Welcome to www.lukostrelec.cz

 

Hlavní menu

Diskusní fórum

Členové ATL
Soukromé zprávy
Odkazy
Ke stažení
Domů
Kalendář akcí
Luk.Liga - XLSX
Luk.Liga - PDF
Stanovy ATL ČR

Témata

Seznam témat

Začínáme
Historie
Vybavení
Pravidla
Turnaje
Sportovní a 3D
Názory a polemiky

Partněři projektu


Kluc-elektromateriál s.r.o.


Servis

Váš účet
Napište nám
Doporučte nás
Napsat článek
Statistiky
Archív článků
Hledání
Právní výhrada

Hledání



Pokročilé vyhledávání

Diskusní fórum


Toto fórum bude uzamčeno, své příspěvky pište do nového fóra: http://lukostrelec.cz/subdom/forum/

 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 Osobní nastaveníOsobní nastavení   Přihlásit se pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit se pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Nové disciplíny, aneb jak si zpestřit lukostřelbu
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 6:49 pm    Předmět: Citovat

Cool Jasná věc. Jsem pro cokoliv! A těším se...
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
PeZ
Občasný přispivatel
Občasný přispivatel


Registrace: 27.6. 2006
Příspěvky: 174
Bydliště: kousek od Řípu a Labe

PříspěvekZaslal: po listopad 20, 2006 4:22 pm    Předmět: Poloviční York round Citovat

Vymýšlím disciplíny na příští rok a jako nejbližší "bojové lukostřelbě" mi vychází prodlužování vzdáleností a zrychlování střelby. Takže co "angličtí" lukostřelci na poloviční vzdálenosti York round (45,36,27m, anglický terč terč prům.1,22m), poloviční počet šípů (72 celkem, po 6), s omezením rychlostí (6 za minutu)? (Časové omezení jsem svévolně přidal právě kvůli bojové akčnosti, York round se střílí jinak jako klasická terčovka. )
Kdo by šel do takovéto soutěže? thumbright
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2006 2:38 pm    Předmět: Citovat

I ty jeden šprýmaři, zase si nás prokoukl! Na příští souboj si pořídím přetrhávač provazu! Laughing
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po listopad 13, 2006 8:40 pm    Předmět: Citovat

Jeneš napsal:
Na té bambulované bylo kuriozní, že první dva zásahy, které jsem schytal (byl jsem oblíbený terč Very Happy ) šli oba do luku! Shocked Při porovnání plochy těla a luku mi to přijde docela zvláštní. Wink
kluci asi zapomněli,že nemají hroty typu "žabí nohy "a chtěli ti přemlasknout tětivu.Oblíbený japonský lukostřelecký kousek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 4:59 pm    Předmět: Citovat

RE: Jeneš

Danielka nemá nic. Díky bohům... Embarassed
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 4:40 pm    Předmět: Citovat

Soron napsal:
Itazipa: tak si koukej nějakej ten klacek pořídit. Přece nás v tom nenecháš samotný! Co když budem slavný - chceš o to přijít? Very Happy
No jo.To jsou ti divadelní šermíři.Mají tupé ,těžké a mizerné meče a luky na střílení z 20 metrů do papíru.A pod kostýmem TRENÝRKY.A pár chlapců by si někdo měl vzít do parády s pravopisem.Je to nějaké poznávací znamení lukostřelců? Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 10:44 am    Předmět: Citovat

Na té bambulované bylo kuriozní, že první dva zásahy, které jsem schytal (byl jsem oblíbený terč Very Happy ) šli oba do luku! Shocked Při porovnání plochy těla a luku mi to přijde docela zvláštní. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Josh
Redaktor
Redaktor


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 402
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 10:18 am    Předmět: Citovat

Jeneš napsal:
Jo bambulovaná se mi taky moc líbila, i když to jelito na stehně mi taky chvíli vydrželo. Myslím, že ve velkém počtu lidí by dost stoupalo riziko nebezpečného zásahu,

Na loňském WB jsme to jeli po bitvě 4 na 4 a bylo to v pohodě. Ale modřinu jsem měl taky, přestože jsme měli lehké bitevní luky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 12:39 am    Předmět: Citovat

Itazipa: tak si koukej nějakej ten klacek pořídit. Přece nás v tom nenecháš samotný! Co když budem slavný - chceš o to přijít? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: st listopad 08, 2006 12:32 am    Předmět: Citovat

Mysa: hele moc se neraduj. Příští rok jsem se rozhodl uspořádat bambulovou olympiádu, a ty jsi kandidát na terč Laughing . Zítra Tě navštívím, budeš doma? Musíme probrat podrobnosti Smile .

Naposledy upravil Soron dne st listopad 08, 2006 12:39 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2006 8:48 pm    Předmět: Citovat

co se škádlívá,to se rádo mívá.Ještě že moje děvče po mně nestřílí.A už mě ani nefackuje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jeneš
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 762
Bydliště: u Karlových Varů

PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2006 4:56 pm    Předmět: Citovat

Jo bambulovaná se mi taky moc líbila, i když to jelito na stehně mi taky chvíli vydrželo. Myslím, že ve velkém počtu lidí by dost stoupalo riziko nebezpečného zásahu, protože i v sestavě dva na dva se to dalo uhlídat jen tak tak. Spíš by bylo lepší udělat pro zájemce víc kol s menším počtem lidí.
Chudák Danielka jak vypadá ten monokl?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Kibe
Grafoman
Grafoman


Registrace: 15.10. 2006
Příspěvky: 1065
Bydliště: Turnov/Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 07, 2006 12:05 pm    Předmět: Citovat

K těm bitvám: jeden můj známej, kterej chodí na železný bitvy má nepěknou vzpomínku...partička něakejch lučištníků(myslim, že byli ze slávistickýho klubu lukostřelců, ale pro nepodloženost to neberte s jistotou, aby nebyl někdo neprávem pošpiněn) si na jedný bitvě poslala první salvu vostrejch šípů( ti co byli cílem to nevěděli) a tomu známýmu se po povelu štíty vedle ruky se štítem objevil hrot na vnitřní straně štítu...konečná bilance byla s podivem docela mírná-jenom jedno prostřelené lýtko...akorát se nezmiňoval, zda poté neudělali z oněch lučištníků fašírku... Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po listopad 06, 2006 6:31 pm    Předmět: Citovat

Omlouvam se stehnu.Ja to to od vás schytal dvakrát mezi lopatky.Ale to už jsem měl kostým,takže nebolelo. Možná,že bych na to testování udělal kus nýtované ocelové kroužkovky(tak 30 na 30) a skutečně zbrojní plát(ne hlubokotažný plech).Ale to je asi ptákovina,protože to nejde ani kuší.V Miláně a Norimberku je dělali jako ocelovo-železný sendvič.I když v našem oblíbeném románu Thomas of Hookton do toho zblízka dělá dírku(moc tomu nevěřím)[/quote]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: po listopad 06, 2006 6:29 pm    Předmět: Citovat

Ilburčani jsou přenádherní lidé

Naposledy upravil Mysa dne po listopad 06, 2006 6:35 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 5:19 pm    Předmět: Citovat

Díky moc, Griffine!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Griffin
Grafoman
Grafoman


Registrace: 21.7. 2006
Příspěvky: 1283
Bydliště: Nymburk

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 5:15 pm    Předmět: Citovat

Eleazar napsal:


PS: Itazipo, co se střílí v Anglii?



Podívej se na:
discipliny: www.longbow-archers.com v sekci "Sport" je popis

turnaje: www.longbow-archers.com/keyeventsstgeorge.htm

Toho 2.6. ve Francii (Chateau de Moaussy) zvažuju. Zatím na to nemám luk a nikdy jsem to nestřílel (nová definice potřebného longbow je na těchto stránkách také - Technical - Debate). Nicméně je to v dojezdu autem a minimálně dobré to vidět. V programu je i návštěva Muzea lukostřelby ve Francii ve městě Crépy. severovýchodně od Paříže, poblíž Chantilly. A moje lukostřelecká rodinka zatím neprotestuje.
_________________
Griffin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 4:47 pm    Předmět: Citovat

Re Kydliman:"Navrhuji proto všem ogranizátorům dobrých soutěží zavést čistě lučištnickou bitku, asi na závěr soutěže, než se spočítají výsledky.
Od té doby, co můj nejlepší přítel tímto způsobem málem přišel o oko, tyto kratochvíle zásadně vynechávám i když mě to láká velice."


Ale to je zajímavá myšlenka a mezi Očaři (Dr.) velmi negativně diskutované téma!

Lidi, Danielka (má přítelkyně) dostala do oka (s kontaktvní čočkou) mnulý týden (naší) bambulí, mou 55lbs z 8m na plný nátah. Složil jsem jí k zemi, to jo, ale za chvíli vstala a byla schopna dalšího boje!!!
Tímto se jí ještě jednou velmi omlouvám.

Chápu, že vždy bude ryziko, ale nejsme žádné šlampy, nikdo nemluví o armádě, každý může mít brnění a přece se dají pořídit ochrané brýle apod. Hm...?

A samozřejmě je to jen pro odvážné!!!
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!


Naposledy upravil Eleazar dne ne listopad 05, 2006 5:17 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 2:06 pm    Předmět: Citovat

Soron napsal:


Můžem se domluvit třeba na lednovém turnaji a předvést tuto ukázku na Libušíně, kde se schází myslím si nejvíc lidí ... jak diváků, tak "bojovníků".

Je to zajímavá myšlenka. Kolik z nás má dostatečně výkonný luk a šípy, aby to šlo předvést? Já bohužel ne. Sad
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 2:03 pm    Předmět: Citovat

Eleazar napsal:

Navrhuji proto všem ogranizátorům dobrých soutěží zavést čistě lučištnickou bitku, asi na závěr soutěže, než se spočítají výsledky.

Od té doby, co můj nejlepší přítel tímto způsobem málem přišel o oko, tyto kratochvíle zásadně vynechávám i když mě to láká velice.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 1:59 pm    Předmět: Citovat

Mysa napsal:
Už to bude rok,ale řešení mě napadlo až teď . Mít pro takové lidi připravený skutečně historický bojový luk Laughing

No my to řešíme obdobně při střelbě s veřejností, když se objeví nějakej nadsamec, tak dostane do ruky silnej luk a většinou zkrotne.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta


Naposledy upravil Itazipa dne st listopad 08, 2006 5:20 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 1:46 pm    Předmět: Citovat

Eleazar napsal:


PS: Itazipo, co se střílí v Anglii?


Nějak se mi sem nedaří cokoli vložit, ale v zajímavých odkazech je odkaz na stránky LAA a tam nalezneš pravidla.
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 1:23 pm    Předmět: Citovat

To by bylo fajn... Mňehé...
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Soron
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 19.6. 2006
Příspěvky: 352
Bydliště: Žatec

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 1:17 pm    Předmět: Citovat

Zrovna nedávno jsem se bavil s člověkem, který se chlubil tím, že chodí s partou po sobě střílet "barevnejma kuličkama". Zřejmě si myslel jak mě tím ohromí, ale když jsem mu řekl, že my po sobě střílíme lukama a šípama, tak nevěděl která bije.

Na bitvách střílíme většinou do "plechovek" a málokdy jsem se setkal s tím, že by po zasažení šípem padl. Co by asi udělal, kdyby dostal zásah ostrým šípem. Co jim takhle někde před bitvou ukázat názorně, jak to fungovalo ve skutečnosti? Třeba na nějaké figurině? Myslím si, že by to bylo určitě atraktivní i pro diváky!!! Vystřelit salvu třebas z pěti a více luků na figurínu ve zbroji. Co vy na to pánové?

Můžem se domluvit třeba na lednovém turnaji a předvést tuto ukázku na Libušíně, kde se schází myslím si nejvíc lidí ... jak diváků, tak "bojovníků".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 10:33 am    Předmět: Citovat

Idea Idea Idea ...jistě každěho už napadlo, jaké to bylo kdysi v bitvách, když kolem svištěly šípy a když šípů na obloze bylo tolik, až to vypadalo,že hustě sněží!
Na posledním Ilburku jsme si dali já s Michaelem a Myša s Jenešem takovou malou bitku ve čtyřech s šípy opatřenými bambulemi. Byla to veliká směsice pocitů, umění a hlavně ukrutného boje! Také jsem nosil modřinu typu rána kladivem na stehně 14dní! Ovšem zážitek, a o ten by mělo jít především, byl úžasný!
Navrhuji proto všem ogranizátorům dobrých soutěží zavést čistě lučištnickou bitku, asi na závěr soutěže, než se spočítají výsledky.
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 10:03 am    Předmět: Citovat

RE: Soron

Hele chlape Shocked , tak to bude náhul a už se moc těším na další Ilburk! Cool
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Eleazar
Stálý přispivatel
Stálý přispivatel


Registrace: 17.6. 2006
Příspěvky: 446
Bydliště: Opava

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 9:59 am    Předmět: Citovat

V zájmu zachování šípů se přikláním ke kartonové variantě, ale střelba na plechovou zbroj je zážitek v skutku dost dobrý! Nebylo by od věci, urobit figurínu s kroužkovkou+prošívka, či vycpávanice a jiné figuríny s různým typem brnění a TESTOVAT! Šípy máme kdekdo jiné, tak by se vidělo a PŘÍMO na místě! Laughing

PS: Itazipo, co se střílí v Anglii?
_________________
Člověka člověkem nedělají jeho schopnosti, nýbrž jeho rozhodnutí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu
Mysa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 25.9. 2006
Příspěvky: 4466
Bydliště: Praha - Radotín

PříspěvekZaslal: ne listopad 05, 2006 1:52 am    Předmět: Citovat

NE to se mi skutečně stalo.Přišel chlapík v pohorkách a něčím mezi vafenrokem a tunikou a začal vyšetřovat,jestli je můj luk historicky věrohodně vyroben a pak šel jinam buzerovat,jestli je uzlík na tětivě historicky doložen.Jednou z něj bude skvělý důchodce.Už to bude rok,ale řešení mě napadlo až teď .Mít pro takové lidi připravený skutečně historický bojový luk Laughing Ale ty pokusy s průbojností mě skutečně zajímají.Ale do plechu spíš pro zajímavost.Je to jediná disciplína,kde bych mohl zvítězit.Ale transparentnější by byla silná vrstva kartonů a jak hluboko to tam kdo napere
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Itazipa
Grafoman
Grafoman


Registrace: 16.6. 2006
Příspěvky: 1017
Bydliště: Kladno

PříspěvekZaslal: so listopad 04, 2006 9:43 pm    Předmět: Citovat

To Mysa:
Pokud se nepletu, tak se udává pro střelbu na tvrdé cíle ( čili zbroj )potřebný nátah, pro jejich probití od 90 liber výš. Těch 130-175 liber je u ELB. Bojový luk např. prérijního indiána bude mít nátah kolem 45-50 liber a šíp se nebude příliš lišit od loveckého.
Obávám se, že s tak silnými luky by si tu zatím moc lidí nezastřílelo a mě osobně by taková střelba přišla příliš jednotvárná. Na druhou stranu jsem přesvědčem, že časem se tady dají dohromady lidé co budou střílet skutečné ELB. Střelbu do zbroje ( plechu ) a štítů bych nechal jako experiment a spíš bych se držel toho, co se střílí v Anglii.
Tady se řeší co je LH. Na zdejším fóru se "řešilo" jestli je vhodné mít na historycké akci nehistorycký oděv, nebo k historyckému oděvu sportovní luk.
Ještě, že jsem lovec a stačí mi těch 60-70 liber. I když kdo ví Twisted Evil
_________________
...to je dobrý vědět... Itazipa Yuksá Óta
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit uživatelovy WWW stránky
Jaroslav Gottfried
Nováček
Nováček


Registrace: 5.7. 2006
Příspěvky: 28
Bydliště: Lesní ulice 843/6, 674 01 Třebíč

PříspěvekZaslal: so listopad 04, 2006 5:04 pm    Předmět: Zimní lukostřelba Citovat

Já střílel včera dřevolaminátem. Pro jistotu jsem ho "po novotě" navoskoval včelím voskem, zhruba 1x za rok obnovím a nemám problém (od roku 2004). Předpokládám, že při kvalitním ošetření včelím voskem by neměl ani jasanový luk dělat problémy. Před voskováním jsem ovšem dřevěné luky napouštěl lněným olejem (ne polymerovaným lněným olejem), a to 3x po jednom dni v teple. Vosk by měl vláčnost luku uvnitř udržet.
_________________
ADRAJ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o uživateli Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra www.lukostrelec.cz -> Střelecké disciplíny Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejít na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Forums ©

© 2005 UNITED-NUKE Powered Site.
=-Lucínkovo->
Veškeré texty jsou duševním vlastnictvím sdružení Lukostřelec.cz - plné znění právní výhrady zde.