to nelítá tam kam chcete. Jen ta konzistenčnost a životnost bude trochu na pytel.
Závěr? Minimálně ten, že už vím, že na zakládce není nejdůležitější ta část spodní, ale ta boční. (Jsem si pořád lámal hlavu proč se všichni jsou schopní shodnout pouze na tom, že je zakládka lepší než shelf) Že asi bude dobré vybírat zakládku podle síly luku. A že je dobrá si ji trochu vyladit. Třeba seříznout přečuhující konce které se buď ošoupou nebo zloměj.
A jestli Sude ještě hledáš nezničitelnou zakládku, tak je to tahle https://shop.bearpaw-products.com/WebshopB2C/P-484?SelectedPage=1
(Střílím jí přes 1/4 roku a myslím, že dřív než za rok bych jí neměnil. Ostatní byly tak na měsíc tuším.)
A jak jste sladili vy váš luk se šípy?
Ladíte nějak plastové zakládky nebo je jen nalepíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
alexs
Nováček
Nováček


Registrace: 28.1. 2012
Příspěvky: 76

PříspěvekZaslal: ne duben 10, 2016 2:38 am    Předmět: aaa Citovat

spin 700
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JardaM
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.9. 2008
Příspěvky: 1190
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2016 10:37 am    Předmět: Citovat

Není žádný rozumný důvod, proč by se měla zakládka (a spolu s ní i letky šípu) tak rychle devastovat.
Jen tak od oka si myslím, že osmistovky šípy při délce 32 palců jsou i pro 30-ti librový luk strašně měkké.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2016 10:02 am    Předmět: Citovat

S optimem bez zakládky se dá střílet úplně normálně. Samozřejmě musíš mít letky z peří. Optimu chce trošku výš kroužek na tětivě. U mého 70" luku je to cca 15 mm. Jinak 800 na 30lb luk by měly být akorát. Nejjednudušší mi připadne uřezat z jednoho, dvou šípů křidýlka zkusit na různé vzdálenosti. Uvidíš, jak se to zapichuje. Křidýlka totiž většinu chyb srovnají. Zkusit různou váhu hrotů a různou délku šípu. Zní to složitě, ale ve skutečnosti - pokud aspoň trochu pravidelně vypouštíš- je to práce tak na 2 hodiny. Až ti holej šíp poletí rovně, máš vyhráno. Olep křidýlkem a hurá na středy... (Můj osobní poznatek: Po nalepení peří šíp trošku "ztuhne". Není od věci dát poté o něco těžší hrot než máš na vyladěné holé trubce. Taky s těžším hrotem je šíp klidnější. To je ale můj poznatek a nedám na něj záruku ...Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sud
Nováček
Nováček


Registrace: 14.7. 2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2016 8:50 am    Předmět: Citovat

Jo, tak tahle mi vydržela jeden trénink...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PePe
Nováček
Nováček


Registrace: 27.8. 2015
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út duben 05, 2016 12:34 am    Předmět: Citovat

Tomuhle říkáš ošoupaná zakládka? Si děláš srandu ne? Ti pošlu fotku mé zakládky. Btw. z těch co jsem zatím stihnul vyzkoušet se ta co tam máš jeví jako použitelná s dlouhou životností. Zkus tuhle a poznáš krátkou životnost. http://archery.cz/lukostrelecke-prislusenstvi/zakladky-klapacky-bocni-operky/zakladka-sipu-refl-luku-cartel-super-2669
Většinou je používám dokud udrží šíp. Toť názor začátečníka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sud
Nováček
Nováček


Registrace: 14.7. 2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2016 3:44 pm    Předmět: Citovat

Je mi jasné, že se musí ošoupávat. Ale takovýmhle tempem? To bych ji musel měnit řekněme co 500 výstřelů. Takže každý 5. trénink nová zakládka?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Leslie739
Nováček
Nováček


Registrace: 14.3. 2014
Příspěvky: 24
Bydliště: Mladá Boleslav - okolí

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2016 3:32 pm    Předmět: Citovat

Ošoupání plastové zakládky je úplně běžná věc, neznám nikoho, kdo by ji měl nesmrtelnou a neošoupanou, sama mám už několikátou a je dobrý mít aspoň jednu do zásoby, kdyby se opěrka ulomila nebo už šíp nedržel.
Pravdou ale je, že teď mám zakládku už docela dlouho a po čase se její tvar relativně ustálil, ale ubývá pořád. ;)
Řešením by možná byla ta drátková, ale ta je o něco dražší a nevím, jak moc by Optimovi slušela. ;)
Každopádně ošoupání se nevyhneš.
_________________
Nevyhrávám, neprohrávám. Bojuji!

SF Optimo +, 64", 27 lbs
Ambition Cross-X 1100, 28"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Sud
Nováček
Nováček


Registrace: 14.7. 2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: po duben 04, 2016 1:37 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem tu zase s nějakým debilním dotazem Smile

Po nějaké době střílení jsem zjistil, že letky šípu jsou na okrajích trochu očesané - vypadá to, že si štrejchnou o okraj okna.

https://tracker.czech-server.com/dox/8/e8a6a8eaaf9369d5ea9e5c52c4f3460f1345344b.jpg
https://tracker.czech-server.com/dox/8/6cdbc4ab893f69e2905c8e121a9c1bac72ec99a9.jpg

Měl jsem tam udělanou tradiční zakládku z kousků kůže. Soustřel šípů pořád dost mizerný. Myslel jsem si, že je to mojí špatnou technikou, ale začal jsem zase střílet na střelnici ve škole s jejich lukem a šípy a tam se dostanu na soustřel cca 15 cm z 10 m s každou sadou.

Byl jsem pro rady na Tyršáku, jestli nevědí co s tím. Mám luk SF Optimo+.
Tam mi poradili 2 věci.

a) Optimo není luk dělaný na střílení bez zakládky a letky šípu se skutečně mohou otírat o okraj okna => mám zkusit střílet kormidlem dovnitř. Zkusil jsem to a výsledek o moc lepší nebyl...

b) Dát tam zakládku, zvednou kroužky na tětivě a mělo by to být OK. Zakládka a zvednutí kroužků na soustřel trochu pomohlo, ale zjistil jsem další nepříjemnou věc. Šípy tu plastovou zakládku docela slušně brousí.

https://tracker.czech-server.com/dox/8/dffe9008fa1f30bf193ddf63fbc54dfffcee347d.jpg
https://tracker.czech-server.com/dox/8/d99c2ea674a3079ca33f1f83663d35eb63abd962.jpg
Výsledek s úplně novou zakládkou po cca 100 výstřelech.

Šípy mám karbonové Penthalon SL, spine 800, hroty 80 grs, délka cca 31,9'' - na doporučení od p. Kolihy. Luk mám 30# a tahám ho na 30''.

Nevíte někdo co s tím nebo co je špatně? Luk, šípy, oboje?
Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sud
Nováček
Nováček


Registrace: 14.7. 2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá říjen 09, 2015 11:52 am    Předmět: Citovat

Vyzkoušel jsem ten plastelínový test a vypadá to, že se šípy o luk nikde neotírají. Pak jsem zkoušel střílet na různé vzdálenosti a všechny šípy byly zabodnuty do terče rovně.

Takto vypadá můj lepší soustřel na 12m. Povede se mi to cca 3x-4x z deseti sad. Ostatně to jde vidět i z terčovnice, kam mi to lítá. Střed je prostřílený už skoro skrz. Ale to je daný spíš statisticky, že to občas do toho středu vletí Smile

https://tracker.czech-server.com/dox/7/564fc67dfdedf848265188bb5c5ef6349b4c878f.jpg

Momentálně je asi můj největší nepřítel forma. Ale jelikož neznám nikoho v mém okolí, kdo by střílel, tak mě nemá kdo opravit Sad

Každopádně díky všem za rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: ne říjen 04, 2015 8:31 pm    Předmět: Citovat

Sud napsal:
Díky moc Dušane. Takže podle té tabulky tedy moje šípy se spinem 800 odpovídají 39.4 lb AMO spinu. Je to tak?


Z hlavy to neviem Wink ale ked tak uvadza vyrobca tak je to tak Wink karbony nie su moja parketa, raz som s tym koketoval, ale potom som sa od toho oprostil Wink

Ten kalkulator s dynamickou spine som dost pouzival. Pisal som si aj s tym zlatym panom, ktory ju vytvoril a dost sa dozvedel. Kalkulator je vyborna vec na pochopenie toho ako sa sprava sip, menis si paramatre a vidis ako sa menia ine a mozes z toho vela pochopit co ti nebolo jasne.

Uz ho ale dlho nepouzivam. Snazim sa mat tycky rovnako tvrde, ale uz ani na tom nebazirujem. Snazim sa mat vysledne sipy hlavne rovnake. Ale nakoniec vzdy vyhravaju testy prakticke Wink Dynamika sipu je zlozita, ak pouzivas tak nevyspytatelny material ako je drevo Wink Preto som s karbonmi prestal koketovat, lebo tam si staci vybrat a mas vsetko rovnake, a to ma moc nebavi Very Happy a hlavne si ho nedokazem vyrobit sam - ten karbon....ale kazdy sme ini, drzim palce, nech sa dari!
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ok2bth
Nováček
Nováček


Registrace: 16.3. 2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Jemnice

PříspěvekZaslal: so říjen 03, 2015 10:47 am    Předmět: Citovat

Je potřeba to testovat na různé vzdálenosti 5, 10, 15 a více metrů.
Koupil jsem knihu o 3D lukostřelbě a tam jsou základní věci vysvětlené.
Tu plastelínu jsem měl na luku se zakládkou? Na tom novén jsem testoval
jenom šípama na různé vzdálenosti. Viděl jsem co dovedou špatné šípy na luku 50 lbs. Docela mazec úplně to začalo narušovat lak a dřevo luku. Pravděpodobně zadek šípu. Tvrdé šípy a pohoda jenom střelec je naštvanej, nemůže dostřílet závod na začátečníka moc? 30 lbs je dobrá volba do začátku. Na internetu je video jak se chová šíp při výstřelu: kdybych to neviděl tak bych nevěřil.
Tak trefuj do žluté Hi
_________________
Vláďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sud
Nováček
Nováček


Registrace: 14.7. 2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2015 8:31 pm    Předmět: Citovat

Díky moc Dušane. Takže podle té tabulky tedy moje šípy se spinem 800 odpovídají 39.4 lb AMO spinu. Je to tak?

ok2bth: Super nápad s tou plastelínou. Přes víkend to zkusím taky. Momentálně střílím na cca 12m a všechny šípy jsou zabodnuty rovně (Když výrazně neposeru výstřel Embarassed ).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
ok2bth
Nováček
Nováček


Registrace: 16.3. 2014
Příspěvky: 17
Bydliště: Jemnice

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2015 7:35 pm    Předmět: postřehy začátečníka Citovat

Začínal jsem s SF Optimo + 22 lbs a dostal jsem šípy BEMAN 630-14. Záhy jsem zjistil, že šípy na 30m pořádají tanec. Podívej se po šípu na větší vzdálenost a uvidíš že rojtuje zadek do boku. Na tu vzdálenost asi třikrát. Nakonec jsem pořídil CROSS X 800 lbs. Testoval jsem je tak, že jsem nalepil dopředu a za zakládku plastelínu a kontroloval jestli se šíp neotírá o luk. Taky střelba na různé vzdálenosti odhalí že se zabodávají pokaždé na jinou stranu. Po zakoupení GRIZZLY HUNTER 30 lbs jsem pořídil 2+2 šípy 600 a 700 lbs a testoval podobně a nakonec střílím WARRIOR 700 lbs a vypadá že sedí. Taky jsou bytelnější a vydrží. Syn má stejné šípy a má
LITTLE STICK 30 lbs a pokud se podívám po šípu proti obloze tak vystartuje a ani se nehne do boku.
Střílíme teprve dva roky tak to ber jenom jako moje postřehy začínajícího
3D lukostřelce
_________________
Vláďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2015 11:33 am    Předmět: Citovat

kukni na koniec tohoto clanku, tam mas ten konverter.

http://oakcreekarchery.com/wp-content/uploads/2010/06/Spine-Instructions2.pdf
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Dusan
Grafoman
Grafoman


Registrace: 13.8. 2011
Příspěvky: 1264
Bydliště: Trnavská šíra step

PříspěvekZaslal: pá říjen 02, 2015 11:29 am    Předmět: Citovat

jasne, ze existuje. jednak tabulka a jednak konverter. Priamo v tom kalkulatore to mas dole pod tou hlavnou tabulkou.

A myslim ze dokonca tam si mozes vybrat z tych Easton vyrabanych sipov priamo z rolovacieho menu. A ak aj nie, samotny Easton ma tie tabulky, je tam kazdy produkt, a obe spine.
_________________
Sen okçuluğu bir gün bırakırsan o seni 10 gün bırakır.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sud
Nováček
Nováček


Registrace: 14.7. 2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: čt říjen 01, 2015 12:10 am    Předmět: Citovat

už jsem se dohodl s panem Kolihou a šípy vymění.

Zkoušel jsem nějaký ten dynamic spine calculator. Ale trubky co mám já jsem tam nikde nenašel. Když jsem to chtěl zadat ručně,tak to po mě chce AMO spine šípu. Existuje nějaká tabulka nebo něco na přepočet Easton a AMO spine?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
zeli
Grafoman
Grafoman


Registrace: 17.8. 2007
Příspěvky: 1047
Bydliště: Jindřichův Hradec

PříspěvekZaslal: st září 30, 2015 10:58 pm    Předmět: Citovat

Krátké šípy určitě vrať. Jednak rozdíl 6 cm má už dost velký vliv na chování šípu, a pak je to i nebezpečné. Stačí jen trochu přetáhnout, šíp spadne ze zakládky, a jestli vypouštíš rychle, ani si to neuvědomíš a prostřelíš si ruku.
To jsme viděli na vlastní oči na Doubravským Bažantovi - náš kamarád Pepa Řepa měl půjčený šípy, dlouhý jentaktak, celej den dobrý, při poslední disciplíně přetáh a měl šíp skrz ruku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sud
Nováček
Nováček


Registrace: 14.7. 2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: pá září 25, 2015 10:58 am    Předmět: Citovat

Tak jsem si nakonec nechal poradit ještě od p. Kolihy. Nejdřív jsem objednal 4 ks Penthalon SL se spinem 800 a zdá se mi, že to střílí mnohem lépe. Soustřel není úplně ideální ale to bude spíš už rukama. Pak jsem si od něj objednal další šípy do sady, ale všechny byly ze záhadného důvodu o 6 cm kratší než ty předtím...
Je nějaká šance s tím něco udělat? Nebo je budu muset vrátit? Když je tahám na můj plný nátah, tak je hrot šípu cca v polovině madla luku...
Existuje nějaký nástroj, kde zjistím jak se chová kompletně osazený šíp při výstřelu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Pistolník
Nováček
Nováček


Registrace: 5.1. 2015
Příspěvky: 85
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá červenec 17, 2015 10:44 pm    Předmět: Citovat

600 budou dobrý. Možná klidně i 700. 500 by byly hodně tvrdý - to neber.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Sud
Nováček
Nováček


Registrace: 14.7. 2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2015 12:57 pm    Předmět: Citovat

Spine mi tam vyšel 600 a více podle použité trubky. Zatím bych nejraději koupil už hotový šíp a pak se třeba pustit do výroby vlastního. Koukal jsem, že něco mají na Tyršáku, kde bych se mohl zastavit. Podle shaft selectoru mi vypadly tyto šípy:

Easton Tribute
Easton Inspire
nebo zase ty hliníky
Easton - JAZZ

máte nějaký doporučení ohledně těchto šípů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2015 11:28 am    Předmět: Citovat

Na stránke Eastonu máš vľavo dolu shaft selector hoď tam údaje a máš to...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sud
Nováček
Nováček


Registrace: 14.7. 2015
Příspěvky: 38
Bydliště: Beroun

PříspěvekZaslal: st červenec 15, 2015 10:42 am    Předmět: Citovat

Ahoj lukostřelci,
jsem začátečník a potřeboval bych poradit s výběrem šípů. Něco jsem nastudoval, ale stále by se mi hodila malá pomoc. Střílím s lukem SF Optimo + délka ramen 70 palců a síla 30 liber. Moje délka nátahu je cca 30 palců, sílu nátahu neznám (nemám to čím změřit). Doteď jsem střílel šípy Easton Jazz, spine 2016, délka 30 palců, ale přijdou mi trochu "tuhé". Docela se mi zamlouvají šípy Easton PowerFlight s peřím (střílím bez zakládky). Potřeboval bych hlavně poradit vhodný spine šípů. Bude stačit spine 500?
Díky za reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Strakáč!
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 25.2. 2014
Příspěvky: 239
Bydliště: u Českých Budějovic

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2014 11:53 pm    Předmět: Citovat

tak toť otázka koupit tyčky na šíp ke kuší co si myslíte o buku ví že se rád ohýbá asi dobrý řešení by bylo ty tyčky naolejovat a mělo by to být tvrdý výdržný dřevo ale nevím jak je to v praxi co je nejlepší dřevo na šíp do kuše kterou natáhnu těžce ale natáhnu rukou.. nejjednodušší je pro mě koupit bukové tyčky ostatní bych musel koupit někde na netu .. slyšel sem o voňavém cedru... a jasanu a smrku na šípy kdo má zkušenosti s nějkým výborným dřevem tak určitě napište.. Wink
_________________
V celku rád používám slova "nevim" a "asi"
vím, že to není vhodný vyjadřování, ale doopravdy si nejsem ve vším jistej na 100%.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Silentread
Nováček
Nováček


Registrace: 6.7. 2014
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 5:20 pm    Předmět: Citovat

Uz tomu rozumim Smile mockrat dekuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 10:28 am    Předmět: Citovat

Čiže pre ten silnejší 45 librový by som vyberal spin v rozsahu 55-60
pre slabší 50-55,možno by stačilo aj 45-50,najlepšie urobiť zo tri šípy a vyskúšať ako lietajú ,vidíš to aj podľa tých vzorcov že je tam určitý rozsah, takže nikdy to neni jednoznačné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tecumseh
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2010
Příspěvky: 751
Bydliště: Biele Karpaty

PříspěvekZaslal: pá říjen 24, 2014 10:15 am    Předmět: Citovat

Recurve luk s Dacron tetivou pripočíta 5-10 libier na náťahovú silu
recurve s Fast flight pripočíta 10-20 libier
rovný longbow s dacron tetivou +/-0 libier
rovný longbow s FF pripočíta 5 libier
selfbow, alebo celodrevený anglický longbow odčíta 5-10 libier
reflrexný, alebo reflexne deflexný (RD) s dacronom pripočíta 5-8 libier
reflexný, alebo RD longbow s FF pripočíta 5 -15 libier
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Silentread
Nováček
Nováček


Registrace: 6.7. 2014
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt říjen 23, 2014 9:17 pm    Předmět: Citovat

Super, dekuji mnohokrat za odpoved, jeste si s tema sipama pohraju, jinak luky jsou oba recurve.. Jaky je v tom rozdil ve vypoctu? Jestli mam recurve nebo LB
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
TS Spelec
Grafoman
Grafoman


Registrace: 5.12. 2009
Příspěvky: 524
Bydliště: Vyškovsko

PříspěvekZaslal: čt říjen 23, 2014 7:30 pm    Předmět: Citovat

Tecumseh napsal:
nezabudni,že aj váha jednotlivých šípov má vplyv na výsledok...


Ako píše Tecumseh- treba vybrať tyčky na šípy s čo najshodnejšiou váhou v požiadované libráži Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Šípy Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.